Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 42,2%
  • erkek

OY: 78 53,1%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    147
Kızlar selam Protestan kullananlar hep fitil olarak kullanıyor sanırım. Doktor bana ağızdan dene sıkıntı olursa bakarız demişti kanama olduğu için fitil olmaz diye. Ağızdan almanın bir zararı var mı acaba aklıma takıldı gece gece. 3 haftadır kullanıyorum gerçi bugün de bunu takayım dedim 😂

Kızlar selam Protestan kullananlar hep fitil olarak kullanıyor sanırım. Doktor bana ağızdan dene sıkıntı olursa bakarız demişti kanama olduğu için fitil olmaz diye. Ağızdan almanın bir zararı var mı acaba aklıma takıldı gece gece. 3 haftadır kullanıyorum gerçi bugün de bunu takayım dedim 😂
Benim kanamam vardı hep fitil kullandım. Sabah iki akşam iki tane. Ağızdan alınca yan etkisi çok diye biliyorum ama sen yan etki görmediysen kullanmaya devam et canım

Kız doktor demiş zaten sana bunu birde normalde o ilaç oral ilaç diye geçiyor niye zararı olsun ki mide asiti her türlü sindirir

Eşim dün geceden beri sürünüyor, karın ağrısı ve ishal var. Halsizlik baş ağrısı vs, iki kere acile gitti dünden beri viral enfeksiyon demiş doktor crpsi 26. Eşinde de başlayabilir birkaç güne demiş doktor 🤦🏼‍♀️ dün geceden beri geçmeyen baş ağrım var benim de 2 tane parol içtim bana mısın demedi, yüzüm acıyor artık. Umarım bende başlamaz ya çok moralim bozuldu
Canım tuvaletleri ayırın mutlaka. Aynı bardaktan içmeyin, aynı kaşık tabak yemeyin. Bulaşmaz inşallah koru kendini. Yatakları ayırmaya gerek var mı bilemedim ama temas olmasa iyi olur. Elini de kolanyala veya yıka sık sık. Kapı kolunu falan tutuyoruz sonuçta. Eşinde mutlaka tuvalet çıkışı elini yıkasın. Bulaşmadan atlatırsın inşallah. Moralin bozulmasın iyi düşünelim

Zaten normalde ağızdan alınan bir hap sadece daha hızlı sonuç versin diye vajinalde veriliyor. Vajinal kullanmıştım gebelikten önce adet geciktiği için ama enfeksiyona çok yatkın oluyor öyle o yüzden de doktorun o şekilde vermiş olabilir

Edacım uzun zamandır var ya yeni bir durum değil en az 4 haftadır hissediyorum. Bu hafta aşıya gideceğim gittiğim gün kan ve idrar tahlili yaptırayım hepsine baktırayım diyorum canım.
Ben de sağlık ocağında verdim geçen hafta idrar. Ver de için rahat etsin. 4 haftadır varsa normaldir bence kuzum. Şimdiye iltihap olsa ateş yapardı, kan gelirdi idrarından. Enfeksiyon değil o zaman 🙏🏼❤❤

12 yaş mı 🤭 hiç o kadar yaşda görmedim ben belki 7-8 olur da sonrasında kartlaşıyor yaw kocaman oluyorlar😂
Türkiyede çocuk kucakta gittiği için herkese fazla geliyor 😂 bizim çocuklar 10 yaşına kadar oto koltuğu kullandı hep, sonrasında birkaç sene kadar da yükseltici kullandılar. 3-4 yaş çok az bir süre

Kız doktor demiş zaten sana bunu birde normalde o ilaç oral ilaç diye geçiyor niye zararı olsun ki mide asiti her türlü sindirir
Yaaaa doktor ağızdan al ama yapmazsan konuşuruz falan deyince bir ilacı içmeyi niye yapamayım ki olmuştum daha az etkili mi olur diye düşündüm. Meğer yan etkisindenmiş. Şimdi anladım 3 haftadır soru işaretleri vardı acaba daha az etkili mi diye iyi ki yazmışım rahatladım. ❤️

