Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Kız dolma sarmış bide ben hamile kalalı bıraktım o işleri çok canı isterse gitsin dışardan alsın banane sırtımı belimi ağrıtamam onun için bir kere öyle aldı zaten baktı ben ne kurabiye yapıyorum ne dolma sarıyorum gitti ev yemekleri tarzı satan yer var ordan aldı benim için en zor olan şey yemeğin adını koymak eğer yemek adı varsa bir saatte yemek işi halolluyor zaten ev süpürmeyi robot süpürgeye yaptırayım haftada iki kez kendim süpüyorum sadece sleppynin yer silme bezlerinide takıyorum mopun ucunu oda bir saatte halloluyor bide benim için bulaşık makinesini boşaltan biri olması lazım ölesiye nefret ediyorum boşaltmaktan ama diğer bulaşık yıka deseler yıkarım

Oyyy cidden Allah herkese vicdan merhamet versin ya. Dışarıdan şımarıklık gibi geliyor galiba kimisine böyle olmamız. Biz nasıl yapıyorsak kendileri de yapsınlar mı diyorlar ne diyorlar. hayatımda kendimi bu kadar zayıf güçsüz çaresiz hissettiğim başka dönem olmamıştı valla. Şu aralar yine şükür iyiyim ama aylarca ne yaşadım ben bilirim yani çektiğimin zorluğunu. Özellikle bunu yaşayanların halden anlamaması cidden çok sinir bozucu.

Malesef öyle oğlumda da lohusa dönemimde asla bı yardımı olmadı öyle yapmış gibi varmış gibi göründü ama sonrası tek başıma kaldım hadi o zaman otobüs mesafesi vardı hoş o zaman da on on beş dakina biseydi ama şimdi bildiğin yürüme mesafesi ve asıl zoruma giden kendini kredi çektirip borcu üstüne bırakan bı ikinci kızım diye ortada gezdiği biri vardı ufacık hasta olsa saatlerce onun yanında olurdu yemek yapar bulaşığı a yardım ederdi falan. Onun bı apartman ötesindeyim sadecedeveye diken misali insan oğlu gerçekten...

ben birinin bakması konusunda çok şanslıyım. ilk kürtajımda hep kayınvalidem kaldı baktı, ananem annem de geldi ama kayınvalidem hep yanımdaydı. kanamam olduğunda kayınvalidem baktı. Şimdi diş ağrısı çekiyorum yine eltimle kayınvalidem bakıyor. bi şey yapmazsa söylerim ama insan bi' gelir karnımda sizin de kanınız var diye.

Kızlar bu arada sabah kontrole gittim, doktor çağırdı. Geçen gün çok hafif bir lekelenme olmuştu bel ve kasık ağrısı ile beraber. Görünürde bi sıkıntı yok ama plasentanın ucu rahme yakın dedi. Önlem olarak da tekrar progestan başladık bir sonraki kontrole kadar. Hala kullanan var mı aranızda?

Görümcelerin bu hayatta işe yaradığı bi alan var mı ya, gereksiz bir oluşum
Ahahahhaha. Benim bir tane var o da İstanbul’da yaşıyor yılda senede bir görüşüyoruz ama yakın olsak yapardı herhalde ya o çok anaç biri
Hamile kalma sürecinde de devamlı yok organik bal bilmem neli peynir falan yollayıp dururdu bunu yiyenlerin hemen çocuğu oluyormuş diye
Beni görümceme karşı dolduran şey zaman zaman eşimin tavırları oluyor. Mesela ben hiç su içemedim 3 ay falan ablam günde 3 litre içiyordu, ablam da çok bulantı yaşadı ama hep balık yedi, ablam ne tavsiye veriyorsa uy o bu konularda çok araştırma yapar, yeğeni tombiş biraz mesela vitaminli bebek ablam hamileyken kendine iyi baktı, anne sütünden başka bir şey vermedi falan filan. Yani eşim sussa ben ablasını severim de sürekli bu bıdı bıdı abla övgüsü uzaklaştırıyor beni. Ailecek yemeyi aşırı çok sevdikleri için hani yemek için yaşayan insanlar oldukları için akılları sürekli buna çalışıyor biz aynı olamıyoruz diye hemen bir kıyaslama hali. Daha çocuktan sonra ne yaşayacağız dur bakalım. Sen de sürekli emzir bak doğunca falan dedi geçen ben şişman çocuk sevmem ki dedim. Ayrıca yeğeninin kilosu genetik ailedeki kadınların hepsi şişman o zaten hayatının hiçbir evresinde zayıf bir kız olmaz görürsün dedim. Görümcem hep tombul bir çocuk tombul bir kız olmuş mesela zannetmiyorum ki bu durumdan mutlu olsun. Ama çocuğu da aynı yetiştirmekte çok kararlı. Kilo bakım göstergesi gibi bir şey onlar için.
Ben de ne dolmuşum biri bişey dese de anlatsam diyormuşum sanki shsjjsns

