Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ben korkuma hiç içmiyorum. Hâlbuki canım çok kahve çekiyor 🙁
yine bir doktoruna sor tabi canim ama, cok fazla su an hamile ya da yeni dogum yapmis anne var etrafimda, hepsi gunde bir kahve ictigini soyledi bana. Benim kabizligima da iyi geliyor gibi dusunuyorum, icine hindistandevizi yagi koyup her gun o sabah kahvemi iciyorum😂

Ben korkuma hiç içmiyorum. Hâlbuki canım çok kahve çekiyor 🙁

yine bir doktoruna sor tabi canim ama, cok fazla su an hamile ya da yeni dogum yapmis anne var etrafimda, hepsi gunde bir kahve ictigini soyledi bana. Benim kabizligima da iyi geliyor gibi dusunuyorum, icine hindistandevizi yagi koyup her gun o sabah kahvemi iciyorum😂
arkadasım da hamile şu an, doktor günde 2 Türk kahvesine izin vermiş. ve ya 3 çay 1 kahve

Sabahları öğlene kadar oluyor benim de bu 2 gündür. Sürekli değişken, ben lavanta yağı kokladım öğleden önce sonra mide bulantım geçti . onun alakası var mı acaba bilemedim. Evde lavanta yağı varsa dene. Bir de salatalık falan yiyorum. Çok afedersin ağızdan gaz çıkarınca rahatlıyorum. Ağızdan gaz çıkarmayı dene

Listede göremedim sanki adını kaç haftalıksın?
Ay benim de normalde öğlene kadar geçiyordu ama bu iki gündür bir türlü geçmek bilmiyor canım bir şeyler yemek istiyor ama mide bulantımdan dolayı yiyemiyorum 🤦🏻‍♀️

Evet benim de boyum 164 kilom 63 çok uzun değilim 😂
Ben de 170 im 64-65 ile hamile kaldim, kilo almicam aksine birazcik vericem ilk trimester diye diyetisyenimle calismaya basladik ve yuruyusle sporla destekliyordum, ne guzel kilo verdim sikilasmaya basladim diyordum kiiiiii kahverengi akinti basladi ve bir haftadir yatiyorum ve 66-67 oldum 😂

Merhaba sat 4 haziran
16 temmuzda bhcg 814 gördüm sonra 19 temmuzda bhcg verdim 2143 çıktı
Şu an 7+1 deyim gözüküyor regl tarihime göre
22 temmuzda keseyi gördük yaklaşık 8mm
2 hafta sonra kalp atışı için gel dedi doktorum
Göğüslerim aşırı ağrıyor hafif bulantılar var, foruma yeni üye oldum 🌸 sizde durumlar nasıl?
Bilgilerimiz o kadar uyuşuyor ki benimde aynı böyle

Ay ben de tatlı göresim yok. Çikolata delisiydim ama çikolata göresim bile yok çok şaşkınım. Ben de az az yiyebiliyorum.
Şuan aynı durumdayım. Normalde de düşkünlüğüm yoktu ama şuan hiç ama hiç canım şekerli şeyler yemek istemiyor canım hiç çekmiyor. Daha çok ekşili tuzlu şeyler canım istiyor iştahım pek yok, ilkinde çok iştahlı başlamıştım sürece ilk 3 ay 5 kilo almıştım🙈
Bu arada kuzum sen nasıl oldun, iyi misin?

