Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Oy anam ben sizin yaninizda hic bisey almamisim onu goruyorum 🙈 neyse bi evime doneyim de bakayim neler alayim 😂
Kız ben de aldım yeter diyorum, listeme bakıyorum daha 3te 1ini bile almamışım. Al al al al bitmiyor. Baya masraflı birşey ya. Son ay alacak olanlara Allah kolaylık versin. Hem maddi hem enerji olarak.. Allah nasip ederse kasım ayında sadece odasını, gardırobunu falan yerleştirmek istiyorum. O zamana kadar alacak verecek bitsin inşallah 🙏🏼 son aylar tıs tıs tıs gezerim, şimdiden tıslıyorum yürürken 😅 ağırlaştım.

Ya bana o marka kullanışlı gelmedi dedem alzeimer ona aldılar yeni, ateşi çıkıyor söyleyemiyor da hastayım diye , ne bileyim beğenemedim . Ben kendim braun aldım yine kulak ve ki kulak zaten en doğru veren diye söyleniyor daha teknolojik geldi bilmiyorum incele öyle karar ver canım
Benimde arkadasım cok fazla ateş ölçer kullandı cocugu 4,5 yasında. Hep yanlıs ölçme ile hastane yollarını aşındır. En sonunda braundan memnun kaldı hatasız ölçüyor diyo. Ama kulaktan.

Ay ben ceyiz zamani da boyleydim kuzenime yaptirmistim butun listeyi😂 asiri useniyorum liste islerine kesin eksiklerim cok olacak😂

Kız ben de aldım yeter diyorum, listeme bakıyorum daha 3te 1ini bile almamışım. Al al al al bitmiyor. Baya masraflı birşey ya. Son ay alacak olanlara Allah kolaylık versin. Hem maddi hem enerji olarak.. Allah nasip ederse kasım ayında sadece odasını, gardırobunu falan yerleştirmek istiyorum. O zamana kadar alacak verecek bitsin inşallah 🙏🏼 son aylar tıs tıs tıs gezerim, şimdiden tıslıyorum yürürken 😅 ağırlaştım.
Listeni bi yazsana bakim neler var.

Eklentiler

• IMG_20240715_235047.jpg
    IMG_20240715_235047.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20240715_235042.jpg
    IMG_20240715_235042.jpg
    106,2 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20240715_235038.jpg
    IMG_20240715_235038.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20240715_235032.jpg
    IMG_20240715_235032.jpg
    107,8 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20240715_235029.jpg
    IMG_20240715_235029.jpg
    123,8 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20240715_235024.jpg
    IMG_20240715_235024.jpg
    105,4 KB · Görüntüleme: 49
Bebek bakım örtüsü (alt açma) babymallde çok ucuzdu.
Molfix 10lu 70tl
Momy care 10lu 50 tl idi. İkisini de aldım. Trendyolda molfix 110 tl civarı. Babymallde indirim vardı gızlar. Bir bakın evi yakın olanlar veya onlineda da vardır.

İşte ideal nem için bi nem ölçer lazım angaranın göbeende bizim ev böyle. Fazla nem de iyi değil çünkü nem idealse ekstra bi buhar makinesi fazla bence.

Eki Görüntüle 3452631

Toplatılmış mı aa satılıyor her yerde
Biz aktif klima kullanıyoruz, hava temizleme ayarı işe yarar mı acaba. Gereksizse almam ben de yer kaplıyor

Bana bir ay sonra falan bir portmanto daha gelecek, bir de önümüzdeki ay bebenin odasını sipariş vereceğim evde eşyaları koyacak yer yok afakanlar basıyor baktıkça. Dağınıklığa gelemiyorum hiç dün babaannesi yazlık kıyafet almış bir sürü, onları değiştirdim yine 2 torba kıyafeti oldu. Yer arıyorum nereye soksam diye 🙄

Bana bir ay sonra falan bir portmanto daha gelecek, bir de önümüzdeki ay bebenin odasını sipariş vereceğim evde eşyaları koyacak yer yok afakanlar basıyor baktıkça. Dağınıklığa gelemiyorum hiç dün babaannesi yazlık kıyafet almış bir sürü, onları değiştirdim yine 2 torba kıyafeti oldu. Yer arıyorum nereye soksam diye 🙄
Benim evde de yer yok. Kayınvalidemin evine depoluyoruz, yapacak birşey yok. Bebek arabası bile onda şuanda. Gardıropu gelince onun içine koyacağım bezini, sağma makinesini herşeyini.

