Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Merhaba kızlar. Bugün doğum günüm 25 oluyorum. Yeni yaşımda anne olacağım🥹inşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız. Bebişler sayesinde birbirimizi de tanımış olduk. En özel şeylerimizi bile paylaşıyoruz burda herkes en yakın arkadaşlarım sanki🥹iyi ki tanıştık iyi ki yeni yaşıma bebişle birlikte dahil olduğunuz sizleri seviyorum 🥹🥹🥹🩷🩷
Ayyy doğum günün kutlu olsun minikfilozof🥰 2-3 gündür buralarda yoktum. Eşiminde 24 temmuz dogum günü oldugundan bikaç gündür hazırlık yapıyordum🥹 İnsan duygulanıyor yeni yasında anne&baba olacak diye. Bende eşime şöyle bir pasta yaptım kendi ellerimle🥰 cinsiyet partisinde yaptırdıgım pastada cok güzeldi ama bu daha cok begenildi. Tarif verebilirim isteyene 🤍 🫠 bi de içini bol malzemos yaptım her iki katıda farklıydı. Yiyenler içinde ne var ne var diye sordu.

Eklentiler

• 42A7D755-7895-4AC3-9F83-3A2CBD775393.png
    42A7D755-7895-4AC3-9F83-3A2CBD775393.png
    870,2 KB · Görüntüleme: 104
Ayyy doğum günün kutlu olsun minikfilozof🥰 2-3 gündür buralarda yoktum. Eşiminde 24 temmuz dogum günü oldugundan bikaç gündür hazırlık yapıyordum🥹 İnsan duygulanıyor yeni yasında anne&baba olacak diye. Bende eşime şöyle bir pasta yaptım kendi ellerimle🥰 cinsiyet partisinde yaptırdıgım pastada cok güzeldi ama bu daha cok begenildi. Tarif verebilirim isteyene 🤍 🫠 bi de içini bol malzemos yaptım her iki katıda farklıydı. Yiyenler içinde ne var ne var diye sordu.
Çok hoş olmuş pastanız🥹eşinizinde doğum günü kutlu olsun nice güzel senelerniz olsun

Bir tarif alırız böyle anlatınca merak ettim😋

Hanımlar 30 yaşındayım, bu yaşıma kadar gece su içmeye belki 1-2 kere kalkmışımdır. Ama son zamanlarda 2-3 kere eşime sesleniyorum su getirsin diye. Tabii bu yaşıma kadar bu kadar sıcak da görmedim aynı şekilde gece 2 kere üst baş değiştiriyorum çok terlediğim için. Tatlıyı hiç bırakabilen biri olmadım şimdi gebelik şekerinden şüphelendim de bi yandan. Ama sıcaktan mı şekerden mi alet almadan anlama yolum var mı sizce? Yoksa alayım mı garanti olsun diye.

Hanımlar 30 yaşındayım, bu yaşıma kadar gece su içmeye belki 1-2 kere kalkmışımdır. Ama son zamanlarda 2-3 kere eşime sesleniyorum su getirsin diye. Tabii bu yaşıma kadar bu kadar sıcak da görmedim aynı şekilde gece 2 kere üst baş değiştiriyorum çok terlediğim için. Tatlıyı hiç bırakabilen biri olmadım şimdi gebelik şekerinden şüphelendim de bi yandan. Ama sıcaktan mı şekerden mi alet almadan anlama yolum var mı sizce? Yoksa alayım mı garanti olsun diye.
canım muhakkak alet al ilerde de lazım olacak . ıme dc marka çok iyi . yanılma payı azmış . bence her evde olması gerekiyor hele hamile isek . ama hemen bi baktırmak istersen eczaneye git yemek yedikten 2 saat sonraya baksınlar

canım muhakkak alet al ilerde de lazım olacak . ıme dc marka çok iyi . yanılma payı azmış . bence her evde olması gerekiyor hele hamile isek . ama hemen bi baktırmak istersen eczaneye git yemek yedikten 2 saat sonraya baksınlar
Annemdeki de ime dc, cumartesi gidicem iğne değiştirip bi deniyim olmadı. Sende mi çıkmıştı gebelik şekeri, var mıydı bi belirti

Annemdeki de ime dc, cumartesi gidicem iğne değiştirip bi deniyim olmadı. Sende mi çıkmıştı gebelik şekeri, var mıydı bi belirti
evet canım bende var. evet gidince dene bi bak muhakkak . anlaşılmamış şeker çok tehlikeli. ara ara bakmak lazım tansiyon ve şekere. bende çok el ayak şişmesi olmuştu oradan şüphelendim bide yemeklerden sonra çok uykum geliyordu canım . ama çoğunlukla şans eseri öğrendim ben zaten ara ara gebe değilkende ölçüm yapardım

evet canım bende var. evet gidince dene bi bak muhakkak . anlaşılmamış şeker çok tehlikeli. ara ara bakmak lazım tansiyon ve şekere. bende çok el ayak şişmesi olmuştu oradan şüphelendim bide yemeklerden sonra çok uykum geliyordu canım . ama çoğunlukla şans eseri öğrendim ben zaten ara ara gebe değilkende ölçüm yapardım
Ben de evlenmeden sürekli ölçerdim evde alet olunca 🥲 bi şey çıkmıyordu şükür ama bu kadar susamak bi şüphelendirdi beni. Eczaneden alayım olmadı beklemeden

