2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Kızlar 7. Haftasında olup da hala lekelenmesi devam eden var mı benim ki durmuştu corasprine başlayınca yeniden geldi sizce napmalıyım
Benim aşırı kanamam oldu iki defa ama bebek gayet iyi dedi doktorum yaklaşık 1 ay vardır lekelenmem oluyor benimde sürekli yatak istirahatindeyim doktoruna söyle gerekirse muayene ol canm tabi her lekelenme kötü deil ama tedbiri almak lazm yinede dikkatli olun

Kızlar doktorunuz ikili testten söz ettimi sizlere biz hayırlısıyla inşallah bu geceden sonra 8+4 olacaz doktorum iki hafta sonra ikili test istedi

Kızlar doktorunuz ikili testten söz ettimi sizlere biz hayırlısıyla inşallah bu geceden sonra 8+4 olacaz doktorum iki hafta sonra ikili test istedi
Bana fetal dna dediler
Onu yaptırırsak ikili uclu testlere gerek kalmıyormus yaptırmayı dusunuyorum ama emin olamadım daha

Bana fetal dna dediler
Onu yaptırırsak ikili uclu testlere gerek kalmıyormus yaptırmayı dusunuyorum ama emin olamadım daha
Yani banada ikili testi yap otekilerini yapma dediler dovn sedromumuymus ne öyle bir hastalık testi gibi bişey dediler öyle bişey çıkarsa mazallah rabbim kimseyi evladiyla sinamasin inşallah ama aldiranlar oluyor onun için yapiliyirmus varsa bile rabbimin verdiği can başım gözüm üstüne

Canım bu fetal dna ne zaman yapılıyor. Doktor bana hiçbirinden bahsetmedi
Kzlar yerinizde olsam fetal DNA testi yapmam o riski almayın bence şimdi baktım Google'den anne adaylarının bebeğini kaybetme riski olsa bile yaptırmak isteyenler oluyor bebeğe zararı varmış keseden sıvı gibi bişey aliniyormus buda riskli bişey ay gözünüzü seveyim yapmayın onu

Canım bu fetal dna ne zaman yapılıyor. Doktor bana hiçbirinden bahsetmedi
11.haftaya gelince yapılabiliyor canım. 25 marta randevu verdi bana. Benim yaşla alakalı biraz o yüzden yaptıracağım. 11. Haftadan sonra bebeğin dna sı anne kanına karışıyormuş, kan alarak yapıyorlar, onu yaptırınca 2’li 3’lü testlere gerek kalmıyor.

Kzlar yerinizde olsam fetal DNA testi yapmam o riski almayın bence şimdi baktım Google'den anne adaylarının bebeğini kaybetme riski olsa bile yaptırmak isteyenler oluyor bebeğe zararı varmış keseden sıvı gibi bişey aliniyormus buda riskli bişey ay gözünüzü seveyim yapmayın onu
O değil canım dediğin. Dediğin amniyosentez testi. Fetal dna da sadece anneden kan alıyorlar bebeğin dna sı anneye geçtiği için. Hiçbir riski yok.

İnşallah öyledir canm ben sadece ikili testi yaptiricam
Ben doktora özellikle sordum amniyosentez testini tavsiye etmedi plesentadan sıvı alındığı için düşük riski oluyor dedi. Ama diğeri anneden kan alındığı için bebeğe bir sıkıntısı yok. Benim yaş 40 olduğu için mecbur yaptırmam gerekiyor. Yaşın daha genç olsaydı yaptırmaya gerek kalmazdı benim de. Hayırlısı olsun hepimiz için🤲

Ben doktora özellikle sordum amniyosentez testini tavsiye etmedi plesentadan sıvı alındığı için düşük riski oluyor dedi. Ama diğeri anneden kan alındığı için bebeğe bir sıkıntısı yok. Benim yaş 40 olduğu için mecbur yaptırmam gerekiyor. Yaşın daha genç olsaydı yaptırmaya gerek kalmazdı benim de. Hayırlısı olsun hepimiz için🤲
Anladim hayırlısı olsun inşallah doktorum bir kağıt verdi oku karar ver hangisini istersen onu yaptiricaz dedi

Kızlar arkadas cevreniz, bütün akrabalariniz tüp bebek tedavisi gördüğünüzü biliyor mu. Ya da ilerde tedaviyle olduğunu diyecek misiniz. Eşimle bu konuda aramızda anlaşmazlık çıktı. Ben pek söyleme taraftarı değilim, insanlarin bu kadar detay bilmelerine gerek duymuyorum. O tam tersi herkese biz tedaviyle çocuk sahibi olduk demek istiyormuş. Bu konuda fikirleriniz ne acaba

Kızlar arkadas cevreniz, bütün akrabalariniz tüp bebek tedavisi gördüğünüzü biliyor mu. Ya da ilerde tedaviyle olduğunu diyecek misiniz. Eşimle bu konuda aramızda anlaşmazlık çıktı. Ben pek söyleme taraftarı değilim, insanlarin bu kadar detay bilmelerine gerek duymuyorum. O tam tersi herkese biz tedaviyle çocuk sahibi olduk demek istiyormuş. Bu konuda fikirleriniz ne acaba
Bunda saklayacak birşey yok tabiki sizin karariniz saygı duyarım bir konuda da haklısın kimsenin bilmesine gerek yok sonuçta özel hayatiniz ama ben saklamadim gerekde duymadım niçin die soracak olursan çevremizde bu sıkıntıları çekenler var ve bilgi paylaşımı önemli bence çevrenin ne dediğinin benim için önemi yok ama faydalı bilgi olacaksa da ne mutlu bana

Bunda saklayacak birşey yok tabiki sizin karariniz saygı duyarım bir konuda da haklısın kimsenin bilmesine gerek yok sonuçta özel hayatiniz ama ben saklamadim gerekde duymadım niçin die soracak olursan çevremizde bu sıkıntıları çekenler var ve bilgi paylaşımı önemli bence çevrenin ne dediğinin benim için önemi yok ama faydalı bilgi olacaksa da ne mutlu bana
Sadece ailemiz biliyor canım onun dışında iş arkadaslarimiz, diğer arkadaslarimiz vs bilmiyor. Sıkıntılı süreçler yaşadığım için insanların ah vah, öyle mi, acele etmeseydin olurdu vs gibi söylemlerde bulunacaklarını nedense düşündüm. Çünkü normalde bile surekli cocuk icin acele etme bosver laflarini cok duyuyordum 30 yasini gecmis olmama ragmen .Belki de bunları düşünerek söylememeyi tercih ettim, yanlış düşünüyor da olabilirim. Bu arada Fikrin için teşekkürler canım 🌸

X