Çocuğumun bi donu bile yoookk:) şaka bi yana listelerinizi ekliyorum notlara yaşam sınırından sonra alcam inşallah bende temo dan almayı planlıyorum hem ucuz hem şık

Benim evde de yer yok. Kayınvalidemin evine depoluyoruz, yapacak birşey yok. Bebek arabası bile onda şuanda. Gardıropu gelince onun içine koyacağım bezini, sağma makinesini herşeyini.
Bizim bebek arabası da yazlıkta 😂 ne alırsam alayım liste hiç eksilmiyor sanki ya. 7.aya kadar tamamlamayı düşünüyorum ben de şimdiden akşamları çok şişiyorum çabuk yoruluyorum ondan sonra odasını falan düzenlerim en fazla.

Buhar makinesi gerekli mi sizce?
Ev klima ile ısınıyorsa kesinlikle gerekli .Dogalgaz ise küçük modeller yeterli olabilir. ben geçen sene aldım kendimiz icin uyku kalitesini bile değiştirdi resmen. Almadan önce her sabah baş ağrısı ve burun tıkanıklığı ile uyanıyorduk. Kullanınca çok işe yaradı. bu telefon kadar minik olanlar bile fayda ediyor ama Ben bebek olursa diye wewell in büyük modelini almıştım.

Kızlar 16+6 hafta da batma hissi yaşayan var mı sanki iğne batıyor gibi oluyor. Birde çarpıntım var
18+4 ten bildiriyorum pıt pıt atıyor karnım ,içeride ne yapıyorsa sıpa uyutmadı yarın iş var bir de.ilk başlarda iğne gibi hissediyordum şimdi kendisini hissediyorum. Çarpıntı desen bende hat safhada bazı günlerde daha çok oluyor. Neye göre değişiyor hiçbir fikrim yok.

18+4 ten bildiriyorum pıt pıt atıyor karnım ,içeride ne yapıyorsa sıpa uyutmadı yarın iş var bir de.ilk başlarda iğne gibi hissediyordum şimdi kendisini hissediyorum. Çarpıntı desen bende hat safhada bazı günlerde daha çok oluyor. Neye göre değişiyor hiçbir fikrim yok.
Evet bir sersem gibi oldum. Hiç böyle olmamıştım. Bugün sade kahve içtim. Normal zamanda da çarpıntı yapar ona bağladım başta ama hala devam ediyor. Sıcak basıyor başım ağrıyor gibi sanırım tansiyonum oynadı su içiyorum hemen çıkıyorum gebelikten olıyorda bu sanırım Şuan tansiyondan oldu. Belirli dönemler de Bebiş büyüyor sanırım bende iğne gibi battı gibi bir de akıntı gelmiş. İnşallah iyidir

bende hamilelik belirtisi sıfır ne batma ne akıntı ne ağrı sızı ne bebek hreketleri hiçbirsey yok ilk gebeliğimde de böyleydim ben, doktora gidip bebeği gormedikçe yok sanıyordum. ne var tabi bol şişkinlik biraz ödem karnımın ara sıra taş gibi olması karın derimin aşırı gerilmesi büyümesi karnımın. ben de artık hareket hissedebilsem keşke

Kızlar selam 🌸 kullanıcı adımı değiştirdim ( annelik yeniden ) güzel alışverişler yapılmış saglikla kullansin bebisler 💜

Edanın dediğin samuray gibi olan zibinlar gobek düşüne kadar çok kullanışlı oluyor ben de 4 tane vardı. Aralık doğumlu kızım 9. gün düştü göbeği. Onun dışında ben hiç uzun kollu zibin kullanmadim. Genelde 0 bazen kısa kollu zibin üzerine ne giydireceksem artık o . Tercih meselesi ama uzun kollulari giydirip çıkarması da zor bi de beni sıkar kızımı da rahatsız eder diye düşündüm 🤣 zaten ihtiyacı göre yelek ya da battaniyesi de var.

Deterjan için toz önerilmiyor. Alındıysa da çifte durulama yapılması lazım aklınızda olsun🌸 maalesef günümüz bebislerinde en sık rastlanan durum hassas cilt alerji. Bu gibi durumlarda doktorların ilk önerisi deterjan değişikliği oluyor.

Nem için ölçüm cihazı da vardı buhar makinesi de kullandım. Wewell in çok faydasını gördük. Bir de ikinci bebeğe karar verince odayı temizleyen cihazlardan almıştık. Kızım kreşe gidiyor diye önlem amaçlı. Umarım işe yarar🫣

X