21 Günde Yeni Alışkanlıklar Edinelim!

Abur cubur yememek / dünde bugün de yemedim. 1/21
Yazı yazmak / birazdan yapayım bunu da.
Dolap düzenlemek / bu bugün aksayabilir. Dışarı çıkıcam gece gelirim anca.
Meyve ve yoğurt tüketmek / birazdan yiyim
Yatak odasını düzenli tutmak / düzenledim 1/21
Hepsini yapınca yazarım yine. Süpürge tuttum bu arada. Mutfağı da topladım.

o
Aynen cnm İnşaAllah bakalım.
Namaz kılmak isteyen arkadaşlara önerim sadece farzını kılın, bismillah deyin. Daha rahat başlarsınız.
Yazımı yazdım. Meyve ve yoğurt yedim. Planım tamam.

Ders çalışmak 21/2
Güzel giyinmek 30/27
Kaş kirpik bakımı 21/8
Hayattan keyif alacak birşey yap 21/8
Pozitif olumlama 21/7

1- Sabah yüz yıkamak 3/30
2- Vitamin ve balık yağı içmek 3/30
3- En az 2 lt su içmek 3/30
4- 1 tane maden suyu içmek 3/30
5- Akşam yatmadan diş fırçalamak 3/30

Bu hayattan keyif aldıran şeyleri hep beraber örneklendirebiliriz aslında kızlar :KK69:
Hatya ben acaba hayattan keyif aldıran şeyler adlı bi topic mi açsamki :KK70:
Aynen canım aç bir topik daha. O maddeyi görünce hep merak ediyorum ben soracaktım neler yapıyorsunuz diye başka arkadaş sormuş. Eskiden hergün keyif aldığım şeyler yapardım anın tadını çıkarırdım. Şimdi çocuktan hiçbir şeye vakit kalmıyor :anne:

Aynen canım aç bir topik daha. O maddeyi görünce hep merak ediyorum ben soracaktım neler yapıyorsunuz diye başka arkadaş sormuş. Eskiden hergün keyif aldığım şeyler yapardım anın tadını çıkarırdım. Şimdi çocuktan hiçbir şeye vakit kalmıyor :anne:
Ah canım seninki nasıl bilmem ama inan bana çocuk yokken hiçbişeye vaktin yokmuş gibiydi. Bakımsızdım hiç bi işe yetişemezdim. Mutsuzluktandı belkide..
Şuanda çocuk var her işe de yetişiyorum sayılır. Kendime de vakit ayırıyorum.
Herşeyi planlı yapmaya çalışıyorum.
Kendimi iyi hissediyorum.
İnsan isteyince motivasyonh olunca herşeyi yapabiliyomuş bunu öğrendim :)
Tamam şuanda müsait değilim yarın açmayı düşünüyorum buraya da link atarım :KK73:

Ah canım seninki nasıl bilmem ama inan bana çocuk yokken hiçbişeye vaktin yokmuş gibiydi. Bakımsızdım hiç bi işe yetişemezdim. Mutsuzluktandı belkide..
Şuanda çocuk var her işe de yetişiyorum sayılır. Kendime de vakit ayırıyorum.
Herşeyi planlı yapmaya çalışıyorum.
Kendimi iyi hissediyorum.
İnsan isteyince motivasyonh olunca herşeyi yapabiliyomuş bunu öğrendim :)
Tamam şuanda müsait değilim yarın açmayı düşünüyorum buraya da link atarım :KK73:
Tam tersi çocuktan sonra yetişemiyorum ben de senin nasıl öyle oldu ki. Zor bir çocuk doğduğundan beri hiç uyumuyordu birkaç aydır düzeldi biraz o da ben yanında yaticam devamlı emicek öyle uyuycak çok hareketli hiç durmuyor sürekli beni ister sürekli emmek ister. Dışarı çıkamazdık alışverişe gitsek kıyamet kopardı şimdi biraz duruyor. Bebek arabasına binmez tek başıma alıp bir yere gidemem evde hapisim

1-her gün 2 kere diş fırçalamak 12/21
2-hergün göz çevresine bakım yapmak 0/21
3-hergün ellere ve yüze nemlendirici sürmek 12/21
4-hergün spor yapmak enaz 60 dakika 1/21
5-hergün evi toplamak 7/21
6-hergün namaz kılmak 0/21
7-hergün ezber dualarından okumak 0/21
8-hergün kumbaraya para atmak 12/21
9-hergün hayattan keyif alıcı birşey yap 12/21 (yaklaşık 1 saat battaniye altında sırtıma yastıkları koymuşum elimde çayım tabletim candy crash oynamak - çayıda eşim demlemiş kendine yemekde ısıtmış ben kımıldamadım ohh) :KK71:

keşke şu sıralayıpta hala 0/21 olan maddelerime başlayabilsem :KK57:

Tam tersi çocuktan sonra yetişemiyorum ben de senin nasıl öyle oldu ki. Zor bir çocuk doğduğundan beri hiç uyumuyordu birkaç aydır düzeldi biraz o da ben yanında yaticam devamlı emicek öyle uyuycak çok hareketli hiç durmuyor sürekli beni ister sürekli emmek ister. Dışarı çıkamazdık alışverişe gitsek kıyamet kopardı şimdi biraz duruyor. Bebek arabasına binmez tek başıma alıp bir yere gidemem evde hapisim
İşte seninki nasıl bilmem dedimya bazı çocuklar çok huysuz oluyo benimki okadar huysuz değil çok şükür. Yine pestilimi çıkarıyo ama yinede dediğin kadar değil.
Ben boşluktan miskinleşmişim önceden belkide nebiliyim.
Şimdi işlerimi o uyurken hallediveriyorum hemen.
Uyanıkken habire peşindeyim zaten yürüdüğü için.
Bide kendime bakmadıkça mutsuzlaşıyodum. Biyerden başladım bende işte.
2-hergün göz çevresine bakım yapmak 0/21
4-hergün spor yapmak enaz 60 dakika 1/21
6-hergün namaz kılmak 0/21
7-hergün ezber dualarından okumak 0/21
9-hergün hayattan keyif alıcı birşey yap 12/21 (yaklaşık 1 saat battaniye altında sırtıma yastıkları koymuşum elimde çayım tabletim candy crash oynamak - çayıda eşim demlemiş kendine yemekde ısıtmış ben kımıldamadım ohh) :KK71:

keşke şu sıralayıpta hala 0/21 olan maddelerime başlayabilsem :KK57:
Herşeye birden başlamak zor zaten tatlım :KK66:
İyi götürüyorsun bence. Bazı şeyleri alışkanlık edin. Listen azalsın. Sonra da onlara başlarsın.
Mesela namaz kılmak başlı başına bir madde olmalı. Çünkü onu alışkanlık edinmek çok zor.
Onu yaparken ekstra bişey olmamalı yanında. Sadece ona odaklı olmalı insan.
Herşeyi zamanla halletcez inanıyorum :)

Herşeye birden başlamak zor zaten tatlım :KK66:
İyi götürüyorsun bence. Bazı şeyleri alışkanlık edin. Listen azalsın. Sonra da onlara başlarsın.
Mesela namaz kılmak başlı başına bir madde olmalı. Çünkü onu alışkanlık edinmek çok zor.
Onu yaparken ekstra bişey olmamalı yanında. Sadece ona odaklı olmalı insan.
Herşeyi zamanla halletcez inanıyorum :)
9-hergün hayattan keyif alıcı birşey yap 12/21
acaba bunları listeden çıkarsammı rutin hayatıma geçirdğime inanıyorum bunları listem azalınca daha gazlarmıyım kendimi :confused: namaz konusunda haklısın şuan ki ertelememin nedeni reglim yaklaştı olayım sonra başlarım :kızgın:

acaba bunları listeden çıkarsammı rutin hayatıma geçirdğime inanıyorum bunları listem azalınca daha gazlarmıyım kendimi :confused: namaz konusunda haklısın şuan ki ertelememin nedeni reglim yaklaştı olayım sonra başlarım :kızgın:

Hayııır çıkarma sakın 21 e tamamlanacak onlar :stop: alışkanlık için 21 yap sonra ipin ucu kopabilir :KK66:

Bence 21e tamamla öyle çıkar

Abur cubur yememek / yarımdan az gofret yedim sayılır mı ki :KK70: kola bile içmedim herkesler içerken, sayılmasın bence :KK70:
Yazı yazmak / 2/21
Dolap düzenlemek / 1/21 bugün gardrobumu düzenledim şükür.
Yatak odasını düzenli tutmak / 2/21 (daha da iyi yapıcam İnşaAllah)
Meyve ve yoğurt tüketmek / meyve yedim yoğurt malesef (birazdan sırf bunun için süt içeyim madem, bugün değişiklik olsun)

X