2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Size bir şey söyliyim mi. Biz eşimde en başından beri eğer karnı toksa uykusu yoksa ve konforunun yerinde olduğuna eminsek, uzaktan bile ilgisini öekmeye çalışmadık. Başta çok acımasız görünüyor olabilir. Ama dün mesela taşındığımız için evi topladık. Kendi kendine oyalandı bebek. Bizi izledi. Oyuncağıyla oynadı. Hiç bir sorun çıkarmadı diyebilirim. Artık mesela eğer ağlıyorsa biliyorum ki bir sorunu var. O sorunu çözünce ağlaması da kesiliyor.

Ama telrar söylüyorum. Bu işin bir formülü yok. Her bebek bir değil. Nolur dediklerim yanlış anlaşılmasın. Bu bizim bulduğumuz yöntem. Uyuturken de mesela doğduğundan beri aynı rutini yapıyoruz. Gündelik hayatta da aynı rutin. Şükürki bakıcımız da öyle kucakçı değil. Yani canı sıkılınca ben de gezdiriyorum. Öyle sürekli de yatmıyor tabi:) buradaki mesela ağlamayı bir koz olarak kullanmaması gerektiğini öğrenmesi. Mesela ağlayınca değil susunca alıyorum kucağa. Kucağına alınca ağlıyorsa yatırıyorum yerine. Olumlu pekiştireçi bu şekilde kullanınca bir süre sonra neden sonuç ilişkisi kurabilir. Daha bugün verdiğiniz örneğin canlısını gördğm. Bir kız çocuk deli gibi ağlıyor. Aileden 5 kişi kızı memnun etmeye çalışıyor. Ama susmuyor kız. Resmen 5 yetişkini yönetiyor. Bunu bebeklikten öğrenmiş o kadar net ki.

Anahtar kelime eş
Acımasızlık olarak düşünmedim çünkü bende aynı fikirdeyim, şımarık çocuk yetiştirmek istemiyorum. Benim tavrım da netti her ağladığında kucağa almayacaktık ama bebeğim kolikti malesef, hiç bir disiplini kabul etmiyor o zikkim yavaş yavaş bu düzeni kurmaya calisiyorum fakat şu an da gündüz uyumadığı için hep huzursuz, açıkçası biz başaramadık sanırım. Zaman ne gösterecek göreceğiz.
Sizi yürekten kutluyorum eşinizle çok güzel yönetmişsiniz bu süreci, ilerleyen zamanda darısı başımıza

Çok zor bır gece 10.30 dan berı uyutmaya calısıukrum en son bagordım yeter ya dıgerı sureklı emzıgınagzından çıkarıp bagırıuor tam dalacak dıgerınodasında pc oynuyor tam uyutıyorum o bagırıuor ıkısıde yedı azarı en son attım besıgıne son sıddet salladım sınırım bozuldu dıgerıne kapat pc dıyorum küme dıyorsun inadına çocuğun kolları sımsıkı tuttum hareket etmesın dıye hala dalmadı dıgerı de aynı burnundan kıl aldırmıyor her sabah 5.30! Gece 2 hıv uyku yok bu saat dilimleri arasındw bugün iflas ettım mıgren bır yandan parkmuatagı falan tekme attım dayana anıyorum

Baş agrısı öldürecek beni sımdı kasık agrısı bırnyandan sıcak basması klavyenın dugmelerıne basması beynımde çınlıyor kucıgun emzıgı qgzından cıkarıo sureklı aglaması mama yı 2 saatte 1 ıcıyor 105 cc doymuyor mu kı

Çok haklısınız. Ben hep söyliyorum eşten yana şanslıyım diye. Eşim bir de Eğitim Fakğltesi hocası. Bu süreçleri daha iyi yönetiyor o yüzeen. Bir de tabi kolik mevzusu bambaşka. Ama canınızı sıkmayın. Hiç birşey için geç değil. Bildiğim kadarıyla 2-3 yaşına kadar kalıcı davranış oluşmuyor çocuklarda. Başarırsınjz eminim:)

Bu bir sorun değil ki. Hala yüzüstü uyuyor. Ve çok da rahat ediyor. Öyle uyumak istiyorsa uyutun bence:)
Yüzüstü yatmanın tehlikeli olduğunu söylüyor doktorlar ya o yüzden kafama takıyorum. Gündüz hep kameramız açık fakat gece sürekli uyanıp kontrol etmek gerekiyor yada uykusuz kalmak ama böyle çok rahat ediyor evet böyle uyumayı seviyor. Peki bebek arabasında vs nasıl uyuyor dışarda yada?

Peki ağlamıyorsa ıııııg ıgggg ıgggg diye sesler çıkarıyorsa canı sıkılıp örneğin ? Benim bebeğim ağlamıyor ama benimse diye gözümün içine bakıyor ığğğ ığğğğ ığğğ canı sıkılınca başlıyor bu şekilde ses çıkarmaya.Alınca çok kutlu oluyor ayağa kalkınca hemen gülmeye başlıyor bir süre sonra bu sese kayıtsız kalamıyorum

Atak döneminde önceden yapmıyors bu şekil ama bizim bebek doğduğundan beri koydugumuz zaman sırt üstü ağlıyor kucağa alınca susuyor bunun alıştırmakla ilgisi yok bu düzenle kurulu geldi bebek karnımdan Tabi bunu düzeltmemiz lazım ama öncelik atak dönemlerinde anneyi istiyorsa yada hastalık ateş sünnet sonrası filan şefkat önceliğim onu yapmaya çalışıyorum ama hiçbi agrısı sorunu yoksa sırf canı sıkıldıgı için yapıyosa oyalama sesli ışıklı oyuncaklarla kendi başına oyalama öğrensin istiyorum ama tabi olucakmı bilmiyorum bebeklerde akıllı bıdıklar bu süreç baya yorucu bizler için allah yardımıcımjz olsın

Sadece havuçta öğürdü yoğurdu da yerken tiksinerek yiyor
Bende dün ilk kez havuçla başladım. Haşlama aparatım yok suda haşladım sonra çatalla ezdim baya çok katı geldi haşlama suyuyla açtım biraz zeytinyağı ekleyip vwrdim ama benimkide sevmedi öyle hevesle heyecanla açtı ki ağzını tadını anlayınca yüzü değişti haşlama aparatından da almam lazım suda hazırlamak çok iyi olmuyormuş

Trendyolda çok uygun iki üç güne gelir canım buharda haşlayınca vitaminler gitmiyor.Katı geldi öğürdü durdu yemedi benimki de.Püre olsa sanki havuç daha iyi olur gibi

Ben ağladıkça yanıma aldım şimdi yatağında yatmıyor yanımda uyuyor

Günlerdir bizde aynıyız diş mi acaba? Bizim ağlamasi bile. Değişti vallahi

Bende sürekli döndü durdu derin uykuya girmedi. Karnı mi açtı emzirdim bu sefer mama vermedim. Dış mi bilmiyorum. Yarın uyumadan önce calpol verim diyorumm
Ay bizimde aynıydı dün aşı olmuştuk belki ondandır diye calpol verdim gece o da bir işe yaramadı . 10 kez falan uyandı 2 saat uyumadı falan

Benımkıde öyle ya koyar koymaz bagırıyor aglıyır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…