2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar merhaba uzun zamandır okuyamıyorum buraları ama bir konudan muzdaribim size danışmak istedim. Bebeğim 2 gündür memede çığlık çığlığa ağlıyor öksürüyor. Neden yapıyor süt mü az diye düşünürken Mememi sıkmamla tazyikli süt olduğunu anladım. Bu zamana kadar böyle bir sorun yaşamamıştım şimdi ne yapıcam bilmiyorum. Sürekli ağlıyor. Ama geceleri ağlama yok genelde gündüzleri oluyor ve bi memede oluyorsa diğerinde olmuyor. Bu durumu yaşayan var mı yada çözüm önerisi olan??
Canım başıma gelmedi ama şubat grubunda bu durumu yaşayan çok oraya da bi sor istersen. Benim orada okuduklarım memeyi makas gibi kıstırarak emziren var ya da önce ön sütü elle boşa sağıp devamındaki yağlı sütü emziren var ya da bebeği yatarak yan yatarak emziren var hatta bir kaç kişinin tazik nedeniyle bebeğinin morarıp 1 dk falan nefessiz kalanlar olmuş ciddi bu sorunu yaşayanlar var şubat grubunda orası kesin bir yol yordam fikir verir sana bence

Kızlar bu ağızdan çekilen burun aspiratörünü var gücümüzlemi çekiyoruz,? Kullanan yokmu bundan herkes serum fizyolojikmi kullanıyor?
Ben serum peşine aspiratör kullanıyorum otribebe nin aspiratörü var bende canım ağızımdan çekiyorum burunlarındakileri nefesimle çekiyorum sigara içer gibi ama daha güçlü bir nefesle çekiyorum başlıkları var aspiratör uçları onalrı değiştiriyorsun her kullanımda çünkü başlıklıları tek kullanımlık

Kızlar bnim kızın burnu tıkandı sonunda. İçinde sümükler var, eşime bunları eşantiyon vermişler, şimdi önce şu ağızla çekme şeysini denesem, bundan yapan varmı?
Canım şu wohler yazan aspiratörün ucuna başlığını içinden çıkanı tak onlar tek kullanımlık başlık ucu yani. Sonra ağızında önce sümükleri çek ağızından derin bir enfes alır gibi hüpp diye nefesinle sümükleri çek eğer gelmezse baktın gelmiyor bir şey o zaman küçük serum var ya orada şırıngayla o serumdan şırınganın içine çek şırınga gördüğüm kadarıyla 2.5 cc küçüklerden bende onunla yapıyorum 2.5 cc tamamını serum çek sonra iğne ucunu çıkar şırınganın plastik ucuyla 2.5 cc nin yarısını bir hürün deliğine diğer yarısını diğer burun deliğine sık sonra ters çevir bebeği pat patla (YouTube de Osman gönül al burun temizleme yaz orada güzel anlatıyor yapımı ben onun gibi yapıyorum) serumla burunu yıkadıktan sonra aspiratör ile çek ne var ne yok geliyor zaten

Canım şu wohler yazan aspiratörün ucuna başlığını içinden çıkanı tak onlar tek kullanımlık başlık ucu yani. Sonra ağızında önce sümükleri çek ağızından derin bir enfes alır gibi hüpp diye nefesinle sümükleri çek eğer gelmezse baktın gelmiyor bir şey o zaman küçük serum var ya orada şırıngayla o serumdan şırınganın içine çek şırınga gördüğüm kadarıyla 2.5 cc küçüklerden bende onunla yapıyorum 2.5 cc tamamını serum çek sonra iğne ucunu çıkar şırınganın plastik ucuyla 2.5 cc nin yarısını bir hürün deliğine diğer yarısını diğer burun deliğine sık sonra ters çevir bebeği pat patla (YouTube de Osman gönül al burun temizleme yaz orada güzel anlatıyor yapımı ben onun gibi yapıyorum) serumla burunu yıkadıktan sonra aspiratör ile çek ne var ne yok geliyor zaten
Anladım cnm bıkac video izledım serumla ilgılı ama yınede sormk istedım bna bıraz ürkütücü geldi, önce aspiratörü yapım dedim,

