2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kız düdüklü de yapılmaz mı ki
Yapılır galiba ama siyah köpük çıkıyor ben onları toplamak için düdüklüde yapmadım normal tencereye koydum buzluk kaplarına koyarken her yere sıçradı ellerim hep et koktu benimde kırmızı et kokusuna tahammülüm yok çok kötü oldum

Bana soguk iyi gelmisti

Kız düdüklü de yapılmaz mı ki
Yik canım onu en kısık ateşte yavaş yavaş pisireceksin özünü versin diye kendime yapmıştım ilikli kemik suyu ama içinde baharat sarımsak Hepsi vardi smdi oğluma sade yaparım gene küçük yuvarlak buz poşetleri vat ya bulyon gibi de ona doldururum gene iyi oluyo.oyle

Kızlar selaam. Bebeğim 5 ay 15 günlük. Beybim anne sütü alıyor ama Tadım olayları yavaş ilerlediği için yavaş yavaş denetmeye başladım. Kabak havuç patates ve şeftali denedi. Sebzelere burun kıvırıyor şeftaliyi çok sevdi ama meyve vermeyi düşünmüyorum sebzeleri reddeder endişesiyle. Her şeyden şimdiye kadar 1 yemek kaşığı bile vermemiş olabilirim azar azar sadece tadım yaptırıyorum. Sizlerin bebeklerinin sebzelere tepkisi nasıl. Herkes havucu sevdi diyor ama benimki havucu hiç sevmedi

Benim ki de hiç havuç sevmedi hep öğürüyo havuç yerken ama diğer sebzeler şu an için iyi sevdi gibi

Benim ki de hiç havuç sevmedi hep öğürüyo havuç yerken ama diğer sebzeler şu an için iyi sevdi gibi
Ne kadar yiyor. Bebeğiniz ne zaman doğmuştu. Ne kadarlık. Benimki keyifli yemiyor ama eziyor işte ağzında bende erken başladım acaba o yüzden mi böyle diye düşünüyorum

Sarımsak soğanda koydum ben havuç patates ve defne yaprağı

İşte benimkinde baharat var yeni yapmam lazım olabilir onlari bebekler yer
Aynen defne yaprağı da koyabiliyormuşuz. Ama bi daha yapar mıyım bilmiyorum cidden çok zahmetli bi de benim gibi kırmızı et kokusuna dayanamayan biri için aşırı zor oldu her yer koktu bütün gün ve hatta bugün bile çamaşır suyu ile heryeri sildim

Kızlar benim bebikim tatlı patatesi sevmedi ya zeytinyağı koydum onun tadını beğenmedi yada tatlı patatesin içinde kılçık gibi damarlar vardı o ağzına geldi heralde. Neyle karıştırıp verebilirim

Havuç püresi nasıl yapıyorsunuz kizlar. Havuc haşlayıp catalla ezdikte sonra zeytin yağ katiyormusun azcik su katiyormusun biraz cıvık yapiyormusun

Havuç püresi nasıl yapıyorsunuz kizlar. Havuc haşlayıp catalla ezdikte sonra zeytin yağ katiyormusun azcik su katiyormusun biraz cıvık yapiyormusun
Pütürlü oluyordu ama severek yemiyor öyle olunca hep öğürüyor bende blendırdan geçiriyorum zeytinyağı da koyuyorum. Ama bi ay sonra artık pütürlü alıştırmam lazım yoksa her pütürlü şeye ağlıyor yemek istemiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…