Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Baby Jem Babyjem Katlanır Banyo Seti 5'li

Evi kucuk olan arkadaslar bence cok mantikli
Bende katlanır şekilde alicam ev baya küçük tek banyo var mecbur bundan alicaz ama daha uygun fiyata olanları da var bı sure sonra ise yaramayacak duruma geliyor çünkü.

Zuu Baby Katlanabilir Banyo Seti Küvet Kova Ve MaÅrapa File Hediyeli -gri Fiyatı, Yorumları - Trendyol

şunu kaydetmistim ama bakmadım ayrıntılı olarak fiyat baya uygun

Nub teorisinden anlayan var miydi kızlar ya. 2 hafta sonra söyleyeceğim cinsiyeti dedi ama bı merak aldı beni çok heyecanlandım niyeyse bı oğlum var diye mi acaba 2 hafta sonra da oğlumun doğumgünü olacak tam o zaman cinsiyeti de öğrenmiş olucaz

Kılıfıyla satan görürseniz ben de değerlendirmek isterim valla link atarsanız süper olur

Simdi bim e de geliyormus bulunursa ayri ayri alarak da daha makul fiyata toplanabilir belki

Ay evet evet yuksek ihtimal ben de boyle yapicam

Aynen öyle canım. İlk zamanlar biraz hassas davranılmalı tabi ki ama çocuk biraz toparlanınca zaten yaz ayları geliyor bağışıklık artıyor genel olarak 6-7 aylıkken falan artık çok da anneanneyi dedeyi kısıtlamamak lazım. Benim arkadaşım vardı mesela aşırı pimpirikliydi. Bir de pandemi dönemiydi. Valla 6 aylık olana kadar gitmedik hiçbirimiz çocuğunu görmeye. Üzüldü bozuldu ama kendisi yüzünden yoksa iki aylık falan olunca giderdim ben. Hatta o zamanlar sigara kullanıyorduk bize dedi ki geleceğimiz gün evin hiçbir yerinde sigara içilmiyor kuralımız böyle dedi. Evlerinde 3 tane balkon var bize 7. kattan aşağı inmemizi söyledi. 2 saat oturduk biz kalkalım dedik. Ya yeni geldiniz çok erken falan dedi. Sigara içesimiz geldi 7 katı da inip geri çıkamayız şimdi dedik. Bir de kış günü istiyor bunu bizden dışarısı kar kıyamet. Öyle deyince bozuldu sonra dedi neyse mutfağın balkonuna geçin o zaman oraya bebek geçmiyor zaten dedi. Yani balkonları bile yasakladı bize. Hatta bunu kendi annesine de yapmış ilk geldiğinde. Kadını her seferinde aşağı indirmiş, bıktırmış onlar da şehir dışından yatılı gelmişlerdi. Ne banyo yaptırmalarına izin vermiş, ne altını değiştirmelerine. Sezaryenli haliyle kendi yapmış her şeyini birinci günden itibaren. Demişler biz gidelim 10 gün dolunca. Gittiler. Onlara da bozuldu. Şimdi bana da bunları öğütlüyor anne babanın kuralına herkes saygı duyacak diyor. Hem çocukla aramıza duvar ördü, hala dokunmaya bile çekiniyoruz çocuğuna. Eşim de bunları görürken, kınarken şimdi kendisi de öyle olacak gibi, beni korkutuyor işte

ben de hiç ysak koymadım kimseye öpme demedim zaten pandemi zamanıydı ilk 6 ay kimseyi gormedi.
İlk 6 ay herkes bu kurala uyar bence zaten bizimkiler de zorlamaz ama 6 aydan sonra kısıtlamak benim de içimden gelmiyor. Anne baba çok korumacı olunca herkes o çocuğa hayat boyu mesafeli oluyor sanki.

Bende elenatal 2 kullanıyorum doktor ona başlattı 12.haftada hafif kokusu var yine ocean mommy nasıl hiç bilmiyorum ama
Ocean yumuşak kapsül. Omega3 içeren tabletlerden. Bana aşırı bulantı ve kusma yapıyor. Elenatal bulantı yapmıyor ama değil mi?

Ayyy çok kötüüü. asla öyle biri olamam . ayrıca çokta iyi dayanmışsın . çok bile durmuşsun . sakınan göze cidden çöp batıyor. biz toprakta büyüdük . çayır çimen saldılar bizi. taamam dikkat edelim ama bu nedir yani. yok fanusa koysunlar orada dursun çocuk. yazık ben olsam hiç gitmem bir daha

Ah çoğu kişinin benim gibi düşündüğünü görmek sevindirici. Demek ki çok absürt bir kafada değilim. Ya bir de diyorum ya ailelerimiz uzakta, bayramda seyranda görecekler ona da öpmeyin etmeyin diyemem yani. Ha eşimin ailesine de diyemem sadece bizimkine değil. İlk zamanlar hassasiyet gösterilsin ama 6-7 aylık olup toparlanınca herkes sevsin içinden geldiği gibi. Kimse de küçücük çocuğu hırpalamaz yanaklarını öperek kızartmaya uğraşmaz zaten. Eşim de umarım doğumdan kısa süre sonra normalleştirir biraz bu düşünce yapısını. (Ona derken ben herkese yasaklar koyarmışım ahahahaha )

Senede 1-2 ancak görüşüyoruzdur aynı şehirde olmamıza rağmen valla. Çocukla da sadece sözlü iletişim kuruyoruz artık 3 yaşında zaten. Bir de bak mesela o kadar özene rağmen bebek sürekli alerjikti önce besin alerjisi çıktı sonra astım oldu sonra geniz eti alındı bademcikleri alındı sayısız ilaç kullanmak zorunda kaldı. Allah esirgesin herkesin çocuğunu, şifa versin tabi ki ama bana göre çöp battı işte gözlerine. Şimdi kreşe bile cesareti yok gitmediği halde bütün kış hasta diye. Demek ki bu kadar korumacı olmak çocuğu hasta etmemeye yetmiyor.

çocuğun bağışıklığı bize bağlı bence . biraz rahata taksak her şey daha güzel olacak umarım öyle bir anne olmam . eşimde çocuğu giydirmez bile. bi zıbın tamam diyor sağuğa alıştıracakmış

Aman aman öyle olma ya cok esirgeme zaten çoğunlukla anne baba ile olacak merak etme kimse çocuğu öpmeye atlayıp gelmezherkes bir süre sonra hevesini alıp tlfonda görüntülü görmeye geçerler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…