Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Ben detaylı ultrason için hastaneyi aradım ne kadar sürüyor diye. Normalde 1 saat ayrılıyor ama bebeğinize bağlı, dönmez göstermez 2 de sürer 3 de dedi ama hiç inanmadım

Ben detaylı ultrason için hastaneyi aradım ne kadar sürüyor diye. Normalde 1 saat ayrılıyor ama bebeğinize bağlı, dönmez göstermez 2 de sürer 3 de dedi ama hiç inanmadım
Ee bebek göstermezse onun keyfini mi bekleyeceğiz acaba göstermez ise kaç gün arayla çağırıp tekrar bakıyor doktorlar 2 gün sonra felan mı gel diyorlar

1 saat ile 3 saat arasında çok fark var,bizden önce veya bizden sonra olanların da bu kadar uzadığını düşünürsek randevular çok aksamaz mı ki

Ee bebek göstermezse onun keyfini mi bekleyeceğiz acaba göstermez ise kaç gün arayla çağırıp tekrar bakıyor doktorlar 2 gün sonra felan mı gel diyorlar

1 saat ile 3 saat arasında çok fark var,bizden önce veya bizden sonra olanların da bu kadar uzadığını düşünürsek randevular çok aksamaz mı ki
Evet işte o yüzden bence 3 saat no, 40 dk-1 saat ayırıyorlardır maksimum yoksa da birkaç gün sonra çağırıyorlardır

Benimde aklıma şey geldi 2-3 saat demesinin sebebi olarak hani bazen bebek uyuyor oluyor çok bir şey göstermiyor ya doktor çikolata yiyin yürüyüş yapın öyle gelin diyor bazen görebilmek adına belki ondan bahsetmiştir

Muhtemelen daha kısa sürüyor 20 dakikadan. Benim de doktorum kendi hastanede önerdi o da 10-15 dakika arası sürüyor sanırım muayene ücreti hemen hemen aynı onu da kırmam giderim dedi ama asıl Atıl Hocaya gideceğiz.

Kızlar Güzel bi haberle geldim sizlere. Bugun gebe okulumun ilk günüydü. 81 ilde devlet ve sehir hastanelerinde eğitim sabit oluyormuş. Sadece bizim burdakiler özel hastanelerde ilk yardım eğitimi veriliyor diye ebenin eşide ilk yardımcı olduğundan öyle programlarına dahil etmişler. Güzel haber şu çalışan hamişlerde katılabiliyor. İş yeriniz izin vermek zorundaymış. Bugun zar zor izin alıp gelen bir hamiş vardı. Onun için bi prosedürü var galiba hallediyorlar. Yasal hakkınız kullanın. Eğitimin içeriğine baktığımdada faydalı olacağını düşünüyorum. Uygulamalı yapıyorlar. Emzirme eğitimine kadar. Odada oyuncak bebek küvet bez bir sürü şey vardı siz düşünün

10 dk detaylı olmaz ya kalbine bağırsağına beynine her yerine bakacak, sadece yerini bulması bile 5 dk alıyor bazen

Bana detaylı için 1 Ağustosa gün verdiler. 40 dk sürecek ama bebek göstermezse biraz uzayabilir dedi.

Benimki acibadem de prof ama 9000 bin cok geldi yani . Zeki sahinoglu canim bagdat caddesinde onunki 3500 fln diye duydum arayip sorucam cok guzel yorumlari var. Bide melih atahan guven var ona da bir sorayim .
Benim doktorumda yıllarca acıbademde çalıştı. Gecen yıl izmitteki acıbademi kapattılar. O da baska yere gecti prof. Bir sürü uzmanlıgı var onkoloji bile var detaylıyada bakıyor Aşırı iyi, özelde. Arkadaslarıma diyordum kapısı kuyruk oluyor en az 2 saat bekliyorsun devlette bile bu kadar beklemiyorsun deli misin kız özele baskasına git diyorlardı ama adam cok tecrübeli. Arkadasım benimle 2 farklı doktora geldi. Hafta ici kuyrugu gördü şok oldu. Ama doktoruda gördü bayıldı. Bende referans üzerine gittim memnun kaldım. Burda özelde memnun kaldıgım bi doktor olmamıstı, millet nasıl memnun bilmiyorum. Yani o ücretleri verene kadar ist kocaeli yakın buraya gelin daha iyi detaylı ücretleri haftana göre değişiyormus kacıncı haftaya muayane aldıysan o haftanın ücretinden söylüyorlar.

Benim kendi doktorum muayanesi 10 dk da bir ama geçen ultrason sadece 10dk dan fazla ayırdı geri kalan da bilgiler için ayırmıştı bende muayene saatini acaba dikkate almıyorlar mı diye düşündüm

Gebe Okulunu ben de araştırdım, Zeynep Kamil de çok iyiymiş bu konuda ama nasıl kayıt olunur bilemedim. Araştırayım ben de

Ben mesela bugun haataneye gittim diye pogaca yedim o zaman yanmaya basladı. Yagı mı neyi yakıyorsa. Başka yakan birşey olmadı. 1.kayıp gebeliğimde okulda yaptıgım her khvaltı sonrası bildiğin kahvaltı tabagı zararlı birşeyde yok vs asırı midem yanardı aksama kadar. Ne tetikliyorsa bulamamıştım ozaman

Gebe Okulunu ben de araştırdım, Zeynep Kamil de çok iyiymiş bu konuda ama nasıl kayıt olunur bilemedim. Araştırayım ben de
Dediğim gibi içerik her yerde aynıymış. bakanlığın verdiği içeriği değiştirmeleri yasakmış. Onlarda sadece ilk yardım eklemesi yapmıslar brdaki mzel hastaneler veriyor bizim neyimiz eksik demişler. Ama oranın ebeleri kadın dogum doktorları cok iyi o alanda ünlü zaten. Mesela kardiyolojide siyami ersek meshurdur. Her dalda boyle meshur olan öne cıkan yerler var.
Bir kere oraya gitmekte fayda var. Ben hastaneye giderek bilgi alabildim ve kayıt olabildim. Öbür türlü verdikler numaralardan ulasamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…