2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Bayranlığımız hazııır😍😍

Eklentiler

• IMG_8302.jpeg
    IMG_8302.jpeg
    182,6 KB · Görüntüleme: 112
Kızlar merhaba uzun zamandır okuyamıyorum buraları ama bir konudan muzdaribim size danışmak istedim. Bebeğim 2 gündür memede çığlık çığlığa ağlıyor öksürüyor. Neden yapıyor süt mü az diye düşünürken Mememi sıkmamla tazyikli süt olduğunu anladım. Bu zamana kadar böyle bir sorun yaşamamıştım şimdi ne yapıcam bilmiyorum. Sürekli ağlıyor. Ama geceleri ağlama yok genelde gündüzleri oluyor ve bi memede oluyorsa diğerinde olmuyor. Bu durumu yaşayan var mı yada çözüm önerisi olan??
Canım benim de tazyikli geliyor basbaya fışkırıyor. Bebeğim bazen çok rahatsız oluyor sinirle ağlıyor. Ben de bi bardağa elimle sağıyorum biraz rahatlatıyorum, sonra o sütü bebeğime yine bardakla veriyorum hem zayi olmasın hem biberona alışmasın diye. Sonra da memeyi veriyorum, arkadaşların dediği gibi yatarak emzirme ve makas tutuş denedim ama bazen onlar işe yaramıyor bende

Kızlar 29 günlük olduk 9 gündür her gündür bir sivilce çıkara çıkara bu hale geldi ilk herkes normal sivilcedir dedi ama artık bana alerji gibi gelemeye başladı kızımın yüzünde yer kalmadı zaten çok gazlı uyku yok bide bu 😔arada hipp mama veriyorum ama acaba benim yediklerim mi aranızda süt alerjisini bilen var mı ?

Eklentiler

• IMG_1695.jpeg
    IMG_1695.jpeg
    123,9 KB · Görüntüleme: 112
Kızlar 29 günlük olduk 9 gündür her gündür bir sivilce çıkara çıkara bu hale geldi ilk herkes normal sivilcedir dedi ama artık bana alerji gibi gelemeye başladı kızımın yüzünde yer kalmadı zaten çok gazlı uyku yok bide bu 😔arada hipp mama veriyorum ama acaba benim yediklerim mi aranızda süt alerjisini bilen var mı ?
Benim bebeğimin yüzü de böyle, benim yediklerimden desem hangi yiyeceğe alerjisi olduğunu bilemem ki. Mama da kullanmıyorum. Genelde yenidoğan bebeklerde oluyor galiba bu inşallah geçicidir

Bu arada doktora dedim resimdeki vitamini kullanıyordum ama sanki kakası değişik oldu ve iyi yorumlar görmedim değiştim ocean kullanıyorum şimdi yi yaptın dedi ben kendi çocuğuma bile bu ilacı vermiyorum dedi

Eklentiler

• IMG-20240322-WA0003.jpeg
    IMG-20240322-WA0003.jpeg
    88,3 KB · Görüntüleme: 90
Ay kesin bir de demez mi çocuklar uyurken üzerine kar yağarmış ya dedim gitme laf öyle bile değil başına eklemiş çocuk lafını ben ikna olayım diye koca adamsın dedim pü sana 🤣
Kız saçmalama at çocukları odalarına 6 yaşındaki oğlunu çocuk odasına yolla alta sen kocan yatak odasında yatın 🤣 kocanı ne yolluyon delüü 🤣
Ben 19:30-20:00 arası yatak odasında mama verip eşimle beraber hikayeler uydurarak karanlıkta mama içirirken uyutuyoruz 🤣 sonra yataklarına koyuyorum aynı beşikteler zaten biraz odada bekliyoruz tık yoksa odadan arkamıza bakmadan kaçıyoruz 🤣 tabi kameradan izliyoruz karanlıkta gözlerini çok göremiyorum 🤣 kamerada uyudularsa tamam keyif başlayabilir diyoruz amaaaaa biri tam ağlayacak gibi olursa ağlamasına izin vermesen oda da bitiyorum kucağıma alıp derin uykuya geçmesini bekliyorum baktım ben beceremiyorum kucağımda etrafı gözetliyor cin gibi maşallah bir anda gözleri açıyor etrafı izleyesi geliyor benim kan beynime o an sıçrıyor strese giriyorum uyumayacak aynı anda kalkmayacaklar aynı anda besleyemeyeceğim falan kafamda milyon tane soru işareti beliriyor 🤣 eşime mesaj atıyorum telefondan gel ve çocuğu uyut diye ona paslıyorum 🤣 onda hemen uyuyorlar şaka gibi benim stresimi hissediyorlar bence eşim kucağına bile almıyor bizim yatakta yanına yatıyor saçını seviyor ellerini seviyor yüzünü okşuyor baktım uyumuş 🤣 ben sallıyorum kucağıma alıyorum odayı geziyorum eee diyorum ninni söylüyorum beyaz gürültü açıyorum bi halay çekmediğimiz kalıyor 🤣 ama eşim diyorum sen aştın kendini profesör 🤣 son çocuk uyutucu kendisi 🤪🤣 konu nereye geldi bak laf lafı açtı bende böyleyim işte 🤣🥲
Kısacası tatlışım sal bi çocukları ben 1 yaşında odaklarına şutlarım bunları tabi kamera olur oda da yoksa bende bırakamam şaka bir yana sürekli kameradan izliyorum gözüm kulağım orada 🤣
Sadece eşimi tek nedenden odadan koyabilirim horluyor horladınız için bazen bir kızım lina korkup sıçrayıp uyanıyor fazla sesli horladığında ben bile sıçrıyorum o sinir bozucu yumrukluyorum sussun diye sonra diyor bacaklarım çok ağrıyor diyorum gece seni dövdüğümü bile hissetmiyorsun cidden vuruyorum uyanmıyor ne derin uyku arkadaş ..
Kız bu sefer onu dışladım diye icerlenir çok duygusal benim oğlan ayrım yapmış gibi hissederim bende rahat edemem dün mesela kuzeni geldi kv de kaldı çok kötü hissettim kendi istedi kalmayı ama sanki biz onu göndermisiz gibi vicdan yaptım 😂 maşallah valla sana kuzum minik kuş biraz serpilsin büyüsün bende çocukların ikisini de odasına geciricem insallahhhh 😂 (dedi ve alyada 6 yaşına gelene kadar yanında yattı😂)

