💕2024 Nisan 💕 Tüp Bebek Transferi Olanların Toplanma Alanı 🤰🏽🍀💕

Kızlar bu progestan fitile yeni başladım. Ama dr yutmamı istedi. Allahım bu nasıl birşey bu zamana kadar hiç uykum gelmezdi şuan bayılacak gibi uykum var. Ve benim yarın sınavın var. Ders çalışmam lazım 😔

Canlar ❤️ yarın kürtaj olacağım. Bebek oluşmuş ama kalp atımı alamıyoruz. Doktor genetiğe gönderelim dedi. Bu ikinci vaka çünkü. Geçen yıl da bebeğimin kalbi durmuştu. Çok ağlıyorum iki gündür. Ama elden gelen bir şey yok. Allah sizleri bebeklerine kavuştursun. Acılar sevince dönüşsün. Çok yorulduk. Ben biraz daha yorulacağım. Allah büyük.
Çok üzüldüm canım Allah inşallah daha güzellerini nasip etsin bende seninle aynı şeyleri yaşıyorum ama ben kürtaj olmadım dün akşam kanamam başladı

Kızlar, 7+5’teyim şu an. Tam1 haftadır ağzımda inanılmaz metalik ve acı bir tat, sürekli bir şeyler yeme isteği ve açken hep mide bulantısıyla yaşıyorum. Sadece 1 kere kusabildim. Kussam rahatlayacağım ama yok. İştahım inanılmaz arttı. Bir şeyler yediğimde o tat yok. Yediğim şeylerin tası baskılıyor ama yemediğimdeki durum O kadar saçma ki… böyle bir durum yaşayan var mı? Neler yaptınız
Evet canım metal tat var ve gitmiyor. Birşey yerken gidiyor sonra tekrar geliyor. Aramolı sakız ve şeker atıyorum ağzıma. Ama geçmiyor yani anlık çözüm

Kızlar bu progestan fitile yeni başladım. Ama dr yutmamı istedi. Allahım bu nasıl birşey bu zamana kadar hiç uykum gelmezdi şuan bayılacak gibi uykum var. Ve benim yarın sınavın var. Ders çalışmam lazım 😔
Bence fitil olarak almalısın. Doktoruna sorup fitil olarak almayı isteyebilirsin canım. Fitil kolay oluyor

Kızlar, 7+5’teyim şu an. Tam1 haftadır ağzımda inanılmaz metalik ve acı bir tat, sürekli bir şeyler yeme isteği ve açken hep mide bulantısıyla yaşıyorum. Sadece 1 kere kusabildim. Kussam rahatlayacağım ama yok. İştahım inanılmaz arttı. Bir şeyler yediğimde o tat yok. Yediğim şeylerin tası baskılıyor ama yemediğimdeki durum O kadar saçma ki… böyle bir durum yaşayan var mı? Neler yaptınız
O kadar şanslısınız ki bir şeyler yiyebildiğiniz için… Ben ev yemeğine çorbaya hasretim. Sadece ekmek, makarna, pilav yiyebiliyorum. Onu da bol yoğurtla ve muhakkak son lokmamda çıkartıyorum. Karnım dümdüz oldu kilo verdim 😂 Devamlı açım aç oldukça da midem bulanıyor dediğiniz gibi.
Tavsiyem aşırı baharatlı olmadığı sürece istediğinizi yiyin, midenizi boş bırakmayın. Leblebi, galeta, çubuk kraker vs gibi.

Alla alla bizim yediklerimizden besleniyor sonuçta, ama dr dediyse vardır bildiği 😊
İlk üç ay beslenmenin pek önemi yok, çoğu kadın bulantılardan yemek yiyemiyor zaten. Bebeğin sadece folik asite ihtiyacı varmış, annenin depolarından besleniyormuş ilk aylarda. Sonrası daha önemli. Ben hiçbir şey yiyemiyorum mesela doktor sakın zorlama dedi.

