2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar 29 günlük olduk 9 gündür her gündür bir sivilce çıkara çıkara bu hale geldi ilk herkes normal sivilcedir dedi ama artık bana alerji gibi gelemeye başladı kızımın yüzünde yer kalmadı zaten çok gazlı uyku yok bide bu 😔arada hipp mama veriyorum ama acaba benim yediklerim mi aranızda süt alerjisini bilen var mı ?
Alerji canım ben de de oldu önce süt ve ürünleri kestim şuan baya azaldı bir iki haftaya düzelir dedi doktor

Canım benimde böyleydi bir kızımın her gün akşam banyo yaptırdım yüzünü temizledim gün içinde ılıtılmış sulu pamukla sildim ve mustela stelatopia sürdüm benimkiler böyle başlayıp kuruluğa kızarıklığa ilerledi ama belki yenidoğan n aknesi geçici bir durum da olabilir takip et kendiliğinden geçmezse artmaya devam derse doktora danış ya da krem araştır istersen
Anladım canım benimki hep arttı 9 günde mustela stelatopia iyi geldi mi peki size

Makas işe yaramadı. Yatarak emzirdim bir memeyi içti diğerinde yine aynısını yaptı. Şimdi makinayla biraz sağdım sonra tuttum sorun yaşamadım ama makinayla sağınca daha mj tazyikli olur. Elle mi sağmak lazım bilemedim. Tazyik durumu zamanla geçiyor mu acaba. Benim her şey normaldi birden böyle oldu anlamadım sebebi ne acaba
benim bildiğim tazyik meme ucundaki deliklerin yapısıyla alakalı bir de karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyi azaltmak gerekiyormuş :KK43:

Anladım canım grubu bayadır takip edemedim sizde hipp kullanıyorsanız aslında mamadan olabilir ikimizinkide ben biraz mamaya ara vericem sütüm yetecek mi bilmiyorum inşallah geçer 🙏
Bende hipp kullanıyorum ve anne sütü hiç yok ama çok şükür alerjisi yok.gecmiş olsun

Kızlar 29 günlük olduk 9 gündür her gündür bir sivilce çıkara çıkara bu hale geldi ilk herkes normal sivilcedir dedi ama artık bana alerji gibi gelemeye başladı kızımın yüzünde yer kalmadı zaten çok gazlı uyku yok bide bu 😔arada hipp mama veriyorum ama acaba benim yediklerim mi aranızda süt alerjisini bilen var mı ?
Canım benim bebeğimin yüzünde de bunlardan var. Bu kadar fazla değil ama alnında ve yüzünde çok sayıda vardı. Boynu bunlardan görünmüyordu. Bana doktoru çocuğu pişirmişsiniz dedi serin tutun dedi. Ben de doğalgazı kapattım, bebeği de serin tutmaya çalıştım, her gün banyo yaptırıyorum. Boynu tamamen geçti, yüzü de azaldı. Sadece alın ve saç diplerinde biraz fazla o da eskisine göre baya azaldı. Süt diyetine gelince de bizim çok fazla huzursuzluğumuz ve kusmalarımız olduğu için doktorum süt diyeti verdi. Nasıl olduğunu bilmek istersen de doktorumun yazdığı mesajı direkt kopyala yapıştır yapıyorum aşağı.

"10 gün boyunca süt yoğurt peynir tereyağı ayran ve bunları içeren herhangi bir şeyden bir nokta bile yemeyelim. Kek bisküvi poğaça vs hepsinde var. Sadece inek değil hiçbir hayvanın süt ürününü yemeyelim"

Canım başıma gelmedi ama şubat grubunda bu durumu yaşayan çok oraya da bi sor istersen. Benim orada okuduklarım memeyi makas gibi kıstırarak emziren var ya da önce ön sütü elle boşa sağıp devamındaki yağlı sütü emziren var ya da bebeği yatarak yan yatarak emziren var hatta bir kaç kişinin tazik nedeniyle bebeğinin morarıp 1 dk falan nefessiz kalanlar olmuş ciddi bu sorunu yaşayanlar var şubat grubunda orası kesin bir yol yordam fikir verir sana bence
Kiz o 1 dakika olayini ben demistim ya burda

Canım benim bebeğimin yüzünde de bunlardan var. Bu kadar fazla değil ama alnında ve yüzünde çok sayıda vardı. Boynu bunlardan görünmüyordu. Bana doktoru çocuğu pişirmişsiniz dedi serin tutun dedi. Ben de doğalgazı kapattım, bebeği de serin tutmaya çalıştım, her gün banyo yaptırıyorum. Boynu tamamen geçti, yüzü de azaldı. Sadece alın ve saç diplerinde biraz fazla o da eskisine göre baya azaldı. Süt diyetine gelince de bizim çok fazla huzursuzluğumuz ve kusmalarımız olduğu için doktorum süt diyeti verdi. Nasıl olduğunu bilmek istersen de doktorumun yazdığı mesajı direkt kopyala yapıştır yapıyorum aşağı.

