2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Canım mesela benim doktorum 11.haftalık kontrolde 2li test 3lü 4lü, fetal dna ve amniyosentez hakkında bilgi verdi. Sonra da dedi ki bizim bu çocuk her şekilde kabulümüz razıyız aldırmıycaz derseniz yaptırmayabilirsiniz. Hangisini yaptırmak istediğinize kendiniz karar verin dedi işte fetalin dolar bazlı ücretini söyledi falan. Biz de razıyız biz dedik. O yüzden 2li test bile yaptırmadık
Bende doktoruma sorucam bunu teşekkür ederim canim🙏🌸

Screenshot_20240420_183931_Samsung Notes.jpg

2li test sonucum böyle çıktı.
12+5.
Ense kalınlığı 1.90.
Crl 66.2

Merhaba kızlar yine şiddetli bulantımla bu sabah acile gittim ve doktor bebegimede baktı normalde çok kusma bulantı şikayeti bebeğe bir sorun teşkil etmez dedi ama yinede detaylı bir ultrason yapalım dedi. 2 li tarama testinide sordu yaptırmadım dedim, oda kemik yapısına baktı burun kemiği, ense kalınlığı ve bacak kemiğine baktı herşey olmasi gerektiği gibi dedi güzel çok şükür ve suprizz cinsiyetide söyledi 13+2 ultrasona göre dedi bebisimiz sağlıkla gelsin inşallah hepimizin. Erkek dedi tabi bu tahmin dedi görülen erkek ama bir kaç hafta sonra tekrar bakarız dedi👶 birde hala kusması olan varmı birkaç gündür çok kötüyüm ben.

Ayni şeyi düşünüyorum. Mesela doktorun bunu açıkça söylemesi gerekir bu testte herhangi birsey cikarsa müdahale edemiyoruz eger sıkıntı cikarsa aldirmak istersen yaptir demesi gibi. Eger sadece bilmek icinse bende gereksiz görüyorum Allah korusun bisey çıksa müdahale edilmeyecekse ve bende aldirmayacagima göre yaptirmak gereksiz. Çok zor süreçler Rabbim yardım etsin. tomrisn tomrisn sana dokrorun bisey dedimi bizim haftamiz ayni gidiyordu
hayır demedi hiç bahsetmedi bile bu hafta cinsiyet için gideceğim bilgi verir belki. eşim yaptırmama izin vermiyor her şeyiyle kabuluz boşuna yapmayalım diyor ben de istiyodum da bana da mantıklı geldi yaptırmayacagım hiçbirini

hayır demedi hiç bahsetmedi bile bu hafta cinsiyet için gideceğim bilgi verir belki. eşim yaptırmama izin vermiyor her şeyiyle kabuluz boşuna yapmayalım diyor ben de istiyodum da bana da mantıklı geldi yaptırmayacagım hiçbirini
Bende yaptirmak istemiyorum doktorumla gorusucem. Cinsiyet için erken degil mi🥹 bana artik ayda 1 gelebilirsin dedi muayene icin mayisin 18.de gidicem o zaman cinsiyeti de ogrenirim belki🐣🥰

Bende yaptirmak istemiyorum doktorumla gorusucem. Cinsiyet için erken degil mi🥹 bana artik ayda 1 gelebilirsin dedi muayene icin mayisin 18.de gidicem o zaman cinsiyeti de ogrenirim belki🐣🥰
gittigimde 11 haftalıktı doktorum kendisi dedi 1 hafta sonra cinsiyet için gel diye. bana göre gecc bile🤣18 mayısda kesin öğrenirsin canım benim kesin olmasa da tahmin de bulunur illa ki

Merhaba kızlar yine şiddetli bulantımla bu sabah acile gittim ve doktor bebegimede baktı normalde çok kusma bulantı şikayeti bebeğe bir sorun teşkil etmez dedi ama yinede detaylı bir ultrason yapalım dedi. 2 li tarama testinide sordu yaptırmadım dedim, oda kemik yapısına baktı burun kemiği, ense kalınlığı ve bacak kemiğine baktı herşey olmasi gerektiği gibi dedi güzel çok şükür ve suprizz cinsiyetide söyledi 13+2 ultrasona göre dedi bebisimiz sağlıkla gelsin inşallah hepimizin. Erkek dedi tabi bu tahmin dedi görülen erkek ama bir kaç hafta sonra tekrar bakarız dedi👶 birde hala kusması olan varmı birkaç gündür çok kötüyüm ben.
Ben de 11.haftadayım ve bu hafta pik yaptı sanki bulantı kusma işi. Genel itibariyle bu zamana kadar cok aşırı bulantım kusmam yoktu ama dünle bugün beterim. Sen de 13 diyince iyice korktum😱 12 gibi kusma bitiyor diyorlardı. Bulantı işi cidden zor. Prilam kullanıyor musun? Ben cogu zaman atmıyorum ama iki gündür kullandım

