Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 40,8%
  • erkek

OY: 90 53,3%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    169
4 kg olacagini nasil hesapladi ya 31. Hafta benimki de ayni kilo ve boy hic oyle bisey demedim doktor bana normal hersey dedi. Benim doktorda mi skinti var🤣 ben 2700 dogmusum bana aykiri olur 4 dogarsa🤣🤣
Kafa çapı 34 hafta 2 gün gözüküyor 3 hafta önde sanırım ordan bi çıkarım yaptı böyle giderse iri dogacak 4 kg civarı olur dedi 😂

Ayyy çok teşekkür ederim kumral😍 ben de normalde park yatak yeter diyordum ama baktım ki yatak odası evin en ucunda soğuk olma ihtimali yüksek, gün içinde odasında ya da en kötü yanımda odada uyur gibi düşündüm, bu attığına bakayım mağazalarda tam dediğim böyle işte telsiz de orangeın attığı baya hoşuma gitti, sanırım onu alırım
Bunlara da bakarsın, hepsi uygun fiyatlı amacına uygun gibi geldi 😘

Eklentiler

• IMG_5439.png
    IMG_5439.png
    166,1 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_5440.png
    IMG_5440.png
    158 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_5438.png
    IMG_5438.png
    243,7 KB · Görüntüleme: 10
Benim annem de 3ümüzü de normal doğurmuş ve diyor ki dünyanın en rahat şeyi. Hemen ayağa kalkıyorsun falan dedi. Ama herkesin tecrübesi farklı bence, sezaryen olup çok memnun olan arkadaşlarım da var. Bence en hayırlısı ve sağlıklısını dilemek en önemlisi doktoruna güveniyorsan omı dinlemek lazım. Benim doktorum en ufak risk göre herhangi birinde asla ısrarcı olmam mesela
Herkes umarım hayal ettiği doğum hikayesini yaşasın ama sonunda önemli olan eve sağlıkla, kucağımızda bebeğimizle dönmek ❤️

4 kg olacagini nasil hesapladi ya 31. Hafta benimki de ayni kilo ve boy hic oyle bisey demedim doktor bana normal hersey dedi. Benim doktorda mi skinti var🤣 ben 2700 dogmusum bana aykiri olur 4 dogarsa🤣🤣
Ben 32 de gittim aynı kilodaydı o zaman bana 3 kilo doğar demişti şimdi tabi su sıkıntısı olduğu için 2 buçuk kiloyu geçse yeter bizim için aslında normal varsayımla haftalık 200 gr hesap etsek öyle oluyor ama çocuk her zaman 200 gr almıyor

Ayyy çok teşekkür ederim kumral😍 ben de normalde park yatak yeter diyordum ama baktım ki yatak odası evin en ucunda soğuk olma ihtimali yüksek, gün içinde odasında ya da en kötü yanımda odada uyur gibi düşündüm, bu attığına bakayım mağazalarda tam dediğim böyle işte telsiz de orangeın attığı baya hoşuma gitti, sanırım onu alırım
images

Bana şöyle bişi getirdi kv, oturuyor yatıyor falan birkaç pozisyona girebiliyo ben bunu ve ana kucağını kullanırım dedimm

Aaa eşim de şu baştaki tekerlekli olanı atmış, baya da uygun fiyatı. Öyle bişey işimi görür gibi ya. Kızlar babybjörnde de uyur diyorlar ama bilemedim şimdi😕
Yok ya sanmıyorum Babybjörnde uyuyacağını 🥲 yani uyur da kısa süreli uyur. Dik pozisyonda uyuyacaksa kucakta falan olur anca benim aklıma yatmadı, yeni doğduğunda falan hiç olmaz bence iki büklüm. Bence o tekerlekli olan senin amacına çok uygun, 6-7 ay rahat kullanırsın sonra uyku saatleri belli olur zırt pırt taşımazsın yatağını.

