Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Arkadaş şu kitabı verdi bana baya faydalı kitap gibi içinde baya bilgi var bebek için alışveriş listesi falanda var ne gerekli ne gereksiz
Ay bunun setini almistim ben 3 sene once okudunmu dersen no 😂 yarisini ay devamini da okuyayim bari . Ozamanlae ha hamile kaldim ha kalicam derken bu zamana geldik😂

Ay bunun setini almistim ben 3 sene once okudunmu dersen no 😂 yarisini ay devamini da okuyayim bari . Ozamanlae ha hamile kaldim ha kalicam derken bu zamana geldik😂
Evet ansiklopedi gibi baya kalın gerçekten ama bazı yerleri iyi anlatmış gibi akıcı yani gerçi yabancıların hazırladığı kitap bazı şeylerde belki bize uymayabilir ama genel anlamda baya faydalı bilgiler yazıyor

Püüüüü özenti seni görümcesine denk getirmiş püüüüü sldşşf
Hem de nasıl ya günü gününe 😂
Ama bak nasıl oldu ben oldum olası aralık baby istiyorum zaten. Aralık olsun yay olsun aralık olsun yay olsun hep o niyetle duayla yaşıyorum falan. Derken görümcem bi hamile kaldı. Bi hesapladım bebek eylülde doğuyor. İyi dedim aralığı kaptırmadık. Biz daha o sene çok düşünmüyoruz. Neyse bebiş iki aylık oldu düşük yaptı. Sonra bir sene çocuk falan konusu yok. Derken geçen sene haziranda aradı dedi ben hamileyim dayı yenge oluyorsunuz. Aaa dedik gözünüz aydın çok sevindik falan kaç haftalık ? 12 demesin mi. Marttan beri hamileymiş doğum aralıkta bekleniyormuş. 10 aralıkta da doğdu işte. Aralığı bir şekilde kaptılar 😂 Out durur mu bir sonraki martta da kendi hamile kaldı 2024 aralığı rezerve etti hemen 😂

Aa benim usg de 7aralik hesaplayinca da aynisi cikiyor.....ama 40haftalikken dogurmayiz ki....ben kasim annesi mi olacagim yani?akrep mi olacak😵
Doğum adetin ilk gününden hesaplandığı için miadı 40 hafta olarak hesaplanıyor canım. 42ye kadar da yolu var doğmayan doğmaz. Erken gelen de erken gelebilir. Geçen hafta arkadaşım 40+5te doğurdu mesela. O yüzden kasıma denk gelecek gibi düşünme 😊

Ya bana elenatal diye bir takviye onerdi eczaci,icinde magnezyum da var ekstra almana gerek yok dedi ama acaba ayri ayri mi tuketmek lazim?sanirim demir icin bayagi gec kaldim ben
Bilmiyorum benim doktorum bu şekil de verdi, doktorunuz doğru zamanı bilir burada çoğu kişi bu ilaçları benim gibi üç ay da kullanmaya başlamamış en erken ben başladım 😃

Off benimde yarın saat 2 de randevum heyecan bastı beni içim hoş oluyor gerçi her randevuya giderken böyle oluyorumda bu detaylı ya hem korkuyorum hem merak ediyorum değişik bir his off😣

Ay devam eden süreçte de etiketle beni. Ben de gündüz iyiydim. Gece midem bulanmıştı, kusmuştum. İnşallah bırakırsın da umut olursun bize canım.
Benim 2 hafta oldu prilamı bırakalı, kusma yok, ama mide yanması (yediklerimin boğazıma doğru yukarı çıkması sonra orda durması şeklinde), çarpıntı ve düşük tansiyon güncellemesi geldi. Gerçi nabız çok yüksek değil ama bana göre çarpıntı. Bir de arkasından endişe basıyor. Prilam sanırım bağımlılık yapmış çünkü bırakır bırakmaz kusma beklerken bunlar çıktı ortaya.

Bana son muayenede karın, baş ölçüleri vs böyle birçok ölçünün olduğu ni ultrason kağıdı verdi orada yazıyor tarih
Açıkcası incelemedim belki bende de yazıyordur ama kendim hesabıma göre 12 aralığa denk geliyor yüksek ihtimalle öyledir yine ilk haftaya denk gelir işte en kötü 8 i gibi felan

Açıkcası incelemedim belki bende de yazıyordur ama kendim hesabıma göre 12 aralığa denk geliyor yüksek ihtimalle öyledir yine ilk haftaya denk gelir işte en kötü 8 i gibi felan
Benim sat'ı 19 marta çekti, yanlış hatırlamıyorsam doğum 22 Aralık görünüyordu. Senin de benden daha önce sat, 8-12 gibi bence de hayırlısıyla

X