Önce aspiratörle yap canım gelirse seruma gerek kalmaz
Cnm aspiratörle cektim bısey gelmedi, ucu çok içine girmıyor burnun, serumu yaptım, önce bi burnu pat pat, sonra öteki burnu pat pat yaptım, içine giden serumun hepsi burundan çıkmadı, cıkmasımı grek? Az bısey çıktı, çıkmadıysa içinemi gttı,??? Sonra aspiratörle cektım bıkac bısey geldi temizlndı gbı tam emın olamadım🙄

Benim de öyle canım benimki de memede ağlıyor ve öksürüyor boğuluyor gibi oluyor. Kızımın doktoru normalde önermeyiz ama tazikli geldiği için makas yaparak emzirebilirsin dedi, bir de sırt üstü yatıp bebeği karnına yatırarak emzirebilirsin yer çekiminden faydalanırsın dedi aynı şekilde yan yatarak da emzirebilirsin dedi. Ben dediği şekilde yaptım gerçekten faydasını gördüm misal ağlayınca sırt üstü yatıyorum geriye hemen susuyor
Deneyeyim canım sağol. Karnına yatır derken dik mi olacak bebek. Ayakta gibi emecek yani dimi

Canım başıma gelmedi ama şubat grubunda bu durumu yaşayan çok oraya da bi sor istersen. Benim orada okuduklarım memeyi makas gibi kıstırarak emziren var ya da önce ön sütü elle boşa sağıp devamındaki yağlı sütü emziren var ya da bebeği yatarak yan yatarak emziren var hatta bir kaç kişinin tazik nedeniyle bebeğinin morarıp 1 dk falan nefessiz kalanlar olmuş ciddi bu sorunu yaşayanlar var şubat grubunda orası kesin bir yol yordam fikir verir sana bence
Hemen yazıyorum oraya da teşekkür ederim 😘

Cnm aspiratörle cektim bısey gelmedi, ucu çok içine girmıyor burnun, serumu yaptım, önce bi burnu pat pat, sonra öteki burnu pat pat yaptım, içine giden serumun hepsi burundan çıkmadı, cıkmasımı grek? Az bısey çıktı, çıkmadıysa içinemi gttı,??? Sonra aspiratörle cektım bıkac bısey geldi temizlndı gbı tam emın olamadım🙄
Aspiratör ucu burnun içine girmiyor csnım o yüzden sorumsuz aspiratör yaparsan sadece burnun görünen ucunda sümük varsa onları alıyor. Eğer serum üstüne aspiratör yaparsan o arkada biriken varsa sümük onlar çıkıyor bebek rahatlıyor. Serumun hepsi bende de dışarı çıkmıyor ne olur ne olmaz aspiratör ile çekiyorum o yüzden her şey temizlensin diye çıkmayan serum varsa aspiratörle temizlemiş oluyorum. Zaten minikler o yüzden harıl harıl bi sümük çıkmıyor beyaz renk yanda şeffaf çıkıyor ama o bile onları rahatlatmaya yetiyor o yüzden mercanın da temizlenmiştir merak etme

Kızlar bebeğim kucağımdan inmek istemiyor, yok mu buna bir çare ya😥 resmen beşiğe yatırınca kavga ediyor😂 gazı var desem cıkarıyor da, hala var mı bilmiyorum. 3 gün oldu böyleyiz☹️

Deneyeyim canım sağol. Karnına yatır derken dik mi olacak bebek. Ayakta gibi emecek yani dimi
Bunu buldum canım direkt anlatamadım🙈 kafasını yana koyuyorsun burnundan nefes alsın diye böyle yapıyorum ben hem kendim de dinlenmiş oluyorum

