21 - 24 hafta arası bebeğini kaybedenler

Sağol canım.Allah sanada sabırlar versin.Ben gördüm ama çok bakamadım,dayanamadım ağlamaya başladım.Doktorda götürdü.Ama eşim bakmış.herşeyi oluşmuştu dedi.Bizimkinin gözle görülür bir rahatsızlığı yoktu.Kalp ve yemek borusu.Görüntüsü normal bebekti.Doğum kanalına girdğinde ölmüş.doktor öyle tahmin ediyorum dedi.kordosentez yaptırdı.Çok şükür genetik değilmiş.tesadüfmüş.O yanılma payları eskiden çok oluyordu.Şimdi herşey çok gelişti.bana ne dediyseler çıktı.doğarken ölür dediler.4 doktorda aynı şeyi söyledi.zaten 6 aylık doğup yaşayan arkadaşımın bebeği var.Yani bişey olmasa benimkide yaşardı.Bence hiç öyle düşünüp kendini yıpratma.Doğrudur söyledikleri.Allah bi daha böyle bir acı yaşatmasın

Yazılarınızı nedense okumak istedim aynı acıyı paylaşan anne olduğum için... Melegimi kaybedisim haykirislarim yalvarislarim geldi gözümün önüne.. Acinizdakendi acimi buldum kabuk baglamayan yaram kanadı... Bende sizler gibi kizimi küçük melegimi kaybettim... 22 haftalikti suyum bitmis kese yirtilmisti... Acımasızca söylendi karnimda kıpır kıpır oynayan bebegimi kaybedecektim yalvardim birşeyler yapin mesleğim ölüme göndermeyin bu acıyı yasatmayin desemde olmadı...hastane odasında bebegimin olumunu bekledim.. Siz hiç bebeginiz olsun diye dua ettinizmi ben ettim her kipirdadiginda bu acıyı yaşatma ayrılığı zorlastirma diye yalvardim bebeğine... Hiç umut yoktu normal doğum sancisini beklemem gerekiyordu hergeçen gün herdogan güneşle ben kahroluyordum... 1 haftanın sonunda sabaha karşı aniden sancilandim dr geldi muayene etti doğum başlıyor eşini ara dediler... Nasıl arayabilirdimki evladının olumunu gor nasıl diyebilirdimki sadece mesaj attım dogumhanedeyim diye o an msj görmüş koşa koşa geldi... Eşimin o gözlerine baktıkça dahada kahroluyordum 7 saat doğum sancısı etki etmeyen epidural doğumda bayilmalarim bebegimin gelisini anlayınca eşime dogumhaneden cik bu acıyı görme dedim...yüzümü çarşafla kapattım görmeye dayanamazdim... Eşim kapıda kutunun içinde gotururlerken görmüş... Kızim olacağını orda duydum... Akşama doğru hastaneningirisinde oturdum bir kadın doğum etmiş bebeğini götürüyordu o ani görünce hickiriklara boguldum boylemi olacaktı epiduralin etkisiyle sol bacagim tutmuyordu yuruyemiyordum bile...etraftaki acimali bakışlar yardım etmek istemeler... Ben dogumumu beklerken eşim cenaze işlemleri mezar arayisindaydi daha dogupta ölmeyen bebeğe mezar araştırmak eşime bunu yasattigim için dahada kahroluyordum... Doğumdan sonra melegimin fotolarini çekmiş drlar sonra gelip bana verdiler melekler gibi yüzü vardı... Melegim 1 hafta hastanede kaldı yıl başı tatilinden dolayı... Mezar yeri kapalıydı... Annem hastaneye yıkamaya gitti çok istediğim halde cesaret edip görmeye gidemedim... Kefenini sorununu kendi ellerimle hazırladım... Gömüldüğü gün eşim gelmemi istemedi... Cenaze arabası almaya gitti onlar ilgilendi esimde boynu bükük yanında son vazifesini yaptı kizimin... 2. Günü gittiğimde kizimin mezar taşında ismini görünce neler yaşadım karnında olman gerekirken karların altindaydi... Abisiyle tanistirdim ben tam 30 aralık 2009 da kizimi kaybettim... Sonra bir oğlum oldu oğlumla ilk göz göze geldiğimde kaybettiğim kizima okadar çok benziyorduki o karşımda gibiydi allah bir evladini aldı yerine ona benzeyen kardesini gönderdi... Ne olursa olsun acisi bitmiyor hep bir yanin eksik kalıyor... Banada dediler gecisin yine olur kimisi bebeğini neden turkiyede gommedin yada o bebeğin gunahi yoktu hastaneye teslim edebilirdin ... Kimseyi duymadım isitmedim iyikide turkiyede gommedim melegimi ozledikce yanına koşuyorum kardeşlerini gösteriyorum... Kucağıma almasamda. Her fırsatta ona koşuyorum onunla konuşuyorum yanındakiler müslüman çocukları orda her bebek mezari çoğaldıkça içim kan ağlıyor.... Allah kimseye bu acıyı yasatmasin... Diğer çocuklarımız için gelecekteki çocuklarımız içinde olsa mutlu olmalıyız....