Tabii yav kimse gel benim evimde sıfırdan yemek yap gel temizlik yap demiyor ama kötü olduğunda da bi kap çorba getirmekten ne zarar gelir. Hep mi böyleler
Ya tabiki gel yemek yap demiyorum da şimdi sen çocukların için illaki bseyler yapıyorsun falan gözü gönlü de bol insandır yani böyle yiyecek kısıtlama olayı yok. Cimrilik huyu yok ama üstüne kalmasın mi derdinde kendince hani bilmiyorum ben iyiyim diye iyilik onunki ben bazen kendime de çok kızıyorum değmeyecek insanlara çok göz yumdum cpk yüz verdin diye ama ben eşimin ailesi diye ve gerçekten normalde de samimi bı insan olduğum için öyle görümce falan gibi düşünmedim burda en yakın onu gördüm bilmediğim bı şehre geldim falan önceleri eşim şehir dişine gidiyordu ilk evlendimiz zamanlar beni evde tek bırakmıyordu ablamda kal diyodu. Artık çok kaldım böyle evin kızı gibi oldum bulasik yardım et ev sil süpür hadi gel kahve icelim işler bitti falan öyle bı muhabbetimiz olunca şimdi böyle yapması daha zoruma gidiyor basında resmi olsaydık zaten derdim ne bekliyosun. Ama beli fıtık agrirdi falan kızı gerçekten odadan çıkmaz bütün işini ben yapardım hani derdim ne olacak annem yaşında o da benim annemle cidden auni yaşta 50 yaşında ama dinç genç böyle hasta falan değil öyle olsa zaten ben beklemem bişey

Allahtan kocam ne versen yer. Bazisi corba olsun salata olsun ana yemek de olsun. Ki ben yaparim ama sua ara yemek bile gormek istemedigim icin yapamiyorum. Esime de diyorum bi makarna yanina bi cacik bi de iste bilmem ne oooo muthis yeter dio kiyamam yoksa hepsi bi arada benim de mumkun ndegil. No anam no

Kız ilk defa yaptıydım ya ama canım da çok istemişti hazır aldık geçen yaprak sarma ama jöle gibi bir katmanı vardı o kadar midem bulandı ki uzun bir süre yiyemedim. Bu kuru patlıcan biber dolmasını yaprak sarmayı falan eşim beceremez ondan da isteyemedim kalkıştım işte ama yok yani bir daha yapmam artık. Eşim yemek yapıyor ama sürekli et yemeği yapıyor diğerlerini çok bilemiyor ben et hiç yiyemez durumdayım. Anlaşamıyoruz öyle olunca. Valla 3 ay bir şekilde onun yaptıklarıyla ve temizliğiyle bir şekilde bugünlere geldik ama hiç tatmin olmadım ne yemekten ne temizlikten yana. Üstüne bir de şimdi hasta. Tekrar rolleri değiştirdik ben de onun yaptığı gibi asgari ölçüde yapacağım her şeyi artık

Başkasına yaptığını görmek daha çok koyuyor insana dimi anlıyorum. Ama yapacak bir şey yok. Sağlığımız ve evlatlarımızın sağlığı iyi olsun yeter. Gün gelir devran döner hatırlatırız elbet bizde

