Anne Grupları 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ben bunu bilmiyordum ya , cok sagolun. Diger mesajlari duzelteyim de yanlis yonlendirme olmasin o zaman.
Bundan önceki iğne tedavimde çalıştığım bir diyetisyen o şekilde uyarmıştı o geldi aklıma yazayım dedim bilg bilgidir diye. Sorun bence de. Bromelain falan da kullanılmıyor bildiğim kadarıyla özü ananas olduğundan

Kızlar mart ayı anneler grubu hıc aktıf degıl.bırbırımızle yasadıklarımızı tecrubelerımızı paylassak ıyı olabılır.mesela belırtılerınız neler😊kendınızı nasıl hıssedıyorsunuz,yada tanısma vs.
Merhaba 🌸
O zaman kendimizi tanıtalım. 37 yaşındayım. Ankara'da yaşıyorum. Çalışıyorum. 3 yaşında bir kızım var. Şu an 5+2 hamileyim. (Sat 29 Mayıs) Bulantı vs belirtilerim yok henüz. Sadece halsizlik ve uyku hali mevcut. Heyecanla bekleyişteyim bebeğimi 🤰

Bugün dr kontrolünde dr un söylediklerinden bahsedeyim ki biraz konu olsun 🤭

🌸Kafeinli, asitli, gazlı içecekler, sakatatlardan ciğer, deniz ürünlerinden midye yasak. Alkol, sigara zaten yok.
🌸Folik asite devam.
🌸Meyve içerdiği şekerden dolayı kontrollü olacak.
🌸Haftada iki gün beyaz et, iki gün kırmızı et, bir gün balık tüketilmeye çalışılacak.
🌸Günlük 3 lt su tüketilecek.
🌸 Süt yerine daha fazla kalsiyum içerdiği için yoğurt ve ayran tüketilecek.

Hamileliğin tadı çıkarılacak 🧿❤️

Merhaba 🌸
O zaman kendimizi tanıtalım. 37 yaşındayım. Ankara'da yaşıyorum. Çalışıyorum. 3 yaşında bir kızım var. Şu an 5+2 hamileyim. (Sat 29 Mayıs) Bulantı vs belirtilerim yok henüz. Sadece halsizlik ve uyku hali mevcut. Heyecanla bekleyişteyim bebeğimi 🤰

Bugün dr kontrolünde dr un söylediklerinden bahsedeyim ki biraz konu olsun 🤭

🌸Kafeinli, asitli, gazlı içecekler, sakatatlardan ciğer, deniz ürünlerinden midye yasak. Alkol, sigara zaten yok.
🌸Folik asite devam.
🌸Meyve içerdiği şekerden dolayı kontrollü olacak.
🌸Haftada iki gün beyaz et, iki gün kırmızı et, bir gün balık tüketilmeye çalışılacak.
🌸Günlük 3 lt su tüketilecek.
🌸 Süt yerine daha fazla kalsiyum içerdiği için yoğurt ve ayran tüketilecek.

Hamileliğin tadı çıkarılacak 🧿❤️
Çok guzel yazmıssınız elınıze saglık🤭🌸 bendede uykusuzluk var ıkı gundur hıc uyuyamıyorum😀heyecandan galıba🫠bende çalısıyorum 34 yaş.Aksaraydayım.sat 10 hazıran ınsallah haftaya kese gormeye gidecegim🫠🥹saglıkla buyusun mınnoslar,ben bıraz iştahlandım ama sonrada mıdem kötü oluyor herseyı yıyınce🤭

Ben de kendimi tanitayim o halde:)
34 yasindayim, Amerika’da yasiyorum, su an calismiyorum. Ilk bebegim olacak, bir tane de kedim var simdilik:) Sat 27 Mayis’ti. Su an 5+5 im. Burada kan testini hamilelikle ilgili sorunlar oldugunda yapiyorlarmis, o yuzden hic beta degerimi ogrenemedim. Normalde de 8-10. Haftadan once doktorlar kabul etmiyorlar.
Hamileligi onaylamak icin baska bir klinige gittim ve bu hafta 5+3 de keseyi gorduk. Ayin sonuna kadar kalp atisi vs icin beklemem gerekiyor simdi:)
Su an kabizlik ve bulanti en zorlayan belirtiler. Bulanti olayi son uc gundur gittikce siddetleniyor. Cubuk kraker tutuyorum basucumda. Kasik agrim ayni sekilde devam ediyor, ona alistim gibi artik🥲 goguslerim de bayaa buyuduve hassaslasti, sadece spor sutyeniyle rahat edebiliyorum su an 😂

Benim Ocak ayında bir kaybım oldu. Onda yaşadığım durumlardan dolayı otomatikman bir tedirginliğim var tabi. Çok düşünmemeye çalışıyorum. Bugün ilk doktor muayenemi oldum. Çok şükür kese göründü. Yolk sac var. Dış gebelik olmadığını bilerek rahatladık. Haftaya da kalbini dinlemek için çağırdı doktorum. 10.haftadan sonra kandan dna testi yaptıracağız. İçimiz rahat eder inşallah.
Hayırlısı olsun inşallah benim 2kizim var biraz küçükler o yüzden korkuyorum beklemdigim bı gebelik Allah sağ salim kucagimiza almayı nasip etsin insallah

