Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Ben normalde hiç su içmem kendimi çok zorluyorum.
Ya ben sevmiyorum öyle görgüsüz gibi karın açıp sıvazlamayı bana çok lüzumsuz geliyor ne bileyim dayanamadım ben o kadına 😂 illa açılacaksa bizim göbüşü hiç kapatmamamız gerekiyor çok zor yollardan geçtik aman ne bileyim ya 😂
Ayy evet ya değişik bir kadın iki video izledım dayanamadım çıktım vallaha😂😂anne olamayacak bir cok kadın var ben de hamıle olmadan önce öyle videolar görünce üzülürdüm o yüzden çocuğu olmayan bir kaç arkadaşım var hıc soylemedım onlara bebek daha büyüyünce daha da acar o kadın😂😂

Kızlarrrr selam,
Ay epeydir giremedim buraya. Bayram tatilim bir yandan ailemi görmüş olmanın sevinciyle çok güzel geçerken öte yandan çok zorlayıcı geçti. Havalar çok sıcaktı. Tansiyonum hep çok düşük, şeker ise hep yüksek çıktı. Açlık 95in, tokluk 140ın hatta mümkünse 120nin altında olmalıymış. Benim tokluk 190ları görüyor. Diyete başlamam gerekiyormuş :KK43: Totalde sadece 2 kilo almıştım kilom iyi ama insülin yeterli gelmiyor vücuda. Dikkat etmezsem şeker hastası bile olabilirmişim çok üzülüyorum :KK43: Bu arada şekerli tükettiğim tek şey meyve. Nadiren de dondurmaydı. Ki o da çoğu zaman geri çıkıyordu. Meyveyi de azaltmalıymışım, ekmek yememeliymişim of of of :KK43:
Tüm bunlar bir yana dünden bugüne artan bir bel ağrım var. Kuyruk sokumundan aşağı doğru. Bacaklarımın da ön tarafı. Ya sanki 9 aylık hamileymişim gibi sağdan sola dönemez eğilemez kalkamaz oldum kızlar. Hevesle 16. haftayı beklerken, balayı günleri, prenses günler derken şu olanlara bakın :KK43:
Bende havadisler bunlar, sizde ne var ne yok? Cinsiyet öğrenen oldu mu bayramdan döner dönmezzz ??? :) Bana yazanları bugün tabloya ekleyebildim ama konuşma aralarında bahseden oldu mu benim bilmediğim???
Geçmiş olsun cami doktorun mu baktırmadı ıstedı?Aslında benim annem ve babamda da gizli şeker var baktırmak lazım mı sağlık ocağında bakıyolar mı

Aaa kıza hazırladım psikolojimi yaa ama hayırlısı olsun tabii. Çarşamba tekrar kontrolüm var o zaman netleşir inşallah birsür konu okudum son aylarda değişen ya da doğunca farklı çıkan bile olmuş
Sanki ultrason cihazları bence daha iyi kolay kolay yanilmazlar ya. Eskilerde daha çok olabiliyomus da öyle şeyler bı sonraki kontrolünde daha çok netleşir bence aynı fikirde olursa kızdır😊🙏

Benim asıl ihtiyacım olanı söyleyeyim mi size? Ütü 😅 Biz 3 yıl olacak evleneli, evlendikten herhalde birkaç ay sonra bozuldu daha da almadım, çok ütülük kıyafetimiz de yok. 3 senedir ütüsüzüm yani 🥲 ama bebiş kıyafetlerine gerekiyor galiba
Çok imrendim buna 3 senedir utum yoksa ömür boyu almazdim ütülemek işkence gibi çünkü 😂😂😂😂haftada iki üç defa ütü yapıyorum ben 😔 benimde altı yapismisti temizlesemde olmadı bı türlü eşim gidip ütü aldı geldi diğer gün ise gidecek diye🤣ütü masasını salona klimanın karşısına taşıdım artık 😂

Masallah valla o kadar içiyorsan ben su içince karnım doyuyor ya 😂
Ben çocukluğumdan beri o kadar su içerim o yüzden öyle bir doyma gibi durumum olmuyor. Tek sıkıntısı tuvalet. Ama artık hamile olduğumu tam anlamıyla hissediyorum son birkaç gündür 2-3 saat geçince karnım guruldamaya başlıyor inanılmaz acıkıyorum☺️

Çok imrendim buna 3 senedir utum yoksa ömür boyu almazdim ütülemek işkence gibi çünkü 😂😂😂😂haftada iki üç defa ütü yapıyorum ben 😔 benimde altı yapismisti temizlesemde olmadı bı türlü eşim gidip ütü aldı geldi diğer gün ise gidecek diye🤣ütü masasını salona klimanın karşısına taşıdım artık 😂
Ay yok bizimki memur ama saçlı sakallı dövmeli kot pantolonlu bi memur 😅 ütülenecek bi şeyi çıkmıyor, çok buruştuysa da şu ütü spreyleri var onlar kurtarıyordu 😅

