2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kizlar kafama takilan birsey var yardim edin lutfeennn😁 simdi benim sutum az gunde 300 400 ml cikiyor iki gogusten kalani mama veriyorum eltim var kizi 1.5yasinda sutu masallah fosur fosur ben hamileyken gogus ucumdan dolayi emmeyebilir diye tahmin ediyodum o zaman eltimle
Konuştuğumda sakayla karışık sut annesi olursun dedim o da cok sevinmisti 😁❤️ Ama dogduktan sonra kiskanclik mi ne kiyamadim emzir demeye beni emmeyip onu emerse diye korktum bencillik mi bilmiyorum 🥹 Ama sagma makinemi verip sagdirsam da oyle haftalik sut getirsem mi szice eltimden siz olsaniz yapar miydiniz? 🤔 Birde onun bebegi 1.5yasinda benimki daha yeni 40i cikti sutlerimiz farkli olur mu acaba biyerde oyle okumustum bebegin yasina gore sut uretiliyor diye ilk zaman kilo alimi icin 1 yas sonrasi beyin gelisimi icin diye bisey gormustum ne kadar dogrudur bilmiyorum
canım süt bir de bebeğin ihtiyacına göre üretiliyor 1.5 yasındaki çocuğa vizim sütlerimiz ara öğün bile olmaz bizim bebeklerimize de o kadar sütle ancak süt banyosu yaptırırız 🤣kendini kıyaslama senin sütün az bile olsa bebeğine yeter yetmediğinde mama takviyesi yaparsın başkasının sütü senin bebeğine şifa değil şu anda

canım süt bir de bebeğin ihtiyacına göre üretiliyor 1.5 yasındaki çocuğa vizim sütlerimiz ara öğün bile olmaz bizim bebeklerimize de o kadar sütle ancak süt banyosu yaptırırız 🤣kendini kıyaslama senin sütün az bile olsa bebeğine yeter yetmediğinde mama takviyesi yaparsın başkasının sütü senin bebeğine şifa değil şu anda
Ya ben aşırı kiskanirdim. Yalnız miyim bu konuda 🤣

Kizlar kafama takilan birsey var yardim edin lutfeennn😁 simdi benim sutum az gunde 300 400 ml cikiyor iki gogusten kalani mama veriyorum eltim var kizi 1.5yasinda sutu masallah fosur fosur ben hamileyken gogus ucumdan dolayi emmeyebilir diye tahmin ediyodum o zaman eltimle
Konuştuğumda sakayla karışık sut annesi olursun dedim o da cok sevinmisti 😁❤️ Ama dogduktan sonra kiskanclik mi ne kiyamadim emzir demeye beni emmeyip onu emerse diye korktum bencillik mi bilmiyorum 🥹 Ama sagma makinemi verip sagdirsam da oyle haftalik sut getirsem mi szice eltimden siz olsaniz yapar miydiniz? 🤔 Birde onun bebegi 1.5yasinda benimki daha yeni 40i cikti sutlerimiz farkli olur mu acaba biyerde oyle okumustum bebegin yasina gore sut uretiliyor diye ilk zaman kilo alimi icin 1 yas sonrasi beyin gelisimi icin diye bisey gormustum ne kadar dogrudur bilmiyorum
Kıskanırım ben 🥲

Lansinohun içinde de lanolin yağı bar canım lanolin o yapın adı içerikler aynıdır bence kremin adı direk lanolin attığının inşallah iyi gelir ,
Sen sanki ayva çekirdeği yapmıştın bitti mi o
Ayva halaa var ama kremler daha iyi sanki, tahin yağı bıle var, yıkamadan kullanabılecegım guzel bi krem istedim aslında, cunku zırt pırt krem suruyorum ben. Her emzırme sonrası. Bakalım bı kullanayım yazarım cnm

Kuşum k.v gelebılıyosan bnada gelirsın 😁ayy bayramdan sonra gel bigun hunileri takarız 🤪 bizim kızda kakasını yaptı dun akşam bitirmiştir deyip altını alayım dedim ki oda ne tam popişini sıldım baktım yapıyor😁o yaptı ben izledım😂😂
Dün bayramlık alalım dedik sanki milyon tane kıyafeti yokmuşcasına hep israf yatacak yerimiz yok o ayrı konu 🤫 emzirme odasına geçtik ordaki alt açma yerine koymaya içim gitmedi lavabo mermerini sildim kuruladım battaniyesini koydum altını açtım tam temiz bezi geçirecem altına foşur diye bir yaptı avucumu açtım yarısı avucuma yarısıda battaniye ye döküldü eşimde burnunu kapatmış gülüyor 😂 yüzüme sıçramışlığı var yaparken baktığım için 🤣

Kızlar bnde sabah uyanınca 2dir kızçemi koynumda yatırıyorum🤗bazen yatagında mırın kırın edıyor, wallahı kolumun üstüne koydum, yorganıda örttum terlemişiz uyumuşuz oyle 1 saat😋
O hatayı yaptım şimdi yatağında yatmıyor dediğin gibi mırın kırın edip sonu çığlıkla bitiyor yine sabah uykusuzluğa dayanamayım koynuma aldım o kadar güzelki aslında 😍 riskli olduğu içinde emzirme yastığının ucunu geçiriyorum baş kısmına iyice gömülmesin diye