Kizlar mrb dun konturolum vardi 32+3 de 31 de sancim vardi 1 hafta sonra tekrsr gel dedi ilac vermisdi nidicard kullandim gitti sancim yokdu yani sorun gormedi tekrar rahim agzini olcdu 20mm cikdi yani 2cm doktor normal dedi ben kisa degilmi hocam dedim hatta sordum enson 34 sanirim oda azalir artik bu zmnlarda ilk donemde olsaydi evet ama artik gebelik haftamiz fazla normal bu olcm dedi ben yinede icim rahat etmedi burda sanirim bi kac arkadas vardi kisa olan siznlerin kac sorun olurmu acaba ya 2cm kisa degilmi bilgilendirirseniz cok sevinirim canlar

Yok ya sanmıyorum Babybjörnde uyuyacağını 🥲 yani uyur da kısa süreli uyur. Dik pozisyonda uyuyacaksa kucakta falan olur anca benim aklıma yatmadı, yeni doğduğunda falan hiç olmaz bence iki büklüm. Bence o tekerlekli olan senin amacına çok uygun, 6-7 ay rahat kullanırsın sonra uyku saatleri belli olur zırt pırt taşımazsın yatağını.
3 ayrı pozisyon var. En dik pozisyonda zaten yenidoğanda kullanılmıyor. Baya yatar pozisyona yakın oluyor. Kullanmadıysan ekstra bilgilendireyim dedim

benim dediğim tam babyjörnde değil aslında tam yatan ana kucağı aldım ben. yatınca bildiğin yatak gibi oluyor. 2. el aldığım için linki de yok :KK43: ama Orangegreysky Orangegreysky ın attığına çok benziyor.

Temmuz sonunda kardeşimin çocuğu oldu kızlar o da babybjörnde uyutuyor mutfakta ya da salondayken yanında olsun istediği için. 2.haftadan itibaren yatırdı en alt kademesinde uyuyor,onun dışında babynest ve sepet beşik aldı bazen onlarda da uyutuyor gece de kendi park yatağında uyuyor.Bebekten bebeğe değişir mi bilmiyorum ama ben de babybjörn,sepet beşik,juno bunlarda uyutmayı düşünüyorum gün içinde

Kesinlikle katılıyorum sıcak hasta ediyor soğuk değil. Ama çocuk doktorları evin ısısını özellikle 21 üstüne çıkarmayın diyor. Bebek ve çocuklar için sağlıklı olan oymuş ve uyku kaliteler çok artıyor. Öyle de olunca uyku tulumu ihtiyacı oluyor. Bizim evi gece 21 yapıp kızımı uyku tulumu ile yatıyorum ben. Başta biz çok zorlandık gece ben üşüdüm ama sonra alıştık şimdi kimse sıcakta yatamıyor 😂
Kızın büyükse de mantıklı canım. Çünkü çocuklar üstlerini falan da çok açıyorlar ya. Ama yenidoğanlar öyle değil dolaşım sistemleri bile farklı ve serin ortam, terletmeyecek sıcaklık bence daha makul onlar için. Özellikle emerken kan ter içinde kaldıklarından serin ortamda ya da ince kıyafetlerle emzirmek emme kalitelerini bile artırıyormuş mesela. Oda ısı 21-22 ideal olan aslında ama bizim mesela ayarlama şansımız yok merkezi ısıtma. Çok sıcak yaparlarsa mecbur bir soyunuyoruz az açarlarsa giyiniyoruz bebeği de kendimiz gibi giydirip soyarız artık 😂