Ay yok bizimki memur ama saçlı sakallı dövmeli kot pantolonlu bi memur 😅 ütülenecek bi şeyi çıkmıyor, çok buruştuysa da şu ütü spreyleri var onlar kurtarıyordu 😅
Bizimki memur değil kendi işi adamın ama gömlek giyer kot pantolonu bile ütülü olsun tshirt bile utuluyoruz. Bence iyi koca bulmuşsun sesini çıkarma 🤣🤣

Kızlarrrr selam,
Ay epeydir giremedim buraya. Bayram tatilim bir yandan ailemi görmüş olmanın sevinciyle çok güzel geçerken öte yandan çok zorlayıcı geçti. Havalar çok sıcaktı. Tansiyonum hep çok düşük, şeker ise hep yüksek çıktı. Açlık 95in, tokluk 140ın hatta mümkünse 120nin altında olmalıymış. Benim tokluk 190ları görüyor. Diyete başlamam gerekiyormuş :KK43: Totalde sadece 2 kilo almıştım kilom iyi ama insülin yeterli gelmiyor vücuda. Dikkat etmezsem şeker hastası bile olabilirmişim çok üzülüyorum :KK43: Bu arada şekerli tükettiğim tek şey meyve. Nadiren de dondurmaydı. Ki o da çoğu zaman geri çıkıyordu. Meyveyi de azaltmalıymışım, ekmek yememeliymişim of of of :KK43:
Tüm bunlar bir yana dünden bugüne artan bir bel ağrım var. Kuyruk sokumundan aşağı doğru. Bacaklarımın da ön tarafı. Ya sanki 9 aylık hamileymişim gibi sağdan sola dönemez eğilemez kalkamaz oldum kızlar. Hevesle 16. haftayı beklerken, balayı günleri, prenses günler derken şu olanlara bakın :KK43:
Bende havadisler bunlar, sizde ne var ne yok? Cinsiyet öğrenen oldu mu bayramdan döner dönmezzz ??? :) Bana yazanları bugün tabloya ekleyebildim ama konuşma aralarında bahseden oldu mu benim bilmediğim???
çok geçmiş olsun canım 😢 bir an önce her şey yoluna girer umarım 🌹

Kızlarrrr selam,
Çok çok geçmiş olsun inşallah diyetle düzelir canını sıkma. Hamikelik gerçekten zor bir dönem benim öncesinde de bel ağrım vardı bende yatakta dönerken zorlanıyorum bacaklarımın arasına bir yastık daha koymak bir tık rahatlattı beni. İnşallah çabucak toparlarsın pozitif düşünelim pozitif olsun🥹🙏

İnstagramdan peppycooky diye bir influencer I takibe aldım. Kadın 22 haftalık hamile… Kendine bir beslenme programı çıkarmış öyle böyle değil 😃 yürüyüşü sporu beslenmesi vs vs… bizim Aralık annelerinde de dökülüyoruz hepimizin derdi ayrı… birimiz durmadan kusar diğeri benim gibi yatar zorunlu, biri yoğurt yiyemez 😂😂😂 birimizin baş ağrısı… kadını takip edince oğluşuma üzüldüm suan ya 😃😂 bir de havalı havalı giyinmiş hamile elbiseleri vs. Ben sabah saçımı zor taradım ya…. Ben böyle hayal etmemiştim hamileliğimi. Hemen kendimi toparlayacagım 😂
Ay bende yeni takibe aldım o kadını ne güzel düzenli besleniyor su içiyor diye bende özendim iş varken asla düzenli beslenemiyorum normalde de çok az su içen biriydim şimdi yine günlük 2 L bile içemiyorum. Hayatları rahat geliyor maddi kaygı falan da yok 🥲tabii o da sağlıkla alsın kucağına ama insan yetersiz hissedebiliyor gerçekten

Kızlar mide yanması yaşayan var mı? Varsa nasıl çözüm buldunuz? Uyuyamıyorum boğazım midem her yerim yanıyor 🙄 arada kustuktan sonra olurdu ama hemen geçerdi. Bir de göbeğim çok çıktı benim akşamları daha fazla şişiyor, uyumakta zorlanıyorum o yüzden. Siz nasıl rahat uyuyorsunuz?

