Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
İyiymiş ücreti. sezeryan ameliyat fiyatı normal doğumdan %50 fazla oluyor. Bir de istanbula göre çok iyi sanki çok uçuk fiyatlsr duyuyorum istanbul icin. Kocaelide bile normal doğum ücretine yaklasık 20 bin dediler. Sezeryan 26-27bin. Bizde 4-5 ay önce sormustuk. Bizim muayane ücretlerimiz bile arttı dogum ücretleride suan o değildir. Aralıga kadarda artacak bakalım nolacak
Bizim burda nisan ayında sorduğumda 28 bin doğum ücreti dediler medikalde farketmiyor ister normal dedi ister sezaryen

Her hastane oyle. Bize 4haftalıkken gittiğimizde test istedi 7500 dediler. Gecen son muayanemde kan verdim 1-2 değere bakacaktı idrar verdim 3200 filan dediler. Gecen ayki kontrolümdede kan ve idrar istemişti. Her ay kan ve idrar mı isteyecek anlamadım. Bu arada hicbir enfeksiyon vs gibi bir sikayetim yok ama sürekli idrar isteyim duruyor o da bi ilginc değil mi?
Benden de istiyor bende diyorum sağlık ocağında yaptırıp size sonucu atsam olur mu diyorum olur demişti doktor

Ben de asiri merak ediyorum ama merak yani. Ben ela gozlu kumralim esim yesil sarisin. Annem de sarisin yesil gozlu ama kardesim babam esmerdir onlara benzese mesela cok gulerim ama yadirgamam yani evlat bu sonucta.
sizin tam bir karışımmış yavrum senin yerinde olsam ben de merak ederim ama bizim dümdüz :)

Bu hissetmeler baslangıcta garip minik bir acı gibi ama değil gibi mi? Ben hala hissediyor muyum hissedemiyor muyum anlamıyorum. Hissettiğimi sandıgım durumlar olmustu ama değilmiş demek ki dedim. Sonraki zamanlarda birşey olmayınca. Mesela bugun birşeyler hissediyorum ama hala bebek olduguna emin değilim artık. kitaplarda anlatıldıgı gibi midende Kelebek uçması karıncalanma vs gibi değil çünkü.

başlangıctaki his nasıldı?
Acı değildi pıt pıt böyle mısır patlar gibi aslında bağırsak hareketlerine benziyor ama farklı çünkü aynı yerde oluyordu benim her gün öyle farkettim sonra gün geçtikçe kuvvetlenince bebek olduğunı anladım hatta burda konuşuyorduk serendipcem serendipcem le oda aynı şeyi hissediyorum falan demişti eğer zayıfsan seninde hissetmen an meselesi 😇

Kızlar bu 20lik diş beni canımdan bezdirdi. Komple çenem,yanağım,kafamın yarısı ağrıyor. Bi' de kulağımı da şişirdi kulağım tıkalı şu an. Gece hiç uyumadım. Kedi de bir iki kere ısırdı o ağrıyla sinirden oturdum ağladım. Hamilelikten önce dişlerime baktırdım ama 20lik dişten gol yiyeceğim hiç aklıma gelmezdi. 35 senedir gömülü duruyosun uğursuz dursana yine.

Kızlar bu 20lik diş beni canımdan bezdirdi. Komple çenem,yanağım,kafamın yarısı ağrıyor. Bi' de kulağımı da şişirdi kulağım tıkalı şu an. Gece hiç uyumadım. Kedi de bir iki kere ısırdı o ağrıyla sinirden oturdum ağladım. Hamilelikten önce dişlerime baktırdım ama 20lik dişten gol yiyeceğim hiç aklıma gelmezdi. 35 senedir gömülü duruyosun uğursuz dursana yine.
Ay diş zordur Allah şifa versin canım bu aylarda yine işlem yapılmıyor mı acaba daha da artmaz inşallah

Ay ben de tik yok sanirim ben 20 lerden sonra falan hissedicem hareketleri 🥹 asiri merak ediyorum ama anlarim heralde dimi 😂 bazen alt karnimda boyle doluluk hissediyorum sanki agirlik koymusum oraya gibi. Ama bazen bebektendir heralde.

Ay diş zordur Allah şifa versin canım bu aylarda yine işlem yapılmıyor mı acaba daha da artmaz inşallah
biraz araştırdım iltihaplanma olursa çekilir deniyo ama benimki gömük komple ameliyatla alınması lazım.Onu da az anesteziyle yapıyolarmış normal anestezi vermiyorlarmış. E zaten röntgene girmek dert ne yapsan olmuyor yani.

