2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Babası bakacak 😊 full akşam shiftine aldı kendini 5 gibi başlıyor işi bende öğlen geleceğim işten zaten bu şekilde 6 ay götüreceğiz bakalım
Yaaa çok şanslısınız keşke benm de çalışma saatlerim öyle olsaydı işim ile evim arası 1 saat mesafede sabah 9 dan 14.10 a kadar çalışacağım eşim de çalışıyor kayınvalideme yalvardım bakması için ocak ayında başlamam gerekiyor ne yapacağım bilmiyorum üstelik bebeğimde süt alerjisi çıktı

Meme reddi ve az içme bizde de var. Bizimki 3600 doğdu ama 95 günlük, 5900 gr hala. En alt seviyeden alıyor hep. Genzine çok kaçıyordu, küçük dili olması gerekenden biraz küçükmüş .
40 gündür süt ve süt ürünleri diyeti yapıyorum.
Alerji olup olmadığı diyetle anlaşılır. Diyet yapınca sorunlar azalıyor mu oba bakacaksın
Benim bebeğim de bir ay boyunca 540 civari kg almıştı en son kan testi yapıldı alerji çıktı siz rotavirüs aşısını olmuş muydunuz alerjik bebeklere önermiyorlar ama ileride kreşe vs başlaması gerekiyor çok tehlikeli bir hastalık ben vurulması taraftarıyım tabi doktor ne derse o olacak

Yaaa çok şanslısınız keşke benm de çalışma saatlerim öyle olsaydı işim ile evim arası 1 saat mesafede sabah 9 dan 14.10 a kadar çalışacağım eşim de çalışıyor kayınvalideme yalvardım bakması için ocak ayında başlamam gerekiyor ne yapacağım bilmiyorum üstelik bebeğimde süt alerjisi çıktı
Maya alerji nasıl anladınız noldu süreci anlatır mısın 🌸

Benim bebeğim de bir ay boyunca 540 civari kg almıştı en son kan testi yapıldı alerji çıktı siz rotavirüs aşısını olmuş muydunuz alerjik bebeklere önermiyorlar ama ileride kreşe vs başlaması gerekiyor çok tehlikeli bir hastalık ben vurulması taraftarıyım tabi doktor ne derse o olacak
Seninki de az almış, emiyor mu? Bizimki az emdiğinden yine sütüm azaldı.
rota Yaptırmadım, alerjik bebeklerde rota dan sonra kaka da kan vs görülmesi gibi bişey duymuştum . İnşallah bulaşmaz ne diyim

Maya alerji nasıl anladınız noldu süreci anlatır mısın 🌸
Kakası mukusluydu pişikleri oluyordu boynunda vs en çok da emmek istemedi sağıp verince de çok az içiyordu mama da da süt olduğu için onu da reddetti önce gaz dediler ama ben doktora ısrar edince test yaptı alerji çıktı

Kakası mukusluydu pişikleri oluyordu boynunda vs en çok da emmek istemedi sağıp verince de çok az içiyordu mama da da süt olduğu için onu da reddetti önce gaz dediler ama ben doktora ısrar edince test yaptı alerji çıktı
Canım benim ya arkadaşımın kızında da vardı geçti çok şükür 2-3 yaşından sonra azaldı ve geçti. Hep mi böyleydi ne zaman oldu bu şekilde şuan nasıl besleniyor peki bıdık 🫠

Kızlar merhaba, dün kızımın 3.ay kontrolü vardı doktor baş çevresine 38.6 için küçük dedi ultrason istedi. Ultrasonda sorun çıkmadı ama ben kafama taktım doğduğunda 33cm’di sizde durumlar ne normal mi bu şekilde sizce

Kızlar merhaba, dün kızımın 3.ay kontrolü vardı doktor baş çevresine 38.6 için küçük dedi ultrason istedi. Ultrasonda sorun çıkmadı ama ben kafama taktım doğduğunda 33cm’di sizde durumlar ne normal mi bu şekilde sizce
Yani doktor daha iyi bilir tabii ki ama zaten kucuk dogmus. Bence normal ya bilemedim😕 benimki koca kafali oldugu icin daha dogdugunda 38 cmdi🤣 gebelikte ultrasonda olcumler normal mi ilerliyordu?

