2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ben oğlum 5 yaşına giriyor bu ay hala kendime öyle özenerek bişey almıyorum varsa yoksa oğlum 🥰🥰 iki çocuk annesi olunca napcam bilmiyorum ama artık kendime de ozensem iyi ederim ikinci çocuktan sonra hem iki oğluşum hem kendime dikkat etcem artık öncelik zayıflamak sonra iki yakışıklı oğlumla bol bol poz verip hatıralar biriktirmek istiyorum.. paçöz anneleri ile foto cekinmesinler 🤣🤣🤣
Valla kendime diye çıktım ama bütün her yerde kızımıza Birşeyler baktık çok güzel bir duyguymuş ama ❣️🌸

Geçtiğimiz cuma bir öğrencim hıçkırarak geldi yanıma saçına slime yapistirmis sınıf arkadaşları ama bir karış yer ve vıcık vıcık temizlenmesi pek mümkün görünmüyordu öyle kötü bir zamanda da geldi ki kız mufettis vardı okulda hepimiz bir yandan teftisteydik, kendi sinif öğretmenine yönlendirdim ama çok üzüldüm kıza saçı belinde bir çocuktu kesilmeden mümkün değil çıkmaz, sıcak su yapıp denesem mi diye düşündüm bir an ama teneffüs toplam 10 dk müfettiş de varken dersime cikmasam sorun yasayacak olmam 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Yazık gerçekten bu durumlarda yapanda çocuk bakıldığı zaman ama yapılıp yapılmaması ayrımını yapamıyorsa karşılığını bulmalı. Kedinin kuyruğunu kesmeye çalışan köpek taşlayan ne bileyim akran zorbalığı yapan çocuklara çocuk gözüyle bakamıyorum ki çocuklar ve hayvanlar bam telimdir.
İşte bazen diyorum çocuklarımıza kötülük olduğunu ve karşılık vermesi gerektiğini öğretmemiz gerekiyor mu acaba diye düşünüyorum iyilikle büyütelim diyoruz da böyleleri de var.

IMG_2435.jpeg
Bu arada şöyle tatlış bir fotoğraf çekerek hem anısı kalsın istedim hemde instada paylaştım herkese duyurmuş oldum belki ikinci bebişi olan annişlere fikir olur 🫠

Bence Saliha :) doğumdan önce ogrenmene sevindim canım kız istiyordun zaten gönlüne göre vermiş Allah hayırlı olsun :)
Evet rüyamda gördüm dedim herhalde burada da içimde erkekte olabilir diyordum hissediyorum ama rüyamda kız gördüm rüyam çıkar genelde oğlumu bile simasıyla görmüştüm Kıvırcık saçlı ela gözlü bir tek o tutmadı düz saçlı kahve rengi gözlü doğdu ama rüyamda gördüğüm sima aynıydı doğduğunda hatta üzerinde gördüğün kıyafeti oğlumda yani halası hediye etmişti bizim sülalemizde neden bilmem kadınlar Hamile kalmadan 2 ay önce rüyasında görür bebeklerini herşey Allahtan tabi ermiş değilim ama bilmiyorum sanırım hepimizin Hamile kalmadan önce okuduğu aynı duadan olmalı hatta ayet

Kızlar ya birşey sorcam biraz özel olck ama bir tek bndenmi diye telaş etim banyom yyapinca göğsümu sikinca kremsi birşeyler gliyo 🙈sizde varmı şimdiden bu

