2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

1 ayda kaç kilo almış acaba bir de bebeğin oturması hakkında bir şey dedi mi
Kilo alımına bişey demedi. 1 kiloya yakın aldı ama benim bebişim şuan kabız 1 haftadır yapamadı onun birikmişliği de var içerde 😬 oturmasına geçen ay ellerinden tutup kaldır başını tutmayı öğrensin demişti. Zaten ufak tefek destekli oturmalara başlamıştı. Mama sandalyesine oturtabilirsin dedi bugün. Arkasına bi yastık koy 5 dakka falan oturt dedi. Bebişim hazır mı emin değilim deniycem bakalım bu ay.

Kilo alımına bişey demedi. 1 kiloya yakın aldı ama benim bebişim şuan kabız 1 haftadır yapamadı onun birikmişliği de var içerde 😬 oturmasına geçen ay ellerinden tutup kaldır başını tutmayı öğrensin demişti. Zaten ufak tefek destekli oturmalara başlamıştı. Mama sandalyesine oturtabilirsin dedi bugün. Arkasına bi yastık koy 5 dakka falan oturt dedi. Bebişim hazır mı emin değilim deniycem bakalım bu ay.
Yemin ederim çok heyecanlı degil miii.

Kardeşim oyun halısı almıştı bana verdi çok güzel oyalıyor çok memnunum. Bir de sesli telefon falan oluyor ya da müzikli tuşlu küçük oyuncaklar çok dikkatini çekiyor. Pet şişenin kapağını sıkıca kapatıp veriyorum ya da kapağını çıkarıp veriyorum onu da seviyor cikardigi sesi. Elimi tutup oynamasına izin veriyorum resmen oyuncak gibi oynuyor elimle parmak bol bol konuşup güldürüyorum ayaklarını tutmayı öğrendi onunla da oynuyor 😂 Bizimki de Müslin bezi ağzına dolduruyor dikkat edin aman çok tehlikeli aslında uyurken bile çok az örtüyorum kafasına geçiriveriyo yanlışlıkla ve açamıyor.
Sesli müzikli oyuncaklar bende almak istiyorum. Ama mağazaya gidip bakmak istiyorum internetten almadan önce. Ben gece müslin örtemiyorum, ayaklarıyla atıyo üstünden hep. Gece bazen esiyo rüzgar oluyo. Ben üstüme pile almak zorunda kalıyorum ama oğluma örtemiyorum. Mecbur cam kapı kapatıyorum üşümesin diye. Yoksa dediğin bişey örterken çok dikkatli olmak lazım.

Yemin ederim çok heyecanlı degil miii.
Çook hemde. Hep kendi kendine otursa diye bekliyodum çünkü yatmaktan sıkılıyo. Belki oturunca biraz daha dikkat süresi uzar. Önüne oyuncak koyarım falan. Adım adım ilerleyebiliriz artık. İlk adımı atıcaz bakalım mama sandalyesiyle. Diyorum oturtmaya başlıcak kadar büyüdük mü ya 🥰

Sesli müzikli oyuncaklar bende almak istiyorum. Ama mağazaya gidip bakmak istiyorum internetten almadan önce. Ben gece müslin örtemiyorum, ayaklarıyla atıyo üstünden hep. Gece bazen esiyo rüzgar oluyo. Ben üstüme pile almak zorunda kalıyorum ama oğluma örtemiyorum. Mecbur cam kapı kapatıyorum üşümesin diye. Yoksa dediğin bişey örterken çok dikkatli olmak lazım.
Hiç bişey örtmüyor musun anlamadım orasını ? Ben ilk bebeğimden kalma oyuncakları verdim. İki tane yetiyor bir sesli oyuncak da yeter. Bir de el kuklası var onu seviyor her bir parmağı bi hayvan figürü olan

Hiç bişey örtmüyor musun anlamadım orasını ? Ben ilk bebeğimden kalma oyuncakları verdim. İki tane yetiyor bir sesli oyuncak da yeter. Bir de el kuklası var onu seviyor her bir parmağı bi hayvan figürü olan
Evet örtmüyorum. Ayaklarıyla itip atıyo çünkü ya da hemen uyanıyo bişey örtünce

Evet örtmüyorum. Ayaklarıyla itip atıyo çünkü ya da hemen uyanıyo bişey örtünce
Sıcak bi şehirdesiniz sanırım. Bizim geceleri bazen serin oluyor çok ince bi battaniyem vardı yıllar önce oğluma english homedan almıştım. O kadar ince ki ona itiraz etmiyor. Müslin örtünce farkediyor sizinki gibi ☺️

Ya şeyden dolayı sordum benim oğlum diğer aylar 1200-1300 alıyodu bu ay daha 700 gram gibi bişey aldı evde ölçüyorum neden bu kadar fark oldu anlamadım bizde cuma gidicez kontrole o zaman sorarım doktoruna

Ben dizde oturutuyorum bebeyatmaz aldım ona baslıcam cunku 4.5 aylık olduk cansız destege gecıcem yavas yavas tabi

4 aylık olana kadar 1100 falan aldıydı hep masallah ne guzel

Mama reddi vs den 1 kiloyu gecemeyız bu ay sanırım 800 e razıyım inşallah bakalım yarısındayız 400 daha tarttıgum kadarıyla

Ya şeyden dolayı sordum benim oğlum diğer aylar 1200-1300 alıyodu bu ay daha 700 gram gibi bişey aldı evde ölçüyorum neden bu kadar fark oldu anlamadım bizde cuma gidicez kontrole o zaman sorarım doktoruna
Her ay aynı olmaz tabi. Gittikçe azalacak kilo alımları. Bide 4. Ayda mama meme reddi olabiliyo. Tabi bi doktorunuza danışırsınız o daha iyi yorumlar. Anne sütü alıyosa belki sütünüzün besin değeri azalmıştır, daha az yağlı olmuştur. Herşeyden etkiniyolar hemen

Kışın napcaz brnımkı de tepıklıyor;/
Uyku tulumu alıcam ben. Hem kışın örtmeye kalksak daha kalın şeyler kullanmak zorunda kalıcaz. Korkuyorum açıkcası. Daha uzun uyuduğu zamanlar olcak bizde uyuycaz. Farketmeyiz çeker kapatırlar yüzlerini. O yüzden uyku tulumu almayı düşünüyorum

Uyku tulumu alıcam ben. Hem kışın örtmeye kalksak daha kalın şeyler kullanmak zorunda kalıcaz. Korkuyorum açıkcası. Daha uzun uyuduğu zamanlar olcak bizde uyuycaz. Farketmeyiz çeker kapatırlar yüzlerini. O yüzden uyku tulumu almayı düşünüyorum
Ben bir suru para verıp toglu neli aldım hıc ıyı seçememısım kullanamadım zaten hemen yaz geldı boşa gitti
Ben de alayım o zaman gene nasıl secceksem:KK43:

X