Canım seninde başın sağolsun Allah sabırlar versin hepimize yazdıklarını okurken Türkiye de olmadığını anladım ben bir odaya atıldım bağırıp durdum doğum olunca bir zahmet gelip baktı dr.benim bebeğim ağladı 3 kez bakamadım cesaret edemedim şimdide çok merak ediyorum oğlumu (

canım rabbım hepimize sabır versin. çok zor ben 13.kasım2012 de bebeğimi amniyon sıvısı bitmişti o yüzden aldırmak zorunda kaldık. böbrekleri çalışmadığından. benımde 4 ay olacak acısı hiç bitm,iyr ama inş yeni bebişlerimizi kucağımıza alırsak o zaman dincek acısı. bende iiki ay sonra düşünüyorum. allahım isteyen herkeze versin. benımle aynı anda hamıle kalan arkaşaım bugun dğuma giriyor . onlara gittik bebeğin eşyalarını gösterdi için cız etti. bebeğinin odasını ben süsledim. bebek şekerlerini ben yaptım. çokzor gece hiç uyuyamadım.

BUGUN ÇOK KÖTÜYÜM. kimseyle konuşmak istemiyorum. arkadaşım doğum yaptı kızımızla arasında 2gün vardı. içim yanıyor. rabbım sabırların en büyüğünü versin melek annelerine. uyuyamıyorm. yüzüm yanma ve kızarma var çk kötü oldu sıkıntıdan dvamlı yediğimi çıkartıyorum. ne zaman bitecek bu acı. ne zormuş evlat acısı.

hiç bişey acılarımız geçirmiycek biliyorum ama zaman biraz daha hafifletiyor meleklerimiz cennette bizi bekliyor olucak . doğru zamanda kardeşlerini gönderecekler bize ordan . ben eltimle birlikte hamile kalmıştım onun bebeği şimdi 1 yaşına giriyor ben onu her kucağıma aldıkça canım acıyor . ne olursa olsun acım bitmiyor tam unuttum derken eşimle dışarıda dolaşırken bebek görüyorum suratım düşüyor. ben o insanları kıskanıyorum diyorum içimden . Allahım sen büyüksün yarabbim kimseye yaşatma bu acıyı en kısa zamanda isteyen herkese yaşat annelik duygusunu .

bende kıskandığımdan değil. kızım aklıma geldği için içim acıyor. atkadaşlarım hep hamıle onları görünce üzülüorum benımde karnım böyle olcaktı diorum. 4 ay oldu. inş iki ay daha geçerde rabbım kardeşlerini nasip eder. bitkin yorgunum acaba geçermi bu acı.