Ya ilerde konuşuldu mu bilmiyorum bu sünnet mevzusunda kafam çok karıştı. Ablamın 2 erkek çocuğu var biri 10 aylık biri 7 yaşında. Sünnet için arkadaşları varmış cerrah direk ona götürmüşler. Doktor demiş kesinlikle erken dönemde önermiyoruz. Şekli falan bozuk olabiliyor ilerde demiş. Büyüyünce şekli biraz daha oluşunca yapmak daha iyi oluyor demiş. 7 yaşındakini sünnet ettirdiler ama 10 aylık olan kaldı. Büyüyünce yaptırcaz dediler. Böyle bişey duydun mu? Ben direk yaptırıp geçerim diye düşünüyordum ablam kafamı çok karıştırdı.
Ben tam tersine 4 yaşından büyük çocuklarda hatta belki de 3 travmatik etki bıraktığını okumuştum. Dün de şöyle bir şeye denk geldim onu atayım mesela dediğine benzer bir şey kast ediliyor sanırım ama 3 ay diyor burada da. Yani 10 aylık bebek de gayet yaptırılabilirdi. Erken döneminde enfeksiyon riski azalıyor iyileşme süresi kısalıyor bence bunlar da şekil şemal üzerinden etkili.

Eklentiler

• IMG_4463.png
    IMG_4463.png
    423,6 KB · Görüntüleme: 11
3 ayrı pozisyon var. En dik pozisyonda zaten yenidoğanda kullanılmıyor. Baya yatar pozisyona yakın oluyor. Kullanmadıysan ekstra bilgilendireyim dedim
Enee tam yatıyor muymuş kız bu, öyleyse yatar niye yatmasın doğru. Ben aldım kutusunda duruyor hiç bilgim yok, diyorum ya şu işker bitince eşyalarını öğrenmek lazım sudan çıkmış balığa dönücem ben yoksa 😂

Benim ilk çocuğum da Aralık doğumlu. Mevlidi haziran ayında okuttuk 😂😂 Bebeği yine de kucaktan kucağa falan vermedim. Sonunda kucağıma alıp bir götürdüm birkaç dakika, o kadar. Kış ortasında, bebeğin yenidoğan döneminde eve kimseyi istemiyorum açıkçası. Öncekinde komşular falan geldiler, ben bir yandan emzirmeye çalışıyorum yanlarında 😒 Bir de yetişkinler mikroplarını kendilerine saklasinlar mümkünse 😂

İlk yıl bu tulumlardan kullanmadım ama sonraki yıllar hep kullandım. İlk dönem için şu yüzden almıyorum. Bebek sık sık emecek, e emmek demek kucak, sıcaklık demek haliyle. Ben normal çıt çıtlı body üstü tulumuyla emzirirdim, saçları falan kolumdan terleyip ıslanmasın diye de ince müslin örtü sererdim. Uyuyacağı zaman da muslinle kundak yapmak istiyorum ama ilki hiç yaptırmadı, yaptırırsa istiyorum 😂 Yoksa o hazır kundaklar falan da hoşuma gidiyor, paket gibi 😍😂
6. ay da mantıklıymış canım neden olmasın. Hem havalar da yaza döner mis gibi açık alanda olabilir. Bebeği görmeye ilk zaman gelenler çok olacaktır ama en azından cümbür cemaat gelmezler 2 komşum gelse başka bir komşu başka bir gün gelir falan. Kucaklarına vermeyi çok düşünmüyorum sırf bu sebepten de kucağımda tutabilirim devamlı uyumuyorsa eğer, uyuyorsa zaten yırttık demektir 😂 Ama bir kere almak isteyene de yok diyemem hasta falan değilse sigara içip gelmemişse hani. Benim iki komşum da gittiğimde kucağıma tutuşturmuştu anlamadığım bir şekilde 😂 Ama ben bebek görmeye gidiyorum diye temiz kıyafet giydim parfüm sıkmadım ellerimi falan yıkadım herkes aynı hassasiyeti göstermeyebilir sonuçta.
Toglu tulumlar yaşından sonra mantıklı olabilir evet ama ilk zaman bence de gereksiz. Ben de müslin yarım kundak yapmayı düşünüyorum uykuya geçerken. Hem de bir uyku ritüeli oluşur diye. Tabi beyefendi kendisi de isterse 😂 Tam kundak artık önerilmiyor zaten kalça çıkığı vs durumuna karşı. Hazır kundak almadım hallederim galiba bir tur döndürüp maksat kolları hareket etmesin uyanmasın 😂

X