2024 🌸Temmuz Ağustos gibi trasfer olacaklar süreciniz nasıl ilerliyor🪷🪷🪷🪷🪷🫄

Kızlar transfer tarihi ve test tarihi belli olanlarıda listeye ekliyecem tarihi belli olan özelden atsın bana burdan atmayın liste kayıyor arada kalabilir takip edemem burdan yazanları 🤗

Benimde 15 aslında test günüm resmi tatil old. İçin 16 dendi canım bende acilde denicem bakalım 15.de Allah hepimizin yüzünü güldürsün hepimiz aynı anda sevinelim ve hamiş olalım 🥰
Amin inşallah canım Allahım bekleyişlerimizin sonunu güzel eylesin inşallah 🤲🏻🥰

kızlar merhaba bende pco var ve hipotroid var 1.tüpbebek denememde kimyasal gebelik oldu 2.tüpbebek denememde çok şükür kızımı kucağıma aldım şuan 2 yaşında yaşım 28 kızıma kardeş düşünmeye başladım bu seneki fiyatları çok merak ediyorum benim 2.si başarılı olduğu için de 3.yü devlet karşılamıyor bilgisi olan bana ortalama bir rakam söyleyebilir mi? ayrıca kimse umutsuzluğa kapılmasın ve hep pozitif düşünsün ben 5yıl sonra hamile kaldım çok şükür Rabbim isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu anne olmak çok güzel
Hayırlı olsun canım bende 2 gün e başlayacağım tüp bebek tedavisine ilaçlar a adetini bekliyorum. Bende ücretli olacağım devlette 100 kusur çıkardılar nerdeyse özellerle bir tiyati. Yinede devlette yaptıracağım doktorumdan memnunim

kızlar merhaba bende pco var ve hipotroid var 1.tüpbebek denememde kimyasal gebelik oldu 2.tüpbebek denememde çok şükür kızımı kucağıma aldım şuan 2 yaşında yaşım 28 kızıma kardeş düşünmeye başladım bu seneki fiyatları çok merak ediyorum benim 2.si başarılı olduğu için de 3.yü devlet karşılamıyor bilgisi olan bana ortalama bir rakam söyleyebilir mi? ayrıca kimse umutsuzluğa kapılmasın ve hep pozitif düşünsün ben 5yıl sonra hamile kaldım çok şükür Rabbim isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu anne olmak çok güzel
canım 3. deneme devlet neden karşılamıyor ben bilmiyordum biraz açıklar mısın?

Canım benim kimyasal olmuştu.
Ondan sonra reglim geç geldi adet söktürücü ile olabildim.
Senin dongum bozuldu mu bilmiyorum. Rahmin durumuna göre doktor karar verir buna.

Dönmüş embriyon var mıydı ?
Canım. Bir tane donmuş var. Ama bebeğin genetik sonucu geldi. Trizomi 16 dediler. Pgt li olacakmış tekrar yaptırdığmızda. Adet düzenim normale döndü sanki. Ama kararsızım her şeyde. Doktor konusunda bile. Değiştirsem mi, aynı doktorları mı ilerlesem. Bir de başka doktora gözüktüm. Histeroskopi önerdi.

Yaaa şu an şu mesajınızı görmek o kadar iyi geldi ki anlatamam. Ağlıyorum mutluluktan teşekkür ederim yazdığınız için 😭🌸
Canım benim geçen sefer kanda 45 geldiğinde testte o kadar silikti ki, bir önceki gün yapsam kesinlikle çıkmazdı. Sende erken yaptın.

Testler erken gebelik testi değildi değil mi ?

Canım. Bir tane donmuş var. Ama bebeğin genetik sonucu geldi. Trizomi 16 dediler. Pgt li olacakmış tekrar yaptırdığmızda. Adet düzenim normale döndü sanki. Ama kararsızım her şeyde. Doktor konusunda bile. Değiştirsem mi, aynı doktorları mı ilerlesem. Bir de başka doktora gözüktüm. Histeroskopi önerdi.
Canım histeroskopi hangi durumlarda yapılıyor bilmiyorum. Sanırım rahimde bir sıkıntı varsa yapiliyor.

Canım doktor konusunda güvenin varsa aynı doktordan devam et, çünkü biliyor ne durumda olduğunu. Sil baştan hikayeni başka doktorun anlamasi da zaman alacak.

Bu süreçte önemli olan rahmin kalınlaşması, sağlıklı kaliteli embriyo ve nasip.

Tabi doktorda ilgili güvenini sarsacak birşey olduysa değiştir.

Evet kızlar listenin başında takip tablomuz olacak mesela örnek verecek olursak kaçıncı gün embiyosu dondurulmuş mu yoksa taze transfer mi tek yumurta mı çift yumurta mı trasfer tarihimiz ve test günümüz olacak şekilde hazırlayacam bana transfer olan arkadaşlar özelden durumlarını atsın🤗
Kaçıncı gün embiyosu
Dondurulmuş mu yoksa taze transfer mi
Tek yumurta mı çift yumurta mı
Trasfer tarihi
Test tarihi
Bu şekil atın lütfen 👈
5. Gün embriyosu
Dondurulmuş transfer
Çift yumurta, 3. Deneme
7 temmuz transfer tarihi
17 temmuz test tarihi

Canım histeroskopi hangi durumlarda yapılıyor bilmiyorum. Sanırım rahimde bir sıkıntı varsa yapiliyor.

Canım doktor konusunda güvenin varsa aynı doktordan devam et, çünkü biliyor ne durumda olduğunu. Sil baştan hikayeni başka doktorun anlamasi da zaman alacak.

Bu süreçte önemli olan rahmin kalınlaşması, sağlıklı kaliteli embriyo ve nasip.

Tabi doktorda ilgili güvenini sarsacak birşey olduysa değiştir.
Canım. Ben de aynı doktorla devam edeyim diyorum. Farklı şehirin de zorlukları var. Kendi doktoruma diyeceğim histeroskopi yapar mı , lazım mı? Senin transfer gerçekleşti mi?

Ben Samsun’da Medical parkta tedavi görüyorum. Burda gördüğüm rakamlara göre çok daha uygun. Mesela transfer oldum 6 gün önce 16.500 ödedik sanırım ya da 16.800. Ben kasımda başladım daha 1 yıl olmadı. Başladığımda tedavi ücreti olarak genel tedavi ve opu için 31bin verdik. Şu an 45bin olmuş. Ama burda okuduğum fiyatlar aşırı yüksek bizim ödediklerimizden. Henüz pozitif göremedim 2. Transferimi oldum ama en şimdiye kadar memnunum yıllardır bu işi yapıyorlar civardan gelen de çok var. Yakınsanız düşünebilirsiniz bence 💕
Aynen bende trabzonda yaptirdim 40 bin opu 9 bin dondurma 37 bin opu oncesi igneler tuttu. Donmus 2. Transfer icin 18 bin odedim transfer ilaclatida 3-5bin felan tuttu. Buyuk sehirlere gore bizimki azmis.

X