🤎2024 ŞUBAT AYI GEBELİK PLANLAYANLAR🤎

Kızlar selam rahim iltihabı geçiren var mı aranızda ? Belirtileri nelerdir illa bunu öğrenmek için smear mı vermemiz gerekiyor yoksa kan idrar yoluyla belli olur mu ?

Kizlar selam adetlerim düzensiz ilac kullandığım zaman düzenli oluyor geçen ay aralıkta hatta bıraktım 3 aylikti çünkü tekrar başlamadım adetim 16 gun gecikti 10. Geciktigi gun doktora gittim gebelik yoktu duphas.. ilac yazdı sabah akşam içiyorum 3 gun kaldı bitmesine bide inof...com.. hp içiyorum ama ara ara rahmimin olduğu bölgelerde hafif adet sancısı arar ara bisey isiriyomus gibi oluyo mide bulantısında var hatta 2 gun önce uykumdan bulantiyla uyandım belki ilacın yan etkisi olabilir bilmiyorum ama düzensiz olduğu için adetim yinede bi ihtimal gebelik olabilirmi acaba yaşayan varmi düzensiz olupta hamile kalan

Eklentiler

• IMG_5324.jpeg
    IMG_5324.jpeg
    72,9 KB · Görüntüleme: 114
Merhaba anne adayları!
Size bir sorum olacak!
Bugün doktora gittim ve ultrason yaptı, genel kontrol amaçlı hersey yolunda mı diye.
Tamda yumurtamın çatlama gününe denk geldi (takvime göre). Şimdi bakarız dedi.
Sonra rahimde sıvı gösterdi. Bak burda görünüyor ve sabahki sancınızın sebebinide açıklıyor dedi.
Sabah sancım oldu ta uykudan uyandım.
Folikül diye bahsetti gördüğümüz şeyi.
Şimdi yumurta çatlamış ve sıvısı rahimde mi görünüyordu yoksa yumurtalıkta mıydı o gösterdiği şey. O an sormak aklıma gelmedi sonradan kafama takıldı.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Arkadaşlar merhaba, ben adetimin 9.gününden beri ovülasyon testi yapıyorum. Bugün 14.gün genelde 29 günde bir adet olurum nadiren 30 güne sarkar. Size dün ve bugün yaptığım testleri atıyorum. Dün iki adet yaptım ikisi de üstteki koyuluktaydı bugün öğlen 14:30 gibi alttaki testi yaptım. Yani dün çok belirgin değil bugün yumurtlama olmuş gözükmesi beni tereddüte düşürdü. Bir gün önce çizgi çok belirgin değilken ertesi gün yumurtlama görenler var mı aranızda? Testte bir sorun olabilir mi yoksa? Maalesef 2.bir testi yapacak ortamda değildim yapamadım yarına kaldı. İlk idrarla değil ondan ortalama 2 saat sonra ikinci idrarla yaptım. Yumurtlamayı yarın bekliyordum.

Eklentiler

• IMG_6935.jpeg
    IMG_6935.jpeg
    180,3 KB · Görüntüleme: 121
İnşallah canım benim dualarını eksik etme bende hamileyken çok kişiye dua etmiştim Allah’ın izniyle tabiki Allah nasip ettiği için onlarında bebekleri işleri nasip oldu. İsmim Gülden ☺️ hamilelerin duaları kabul olur derler. Dualarında ismime yer verirsen çok mutlu olurun canım. Tekrar Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🥰
Tabiki ederim canım benim 🥰

Merhaba anne adayları!
Size bir sorum olacak!
Bugün doktora gittim ve ultrason yaptı, genel kontrol amaçlı hersey yolunda mı diye.
Tamda yumurtamın çatlama gününe denk geldi (takvime göre). Şimdi bakarız dedi.
Sonra rahimde sıvı gösterdi. Bak burda görünüyor ve sabahki sancınızın sebebinide açıklıyor dedi.
Sabah sancım oldu ta uykudan uyandım.
Folikül diye bahsetti gördüğümüz şeyi.
Şimdi yumurta çatlamış ve sıvısı rahimde mi görünüyordu yoksa yumurtalıkta mıydı o gösterdiği şey. O an sormak aklıma gelmedi sonradan kafama takıldı.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Yumurta çatladıktan sonraki sıvı dediği yumurtalıkta olur canım. Eğer o çatlayan yumurta döllenirse tüplerden ilerleyip rahme tutunur

Arkadaşlar merhaba, ben adetimin 9.gününden beri ovülasyon testi yapıyorum. Bugün 14.gün genelde 29 günde bir adet olurum nadiren 30 güne sarkar. Size dün ve bugün yaptığım testleri atıyorum. Dün iki adet yaptım ikisi de üstteki koyuluktaydı bugün öğlen 14:30 gibi alttaki testi yaptım. Yani dün çok belirgin değil bugün yumurtlama olmuş gözükmesi beni tereddüte düşürdü. Bir gün önce çizgi çok belirgin değilken ertesi gün yumurtlama görenler var mı aranızda? Testte bir sorun olabilir mi yoksa? Maalesef 2.bir testi yapacak ortamda değildim yapamadım yarına kaldı. İlk idrarla değil ondan ortalama 2 saat sonra ikinci idrarla yaptım. Yumurtlamayı yarın bekliyordum.
Merhaba. Ben burda çoooook gördüm testinde hiç çizgi olmayıp birden pik olanı bence sorun yok sonuçta yakalamışsın piki değerlendirmeye bak😊

Bir gün önce T silik çıkıp ertesi günü pik olabilir bu normal canım, alttaki testin pik yani yumurta olgunluğa ulaşmış 24-28 saat aralığında çatlayacak demek. Çatlama için T nin tekrar silik olması lazım isterseniz bugün 4 saat arayla testinizi kontrol edebilirsiniz. Bazen pik iki gün üç gün de sürebilirmiş. Dediğim gibi bugün pik bugünü yarını değerlendirmek de fayda var umarım sağlıklı bir gebelik oluşur 🤗🙏

Testlerde bi sorun yoktur, lh birden pikleşir, bu miss gbi yumurtlama, değerlendirin😉 zaten 30 gunde 1 adet oluyorsanız yumurtlamanız buyuk ıhtımal 12 ile 18.gun arası olur, test yapmasanız bıle o gunlerde günaşırı 3 kez ilişkiye girseniz bıle yeter

regl günü cuma kızlar test yaptim yine olmadi cumartesi aşilama ya da tüp bebeğe başliyoruz

Eklentiler

• IMG_5890.jpeg
    IMG_5890.jpeg
    169,9 KB · Görüntüleme: 98
  • IMG_5891.jpeg
    IMG_5891.jpeg
    203,1 KB · Görüntüleme: 95
X