Ay ben de tik yok sanirim ben 20 lerden sonra falan hissedicem hareketleri 🥹 asiri merak ediyorum ama anlarim heralde dimi 😂 bazen alt karnimda boyle doluluk hissediyorum sanki agirlik koymusum oraya gibi. Ama bazen bebektendir heralde.
Yağ oranın karın tarafında fazlaysa da geç hissedilebiliyormuş canım yani 23 e kadar yolu var daha benim arkadaşın kızı hiç hareket etmezdi korkardı hatta bu kız iyi mi niye ben hala hareket hissettmedim diye kız doğduğunda da hiç hareketli değildi ama tabi şuan 4 yaşında çenesine vurmuş😂

Acı değildi pıt pıt böyle mısır patlar gibi aslında bağırsak hareketlerine benziyor ama farklı çünkü aynı yerde oluyordu benim her gün öyle farkettim sonra gün geçtikçe kuvvetlenince bebek olduğunı anladım hatta burda konuşuyorduk serendipcem serendipcem le oda aynı şeyi hissediyorum falan demişti eğer zayıfsan seninde hissetmen an meselesi 😇
ben de iki sabahtır hissediyorum. ilkinde de bu haftalarda hissetmiştim 🥰 çok güzel bi his ya 🌹

Güno kızlar, ben de salı günü olan randevumu bugüne çektim kısa bir tatile gideceğiz gitmeden görmek istiyorum içim sıkılıyor. Fetal DNA falan temiz çıktı ama analık işte tüp bebiş olduğundan mıdır nedir keyfini çıkaramıyorum. Bir de doktor değiştirecektim, 2.kez bir doktora gideceğim ilk görüşmede çok mutlu ayrılmıştım, çiçeğimi göreyim de içim rahat olsun. Bir de aşırı iştahsız olduğum için beslenmeyle ilgili sorular sorup gerekirse diyetisyen desteği almak istiyorum onu da danışacağım 🫠

Güno kızlar, ben de salı günü olan randevumu bugüne çektim kısa bir tatile gideceğiz gitmeden görmek istiyorum içim sıkılıyor. Fetal DNA falan temiz çıktı ama analık işte tüp bebiş olduğundan mıdır nedir keyfini çıkaramıyorum. Bir de doktor değiştirecektim, 2.kez bir doktora gideceğim ilk görüşmede çok mutlu ayrılmıştım, çiçeğimi göreyim de içim rahat olsun. Bir de aşırı iştahsız olduğum için beslenmeyle ilgili sorular sorup gerekirse diyetisyen desteği almak istiyorum onu da danışacağım 🫠
bize de haber ver küçük kız nasılmış :)

Yağ oranın karın tarafında fazlaysa da geç hissedilebiliyormuş canım yani 23 e kadar yolu var daha benim arkadaşın kızı hiç hareket etmezdi korkardı hatta bu kız iyi mi niye ben hala hareket hissettmedim diye kız doğduğunda da hiç hareketli değildi ama tabi şuan 4 yaşında çenesine vurmuş😂
Ya normalde ultrasonda deli dana gibi eller ayaklar hic durmuyor. Yag yokki bende 😂 48 kiloyum zaten hala karnim cok cikmadi disardan gorenler anlamiyor. Ama belki ic karnim genismis oyle dedi hemsire. Iyi olsun da gec hissetsem de olur ☺️

Kızlarrr, yine küçük bir yoklama zamanı 🥲 Bebişlerin cinsiyeti aralarda konuşuldu ben atladıysam görmediysem, eklemeyi unuttuysam ya da belli olup da sizler yazmayı unuttuysanız diye küçük bir etiketleme seansı yapalım dedim :)
@arwen42 @Hayat89 @hayrihale M meraklipapatya @mavigokyuzu93 @okidoki6666 @Meryemimm @blocked @ozllem123 @festina lente @Miss2311 @whiterabbit @HAYATAKIRGINIM1 @hayaletcizgi owlll owlll @zinnureyn__ @MavisOglumm @Cngz44 @Esra songul @fatma2041 @Sarem2023 @Kardelen0827 @Ayyayya @kelebek922 ???
Bana da büyük ihtimalle erkek dendi canım o yüzden emin olamadığım için yazmadım buraya 😂

Hadi gor de icin rahat etsin , buldun mu doktor ?

Hadi gor de icin rahat etsin , buldun mu doktor ?
Ya 7.haftada bulantıdan çok kötüyken tesadüfen bir doktor buldum yorumları çok iyiydi, kapıdaki hastalarla falan da konuştum bayağı övdüler kadını, normal doğum ve suda doğum da yapıyormuş hem. Bir kez daha gideyim de memnun kalırsam devam etme ihtimalim yüksek

Ya 7.haftada bulantıdan çok kötüyken tesadüfen bir doktor buldum yorumları çok iyiydi, kapıdaki hastalarla falan da konuştum bayağı övdüler kadını, normal doğum ve suda doğum da yapıyormuş hem. Bir kez daha gideyim de memnun kalırsam devam etme ihtimalim yüksek
Super insallah icine siner de baska aramak zorunda kalmazsin.😄

X