O hatayı yaptım şimdi yatağında yatmıyor dediğin gibi mırın kırın edip sonu çığlıkla bitiyor yine sabah uykusuzluğa dayanamayım koynuma aldım o kadar güzelki aslında 😍 riskli olduğu içinde emzirme yastığının ucunu geçiriyorum baş kısmına iyice gömülmesin diye
Ayy evet yaa alışır dıye korkuyorum ama oşekılde yatmak mıhteşemm😍

Kızlar bnde sabah uyanınca 2dir kızçemi koynumda yatırıyorum🤗bazen yatagında mırın kırın edıyor, wallahı kolumun üstüne koydum, yorganıda örttum terlemişiz uyumuşuz oyle 1 saat😋
Ay maşallah 🤩
Evet ya benimkilerde yataklarında mırın kırın ediyorlar yatağıma alıyorum yastığıma yapılıyor biri kokumu alıyor herhalde uyuyorlar bıraksam uyanmazlar keşke kendi yataklarında da öyle olsa , aklıma geldi yatak örtüleriyle yatacağım bu geve döne sonu yataklarına sereceğim işe yar inşallah

Bence hiç gerek yok seninki yeterli sütünü artırmaya çalışabilirsin power pomping yap mesela

Canım bak kameradan ekran görüntüsü aldım aynı böyle 1.30 saat kalmış. Baktım yaklaşımı içeri aldığında almamış direk ellerini serbest bırakıp uyumuş zaten müslin tek kat çok ince kafama geçirdim nefes alınıyor ama ya kalın bir şey örtseydim ay Allah korusun .
1.30 saatin sonunda gece 4:30 da ellerini kaldırıp örtüyü çekiştirmeye başlamış 2 dk çırpınıyor herhalde çekmeye çalıştı olmayınca ağlamaya başlıyor bende ağlamasına kalkıp örtüyü üstünden atıp kucağıma almışım direk o korkuyla bakmışım kafası elime gelmiyor o an anladım örtü altında kalmış hemen kucağıma aldım.
Üstüne artık bir şey örtmeyeceğim zaten yaz geliyor hazirana kadar içine müslin sarıcam ya da vücuduna müslin sarıcam dürüm gibi kollar dışarda bırkıcam yazın zaten üst örtmeye gerek yok demi? Annem gerek yok yazın ne örteceksin dedi
Kışa da ikisine de kaliteli 1 numara tog alıcam
Ayy kuzum Allah korumuş valla iyi ki kalın bosey ortmemissin dediğin gibi... Benim kız kundak sevmiyo reflü yatağına üçgen açıyorum battaniyeyi memede uyuyunca üzerine koyup yavaşça kundak yapıyorum bide Alya benimle uyuyor sen odana geçiyorsun dimi kuzum? Uyuyanin üzerine kar yağar derler ya ben rahat edemem yine ince muslin orterim yazında 😅

Ayy kuzum Allah korumuş valla iyi ki kalın bosey ortmemissin dediğin gibi... Benim kız kundak sevmiyo reflü yatağına üçgen açıyorum battaniyeyi memede uyuyunca üzerine koyup yavaşça kundak yapıyorum bide Alya benimle uyuyor sen odana geçiyorsun dimi kuzum? Uyuyanin üzerine kar yağar derler ya ben rahat edemem yine ince muslin orterim yazında 😅
Ört de sucuk olsun bebe 🤣

Kuşum k.v gelebılıyosan bnada gelirsın 😁ayy bayramdan sonra gel bigun hunileri takarız 🤪 bizim kızda kakasını yaptı dun akşam bitirmiştir deyip altını alayım dedim ki oda ne tam popişini sıldım baktım yapıyor😁o yaptı ben izledım😂😂
Hahaha bacım senin kız uslu sen gel beni bu cadiyla uğraştırma 😂😂 bak sabah 4 ten beri ayaktayım piş piş yapıyorum 😂 amann yapsinda kaka yapamayınca aşırı huysuz oluyorlar 😅

Ay minicik bedenleri doğar doğmaz sancı ile tanıştı resmen ya. Bazen düşünüp üzülüyorum, oysaki anne karnında hiçbir dertleri yoktu🥲 insan olmak bebekken bile çok zor 😂
İnşallah bir iki aya azala azala bitecek kuzum az daha sabret 🤲🏻 genelde 3 4 aylıkken bitiyor.
Yaa aynisini dedim eşime çocuk boşuna 40 haftayı beklememis hiç bir derdi yoktu bı geldi yok osurugu yok kakası yok emmesi bisuru zorluk içine düşüyorlar 😂 kız deme 40-50 günlükken bitcek de 3-4 ay ne kiiazz kafayı yerim o zamana 😂

Kuzum ama yenidoğan yogunbakimina süt bağışlayan anneler var bence her türlü şifalıdır anne sütü ya

X