Ben de 170 im 64-65 ile hamile kaldim, kilo almicam aksine birazcik vericem ilk trimester diye diyetisyenimle calismaya basladik ve yuruyusle sporla destekliyordum, ne guzel kilo verdim sikilasmaya basladim diyordum kiiiiii kahverengi akinti basladi ve bir haftadir yatiyorum ve 66-67 oldum 😂
Dinlen bencede çok geçmiş olsun

Kızlar tecrübeli olanlar özellikle yada bilgisi olanlar varsa Doktor 8.haftadan sonra hangi sıklıkla çağırır Benim kanama bölgesinden dolayı 2günde bir gittim neredeyse ama şimdi normale dönerse ayda bir gibi mi Yada kaçıncı haftalar çağırır her şey normal ilerlerse

Kaç kilo ile hamile kaldınız arkadaşlar ve kilo aldınız mi bu süreçte 😅
Ben normalde 57-58 kiloydum. Yıllardır düzenli haftada 3-4 gün ağırlık antrenmanı , cardio vs düzenli spor yapan biriydim. Sağlıklı beslenirim, paketli ürün abur cubur tüketmem. Mis gibi kaslarım vardı😂 tüp bebek tedavisine başladım iğneler ilaçlar derken 62 yi gördüm transfer sürecinde. Şükürler olsun pozitif aldım sonra kendiliğinden geri gitti 59 u gördüm tekrar. İğneler hormonlar şişirmişti ister istemez. İnşallah fazla almamaya çalışacağım. İlk hamileliğimde 22.5 kilo almıştım🤭🙈 ama sonra ‘irade istikrar azim’ üçlüsüyle işte spor yaşam tarzım oldu 30kilo fazlasıyla vermiştim. Yaptım, yine yaparım. Yeterli sağlıklı kavuşalım bebişlerimize😍

Merhaba sat 4 haziran
16 temmuzda bhcg 814 gördüm sonra 19 temmuzda bhcg verdim 2143 çıktı
Şu an 7+1 deyim gözüküyor regl tarihime göre
22 temmuzda keseyi gördük yaklaşık 8mm
2 hafta sonra kalp atışı için gel dedi doktorum
Göğüslerim aşırı ağrıyor hafif bulantılar var, foruma yeni üye oldum 🌸 sizde durumlar nasıl?
Hoşgeldiniz gözünüz aydın. Benmde kese göründü bebek için yarın gidicez

Kızlar tecrübeli olanlar özellikle yada bilgisi olanlar varsa Doktor 8.haftadan sonra hangi sıklıkla çağırır Benim kanama bölgesinden dolayı 2günde bir gittim neredeyse ama şimdi normale dönerse ayda bir gibi mi Yada kaçıncı haftalar çağırır her şey normal ilerlerse
Ayda bir çağırıyor genelde ama kesin gitmemiz gereken haftalar 12. Hafta burun ense ölçümü ve ikili test için. 16. Haftada 3lü veya 4lü içindi sanırım onu hiç yaptırmadm emin değilim 20. Hafta detaylı ultrason için 36 dan sonra da kontroller sıklaşıyor zaten duruma göre 2 haftada birde olabiliyo bazen haftada bir de çağırabiliyorlar.

Şuan aynı durumdayım. Normalde de düşkünlüğüm yoktu ama şuan hiç ama hiç canım şekerli şeyler yemek istemiyor canım hiç çekmiyor. Daha çok ekşili tuzlu şeyler canım istiyor iştahım pek yok, ilkinde çok iştahlı başlamıştım sürece ilk 3 ay 5 kilo almıştım🙈
Bu arada kuzum sen nasıl oldun, iyi misin?
Canımm gittim geldim hastaneye 😍 keseyi gördük yolk sac oluşmuş. Regle göre 5+3 keseye göre 6+1 dediii

Yaaaa çok sevindim canım benim😍😍 darısı bana olsun inşallah ben de cuma günü regl göre 5+3 oluyorum acaba benim de yolk saç görünür mü🥹
Görünür gibi 🥹 benim 6+1 dedi ama keseye göre belki senin de ilerdedir😍
Ben dra sordum bunu eşitlenir dedi cvp olarak. 5.hafta kese kontrolünde aynıydı, dünkü kontrolde ilerde çıktı. Regl 7+5, dr 8+1 dedi.
Yani ne demek oluyor anlamadım reglken aslında hamileymiymişiz😂 ben çok çözemedim bunu işi ya🤣

X