2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar ben çok kötü grip oldum. Gripken kullandığınız bir ilaç oldu mu? Boğazım da çok kötü. Baş ağrısı yapıyor 🤧🤕 ve 15 aylık bebeğim var. Nasıl bir yol izlim yardımmm. Doğal olması taraftarıyım.
Grip atlattım ilaçsız 4-5 gün sürüyor maalesef günde 2 fincana kadar ıhlamur içtim bol c vitamini aldım portakal mandalina ve karabiberli bal yuttum. Gebeliğin başında olduğum için parol bile içmek gelmedi içimden parolda alabilirsin terleme ve duş çok geçmiş olsun 🙏🏼

Kızlar ben çok kötü grip oldum. Gripken kullandığınız bir ilaç oldu mu? Boğazım da çok kötü. Baş ağrısı yapıyor 🤧🤕 ve 15 aylık bebeğim var. Nasıl bir yol izlim yardımmm. Doğal olması taraftarıyım.
Portakal sık bol bol ye iç ıhlamur varsa günde 1 içilebilir birde ağrın olursa parolada izin veriliyor daha kötü olursan doktora gitmeni öneririm

Kızlar gebelikte tens cihazı kullanımı ile ilgili bilgisi olan, tecrübe edinen ,kullanan var mı? Ben gebelik öncesi fizik tedavi doktorunun dediği bir cihaz almıştım tens cihazı. İyi de geliyodu. Gebelik başlayınca kullanmadım bir süre şimdi 19. haftadayim gebelikte kullanmamin sakıncası olur mu doktoruma sormayı unuttum. Hafif titreşimler gönderip kasları çalıştırıyor ağrıyı azaltıyor . Hiç kullanan oldu mu gebelikte ,bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. Herkese sağlıklı gebelikler☺️

Eklentiler

• IMG_20240207_213622.jpg
    IMG_20240207_213622.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 23
Çok sanslisiniz yeni yıl öncesi 60 bin civarı fiyat veren hastanemiz şimdi 90 bin civarı fiyat verdi. Üstelik temmuz zammida yansitilabilir ara zamlar yani bu da net değil.
Sizde sabitleme yok mu peki? Ben başta baya konuştum biraz çirkeflik de yaptım gebelik öncesi bile burda başladık şuan çok yemi anlaşırsak en balından bütün takiplerimizi burda yapacağız falan dedim önden fiyat için zorladım.
Bence kitabi bilgi üzerinden gidiyor. Kıtlık zamanı bile vücut süt üretebilsin, bebeği aç bırakmasın diye sonradan kullanmak üzere yağ depolar. Bu yüzden hamileler genelde kilo alır ve kıtlık olmadığı için doğum kiloları kalır bizim ülkemizde 🤣 Sonra anneler o kilolaları vermek için diyet yapar🤣🤣 Sende muhtemelen kıtlık bilinci yok, o yüzden beynin yağ depolamaya izin vermiyor🤣🤣 Doğumdan sonra fit bir anne olup, biz diyet yapmaya çalışırken bizi çatır çutur çatlatacaksın😜
Ayy hadi inşallah bana göre kilolu hamile kaldım düşük sonrası insülin direnci falan derken 10 kilo aldım 36 bedenden 40 a çıktım korktum iyice alırım diye. O zaman bence vücutta yeterince yağ deposu var diye gerek duymuyorum 😅😂😂

Sizde sabitleme yok mu peki? Ben başta baya konuştum biraz çirkeflik de yaptım gebelik öncesi bile burda başladık şuan çok yemi anlaşırsak en balından bütün takiplerimizi burda yapacağız falan dedim önden fiyat için zorladım.

Ay yok nerede sordum sabitleyelim hatta önden ödeyim hepsini dedim yok dediler hatta ara zam da gelebilir dediler. Doğumdan önce aliniyormus

Kurtköy emsey 3000₺
Pendik medipol 2700₺(yanlış hatırlamıyorsam)
ben pendik medikalde 3250 verdim.
Özele gideceksen Ataköy perinatolog Ali ekize Instagram dan bak derim ben devlete randevu buldum eğer ilgilenmezse ona gideceğim çok içime şimdi kendi muayenehanesi nakit 2800 kart 3000 TL
Ne kadar güzel fiyatlar ya niye iki katı vereyim. Ataköy olabilir değerlendireyim vakit varken

X