Canım tuvaletleri ayırın mutlaka. Aynı bardaktan içmeyin, aynı kaşık tabak yemeyin. Bulaşmaz inşallah koru kendini. Yatakları ayırmaya gerek var mı bilemedim ama temas olmasa iyi olur. Elini de kolanyala veya yıka sık sık. Kapı kolunu falan tutuyoruz sonuçta. Eşinde mutlaka tuvalet çıkışı elini yıkasın. Bulaşmadan atlatırsın inşallah. Moralin bozulmasın iyi düşünelim
Tek tuvalet var evde 😒😒 bardak çanak hepsini ayırdık zaten, ben de ekstra dikkat ediyorum tuvaleti ovmaktan ellerim aşındı bugün. Umarım sıkıntı olmaz ya bir ton ilaç vermişler hiçbirini kullanamam ben

Türkiyede çocuk kucakta gittiği için herkese fazla geliyor 😂 bizim çocuklar 10 yaşına kadar oto koltuğu kullandı hep, sonrasında birkaç sene kadar da yükseltici kullandılar. 3-4 yaş çok az bir süre
8 yaştan bildiriyorum daha yükselticiye geçemedik oto koltuğu devam 😁 bu arada geçmiş olsun eşine aynı tuvaleti kullanmayın canım.

Tek tuvalet var evde 😒😒 bardak çanak hepsini ayırdık zaten, ben de ekstra dikkat ediyorum tuvaleti ovmaktan ellerim aşındı bugün. Umarım sıkıntı olmaz ya bir ton ilaç vermişler hiçbirini kullanamam ben
Bizim de tek tuvalet. Ben covid olunca ayıramamıştık. Çok zor oluyor öyle ama olsun her tuvaletten sonra içine domestos döksün eşin. O bile yeter. Yok yok kullanmayacaksın o ilaçları merak etme 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

8 yaştan bildiriyorum daha yükselticiye geçemedik oto koltuğu devam 😁 bu arada geçmiş olsun eşine aynı tuvaleti kullanmayın canım.
En sağlıklısı oto koltuğu, ben çok önemsiyorum maalesef yakın çevremde bu kış büyük bir felaket oldu, anlatıp can sıkmak istemem ama hassasım bu konuda. Çok teşekkür ederim, tek tuvalet var ama idare edeceğiz artık

Hangi hastane acaba çok saçma aradıkları numarayı tekrar nasıl değiştircekler. Benim eşim bir yetkili serviste servis danışmanı. Sorun çıkaran müşterler oluyor bazen onların numaralarının sonunu değiştiriyorlar(ankete kötü puan vermesinler diye bu şekilde yapın deniliyor onlarada kötü anket gelince hem o şubeye gelen prim hem çalışanların aldığı prim düşüyor mecbur kalıyorlar) bu tarz bir şey olabilir belki ama hastane ve araba aynı şey değil sağlık konusu böyle bir şey yapmamalarını umut ediyorum
Gölcük medar hastanesi. Medikal gibi büyük bi binası var. Doktorumda acıbademden oraya gecti. Demek ki yapıyorlar. Cünkü benim sistemdeki numaram dogruydu. Memnuniyet anketi icinde aranıyordum sürekli. Hep bu numaradan beni arıyorlardı. Acamadıgımda mesaj atıyorlardı. Mesela 21 haziranda doktorumun ameliyatı cıktıgı icin attıkları mesaj.

En son 3 hafta önce raporlama birimi bi hata yaptı ben 8 gün ilacımı alamadım her gün ayrı ugrastık günde 2 kere hastaneyi arıyordu eczacı. bence onlar değiştirdi numaramın sonunu hatalarını örtpas etmek icin. Ama yani bugun sinirlendim Yani dediğin gibi bu saglık, kendi hatalarını örtmek icin benim numaramı değiştirmek ne demek. Ben bugun bosu bosuna hastaneye gittim mesela. Ya da doktorum bana sistemden numaramdan belki baska birşey icin tahlil sonucum vs baska birley için ulasmak isteyecek. Ne kadar ayıp yani. Bu durumu nasıl çözeceğim? Bu olayı kime ileteyim ?

Eklentiler

• 5249248B-1547-45DD-93E7-2715CF0ABFB3.png
    5249248B-1547-45DD-93E7-2715CF0ABFB3.png
    149,4 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Bedelli gidiyor şuan için doğum haftası gözüküyor 🥺
Canım benim de eşim bedelliye gitmişti tarihi değiştirmek için askerlik şubesine gitmişti orda sadece önemli durumlarda değişebilir dedi.Eşinin hamile olması durumunda da değişebilir demişlerdi belki yanında olmasını istersen siz de görüşebilirsiniz bu konuda

X