Canım benim de tazyikli geliyor basbaya fışkırıyor. Bebeğim bazen çok rahatsız oluyor sinirle ağlıyor. Ben de bi bardağa elimle sağıyorum biraz rahatlatıyorum, sonra o sütü bebeğime yine bardakla veriyorum hem zayi olmasın hem biberona alışmasın diye. Sonra da memeyi veriyorum, arkadaşların dediği gibi yatarak emzirme ve makas tutuş denedim ama bazen onlar işe yaramıyor bende
Makas işe yaramadı. Yatarak emzirdim bir memeyi içti diğerinde yine aynısını yaptı. Şimdi makinayla biraz sağdım sonra tuttum sorun yaşamadım ama makinayla sağınca daha mj tazyikli olur. Elle mi sağmak lazım bilemedim. Tazyik durumu zamanla geçiyor mu acaba. Benim her şey normaldi birden böyle oldu anlamadım sebebi ne acaba

Canım ben 3 cc çekip 1.5 cc olarak paylaştırıyorum benden de çok akmıyor zaten 1.5 cc çok bir ml değil aspiratörle çekip iyice emin oluyorum bir de muhakkak bebeği yan yatıyorum sıkarken bir de iyice pat pat yapıyorum aspiratör de garanti olsun diye içerde serum kalmadın diye yapıyorum şöyle bi 4-5 aylık olsunlar tek burna bende 5cc sıkarım ama şuan küçükler o kadar gerek yok sıkmaya çok sümükleri de olmuyor bir de ben günde 2 kez temizliyorum sabah akşam her gün o yüzden fazla sıkmıyorum 3 cc toplam da yetiyor
Evet cnm bnde yan yatırıp yaptım. Bnde onu soracaktım gunde 2 kezmi temizlicez, yoksa burun doldukçamı?

Kız bu sefer onu dışladım diye icerlenir çok duygusal benim oğlan ayrım yapmış gibi hissederim bende rahat edemem dün mesela kuzeni geldi kv de kaldı çok kötü hissettim kendi istedi kalmayı ama sanki biz onu göndermisiz gibi vicdan yaptım 😂 maşallah valla sana kuzum minik kuş biraz serpilsin büyüsün bende çocukların ikisini de odasına geciricem insallahhhh 😂 (dedi ve alyada 6 yaşına gelene kadar yanında yattı😂)
Cnm bnde senin kafadayım, bnde kıyamıyorum, oğlumla arada beraber yatardık daha düne kadar düşün. Bnle yattığıda oluyordu. Şimdi onla ılgılenemıyor, ayrım yapıyormuş gbi hissedıyorum kndımı.

Cnm bnım bebeğimde boyle, bunun konusu geçti burda daha once, bikaç arkadasın bebişide bu sekılde, bazısı krem kullanıyor, bn bısey kullanmadım. Beyazdı,irinli gbıydı. simdi aynı busekılde bırebir, geçer dıye dusunuyorum🤲 yenidoğan aknesi dıyorlar, annenın bazı hormonlarından dolayı oluyomuş.

Bnde hipp mama kullanıyorum, bıara acaba mamadanmı dıye düşündüm.