Ben de evlenmeden sürekli ölçerdim evde alet olunca 🥲 bi şey çıkmıyordu şükür ama bu kadar susamak bi şüphelendirdi beni. Eczaneden alayım olmadı beklemeden
evet bende de yoktu hep güzel çıkardı ama bi anda yükseldi. evet bende çookk susuyorum ama gebeliktende olabilir o havalarda çok sıcak

evet bende de yoktu hep güzel çıkardı ama bi anda yükseldi. evet bende çookk susuyorum ama gebeliktende olabilir o havalarda çok sıcak
Ya eşim şok oluyor gece, üstünün rengi değişmiş dedi geçen. Belki o bile belirti olabilir korktum şimdi :KK43: eczane açılınca hemen gidip alayım. Sabah tiroid ilacı içtim suyla, açlığı ölçebilir miyim alınca yoksa su bile içmemek mi lazım

Ya eşim şok oluyor gece, üstünün rengi değişmiş dedi geçen. Belki o bile belirti olabilir korktum şimdi :KK43: eczane açılınca hemen gidip alayım. Sabah tiroid ilacı içtim suyla, açlığı ölçebilir miyim alınca yoksa su bile içmemek mi lazım
su etkilemez diyorlar ama yükleme yaparken içirmediler. sen açlığı yarın sabah ilacını içmeden ölç. bugün öğlen yemeğini her zaman yediğin gibi ye ağzına aldığın ilk lokmadaki saati yaz sonra tam 1 saat sonra ölçüm yap. peşine ilk lokmadan 2. saat ölçüm yap.

su etkilemez diyorlar ama yükleme yaparken içirmediler. sen açlığı yarın sabah ilacını içmeden ölç. bugün öğlen yemeğini her zaman yediğin gibi ye ağzına aldığın ilk lokmadaki saati yaz sonra tam 1 saat sonra ölçüm yap. peşine ilk lokmadan 2. saat ölçüm yap.
Tamam canım çok teşekkür ederim, açlıktan bi şey çıkacağını sanmıyorum zaten ama tokluk bilmiyorum... Yazıcam

Özendim valla😄benimde bugün yetiştirmem gereken işler vardı 1.30a kadar ama bu işler dün ve bugün gelmişti şefimde bu işle ilgili rapor hazırlıycaktı yetiştir falan dedi bende yetiştiremedim çünkü mümkün değildi diğee keip arkadaşlarımdan destek aldım hallettik. Benim yöneticim bana yetiştir dese ben öğle arasına çıkmam hallederdim sonra zaten ben sana iki saat izin verirdim dedi…
Bunun gibiler insan değil gerçekten. Öyle tavır alsalar daha umursamaz olurum ben. Sonuçta çıkaramazlar da jxhdhd

Merhaba kızlar. Bugün doğum günüm 25 oluyorum. Yeni yaşımda anne olacağım🥹inşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız. Bebişler sayesinde birbirimizi de tanımış olduk. En özel şeylerimizi bile paylaşıyoruz burda herkes en yakın arkadaşlarım sanki🥹iyi ki tanıştık iyi ki yeni yaşıma bebişle birlikte dahil olduğunuz sizleri seviyorum 🥹🥹🥹🩷🩷
Sağlıklı huzurlu güzel yaşlara miniğinle ailenle 😘

Tamam canım çok teşekkür ederim, açlıktan bi şey çıkacağını sanmıyorum zaten ama tokluk bilmiyorum... Yazıcam
evet genelde tokluk gebelikte yüksek çıkıyor zaten . özellikle 1. saat yüksek çıkıyor. bende bir kaç gün dikkat etmedim hemen yükselmiş :KK70: ama benimde korkulacak düzeyde değil dikkat edersem eğer

enee benim eşimin de doğumgünü dündü :)

Kizlar bugün detayliya gittim. Cok şükür ki bebekte bi sorun yok. Sat 20+3 tü ama ortalaması 19+6 ile uyumlu çıktı. Zaten en baştan 1 hafta gerideydi. Her gidişimde bir gün bir gün ilerliyordu Son gittiğimde gününü yakalamış gibiydi ama şimdi 4 gün geride çıktı. Doktor sorun olmadığını söyledi. Sadece aklıma eve gelince küçük bisey takıldı kol kemiği 19+0 ile uyumlu olculmüs. biraz o geride diye ona kafam takıldı. Ama sorun olsa doktor derdi heralde . Onun haricinde hersey yolunda🥰
Bu arada güzel bi kahvalti yapmıştım. Bi de benim bebek havuc yiyince hareket ediyor diye 2 tane havuç yemiştim. Hastaneye giderken de bir bardak Türk kahvesi ile Canga çikolata yemiştim. Doktor sen ne yedin bebek içeride koşuyor yakalayamiyorum dedi 😂 o kadar hızlı hareket ediyordu ki yüzünü de tam goremedik. Siz giderken bebek hareket etsin diye benim kadar abartmayın.😄 Cok hareket etmesi de isleri zorlastiriyormus. Bi de Mesela muayenede yarım saat boyunca hareket etti ama ben hareketini 2 kez falan hissettim. Doktor 24. Haftaya kadar her hareketini hissedemeyecegimi söyledi. Yani bebek kıpırdamıyor diye panik yapmamak lazımmış.
( Bu kol kemiği geriliği konusunda da bisey bilen varsa ve yazarsa sevinirim.😊 bir de sat tarihinden ne kadar geri olması normal kabul ediliyor)
Stres yapma bir şey olsa söylerdi doktor. Risk almamak için her şeyi didik didik ediyorlar. Kollar kıvrık oluyor, mmlik değişim oluyor zaten çok önemsemene gerek yok bence. Benim de kafası başka gün, karnı başka gün ama her yeri aynı büyümüyor.

X