Merhaba😊bencede labaratuvardan kaynaklı o fark hıcbır sorun yoktur canm saglıkla ılerlesın ınsallah🥰

Benım tecrubem yok ama bende beklemek istiyorum daha önce bır dıs gebelık gecırmıstım heryerım delık desık olmustu sureklı muane kan verme,kucuk oldugu ıcın daha bebek nasıl olsa yapacakları hıcbosey yok o yuzden hıc kendımı strese sokmadan bekleyecegım 5 hafta olmasını sonra gıder bı baktırrım🥰dün kan verdım sadece pozıtıf cıktı rahım kalınlıgıda ıyıydı ınsallah guzdl sekılde ılerler hepımızınkı🥰bende kucuk sayılmam bu arada 34 yasındayım😀
Canım ben ilk gebeligim 33 ikinci 35 bunu da 37 gibi kucağıma alacagim inşallah o yüzden hiç sıkıntı yapma😆

Kizlar ben taze bilgilerimle size anlatayım genelde bulantılar 6.hafta başlar 11 12gibi biter tabi hiç olmuyorda olabilir bulantiniz biri 4 biri de 2yasina yeni girecek kızım var bakalım neler yaşayacağız bu hamilelikte iki kızım da yazın doğdu bu artık Mart ilk haftası serin olur hasirligimizi ona göre yapariz

Kizlar ben taze bilgilerimle size anlatayım genelde bulantılar 6.hafta başlar 11 12gibi biter tabi hiç olmuyorda olabilir bulantiniz biri 4 biri de 2yasina yeni girecek kızım var bakalım neler yaşayacağız bu hamilelikte iki kızım da yazın doğdu bu artık Mart ilk haftası serin olur hasirligimizi ona göre yapariz
Allah sağlıklı uzun ömürler versin maaşallah

Canım ben ilk gebeligim 33 ikinci 35 bunu da 37 gibi kucağıma alacagim inşallah o yüzden hiç sıkıntı yapma😆
Maşallahhhh canımm🧿🧿❣️harıkasın.ıkısı kızmış bu ınsallah oglan olsun bıde bunun tadına bak🥰🤭(saglıklı olması dısında hıc onemı yok tabıkı ama bununda tadına bakabılmen ıcın😁)

Maşallahhhh canımm🧿🧿❣️harıkasın.ıkısı kızmış bu ınsallah oglan olsun bıde bunun tadına bak🥰🤭(saglıklı olması dısında hıc onemı yok tabıkı ama bununda tadına bakabılmen ıcın😁)
Tesekkur ederim canım benim artık pek de önemi olmuyor eşim belki bu erkek olur dedi ama böyle kıza alıştık biz kızdan devam ederiz bence😆

Merhabalar herkese. Nasipse ben de mart annesi olacağım. İlk annelik tecrübem çok heyecanlıyım. Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🥹
Sat 29 mayıs. 28 haziran betahcg 124.25
Sizlerden ilk muayeneyi kese görmeyi ne zaman ve nerede yapmam yeterli olacağını öğrenebilir miyim? Sağlık ocağı özel hastane vs nereden başlamak gerekir 🙈
Merjaba canım benimde sat 26 mayıs

O zaman hemen merhaba 😊 en son bugün beta baktırdım önceki değerlerim geçen haftaydı farklı yerlerde bakıldı 71 ertesi gün 89 iki gün sonra 128di sonra hep aynı yerde baktırdım. cumartesi çıkan 128den sonra pazartesi 290 bugün yani cuma da 1445 geldi. Ne dersiniz sorun yoktur dimi ilk değerlerden kaynaklı. Muhtemelen farklı laboratuvarlar sebebiyle diye düşünüyorum ben ama
Benim betam 726ydi 3gun sonra 4992 olmuş betam acaba ikiz gebelikmi varmı kese oluşmuş ama bebek iki hafta sonra gözükür dedi 4+5gunluk dedi doktor bilgisi olan varmı acaba

Benim betam 726ydi 3gun sonra 4992 olmuş betam acaba ikiz gebelikmi varmı kese oluşmuş ama bebek iki hafta sonra gözükür dedi 4+5gunluk dedi doktor bilgisi olan varmı acaba
Evet biraz fazla artmış, olabilir ☺️ ama doktorunuz daha iyi bilir tabi

Benimde sat 6 Haziran ve benimde 2 kızım var 3.gebeligim yaş 37🤫
bayaa bayaa aynı gidiyoruz desene canım😌😍
kaç yaşlarında kızların? benim büyüğü 6 olcak bu ay, küçüğü de 10,5 aylık daha.benim yaş da 35 😌 biraz hızlı gelişti herşey. üstesinden gelebiliriz inşallah Allahın da izniyle 🤲🏼🥰

X