Evet rüyamda gördüm dedim herhalde burada da içimde erkekte olabilir diyordum hissediyorum ama rüyamda kız gördüm rüyam çıkar genelde oğlumu bile simasıyla görmüştüm Kıvırcık saçlı ela gözlü bir tek o tutmadı düz saçlı kahve rengi gözlü doğdu ama rüyamda gördüğüm sima aynıydı doğduğunda hatta üzerinde gördüğün kıyafeti oğlumda yani halası hediye etmişti bizim sülalemizde neden bilmem kadınlar Hamile kalmadan 2 ay önce rüyasında görür bebeklerini herşey Allahtan tabi ermiş değilim ama bilmiyorum sanırım hepimizin Hamile kalmadan önce okuduğu aynı duadan olmalı hatta ayet
Canım bende türklyeye bebeğimi kaydırmadan bir hafta önce rüyamı gördüm yaşlı bir Nene söyledi boynuma bir kolye taktı hatta elime vurdu kızın olursa adını Zeynep koy dedi ben çevremdeki herkese anlatmıştım cinsiyeti öğrenince herkes söyledi rüyanda görmüştün sen diye Şimdi kızımızın ismini Zeynep Lina koyucaz Allahın izniyle ❣️🌸

Kızlar ya birşey sorcam biraz özel olck ama bir tek bndenmi diye telaş etim banyom yyapinca göğsümu sikinca kremsi birşeyler gliyo 🙈sizde varmı şimdiden bu
Süt üretimi başladı ama ucunu sıkmamak göğüs ucuna dokunmamak masaj yapmamak lazım canım erken doğumu tetikleyebiliyor. Kendi sızıntı yapabilir normal.

Van'da bulunmus muydun canım :) evet burda 15 temmuz-15 Ağustos arası sadece yaz resmen sonra uzun bir sonbahar başlıyor, ilk oğlumdan kalan uzun kol ince çoğu hm o kadar sıfır ayarında kıyafet var ki, tek seferde 2 çocuk büyütür ama yine içim rahat etmeyerek 4-5 uzun kol ince tulum falan alırım yine biraz da kısa kol alırım da sıfır kol alamam heralde 😅 bu evde olursak bir de ev kuzey cephe bizim yazın da kimse terlemez bizim evde 😅😅
2 sene once temmuz ayinda gitmiştik canim. Gezi amacli. Gol kenarinda bir yer tutup girmistik biraz. Vanlilar deniz diyorlar oraya😊 hakikaten de oyle ama suyu da cok faydaliymis. Gunduzler cok sicak oluyordu. Aksamlari sahil kenarinda otururken usudugumu hatirliyorum temmuzda bile. Sizin ev de kuzeydeyse uzun kol ya da kisa kol arti hirka tarzi seyler mantikli👍

Yazık gerçekten bu durumlarda yapanda çocuk bakıldığı zaman ama yapılıp yapılmaması ayrımını yapamıyorsa karşılığını bulmalı. Kedinin kuyruğunu kesmeye çalışan köpek taşlayan ne bileyim akran zorbalığı yapan çocuklara çocuk gözüyle bakamıyorum ki çocuklar ve hayvanlar bam telimdir.
İşte bazen diyorum çocuklarımıza kötülük olduğunu ve karşılık vermesi gerektiğini öğretmemiz gerekiyor mu acaba diye düşünüyorum iyilikle büyütelim diyoruz da böyleleri de var.
Ailelere iş düşüyor benim iş arkadaşım çocuğun yaptığı şeyleri zeki olmasiyla iliskilendiriyordu çok yakın olmamamiza rağmen defalarca söyledim o zaman çocuğum da olmayınca pek dinlenmedim sanirim. Sonra ne oldu çocuk ilkokula başladı öğrenme güçlüğü varmış mesela. Özel eğitim önermiş öğretmeni. Ben kendi işimi yapmadım ama öğretmenlik mezunuyum. Çocuk yaklaşımı ise ailede başlıyor. Okula başlandığında çok geç kalınmış oluyor

Canım bende türklyeye bebeğimi kaydırmadan bir hafta önce rüyamı gördüm yaşlı bir Nene söyledi boynuma bir kolye taktı hatta elime vurdu kızın olursa adını Zeynep koy dedi ben çevremdeki herkese anlatmıştım cinsiyeti öğrenince herkes söyledi rüyanda görmüştün sen diye Şimdi kızımızın ismini Zeynep Lina koyucaz Allahın izniyle ❣️🌸
Ay MaşAllah içim bir hoş oldu sizdende duyunca çok güzel değil mi ya 🤩🌹

X