Canım ben 3 cc çekip 1.5 cc olarak paylaştırıyorum benden de çok akmıyor zaten 1.5 cc çok bir ml değil aspiratörle çekip iyice emin oluyorum bir de muhakkak bebeği yan yatıyorum sıkarken bir de iyice pat pat yapıyorum aspiratör de garanti olsun diye içerde serum kalmadın diye yapıyorum şöyle bi 4-5 aylık olsunlar tek burna bende 5cc sıkarım ama şuan küçükler o kadar gerek yok sıkmaya çok sümükleri de olmuyor bir de ben günde 2 kez temizliyorum sabah akşam her gün o yüzden fazla sıkmıyorum 3 cc toplam da yetiyor
sude Nil'in biraz hırıltılı geliyordu sesi ertesi . Ama dr dediki eğer uykusunu veya beslenmesine engellemiyorsa müdahale etmeye gerek yok o yüzden belki de günde iki kere yapmak sakıncalı olabilir doktoruna bir danış istersen canım.

Cnm bnım bebeğimde boyle, bunun konusu geçti burda daha once, bikaç arkadasın bebişide bu sekılde, bazısı krem kullanıyor, bn bısey kullanmadım. Beyazdı,irinli gbıydı. simdi aynı busekılde bırebir, geçer dıye dusunuyorum🤲 yenidoğan aknesi dıyorlar, annenın bazı hormonlarından dolayı oluyomuş.

Bnde hipp mama kullanıyorum, bıara acaba mamadanmı dıye düşündüm.
Anladım canım grubu bayadır takip edemedim sizde hipp kullanıyorsanız aslında mamadan olabilir ikimizinkide ben biraz mamaya ara vericem sütüm yetecek mi bilmiyorum inşallah geçer 🙏

Benim bebeğimin yüzü de böyle, benim yediklerimden desem hangi yiyeceğe alerjisi olduğunu bilemem ki. Mama da kullanmıyorum. Genelde yenidoğan bebeklerde oluyor galiba bu inşallah geçicidir
Ben biraz araştırıyorum süt ve süt ürünleri alerjisi olurmuş genelde onun için sordum tam net bilmiyorum umarım atlatırız siz hangi mamayı kullanıyorsunuz

Canım benimde böyleydi bir kızımın her gün akşam banyo yaptırdım yüzünü temizledim gün içinde ılıtılmış sulu pamukla sildim ve mustela stelatopia sürdüm benimkiler böyle başlayıp kuruluğa kızarıklığa ilerledi ama belki yenidoğan n aknesi geçici bir durum da olabilir takip et kendiliğinden geçmezse artmaya devam derse doktora danış ya da krem araştır istersen

Hahahah alyansın peşine 3. Geldi artık hep beraber odanın yeni sahipleri oldu 🤣🤣

Evet cnm bnde yan yatırıp yaptım. Bnde onu soracaktım gunde 2 kezmi temizlicez, yoksa burun doldukçamı?
Canım tercih meselesi bence ben temizlemeyimce 2-3 güne hırıltı yine oluyor hemen doluyor burunla ben her gün yapıyorum sabah uyanınca iyi oluyor gecenin bütün dolmuşluşu çıkıyor akşam yatmadan yapıyorum o zaman da çok rahat uyuyup gece iyi mama içiyorlar rahat nefes alıp

sude Nil'in biraz hırıltılı geliyordu sesi ertesi . Ama dr dediki eğer uykusunu veya beslenmesine engellemiyorsa müdahale etmeye gerek yok o yüzden belki de günde iki kere yapmak sakıncalı olabilir doktoruna bir danış istersen canım.
Doktor hırıltı varsa günde 2 olur hatta 5-6 bile yapılabilir dedi kuzum bizimkiler uykudan hı hı hııu diye kalkıyordu arka burun yolları çok doluydu ötüyordu yani ses kaydı almıştım hatta çok korkmuştum nefes alamıyorlardı yani beslenirken dudak çevreleri morarıyordu hı hı hııı diyip mama içerken nefes almıyorlardı morarma oluyordu o yüzden gece uyumadan yapıyorum bir de sabah kalktıklarında yapıyorum zaten 2 gün bile yapmasam yine hırıltı başlıyor

Makas işe yaramadı. Yatarak emzirdim bir memeyi içti diğerinde yine aynısını yaptı. Şimdi makinayla biraz sağdım sonra tuttum sorun yaşamadım ama makinayla sağınca daha mj tazyikli olur. Elle mi sağmak lazım bilemedim. Tazyik durumu zamanla geçiyor mu acaba. Benim her şey normaldi birden böyle oldu anlamadım sebebi ne acaba
Evet makina daha tazyikli yapıyormuş ben de öğrenince bıraktım. Elimle sağıyorum ön sütü ben. Ya zamanla geçmese bile bebek büyüdükçe daha iyi emmeye başlar bence

X