2. bebeğimide kaybedince iyice değiştim kendimce . içimde fırtınalar kopuyo sanki ama kimseye belli etmiyorum en ufak şeye gözlerim doluyo ağlıyorum . doktorum banada 2 ay sonra tekrar başlayabilirsin dedi arayı açmayalım dedi folik asit içiceğim şimdiden . allahım inşallah hayırlısını sağlıklısını nasip eder bizede... başkaları hiç anlamıyor bizi ne desek boş. bizi bizden iyi kimse anlamıyor . bu acıyları biz yaşıyoruz.

canım sende bende eylül annelerindeydik hatırlarsan, sende bebeğini kaybetmişsin bugün yazdıklarında gördüm bunu, çok çok geçmiş olsun belki seni anlayamam ama anlamaya çalışırım en azından, üzülme diyemem üzülüyorsun tabiki desemde bir faydası yok zaten faka şunu unutma ki her şerin altında bir hayır vardır aslında zor biliyorum şerden hayır çıkarmakta çok zor yada böyle olduğunu düşünmek fakat işte ancak böyle düşünerek bunları atlatabiliriz

doktorun sana ne kadar zaman verdi canım kürtajdan sonra ?

cnm rabbım inş hepimize nasip eder bende folit asit kullanıyorum. benım bebeğimde tesadüf eseri böbreklerinde kist vardı hiç çalışmıyordu o yüzden kaybettim. çok zor üzülme gencsin bir daha olurd iyorlar ama yaşayan bilir.

doktorun sana ne kadar zaman verdi canım kürtajdan sonra ?

bana bir ay verdi ilk adetimi bekliyorum ben şuan haftaya olmam lazım geçen haftada iştemeden korunamadık umarım bir şey yoktur diyorum şimdi, beni, boşverde sen test tahlil falan yaptırdınmı nedenleri belli oldumu kayıplarının

Üzülme canım geçecek İNŞALLAH seni çok iyi anlıyorum ben de görümcemle aynıydık 10 gun vardı aramızda O gayet iyi sağlıklı hem de 42 yaşında bizim kaderimiz bu elimizden bi rşey gelmiyor((hala hesaplıyorum hafta hafta hamile kıyafetlerimi bile kaldıramadım dolaptan neden ne oldu rüyamı bu uyanıcam her şey güzel olacak sanki((((((((((((((((

patolojiden bişey çıkmadı. doktor bazı testler verdi onları yaptır dedi. bi gidip yaptırıcağım işte. doktora göre çok normal tamamen tesadüf üstüne ikisi oldu dedi . o umutlu hayırlısıyla olucak bebeiş diyo :)

canım doktorun verediği testeler arasında kan pıhtılaşma testleri varmı bunları kesin yaptırmanı öneiririm bence bu testler senin durumun için çok çok önemli canım
inş. her şey yolunda gider inşallah hayat sana bundan daha kötü acılar vermez

Teşekkürler allah kimseye yasatmasin böyle acıyı...1 hafta kaldım hastanede günde 2 3 dr gelip bilgi alıp gidiyorlardı bakicilari ayrı ilgileniyordu her agladigimda ellerimi ufaliyorlardi her sizim olduğunda zile basip cagiriyorsun saniyede geliyor bakicilar önemli birşey olursa dr çağırıyorlar... Ama neye yarar drlari doğru dürüst birşey bilmiyorlar... Benim bebeğim hiç ağladığını duymadım ama fotolarini gördüm saolsun annem yirtip atmış ben gördükçe uzulmiyeyim diye... Kiymetlimin son hatirasi yok şimdi....

Kızlar sormak istediginiz birşey varsa yardımcı olmak isterim... Hamile kalmadan önce kesinlikle vajinal kültür testi yaptırın....

Merhaba arkadaslar,

Benim bugun basima cok kotu bisey geldi. Manzara, goruntu, yasadiklarim hicbirseyi unutamiyorum. Bu yukun agirligi altinda eziliyorum. Sanki hayatim artik eskisi gibi olmayacak gibi hissediyorum.