Bizimki de yer ki yeter ki bir şey yapayım da ben üç aydır yapmamaya çok alıştım ama onun yaptıklarını da yemek istemiyorum artık daha güzel olsun istiyorum Ben bir hafta üst üste her gün yemek yapayım hani 10 dakikalık yemekler bile olsa eşim beni başının üstünde taşır da elimden gelse hiç yapmamak niyetindeyim ya sevmiyorum vakit kaybı gibi geliyor. Yapmak yine bir derece pişerken onu takip etmek gelip gidip bakmak nefretlik ya Ben galiba gözümde çok büyütüyorum

Ben onlem icin yatmadan atiyorum bi fitil hala. Nefretlik ya akinti acisindan yani. Ne kadar cok var yahu bunu ceken . Benimki cok sukur cikti yuksri ama onlem amacli kullanyiorum yine de . Dinlen cok egilip kalkma.

Görümcelerin bu hayatta işe yaradığı bi alan var mı ya, gereksiz bir oluşum
Yaa öyle demeyin, maşallah diyeyim iki abimin de eşiyle abla kardeş gibiyiz. Birinin ikizleri birinin üçüzleri var, her anlarında yardımcı olmaya çalıştım. 20 yaşındaydım daha bebeklere baktım annesi az uyusun diye günlerce uykusuz kaldım. Evlerine oturmaya gitsem dahi bulaşığa çamaşıra her şeye yardım etmeye çalışırım. Çocukları var ne kadar işlerini azaltsam faydadır diye. Onlar da ben evlenirken ellerinden geleni yaptılar sağolsunlar. Ben yapmadım çok şükür evliliğimde de kötülük görmedim. Görümce,elti,gelin falan bunlar sadece kavram, allah iyi insanlarla karşılaştırsın.

Ya zaten bu eşler yok mu nsbdbd benim de öyle, herkes kaynanadan çeker ben kayınbabadan… benim eşim de babasının her şeyi iyi bildiğine inanırdı zamanla o kadar bıktım ki istemsizce soğudum adamdan. Bu arada eşinin ailesi nereli bilmiyorum ama bizim orda da kilo bir güzellik ve sağlık göstergesi. Gayet ideal kiloda olan kuzenime (56 57 kilo civarı) hasta mısın neden böylesin diye darlıyorlar sürekli….

Kiz seninki yapiyor en azindan benim bir tek yumurta kirabiliyor. 2 haftadir yokum annemleyim ne yiyo kimbilir ne iciyo hic haberim yok ben hallediyorum diyo ama eve gidesim yok mutfak acaba ne halde

Gerçekten düşünüyorum acaba işte her hamilelik böyle biz de zamanında çektik falan mı diye düşünüyor. Ama onun görümceleri hep yanındaymis zaman zaman anlatiyoda. Beni zaten üzen şey ben çok gayretli bı insanım onların gözünde yani evde bişey yoksa bile bişey bulup insanın önüne cikarirdim ama şimdi diyorum ya biri beni kahvaltıya cagirsa keşke. Çok çaresiz hissettiğim oluyor dediğin gibi ilk gebeliğim çok daha iyiydi o zaman hiç böyle şeyler gelmiyordu aklıma annem gelmişti zorlandığım zamanda şimdi annemde gelemiyor belki ay sonu. Yani insan yakın gördüğü kişiden bekliyor haliyle bugün eşime artık çubuk kraker atıştıracak bseyler al hazır çorba al falan dedim işe gitmeden. Hazır çorba zararlı diyo ya dedim şuan ben biseyin faydasını düşünmüyorum en kolay karnım nasıl doyar derdindeyim dedim

Ben onlem icin yatmadan atiyorum bi fitil hala. Nefretlik ya akinti acisindan yani. Ne kadar cok var yahu bunu ceken . Benimki cok sukur cikti yuksri ama onlem amacli kullanyiorum yine de . Dinlen cok egilip kalkma.
Benim hap şeklinde, tam olarak aşağıda demedi ama ucu yakın yine de dedi. Hafif kanama lekelenme olabilirmiş bu süreçte. Umraım benim de yukarı çıkar ya

Detaylı için Recep Has’tan randevu aldım. Umarım herşey yolundadır. Randevular çok dolu almak isteyenler acele etsin.avrupa yakası için atıl bey, recep has ve fehmi bey ağustos 2. Haftadan önce randevu alınamıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…