Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
16 bin 3. Sezeryan fiyatı cnm ama Aralık'ta bu tabiki yukselicek suanki fiyatı bu şekildeydi İstanbul esenler medipol de
İyiymiş ücreti. sezeryan ameliyat fiyatı normal doğumdan %50 fazla oluyor. Bir de istanbula göre çok iyi sanki çok uçuk fiyatlsr duyuyorum istanbul icin. Kocaelide bile normal doğum ücretine yaklasık 20 bin dediler. Sezeryan 26-27bin. Bizde 4-5 ay önce sormustuk. Bizim muayane ücretlerimiz bile arttı dogum ücretleride suan o değildir. Aralıga kadarda artacak bakalım nolacak

Aynen canım uygun evet bu hastane tahlillerde geciriyo biraz
Her hastane oyle. Bize 4haftalıkken gittiğimizde test istedi 7500 dediler. Gecen son muayanemde kan verdim 1-2 değere bakacaktı idrar verdim 3200 filan dediler. Gecen ayki kontrolümdede kan ve idrar istemişti. Her ay kan ve idrar mı isteyecek anlamadım. Bu arada hicbir enfeksiyon vs gibi bir sikayetim yok ama sürekli idrar isteyim duruyor o da bi ilginc değil mi?

Kesinlikle çok ilginç şöyle cnm şikayetim yok hocam yaptirmasam olurmu diye darphane zannediyolar galiba bizi benimde 7 tane tahlile 4500 istedi devletten dahiliyeye randevu aldım yaptırdım goturdum parada cebime kaldı

2 kere okudum her cümleyi, inanamadım
Bizde çok şaşırdık ve bi o kadar maddi ve manevi saçma geldi
bugün kontrolüm vardı. rahim ağzı vs kontrolünden sonra aynı şeyi söyledi bana da, büyümeden dedi. spor vs hep serbest bıraktı. ben de çok rahatlamıştım:/
Bence ultrasonda bisey gözükse doktorlarimjz zaten söylerdi biz hiç aklımıza kötüyü getirmeyelim Arkadaşın ultrasonda ağrım var demeden gözükmüş inşallah onun bebisime de hicbirsey olmayacaktır. belki bizimkiyle aynı şeylerde değildir

Kesinlikle çok ilginç şöyle cnm şikayetim yok hocam yaptirmasam olurmu diye darphane zannediyolar galiba bizi benimde 7 tane tahlile 4500 istedi devletten dahiliyeye randevu aldım yaptırdım goturdum parada cebime kaldı
İyi yapmıssın. Gebelik sağlık sigortamız var sanarak istiyorlar sanırım bilemiyorum. Sigortam yok diye soylemek mi lazım bilemiyorum ki.

Cok doktor arkadasım tanıdıgım var onlar anlatıyordu hep tecrübeli doktorlarda işin icinde maalesef. Sigortası olan hastaya hastaneye para gelsin diye her tahlili yazıyorum diyordu. Mesela gariban zar zor oraya gelmiş hastayla ilgileniyordum pek birşey istemiyordum yardımcı oluyordum diye. Farklı seyler dönüyor maalesef.

Bugun mesela devlet hastanesinde çalışan bir ebe ile 30 dakika sohbet ettik. Ben özelde doğuracagım ama nd istesende sd almak icin mesela bebegın boynuna 4 kere korfon dolandı vs gibi panik yaptırıp ameliyata alıyorlarmıs ama devlete gittiğinde kordon dolanmamıs herşey yolunda gidildiği öğreniliyor dedim. Evet maalesef oyle seyler var dedi. Bir saglıkcı olarak maalesef oluyor bizde cok duyuyoruz cevreden dedi. Daha neler neler neler... üzücü maalesef. Bizim gercekten bilincli ve cevrede olanlara karsı bilgi sahibi olmamız gerekiyor.

Hayır dayanamayacağım ağrılar değil ve doktora gittiğimde ağrım yoktu ultrasonda kasılmam olduğunu söyledi
Korkulacak birşey yok. Ama agrılarınızı veya baska belirtilerinizi dikkate alıp doktora gidin. Önemli değildir diye tanıyı siz veya cevreniz koymasın. Ağrılar, az minik kanamlar vs düşük veya erken doguma sebep olabiliyor dogru. Ama agrıları önemseyip önlem alındıgında bir sıkıntı olmaz inşallah. Önemli olan bu tarz durumlarda doktora gitmeyi ihmal etmemek.

Ben 18+5 deyim ama 15 civarı başlamıştı benim hissetmeler sonra gittikçe kuvvetlendi şuan dışardan görülüyor artık
Bu hissetmeler baslangıcta garip minik bir acı gibi ama değil gibi mi? Ben hala hissediyor muyum hissedemiyor muyum anlamıyorum. Hissettiğimi sandıgım durumlar olmustu ama değilmiş demek ki dedim. Sonraki zamanlarda birşey olmayınca. Mesela bugun birşeyler hissediyorum ama hala bebek olduguna emin değilim artık. kitaplarda anlatıldıgı gibi midende Kelebek uçması karıncalanma vs gibi değil çünkü.

başlangıctaki his nasıldı?

Kızlarrrr
Bunu bir izleyin derim
Mandıra filozofu gibi hissettim. Özellikle kundağa karşıyım diyince yok artık yaaaa dedim.
Ama çok mantıklı önerilerde vardı.
Mesela alt acma bezi alma müslin kumas alıp alt açma bezi olarak kullan diyor. Bu fikri değerlendireceğim şahsım adına bana cok mantıklı geldi.

20.haftamızdan sonra gülerken bile çişimizi kaçırabilirmişiz bunlar normalmiş. Bugun öğrendiğim ilginç bilgilerden biriydi.

Bi de son 3 ayda çişiniz geldiğinde şunu yaoayım sonra giderim diye ertelemeyin geldiğinde hemen gidin diye öneriyorlar.
Aklınızda bulunsun lazım olacak ileride hepimize inşallah

canım ben 15+3 gibi başladım, kelebek kanat çırpışı ya da balık geçişi gibi ifade edebilirim
16. haftaya girince daha da güçlendi gibi. içerden bir şey hafifçe vuruyor gibi daha çok şu an

canım ben 15+3 gibi başladım, kelebek kanat çırpışı ya da balık geçişi gibi ifade edebilirim
16. haftaya girince daha da güçlendi gibi. içerden bir şey hafifçe vuruyor gibi daha çok şu an
Bende çok minik bir acı desem acı değil garip bi ağrı desem agrı değil sanki vuruyor gidiyor değişik ne oldugunu anlamıyorum. Ama hep aynı noktada oluyor. Ama bence bu değil. Cünkü hep boyle okudum kelebek balık gibi deniyor hep. Demek ben hala hissetmeye baslamamısım 18+4üm

Yaa benim çok erken başladı hamile kalmadan kegel egzersizi yapıyordum böyle bi sorunum yoktu şimdi kusarken falan zaten gidiyor da çok aşırı gülünce hapsurunca da gidiyor hapşırırken kusarken elimle kıyafetin üzerinden kapatmam gerekiyor çıkışı engelliyor eşim de senin vidalar gevşemiş diyor gülüyoruz. Normal zaman olsa kafaya takarım ama bebegimden dolayı bunu yaşamak bile mutlu ediyor Toplum içinde olmaması yeterli

Çok yazik gerçekten

Nioli yagi var ic camasirina damlatiyosun bir de onu desene. Iyi gelebilir .

çok normal canım. 21’e kadar çıkıyormuş ilk hissetme zamanı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…