Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Kızlar iyi akşamlar 15+2 deyiz hamile kaldığımda 65.7 kiloydum 12.haftada 66.7 oldum şimdi tartıldım ve 65 e düşmüşüm canım sıkıldı biraz zayıflayan var mı acaba aramızda her şeyi de yiyorum bulantım ve kusmam yoğun oldu ama 2 haftadır geçti oda yemem düzeldi
Canım daha bebeğin ağırlığı gram, 15'te aşağı yukarı 120 gr oluyormuş. Bebekten giden bi şey olmaz yani canını o sıkıyorsa sıkmasın. İlk aylarda ödem yoğun oluyor o gitmeye başlamıştır

Kızlar iyi akşamlar 15+2 deyiz hamile kaldığımda 65.7 kiloydum 12.haftada 66.7 oldum şimdi tartıldım ve 65 e düşmüşüm canım sıkıldı biraz zayıflayan var mı acaba aramızda her şeyi de yiyorum bulantım ve kusmam yoğun oldu ama 2 haftadır geçti oda yemem düzeldi
Ben de 4 kilo vermiştim canım şimdi 2 haftadır bulantım azaldı geri almışım verdiğim kiloyu şimdi aynıyım,ilk zamanlarda kilomuzun %10 unu vermek normal dedi doktorum

İnstagramdan peppycooky diye bir influencer I takibe aldım. Kadın 22 haftalık hamile… Kendine bir beslenme programı çıkarmış öyle böyle değil 😃 yürüyüşü sporu beslenmesi vs vs… bizim Aralık annelerinde de dökülüyoruz hepimizin derdi ayrı… birimiz durmadan kusar diğeri benim gibi yatar zorunlu, biri yoğurt yiyemez 😂😂😂 birimizin baş ağrısı… kadını takip edince oğluşuma üzüldüm suan ya 😃😂 bir de havalı havalı giyinmiş hamile elbiseleri vs. Ben sabah saçımı zor taradım ya…. Ben böyle hayal etmemiştim hamileliğimi. Hemen kendimi toparlayacagım 😂

İnstagramdan peppycooky diye bir influencer I takibe aldım. Kadın 22 haftalık hamile… Kendine bir beslenme programı çıkarmış öyle böyle değil 😃 yürüyüşü sporu beslenmesi vs vs… bizim Aralık annelerinde de dökülüyoruz hepimizin derdi ayrı… birimiz durmadan kusar diğeri benim gibi yatar zorunlu, biri yoğurt yiyemez 😂😂😂 birimizin baş ağrısı… kadını takip edince oğluşuma üzüldüm suan ya 😃😂 bir de havalı havalı giyinmiş hamile elbiseleri vs. Ben sabah saçımı zor taradım ya…. Ben böyle hayal etmemiştim hamileliğimi. Hemen kendimi toparlayacagım 😂
Hahahaa ama peppy nin hayat felsefesi de oyle eskilerden beri oyle. Ama sansli hamilelerden o da hic midesi bulanmayanlardan.

ayyy keşke öyle olabilsem her gün yalvarıyorum 🥹
ben hep mutlu hareketli bakımlı bir hamilelik geçiririm zannediyodum hatta elbiseler giyerim tiril tiril gezerim karnımla diyodum bulantı beni ezdi ve geçti 😶
biraz bunun da üzüntüsü var bende
umarım hepimizzzz harika bir ikinci trimester geçiririz dedikleri gibi balayı olur 🌸
her gün son ve ilk dileğim bu ❤️

Almış canım maalesef ne markasını biliyorum ne fotoğrafı var elimde ne bi şey. Beğenirsem ne güzel ama beğenmezsem kaldı öyle
Canım olsun alması çok çok iyi bişey. İnsanlar artık hiç birşey almıyor. Ne kadar kötü olabilir. Bana alsa çok çok mutlu olurum. Ama tabi seni de alıp istediğini alsa hoş olurdu ama düşünmeleri yeter

Ya o kadını ben de takibe aldım sonra tahammül edemedim çıktım takipten. Yemek tarifi verirken bile açıp karnını okşuyor sürekli, tamam hamilesin anladık daral geldi bana 😂 ne bileyim sevemedim ben böyle şeyleri bir türlü bana abartı geliyor.
Bu arada yemek konusuna katılıyorum, 3 aydır bulantıdan kabus gibi besleniyorum 😂

Kilonuz gayet normal neden 45 kilo kalmış gibi üzüldünüz ki anlamadım😂zaten bulantılar gecınce istemeseniz bile alacaksınız cok normal 10-15 kılo arası alınır

Ya o kadını ben de takibe aldım sonra tahammül edemedim çıktım takipten. Yemek tarifi verirken bile açıp karnını okşuyor sürekli, tamam hamilesin anladık daral geldi bana 😂 ne bileyim sevemedim ben böyle şeyleri bir türlü bana abartı geliyor.
Bu arada yemek konusuna katılıyorum, 3 aydır bulantıdan kabus gibi besleniyorum 😂
Şimdi baktım merakımdan😂😂ayy günde 4 litre su içen var mı ben olsam tuvaletten çıkamam ki😂😂bir günde cok şey yemiyor mu ya zaten 4 litre su içsem doyarım ben😂midem minnak ki😂😂

