Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar benim size bir sorum olacak. Şubatta düşük yaprım ve şimdi çok şükür yeniden hamileyim pkos var ama ikisinde de doğal bir şekilde hamile kaldım adetim düzenli kilo problemim yok şükür. Düşükten sonra enfeksiyon kapmıştım ve şimdiki gebeliğimde de tekrar enfeksiyon çıktı. Dr monurol adında toz ilaç ile progestan verdi (100mg) sadece bir gün enfeksiyon nedeniyle idrarla karışık kanamam oldu başka da olmadı. Progestanı kullanıp kullanmama konusunda bu yüzden çok kararsızım. Sizce kullanmalı mıyım? Ayrıca enfeksiyon veya pkos bebişe bir zarar verir mi bilgisi olan cevaplayabilir mi

Progestan özellikle, düşük geçmişi olanlara hiç sorun yoksa bile verilen bir hormon, rahmin kasılmasını ve düşüğü engelliyor, bir de doktorun verdiği bir ilacı kullanmakta neden tereddüt edesiniz ki, tıp okuyan o biz değiliz :) ben de kullanıyorum bu arada günde üç doz fitil olarak ve 200 mg.

Kızlar akıntınız var mı ben progestan fitil kullandığım içim akıntı pek anlamıyordum ama dün sabah kullanmayı unutmuştum akşam sarı bir akıntım oldu normal mi bu durum bide bu sabah çok az kahverengi akıntı oldu

Bende öğrendiğimden beri 2 kilo aldım ama öyle aşırı yeme falan yok ye iç yat döngüsüne girdim ondan oldu diye düşünüyorum
Amin inşallah olsun daha rahat duyarsınız inşallah kalp atışını
Aminnn inşallah

Bende öğrendiğimden beri 2 kilo aldım ama öyle aşırı yeme falan yok ye iç yat döngüsüne girdim ondan oldu diye düşünüyorum

Aminnn inşallah
canım tiroit değerine baktır. bir de artan progesterondan dolayı ödem yapmış olabilirsin

Merhaba Hanımlar;

Sizinle hikayemi paylaşmak istedim. 4 yıllık bir evliliğim var evlendiğim günden beri tek hayalim çocuktu bir kaç deme sonucunda olmadığını fark edip doktora gittim. Doktor öncelikle rahim perdem olduğunu söyledi ve operasyon geçirdim aradan 6 ay sonra kimyasal bir gebelik yaşadım yine bekledim 3 yıl gebelik olmadı artık bende bir sorun olduğunu anladım detaylı araştırma inceleme sonucu amh 0.6 tesbit edildi ve tüp bebek tedavisi olmam gerektiği belirtildi.Tedavi süreci hem maddi hem manevi beni çok yıprattı ve bir karar almıştım artık asla cocuk konusunu düşünmeyeceğim sadece hayatıma bakacağım dedim düzenli beslendim egzersiz ve yüzmeye gittim mutlu olduğum işlerle ugrastım sinirlendiğimde derin nefes aldım ve inanın regl tarihi bile girmedim son adetim 02.05.2024 ve 5+5 hamile olduğumu öğrendim kendimi kasmıyorum hayaller kurmuyorum rabbim onu bana mucize olarak verdi hayırlısı ile kucagıma almayı nasip eder inş darısı olmayan bütün yoldaşlarıma dualarını bekliyorum bayramdan sonra kalp atışımız var. <3

canım tiroit değerine baktır. bir de artan progesterondan dolayı ödem yapmış olabilirsin
Troid ilacı kullanıyorum canım takipliyim o konuda. Ama dediğin gibi sürekli progesteron artışı var birde her ihtimale karşı progestan fitil progestan dex iğne ve proluton depot kullanıyorum onlar yapabilir ödem haklısın aklıma gelmemişti

Çok çok tebrikler! Sana harika, keyifli ve sağlıklı bir hamilelik dilerim. Çok güzel bir hikaye, yaşadıktan sonra insanların böyle hikayeleri paylasmalari herkese umut oluyor bence.

Kızlar size bir şey soracağım. doktor bana progestan fitil yazdı ama ağızdan da alabilirsin dedi. Fitil olarak kullanamadım, korkuyorum dersem bana gülmeyin. Ağızdan alınca da 1 saat içinde bayılarak uyuyorum. Çalışıyorum bu yüzden gündüz alamıyorum. sadece akşamları. Resmen uyku ilacı görevi görüyor. Sizde de böyle bir durum var mı ? Yaşadığınız başka etkileri oldu mu ?

yan etkileri yuzinden ve fitil olarak daha etkili olduğu için ben doktorun dediği gibi aldım, evet daha zor ama bebek icinbir de doktorun sabah aksam dediyse yani günde iki bence öyle almalisin, ya da alamadigini ona soylemelisin en kısa zamanda.

zamanla gececek

İyi aksamlar kizlarr bende bugün itibari ile sürpriz bir bebek bekliyorum sanıyorum beklemedigim halde 4.bebis yolda sanırım ufak çaplı bı şok sonrası bende aranızda yım artık.sok u atlattıktan sonra iyi düşünmeye vardır rabbimin bir bildiği deyip sakin olmaya calistim hayırlı olsun inşallah hepimiz hakkında son adet tarihim 10 mayisti

Kızlar ben 6+3 haftalığım. 11 gün önce gittiğimde keseyi karından değil alttan muayene edip görmüştük bugün kalp atışını duymak için gittim yine karından keseyi çok zor gördü etim mi kalın neyden dolayı öyle oluyor. Daha sonra alttan muayene etti keseyi de gördük kalp atışını da duyduk çok şükür Allah isteyen herkese nasip etsin çok duygulu bir andı 1 ay sonra tekrar gel dedi ben 1 ay bekleyemem çok farklı bir duyguymuş, 2 hafta sonra farklı hastaneye gitmeyi planlıyorum

hayırli olsun, 4 çok güzel bir sayı, şans getirsin, sağlıkla gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…