Eklentiler

• images.jpeg
    images.jpeg
    29 KB · Görüntüleme: 40
Aspiratör ucu burnun içine girmiyor csnım o yüzden sorumsuz aspiratör yaparsan sadece burnun görünen ucunda sümük varsa onları alıyor. Eğer serum üstüne aspiratör yaparsan o arkada biriken varsa sümük onlar çıkıyor bebek rahatlıyor. Serumun hepsi bende de dışarı çıkmıyor ne olur ne olmaz aspiratör ile çekiyorum o yüzden her şey temizlensin diye çıkmayan serum varsa aspiratörle temizlemiş oluyorum. Zaten minikler o yüzden harıl harıl bi sümük çıkmıyor beyaz renk yanda şeffaf çıkıyor ama o bile onları rahatlatmaya yetiyor o yüzden mercanın da temizlenmiştir merak etme
İnşallh cnm, acaba çok sıkmadım oyuzdenmi çok akmadı burundan serum. İlk kez yaptım ya korktum bıraz. Kimisi 3 ml kimisi toplam 5 ml sıkmış

İnşallh cnm, acaba çok sıkmadım oyuzdenmi çok akmadı burundan serum. İlk kez yaptım ya korktum bıraz. Kimisi 3 ml kimisi toplam 5 ml sıkmış
Canım ben 3 cc çekip 1.5 cc olarak paylaştırıyorum benden de çok akmıyor zaten 1.5 cc çok bir ml değil aspiratörle çekip iyice emin oluyorum bir de muhakkak bebeği yan yatıyorum sıkarken bir de iyice pat pat yapıyorum aspiratör de garanti olsun diye içerde serum kalmadın diye yapıyorum şöyle bi 4-5 aylık olsunlar tek burna bende 5cc sıkarım ama şuan küçükler o kadar gerek yok sıkmaya çok sümükleri de olmuyor bir de ben günde 2 kez temizliyorum sabah akşam her gün o yüzden fazla sıkmıyorum 3 cc toplam da yetiyor

Yok canım çok tehlikeli ha ben şimdi kızları uyutuyorum banyo yaptırdım örtmedim üstlerini müslini vücuduna dürüm gibi sardım biri uyudu da diğerini hıçkırık tuttu hay Allahım nasıl geçer bu hıçkırık imdat
Kuzum ben kalın giyindiriyorum battaniyeyi ayaklarına hafiften örtüyorum çok hafiften seneye Allah nasip etsin tulum alıcam muslin bile kullanmaya korkuyorum..hıçkırık olunca bende bir şey yapamıyorum birde bizde hiçkırık olunca ya ağlıyor yada geri çıkarıyor😏

Bu gün başka bir doktora ve hastaneye gittik bu artık 3 doktorumuz🥴şimdilik bu doktoru beğendim ciğerlerini dinledi bundan öncekiler dinlemedi kucağına bile almadı..göbeğine baktı evet dedi fıtık var ve çok çıkmış parayla bastır ve kapat inicek..kaç gündür yapmak istiyordum bende..dil bağı çin dedi ufakta olsa var ve kendi oğlunda varmış hiç kestirmemiş beklemiş konuşsun diye konuşunca sorun olmamış güzel konuşmuş genelde diyor r harfini söyleyemiyorlar ama kestirince deye bilicek bekle dedi..zaten dedi sünnet için cerraha gidicen o zamanda dil bağını göster.Kilosu iyi MaşAllah mamasını değişme..reflü için dedi bekle gecicek gazını çıkart..şampuan çok kullanma.Umarım bu doktorla devam ederiz

Kuzum ben kalın giyindiriyorum battaniyeyi ayaklarına hafiften örtüyorum çok hafiften seneye Allah nasip etsin tulum alıcam muslin bile kullanmaya korkuyorum..hıçkırık olunca bende bir şey yapamıyorum birde bizde hiçkırık olunca ya ağlıyor yada geri çıkarıyor😏
Evet en sağlıklısı tulum, aa neden çıkarıyor kuzum rahatsız oluyor demek ki hıçkırıktan oysaki anne ksrnında sürekli hıçkırıyorlardı 🤣

X