Kızlar hayırlı geceler 11+3 haftalik hamileyim ikizlere. Doktorum genoks nipt yaptirmami istedi sanırım fetal dna oluyor. Ama aklıma takılan seyler var mesela diyelim ki yaptırdım bu testi Allah korusun bi sıkıntı çıktı önlem alınabiliyor mu yoksa sadece bisey var yada yok onu mu öğreniyoruz. Yarın bunu doktoruma da sorucam ama sizin bununla alakali bilginiz var mı?
Bende aynı seyleri düşündüm
Genetik seylere baktıgı icin onlem alınabilen bir sey olmuyor sanırım ama bebek aldırılabiliyor diye duydum
İkiz oldugu icin birsürü soru işareti bende de oldu ama yine de yaptırdım icimiz rahatlasın diye. Sonrasında doktor kontrolde ense kalınlıgı ve burun kemikleri normal dedi icim rahatladı ama insallah test sonucu da iyi gelir

Ben de 11.haftadayım ve bu hafta pik yaptı sanki bulantı kusma işi. Genel itibariyle bu zamana kadar cok aşırı bulantım kusmam yoktu ama dünle bugün beterim. Sen de 13 diyince iyice korktum😱 12 gibi kusma bitiyor diyorlardı. Bulantı işi cidden zor. Prilam kullanıyor musun? Ben cogu zaman atmıyorum ama iki gündür kullandım
Benim bulantılarım 10. Haftada birden kesilmişti takı 13. Haftama girdigim gece biraz soğuk almanın sebebiylede bir türlü kusmam durmadı bugünde kackez kustum üşütmüşüm birazda ondan da kaynaklanıyor olabilir ama doktoruma söyledim d vitaminine başladıktan sonra kusmam oldu dedim, şimdilik alma dedi 16. Haftadan sonra sana gereken vitaminleri vericem dedi. Birde bulantı için bişey veremezmisin dedim istersen yazarım ama pek işe yaramaz dedi kötü olduğunda gel serum felan veririz dedi. Yanisi kişiden kişiye göre değişiyor bu durum kimi doğuma kadar bulantı yaşayabilir benimde birden kesile bilirde korkma sen canm bulantılar kötüye işaret deil bebeklerimiz iyi olsunlar inşallah biraz sabırla geçer inşallah bunlar☺️

gittigimde 11 haftalıktı doktorum kendisi dedi 1 hafta sonra cinsiyet için gel diye. bana göre gecc bile🤣18 mayısda kesin öğrenirsin canım benim kesin olmasa da tahmin de bulunur illa ki
Gönlünden geçen hissettiğin var mi🥰 Bende merakla bekliyorum iki tane olunca daha da merak ettim🤭

Genetik seylere baktıgı icin onlem alınabilen bir sey olmuyor sanırım ama bebek aldırılabiliyor diye duydum
İkiz oldugu icin birsürü soru işareti bende de oldu ama yine de yaptırdım icimiz rahatlasın diye. Sonrasında doktor kontrolde ense kalınlıgı ve burun kemikleri normal dedi icim rahatladı ama insallah test sonucu da iyi gelir
Biz bu tedaviye başlamadan genetik test yaptırmıştık eşimle. Ama dediğim gibi önlem alınmıyorsa yaptırmayı düşünmüyorum eşim de içimiz rahat etsin Allah korusun bisey cikarsa kendimizi ona göre hazirlariz diyor bende gerek yok Rabbimden gelene raziyim bisey cikarsa 5-6 ay onun pskolijisiyle nasil yaşarım diyorum. Sanırım yaptirmicam Allahim esirgesin kimsenin yavrusunda saglik sorunu çıkmasın inşallah 🤲💟

Gönlünden geçen hissettiğin var mi🥰 Bende merakla bekliyorum iki tane olunca daha da merak ettim🤭
yegenlerim hep erkek oldugu için erkek cocuklarına daha cok düşkünüm. ama kesin kız oldugunu hissediyorum. tabi cinsiyet sadece merak onemli olan sağlıklı olması🥰🙏🏻

Kızlar doktorunuz folik asit kullanımı bittikten sonra vitamin takviyesi verdi mi? Benim doktorum gerek yok bebeğe de bir faydası yok dedi, sen zaten sağlıklı besleniyorsan ekstra bir vitamine ihtiyacın yok dedi, fikri olan var mı bu konuda🤷‍♀️

İnşallah canım 🤲🍀

Kızlar doktorunuz folik asit kullanımı bittikten sonra vitamin takviyesi verdi mi? Benim doktorum gerek yok bebeğe de bir faydası yok dedi, sen zaten sağlıklı besleniyorsan ekstra bir vitamine ihtiyacın yok dedi, fikri olan var mı bu konuda🤷‍♀️
gunaydın. bana verdi. ama hergun almana gerek yok dedi. 2 gunde 1 ıcıyorum . aslında degerlerım normal ama. verdi yani :)

Ben sağlıklı beslendiğimi düşünmüyorum.😑Takviye haplarını o yüzden gerekli buluyorum. Bebek aslında depoları harcıyor evet ama dışarıdan takviye yapmazsak bizim depolar boşalır sonra daha çok problem olabilir gibi geliyor. Mesela günlük almamız gereken demir miktarı 1 kilo et kadar. O kadar yiyebiliyor muyuz hayır. Tabi her doktor böyle düşünmüyor doğalcı doktorlar var ama yediklerimiz o kadar doğal değil maalesef

Bana demir hapı ve magnezyum verdi. Ben de beslenmeden vitaminleri yeteri kadar aldıgımızı düşünmüyorum zaten bulantıdan 3 aydır nasıl yediğimiz içtiğimiz malum

X