O kadar şanslısınız ki bir şeyler yiyebildiğiniz için… Ben ev yemeğine çorbaya hasretim. Sadece ekmek, makarna, pilav yiyebiliyorum. Onu da bol yoğurtla ve muhakkak son lokmamda çıkartıyorum. Karnım dümdüz oldu kilo verdim 😂 Devamlı açım aç oldukça da midem bulanıyor dediğiniz gibi.
Tavsiyem aşırı baharatlı olmadığı sürece istediğinizi yiyin, midenizi boş bırakmayın. Leblebi, galeta, çubuk kraker vs gibi.
Yaa öyle demeyin, inşallah sizin de bulantılarınız geçer de bir an önce gönlünüzce beslenirsiniz. dediğiniz gibi leblebi galeta kraker ve sakız yiyorum kaç gündür 😅

İlk üç ay beslenmenin pek önemi yok, çoğu kadın bulantılardan yemek yiyemiyor zaten. Bebeğin sadece folik asite ihtiyacı varmış, annenin depolarından besleniyormuş ilk aylarda. Sonrası daha önemli. Ben hiçbir şey yiyemiyorum mesela doktor sakın zorlama dedi.
Canım birşey istemediğinden yiyemiyorum. Kendimi kötü hissediyordum. Bebeğimi besleyemiyorum diye. Bulantı yok çok şükür. İçim rahatladı teşekkürler 🙏

Benim fitil hariç hepsini 7. Haftada kesti. Fitili de akşama düşürdü. Baya azaldı ilaçlarım. Bir kaç gün sonra fitili de kesmiş olacak. Yani 10. Haftada tüm ilaçlarım bitecek
Çok şükür valla. Keşke bana da bıraktırsaydı. 7+1 de kimisine 2 hafta kimisine 3 hafta devam edeceğim şekilde düzenledi. Bu ilaçlar karaciğerlerimizi de mahvediyor. 😔

Bence fitil olarak almalısın. Doktoruna sorup fitil olarak almayı isteyebilirsin canım. Fitil kolay oluyor
Canım yazdım şimdi. Fitil olarak devam edebilirsin dedi. 2 gündür beni mahvetti valla. Hem şiddetli baş dönmesi yaptı. Hemde sanki bayılacak gibi uyku hali. Kafamı kaldıramadım. Sagol canım iyiki dr sor dedin 🙏🌺

Ah kuzum ya. Bir düşükte yada iki yıl gebelik elde edilmeyince bile hemen genetik test istiyorlar. Nasıl bakılmaz ki, bazen dr Lara çok kızıyorum. Bir çoğu ticari bakıyor. Mesela benim dr umda, ikinci de hamile kalabildim ama ikinci sefer de birincisinden farklı bir tedavi uyguladı. Madem bunlar vardı neden ilk tedavide uygulamıyorsunuz. Mesela kardeşiminde tüp bebek ile gebelik elde etti. Aynı dr ile devam etti. Üçüncü de yapıştırma işlemi uyguladı. Tuttu. Bunlar hep zaman kaybı değil mi? İnsanlar ne zorluklarla tüp bebek yaptırıyorlar, ki bazı insanlar tüp bebek ücretlerinden dolayı yaptırmıyorlar bile 😔
Ben de çok kızıyorum canım. Haklısın. Kan pıhtılaşması için bile 3 kayıptan sonra bakmaları dehşete düşürüyor. Dediğin gibi en iyi yöntemi kullansalar olacak. Ama bodoslama gidiyorlar. Maddi olarak tüketti bizi de. Hayırlısı olsun canım

Hep bi umudum vardı senin için ama olmamış çok çok üzüldüm canım😞 benim de 2 kere böyle olmuştu doktorum spontan bir gebelik denemeyeceğiz mutlaka genetik test yapılmış embriyolarla hamile kalmam gerektiğini söylemişti. Haklıymış da toplama sonrası oluşturulan embriyoların hepsinde genetik hasar çıkmıştı.Sen de böyle yap rabbim sonunda doldurcak o kucakları inşallah🤲
Canım teşekkür ediyorum ❤️🙏😢 benim de öyle olacak sanırım. İlk kayıpta genetiğe gitse bunu yaşamazdım belki. Amin tatlım inşallah ❤️🙏

X