2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ben bugun dr mfk nın canli yayınını izledim diyorki oldugunuz tetanoz aşısı sizin icin degil bebek icin diyor yani bebeğe tetanoz bulaşmasın diye yapılıyormuş. Bende hala olmadım yarin doktora sorucam 2019da olmustum 2 doz belki gerek yok olma der yani insallah 😫
Ya ben geçen yıl tetanoz olmama rağmen gebeliğimde 2 aşı istedi doktorum.

Bugün tuttum 1 gün tutup 1 gün tutmicam bakalım evet bugün hareketleri az daha güçlü vurur normalde gene hareketli ama az gerekirse tutmayı bırakıcam eşimde tutma gerekirse diyor bakalım ne olacak şu 1 hafta içinde
Dün okudum biryerde canım ilk aylarda tutulabilir ama bebeğin kilo alma döneminde tutmayın diyordu. Tutarsın daha sonra zorlama kendini

Merhaba kızlar ben 33 cü haftadayım ama doktora gıttımde hep bir hafta ilerde diyor neden acaba erken mı doğucak yani o anlama mı gelıyor
Ultrasonda + - sapma oluyor canım erken doğum diyemeyiz. Çok çok büyük farklılık olunca zaten doktor sat tarihini güncelliyor. 1 hafta normal 🫠

Dötümü kaldıramıyorum kemik ağrısından topallıyorum eğildiğim zaman kalkamıyorum 😅
Oyy oyy hamilelik hastalik değil biliyoruz ama
Bi fenalardayìz
Topallama benim bi aydan sonra doguma kadar devam etmisti😢
Ins duzelirsin canimm
Bu yere egilip yerdeki seyleri toplayinca bi fena olma olayi bende var bi saniyodum

Kızlar bebek hazırlığı için bekleyenler varsa kredi kartlarına düzenleme gelmeden tamamlamaları iyi olur. Taksiti kaldırmalari büyük parçalar için zor olabilir. Önlem amaçlı atmak istedim.

Eklentiler

• Screenshot_20240311_235742_Instagram.jpg
    Screenshot_20240311_235742_Instagram.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 47
Sağol kuzum 🙏Bebek çok hareketli olunca içim rahat ediyor. Bir haftaya randevum var aslında kuzum. Şuan bir yere carpmisim gibi rahatsız eden bir ağrı ama öyle çok dayanilmayacak gibi değil şükür🙏 doktora gittiğimde mutlaka bahsedip kontrol ettirecegim tabi insallah o zamana kadar geçer 🙏🙏
Bu durumu ilk bebegim de yasamistim. Cok canim yanmisti meger benim kizim ayaklarini kaburgama dayamis durtup duruyormus Ins seninkide oyle bir durumdur

Oyy oyy hamilelik hastalik değil biliyoruz ama
Bi fenalardayìz
Topallama benim bi aydan sonra doguma kadar devam etmisti😢
Ins duzelirsin canimm
Bu yere egilip yerdeki seyleri toplayinca bi fena olma olayi bende var bi saniyodum
Hiç uslanmıyorum ama asla bu sefer benim erken başladı haftalardır var yine yollarda doğuracak gibi gezerim kendime güveniyorum 🥹
Yok canım asla tek değilsin 🌺

İkinci sahurdan selamlar kızlar. Ben dün beklediğimden rahat tuttum çok şükür. Zaten 12 gibi uyandım 🙈 ondan sonrası da zorlamadı pek. İftarda hafif şeyler yedim ve bir lt tarçınlı su 1 lt de normal su içtim sahura kadar. Yetmiştir diye düşünüyorum. Kızım da gündüz hareketliydi açlık etkilemedi herhalde 😅

İkinci sahurdan selamlar kızlar. Ben dün beklediğimden rahat tuttum çok şükür. Zaten 12 gibi uyandım 🙈 ondan sonrası da zorlamadı pek. İftarda hafif şeyler yedim ve bir lt tarçınlı su 1 lt de normal su içtim sahura kadar. Yetmiştir diye düşünüyorum. Kızım da gündüz hareketliydi açlık etkilemedi herhalde 😅
Allah kabul etsin 🩵
Ben 2 öğün beslenmeyi yanlış bulmuyorum bu arada hatta aralıklı orucun vücuduma iyi geldiğini tecrübe ettim. Susuz kalmayın dengeli beslenin evdesiniz bol bol dinlenin yeter 🌺🙏🏼

Allah kabul etsin 🩵
Ben 2 öğün beslenmeyi yanlış bulmuyorum bu arada hatta aralıklı orucun vücuduma iyi geldiğini tecrübe ettim. Susuz kalmayın dengeli beslenin evdesiniz bol bol dinlenin yeter 🌺🙏🏼
Amin canım 🌸 ben normalde de iki öğün beslendiğim için zor olmuyor. Arada bir meyve saatim oluyordu onu da iftardan iki saat sonra yapıyorum. Aynen evde olanlar için sıkıntı değil çalışıyor olsam cesaret edemezdim herhalde.

Amin canım 🌸 ben normalde de iki öğün beslendiğim için zor olmuyor. Arada bir meyve saatim oluyordu onu da iftardan iki saat sonra yapıyorum. Aynen evde olanlar için sıkıntı değil çalışıyor olsam cesaret edemezdim herhalde.
Bende iki öğün besleniyorum genelde. Aynen yatana kadar ara öğün yapacak zamanda var 🙏🏼
Tabi çalışınca bi tık işler değişiyor öğlen olmuyor bazen o kadar acıkıyorum 🤓

Kızlar doktora sormadan yeniden kusma iillacimi alsam olurmu sizce bu ayda ilk kez alcm emin olamdm sabahları çok kötüyüm bn

X