"10 gün boyunca süt yoğurt peynir tereyağı ayran ve bunları içeren herhangi bir şeyden bir nokta bile yemeyelim. Kek bisküvi poğaça vs hepsinde var. Sadece inek değil hiçbir hayvanın süt ürününü yemeyelim"
Ya anladım sağol canım bizimde kusmalarımız gazımız çok fazla hep huzursuz maalesef senin gibi yapayım bakalım inşallah

Canım ben 3 cc çekip 1.5 cc olarak paylaştırıyorum benden de çok akmıyor zaten 1.5 cc çok bir ml değil aspiratörle çekip iyice emin oluyorum bir de muhakkak bebeği yan yatıyorum sıkarken bir de iyice pat pat yapıyorum aspiratör de garanti olsun diye içerde serum kalmadın diye yapıyorum şöyle bi 4-5 aylık olsunlar tek burna bende 5cc sıkarım ama şuan küçükler o kadar gerek yok sıkmaya çok sümükleri de olmuyor bir de ben günde 2 kez temizliyorum sabah akşam her gün o yüzden fazla sıkmıyorum 3 cc toplam da yetiyor
Maşallah size ben cesaret edemiyorum ya bu seruma

Maşallah size ben cesaret edemiyorum ya bu seruma
Bir şeyi yok ya ben de ilk yapmadan önce çok korkmuştum, bir iki defa yaptıktan sonra alışıyorsun ben şuan tek başıma yapıyorum bi burnundan sıkıp diğerinden çekiyorum. Çocuk evet ağlıyor ama acı çekse ağlaması devam eder değil mi, ben kucağa aldığım gibi susuyor demek ki rahatlatıyor onu. Haftada bir yapmak lazım aslında ama alışır diye korkuyorum ben. Bi arkadaşım sürekli yapıyordu şimdi çocuğun burnu sürekli tıkalı çocuk ağzı açık geziyor daha 10 aylık

• Beğen
Reactions: The
Bir şeyi yok ya ben de ilk yapmadan önce çok korkmuştum, bir iki defa yaptıktan sonra alışıyorsun ben şuan tek başıma yapıyorum bi burnundan sıkıp diğerinden çekiyorum. Çocuk evet ağlıyor ama acı çekse ağlaması devam eder değil mi, ben kucağa aldığım gibi susuyor demek ki rahatlatıyor onu. Haftada bir yapmak lazım aslında ama alışır diye korkuyorum ben. Bi arkadaşım sürekli yapıyordu şimdi çocuğun burnu sürekli tıkalı çocuk ağzı açık geziyor daha 10 aylık
Ben mesela sürekli yapmıyorum ama ben bir kaç doktora sordum alışır diye hayır dedi alışmaz..tıkalı olursa yapıyorum mesela bu sabah tıkalıydı mamayı iyi yemiyordu temizledim akşam tıkalı olursa ederim etmezse ufak fısıltı için etmem

benim bildiğim tazyik meme ucundaki deliklerin yapısıyla alakalı bir de karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyi azaltmak gerekiyormuş :KK43:
Aaa ben bunu hiç duymamıştım. Ben allah ne verdiyse yiyorum valla. Bebeğim sürekli kucak istediği için bir düzenim yok. Abur cuburla bile geçiştirdiğim oluyor. Dikkat edeyim o zaman

Bayram geldi annem gitti kaldım çocuklarla başbaşa .. ya hak inşallah alışacağız düzen kurmaya büyük oğlum deli gibi kıskanıyor hep ilgi istiyor kucağımda bebeği görünce hemen üstünd geliyor miniğimde hep kucak istiyor hunileri hazırladım takıcam bu gidişle. 😃

Ben mesela sürekli yapmıyorum ama ben bir kaç doktora sordum alışır diye hayır dedi alışmaz..tıkalı olursa yapıyorum mesela bu sabah tıkalıydı mamayı iyi yemiyordu temizledim akşam tıkalı olursa ederim etmezse ufak fısıltı için etmem
Genelde fark ettiysen sabahları hırıltı oluyor, akşam geçiyor. Bizimki öyle oluyor yani, o yüzden yapmıyorum çok ya

Kızlar 1 aylık kontrolümüzden çıktık. Boyumuz 55 cm kilomuz 4260 gr olmuş. Kalça ultrasonu iyi çıktı. Göz muayenesi de iyi geçti. Ama maalesef göbeği enfeksiyon kapmış krem başlatıldı 5 gün. Geçmezse çocuk cerrahisine gidecekmişiz
Geçmiş olsun canım maşallah kilosu iyi geçer enfeksiyonu da inşallah 🙏🏻

Ben bir sorun yoksa sürekli yapılmasının çok doğru olmadığını düşünüyorum. Vücudun kendi doğallığı işleyişi diye bir şey var, yani insanlar binlerce yıldır bebeklerinin burunlarını serum sıkıp çekmiyorlardi yani o sümük bir şekilde çıkıyor vücuttan. Gerekli görüldüğü durumlarda elbette yapılır ama bir rutin haline getirmek bence o işleyişe zarar veriyor

X