Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bende de çok oldu. Takvime göre adet olmam gereken tarihte adet olmusum gibi yoğun ağrı çektim. Hamile olduğumu da bilmeden. Wcye gittim kontrol ettim, hatta neden gelmiyor bu kan diye tedirgin oldum. Aklımdan geçmiyordu gebelik. Vücut yıllardır yumurtayı dışarı atmaya alışmış, bu yüzden döllenmiş yumurtayı atamayınca sancı oluşuyor. Ayrıca rahim büyüyor, içerde yoğun hücre bölünmeleri ve mucize var. Ağrı sızı olmadan olmaz :)
Adet olcakmışım ağrıyor belim bacaklarım. Wc gidiyorum ıslaklık hissettikçe bakıyorum normal akıntı. İnsan telaşlanıyo hemenende

karın için erken evet, alttan ultrason ile ama net görünür. Yurt dışında bu arada 12 haftaya kadar vajinal ultrason yapılıyor zaten, daha net bebeğin sağlığını anlamak için.
Oyle mi. Evet yapiliyor ama doktorda degil baska clinicte bakilacak ve karindan ultrason yazdilar. Bir sonraki musait randevu 9. Haftaya denk geliyor. O da gec baya.

Oyle mi. Evet yapiliyor ama doktorda degil baska clinicte bakilacak ve karindan ultrason yazdilar. Bir sonraki musait randevu 9. Haftaya denk geliyor. O da gec baya.
ona karından bakıyorlar Türkiye'de, ya aslında 8'den itibaren net görünüyor bildiğim ama 6-7 biraz erken ve net görüntü ve kalp atışı için alttan daha garanti oluyor, evet yani çok hoş değil de, ben net neyse öğreneyim kafasında olduğum için, bir de sanırım tedaviyle oldu bizimki çok çok ultrasona girdim, eski pimpirikliliğim kalmadı :/

evet canım, yeni oluşunca yavaş oluyormuş, maşallah ona, Allah tamamına erdirsin, harika haber

Çok güzel ya son adet tarihiniz neydi tam kaç haftalık oldu

Siz de tiroid ilacı kullanıyor musunuz
Evet kullanıyorum
Kesem de büyümüş güzel 19.59 mm görünüyordu her güne 1.1 mm büyümüş inşallah güzel haberler vereceğim
Maşallah pazartesi benim kesimde 4+6 da 6.5 mm di dün sabah lekelenmem oldu diye acile gittik akşam üstü 9 mm olmuş demişti acildeki doktorum. Normalde ne kadar büyümesi gerekiyor günde?
Birde beni kalp atışı için bayramdan sonra yani 7. Haftamda çağırdı o zaman karından duyulur mu kalp atışı? Eşim ile birlikte duymak istiyorum ya alttan muayne olunca onu almıyorlar içeri

Günde 1.1mm büyümesi gerekiyormuş kuzucum. Üstten göremedi 6 haftalık. Alttan kalp atışını duyduk şükür. Benim eşimi aldılar içeri özele gitmiştim ondan olabilir

Bir sorun yoksa sürekli ultrasona girmek doğru değil bence ve bunu kendinize stres yapmayın olacağı varsa dünya birleşse olur , bir sorun yok bence boşuna stres yapmayın
Doktor kontrolü altında girdim, bir sonraki muayene için 1 ay sonra gel dedi dün kalp atışı için gitmiştim

Aslında 55 kiloyum göbek bölgem de yok
bence kilo ile ilgili değil. ben kiloluyum göbeğim de var karından gördüm keseyi rahat gördü hem de ultrason aletınin hassasiyetinden olabilir. karın probu ile alt probu farklı

ekleme: benim sat yok suan kac haftalık bılmıyorum sadece 25 mayısta negatıftı 31 mayısta 67 ıdı bu degerlerle kabaca 5+5 ım dıyebilirim ama pzartesi görrdum keseyi 6 mm idi cm bile değil yine de karından göründü.

Son düzenleme:
Ben de şuan doktordayım 6. Haftamdayım çok zor gördü keseyi üstten. Alttan muayene olsam kı diye düşünüyorum çünkü çok stresliyim
Doktor her alttan muayene ettiğinde korkma bu sana da bebişine de zarar vermiyor diyor ama bilmiyorum. Yakın arkadaşım kadın doğumda staj yapmıştı mecbur kalmadıkça alttan muayene olmayın diyordu ama doktor daha iyi bilir tabi ki. Stres yapmayın hiç, hissetmiyorsunuz bile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…