Arkadasim 5 aylik hamileydi. Bebeginin kirli ve temiz kan pompalayan damarlari tersmis. Bebegin alinmasina karar verilmis, cunku dogarsa bile uzun sure yasamaz emis doktorlar, surekli bakim altinda ve 4 tane ayri kalp ameliyati gecirmeli demisler. Kucuk bunyesi bunlari kaldirmaz dediler. Sonuc olarak bebegin alinmasina karar verildi. 22 haftalikdi. Iki gundur hastanedeydik. Balon gibi bisey ve hap koydular vaginaya, tam 2 gun surdu. Bu sabah, sancilar basladi. Ve bebek dogdu. Canli dogdu, iki dakika sonra kalbi durdu ve oldu. Bebek plesantayla beraber geldi. Ben baktim. Plesantanin icinde yan yatiyordu, dizleri gobegindeydi. Cok kotu oldum. Sonra hemsireleri izledim. Gormek istiyordum. Annesi ve babasi kesinlikle gormek istemediler. Ben ona bunu haksizlik olarak dusundum. Kimsesiz gitmemeliydi. Hemsireler plesantadan cikarip temizlemisler sonra beni odaya aldilar. boyle bebekler icin herseyleri vardi. Hic korkmadim, cok korkarim sandim ama uyuyan bi bebek gibiydi. Boyu uzundu. O kadar kucuk degildi. Herseyi harikaydi. Cok muhtesem gorunuyordu. Tirnaklari, tuyleri, gozu, kirpigi kasi, saci, kaslari, dizi, gogus uclari, pipisi, herseyi muhtesemdi.... Hayranlikla baktim. Once dokunmaya korktum. Sonra dokundum, yapiskandi teni. Sonra cok guzel bi bez bagladik. Ozeline saygiymis. Sonra beyaz bi kumasdan kese kagdina benzer sapkali bi seyin icine koyduk, sonra kundak yaptik. Cok cok guzeldi... Sonrakucagima aldim... Ailesiyle yakindan uzaktan ilgisi olmayan biriydim sadece arkadas. Kucagima aldim, sanki bebek uyutur gibi. Salladim... Masal bile anlattim. Melek olan bebegin masalini anlattim. SOnra bi sepet getirdiler, ici cok yumusakti. Onun icine koydum uzerini beyaz bi bezle orttum, ve cenazeye goturduler...

Anne ve baba kesinlikle bana hicbisey sormadilar. Ben de anlatmadim.

Ama ben cok agliyorum. Isyan bile ettim kac defa.

Cok uzucu...

Cok guzeldi...

Allahim kimsenin basina bunu vermesin. Bu tasimasi cok zor bisey.

Ayrica oluye bu kadar deger veren bir ulkede yasadigim icin tekrardan hayranlik duydum bu ulkeye.

cnm başınız sağolsun ben kızımı hiç görmedim ama anlattıkların karşısında duygulandım. keşke görseydim diyorum ama ana yüreğm dayanamazdı eşim ve ben kafayı yerdik. inş benım kızımada ii davranmışlardır.

BUGUN çok kötüyüm. dün benım bebeğimle birlikte olan arkadaşım doğum yaptı dün gece onlara gittik. çok gzlbir bebeği var. rabbım nazarlardan korusun. arkadaşım benım çok üzüldüğümü bile bile yavrusunu içine soka soka sevdi karşımda o an kendimi zor tuttum. bebeğim seni çok seviyoprum öpüp koklayıp gözümün önünde bağrına sokup sokup sevesin benım acıma acıma kattı. eşimde istersen bir daha gitmeyelim böyle üzülceksen hep dedi. insanlar senın gibi anlayışlı değil dedi. üzülme dedi. rabbım inş bizlerde nasip eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…