Şimdi baktım merakımdan😂😂ayy günde 4 litre su içen var mı ben olsam tuvaletten çıkamam ki😂😂bir günde cok şey yemiyor mu ya zaten 4 litre su içsem doyarım ben😂midem minnak ki😂😂
Günde 3-4 litreden fazla su içen ben🙋 ve evet tuvaletten çıkamıyorsunuz😅😅

Ben normalde hiç su içmem kendimi çok zorluyorum.
Ya ben sevmiyorum öyle görgüsüz gibi karın açıp sıvazlamayı bana çok lüzumsuz geliyor ne bileyim dayanamadım ben o kadına 😂 illa açılacaksa bizim göbüşü hiç kapatmamamız gerekiyor çok zor yollardan geçtik aman ne bileyim ya 😂

Kızlarrrr selam,
Ay epeydir giremedim buraya. Bayram tatilim bir yandan ailemi görmüş olmanın sevinciyle çok güzel geçerken öte yandan çok zorlayıcı geçti. Havalar çok sıcaktı. Tansiyonum hep çok düşük, şeker ise hep yüksek çıktı. Açlık 95in, tokluk 140ın hatta mümkünse 120nin altında olmalıymış. Benim tokluk 190ları görüyor. Diyete başlamam gerekiyormuş :KK43: Totalde sadece 2 kilo almıştım kilom iyi ama insülin yeterli gelmiyor vücuda. Dikkat etmezsem şeker hastası bile olabilirmişim çok üzülüyorum :KK43: Bu arada şekerli tükettiğim tek şey meyve. Nadiren de dondurmaydı. Ki o da çoğu zaman geri çıkıyordu. Meyveyi de azaltmalıymışım, ekmek yememeliymişim of of of :KK43:
Tüm bunlar bir yana dünden bugüne artan bir bel ağrım var. Kuyruk sokumundan aşağı doğru. Bacaklarımın da ön tarafı. Ya sanki 9 aylık hamileymişim gibi sağdan sola dönemez eğilemez kalkamaz oldum kızlar. Hevesle 16. haftayı beklerken, balayı günleri, prenses günler derken şu olanlara bakın :KK43:
Bende havadisler bunlar, sizde ne var ne yok? Cinsiyet öğrenen oldu mu bayramdan döner dönmezzz ??? :) Bana yazanları bugün tabloya ekleyebildim ama konuşma aralarında bahseden oldu mu benim bilmediğim???

Kızlarrrr selam,
Ay epeydir giremedim buraya. Bayram tatilim bir yandan ailemi görmüş olmanın sevinciyle çok güzel geçerken öte yandan çok zorlayıcı geçti. Havalar çok sıcaktı. Tansiyonum hep çok düşük, şeker ise hep yüksek çıktı. Açlık 95in, tokluk 140ın hatta mümkünse 120nin altında olmalıymış. Benim tokluk 190ları görüyor. Diyete başlamam gerekiyormuş :KK43: Totalde sadece 2 kilo almıştım kilom iyi ama insülin yeterli gelmiyor vücuda. Dikkat etmezsem şeker hastası bile olabilirmişim çok üzülüyorum :KK43: Bu arada şekerli tükettiğim tek şey meyve. Nadiren de dondurmaydı. Ki o da çoğu zaman geri çıkıyordu. Meyveyi de azaltmalıymışım, ekmek yememeliymişim of of of :KK43:
Tüm bunlar bir yana dünden bugüne artan bir bel ağrım var. Kuyruk sokumundan aşağı doğru. Bacaklarımın da ön tarafı. Ya sanki 9 aylık hamileymişim gibi sağdan sola dönemez eğilemez kalkamaz oldum kızlar. Hevesle 16. haftayı beklerken, balayı günleri, prenses günler derken şu olanlara bakın :KK43:
Bende havadisler bunlar, sizde ne var ne yok? Cinsiyet öğrenen oldu mu bayramdan döner dönmezzz ??? :) Bana yazanları bugün tabloya ekleyebildim ama konuşma aralarında bahseden oldu mu benim bilmediğim???
Yaa canım üzüldüm insülin durumuna. Çok kötü beslendik bulantıdan, ben sırf ekmek nutella yedim. Çok merak ediyorum benim nasıl çıkacak. Ekmeksiz nasıl yaşanacak. Şimdi kustum mesela, hemen ekmek tıktım ağzıma, başka türlü midem yatışmıyor. Belin de kötü olmuş. Balayı dönemimize girerken olacak iş mi bu

Kızlarrrr selam,
gecmis olsun diyetle duzene girer. Benim de hic haberim yok sekerimden.Tatildeyim şimdi donunce baktıracagım valla çikolata her gün dondurma simit herşeyi yiyorum ben beni de şaşırtabilir şekerim. Ailede hiç şeker hastalıgı yok ilk gebeliğimde bakılmadı yani hiç bir belirtide vermedi diye rahat rahat takılıyorum ama bilemedim. Nerden anladın kanda baktırmasaydın bir belirti vermişmiydi?

X