Kizlar bizim bebe 3 ayini doldurdu ama hala gunduzleri 1.5 saatten sonra uyanik kalamiyor. Yani bazen uyutmamaya calisiyoruz gercekten kolumuzda kafasi dik uyuyakaliyo🤣 gunduz uykusunu biraz da olsa azaltmak istiyorum sizinkiler ne kadar uyanik kalabiliyor😕

Kizlar bizim bebe 3 ayini doldurdu ama hala gunduzleri 1.5 saatten sonra uyanik kalamiyor. Yani bazen uyutmamaya calisiyoruz gercekten kolumuzda kafasi dik uyuyakaliyo🤣 gunduz uykusunu biraz da olsa azaltmak istiyorum sizinkiler ne kadar uyanik kalabiliyor😕
Benimki de öyle en fazla 1.5 saat dayanabiliyor.uyuyunca da 1 saat dolmadan uyanıyor😊

Yani doktor daha iyi bilir tabii ki ama zaten kucuk dogmus. Bence normal ya bilemedim😕 benimki koca kafali oldugu icin daha dogdugunda 38 cmdi🤣 gebelikte ultrasonda olcumler normal mi ilerliyordu?
Evet gebelikte hiç böyle bir sorunla karşılaşmadık normal ölçümlerde de hep bu standart taydı yani arttı sonuçta ama benim de kafam karıştı doğduğundan beri sürekli büyüyor kafası bir sıkıntı yoktur diye düşünüyordum dün böyle diyene kadar

Evet gebelikte hiç böyle bir sorunla karşılaşmadık normal ölçümlerde de hep bu standart taydı yani arttı sonuçta ama benim de kafam karıştı doğduğundan beri sürekli büyüyor kafası bir sıkıntı yoktur diye düşünüyordum dün böyle diyene kadar
Baska bi doktora daha gosterin isterseniz. Ben yurtdisinda yasiyorum. Gebelikte turkiyeye gittigimde bir kere doktora gitmek gibi bir hata yaptim bebegin basi 2 hafta onde gidiyor diye icime dusurmedigi kurt kalmadi. Halbuki buradaki doktorum lafini bile etmemisti normal oldugu icin. Baska bi doktora gitmekte fayda var

Pınar benim kızda 1.5 saatten fazla uyanık kalmıyor uyutmayayım diyorum ama beni uyut diye ağlıyor.

Anladım canım evet göğsünden de sırtından da dinledi ama birşey demedi ciğerinin röntgenini istedi birşey çıkmadı şükür reflü de olabilirmis hırıltı arada bir olması amelyat işi bitsinde hayırlısı ile hırıltıyi da gostercem bir üfürümu bende çok duydum dediğin gibi zamanla kapaniyormus şey gibi düşün bıngıldak öyle mesela göbek fıtığı öyle bunlar beklemeyle geçiyor inşallah buda geçicidir simdiden bilmek aslında bir yandan iyi bir yandan yorucu biliyorum Allah'ım daha büyük dert vermesin bu aralar bende çok üzgünüm bir an önce ameliyat gününün gelip hayırla bitip gitmesini bekliyorum Çarşamba günü olcaz pazartesi hastaneye falan gidip kan alacaklar kilo falan bakacaklar anestezi görecek mental olarak kendimi hazırlamaua çalışıyorum biliyorum cok zor ama yapacak birşey yok böyle böyle büyüyecekler Allah'ın izni ile 🤲🏻🤲🏻💐
Mevsimm çok geçmiş olsun yazamadım sana ya.
Benim ikizimde 2-3 aylıkken fıtık ameliyatı olmuş annemde dedi onu küçücük bedeniyle doktorların eline verdim diye analık işte insan stres kaygı yaşıyor.
Ki bizim ailede genetik dayı çocukları vs. Hepsi doğar doğmaz ameliyata giriyor.
Bol bol dua edelim güzelce atlatsın ameliyatı korkma ufak bir operasyon o.
İkizimde ameliyat oldu dedim ya 3 defa oldu kardeşim benim iki defa aynı yerden diğer taraftan bir kere ara ara kontrole götürürsün büyüyüncede.

Baska bi doktora daha gosterin isterseniz. Ben yurtdisinda yasiyorum. Gebelikte turkiyeye gittigimde bir kere doktora gitmek gibi bir hata yaptim bebegin basi 2 hafta onde gidiyor diye icime dusurmedigi kurt kalmadi. Halbuki buradaki doktorum lafini bile etmemisti normal oldugu icin. Baska bi doktora gitmekte fayda var
Haklısın pazartesi bir doktora daha gideyim

X