Kızlar mide yanması yaşayan var mı? Varsa nasıl çözüm buldunuz? Uyuyamıyorum boğazım midem her yerim yanıyor 🙄 arada kustuktan sonra olurdu ama hemen geçerdi. Bir de göbeğim çok çıktı benim akşamları daha fazla şişiyor, uyumakta zorlanıyorum o yüzden. Siz nasıl rahat uyuyorsunuz?
Ben süt içiyorum canım o bir süre rahatlatıyor bir de Rennie sanırım adı o tableti kullanıyorum eğer çok yanarsa,yoğurt deneyip iyi gelen diyen de olmuştu.Ben de senin gibiyim uyuyamıyorum hamile yastığı iyi gelir mi acaba

Rennie içiyorum midem yanınca

Canım gavıscon kullanabılırsın şurup şeklinde de oluyor rahatlatıyor mideyi zaten ilerleyen haftalarda uyuyunca ınsanın yedıklerı ağzına gelmeye başlıyor doktora söylersen yazar

Yaa canım üzüldüm insülin durumuna. Çok kötü beslendik bulantıdan, ben sırf ekmek nutella yedim. Çok merak ediyorum benim nasıl çıkacak. Ekmeksiz nasıl yaşanacak. Şimdi kustum mesela, hemen ekmek tıktım ağzıma, başka türlü midem yatışmıyor. Belin de kötü olmuş. Balayı dönemimize girerken olacak iş mi bu

Çok çok geçmiş olsun inşallah diyetle düzelir canını sıkma. Hamikelik gerçekten zor bir dönem benim öncesinde de bel ağrım vardı bende yatakta dönerken zorlanıyorum bacaklarımın arasına bir yastık daha koymak bir tık rahatlattı beni. İnşallah çabucak toparlarsın pozitif düşünelim pozitif olsun🥹🙏

Geçmiş olsun cami doktorun mu baktırmadı ıstedı?Aslında benim annem ve babamda da gizli şeker var baktırmak lazım mı sağlık ocağında bakıyolar mı
Çok teşekkür ederim kızlar 🙏
edahandro edahandro bence yeme canım nutellayı bırak en azından. Ben ne çikolata yedim ne en küçük tatlı bir şey. Ekmek de hep az yerdim. Ona rağmen görüyorsun sonucu işte hiç risk almayın…
aydodo aydodo teyzem şüphelendi canım bayramda birlikteydik. Teyzemin eşi de diyabetli hem de bayağı ağır bir cinsten. Ben hiç halim yok uyuyamıyorum, ayaklarım yanıyor ya da uyanamıyorum falan diye şikayet ediyordum sürekli o şüphelenince onlarda alet olduğu için ölçtük ilk. Sonra ben de aldım ölçüm cihazı. Şimdi takip ediyorum. Sağlık ocağında bakarlar da açlık tokluk devamlı bakmak gerekiyor gün içerisinde. Onu nasıl yaparsın bilmiyorum. Zaten çok da erken baktığında 😞
M minikfilozof Ya belim çok çok kötü bu sabah da aynı uyandım. Kalça kemiğim kırılıyor gibi. Ve karnımın alt tarafı da çok ağrıyor. Yatınca azalıyor ama ayakta durunca ağırlıktan karnım düşecek gibi oluyor sanki aşağı. Hissettiğim ağrı böyle bir şey. Bu normal mi acaba bu haftalarda ☹️

edahandro edahandro bence yeme canım nutellayı bırak en azından. Ben ne çikolata yedim ne en küçük tatlı bir şey. Ekmek de hep az yerdim. Ona rağmen görüyorsun sonucu işte hiç risk almayın…
aydodo aydodo teyzem şüphelendi canım bayramda birlikteydik. Teyzemin eşi de diyabetli hem de bayağı ağır bir cinsten. Ben hiç halim yok uyuyamıyorum, ayaklarım yanıyor ya da uyanamıyorum falan diye şikayet ediyordum sürekli o şüphelenince onlarda alet olduğu için ölçtük ilk. Sonra ben de aldım ölçüm cihazı. Şimdi takip ediyorum. Sağlık ocağında bakarlar da açlık tokluk devamlı bakmak gerekiyor gün içerisinde. Onu nasıl yaparsın bilmiyorum. Zaten çok da erken baktığında 😞
M minikfilozof Ya belim çok çok kötü bu sabah da aynı uyandım. Kalça kemiğim kırılıyor gibi. Ve karnımın alt tarafı da çok ağrıyor. Yatınca azalıyor ama ayakta durunca ağırlıktan karnım düşecek gibi oluyor sanki aşağı. Hissettiğim ağrı böyle bir şey. Bu normal mi acaba bu haftalarda ☹️
Çok geçmiş olsun, dün aklıma geldin yazacaktım da dedim belki bayramda rahat rahat dinleniyordur meğerse neler çıkmış :KK43:

Şimdi baktım merakımdan😂😂ayy günde 4 litre su içen var mı ben olsam tuvaletten çıkamam ki😂😂bir günde cok şey yemiyor mu ya zaten 4 litre su içsem doyarım ben😂midem minnak ki😂😂
ben varım günde 4 lt su içenlerdenim :KK70: normalde de 3 içerdim hamile kalınca istemsizce arttı

Doktoruna da sor muhakkak kuzum ya kıyamam sana. Çalışıyordun da işte falan nasılsın? Sor mutlaka belki bir tavsiyesi olur hamile yastığı falan iyi gelir belki yatarken rahat ettirir. Öncesinde var mıydı bel ağrın falan

X