Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 40,8%
  • erkek

OY: 90 53,3%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    169
Bende tek tek gelirlerse baş edemeyeceğim için mevlid yapcam 😄bebeği bir hediye falan verilirken ortaya getirir gösteririm sonra odaya koyarım zaten annemler teyzemler kv görümce arkadaşlarım da olur misafirlerle ilgilenir bende bebişle ilgilenir arada görünürüm yeter bir pide ayran bir okunur çay içer giderler birkaç saat diye düşündüm. Tek tek her gelene daha gıcık olurum çünkü sürekli birileri arayıp bebek görmeye gelcez derlerse🥲
Bu mantıklı ama bunun için erken dönemde yapmak gerekiyor işte mevlidi canım. Kışın olması o yüzden biraz tedirgin ediyor. Ben sanırım ilk zaman parça parça kabul edip yaza doğru bir mevlid düşüneceğim gibi 🥹

images
Muhteşem bir şey almışım ne diyebilirim ki………

bu cok dogru hatta bebegi cok sicak tutmak iyi degil derler burda, Allah korusun ani bebek olumu diye birsey var yattigi oda az serin olsun asiri kalin giyinmesin nefes alabilsin uyku pozisyonu sirt ustu olsun dedi bize hep bebek bakim hemsireleri.
irlandalilar sogukta donla geziyor birsey olmuyor cok ciddiyim onlar oyleyken ben atki ve montalayim hep annem babam alistirmis siki siki sarmaya bebeklikten beri.
ben de ogluma sadece zibin ve penye tulum giydirdim ustune de yelek, sadece ustunu de bebek battaniyesiyle koltuk altina kadar ortmustum az buyutunce de 1,5 tog tulum yeterli geldi zibin ustune. evde gece 20 derecenin altina hic dusmeyecek sekilde ayarlandi kombi,
Ya baktığında onlar da insan biz de insanız etten kemikteniz yani demek ki o şekilde yaşamak da mümkünmüş. Bizi dediğin gibi küçükten sarıp sarmalamaya alıştırmalarından oluyor hep. Aman belin açılmasın atlet giy, ayağında çorap olsun, göğsünden hava alma kışın, montun kısa olmasın bilmem ne diye diye soğuk hasta edermiş bir algı var hepimizde. Öyle hasta olunsa kuzeyde insan kalmaz hastalıktan 😂😂
İlk zaman ben de zıbın + tulum. Uykudan uyanınca falan belki bir yelek. Emzirirken yeleği çıkarmak, çok terlediyse zıbınını değiştirmek falan bence genel olarak yeterli. Bir dahaki kışa Toglu tulumlar.. artık 5 yaşına kadar giysin isterse geceleri. Eşim üstünü çok açar, ben kımıldamam da normalde pek ona çekerse tulum şart zaten 😂

Ya baktığında onlar da insan biz de insanız etten kemikteniz yani demek ki o şekilde yaşamak da mümkünmüş. Bizi dediğin gibi küçükten sarıp sarmalamaya alıştırmalarından oluyor hep. Aman belin açılmasın atlet giy, ayağında çorap olsun, göğsünden hava alma kışın, montun kısa olmasın bilmem ne diye diye soğuk hasta edermiş bir algı var hepimizde. Öyle hasta olunsa kuzeyde insan kalmaz hastalıktan 😂😂
İlk zaman ben de zıbın + tulum. Uykudan uyanınca falan belki bir yelek. Emzirirken yeleği çıkarmak, çok terlediyse zıbınını değiştirmek falan bence genel olarak yeterli. Bir dahaki kışa Toglu tulumlar.. artık 5 yaşına kadar giysin isterse geceleri. Eşim üstünü çok açar, ben kımıldamam da normalde pek ona çekerse tulum şart zaten 😂
aynen canim 1 yasindan sonra 1,5 tog uyku tulumu 3 yasindan sonra da hic gerek kalmiyor uyku tulumuna, yorgana sarilip yatiyor pijama takimi tamam. cocuk yorganlari cok sirin oluyor ya kendileri de cok seviyor.

Temmuz sonunda kardeşimin çocuğu oldu kızlar o da babybjörnde uyutuyor mutfakta ya da salondayken yanında olsun istediği için. 2.haftadan itibaren yatırdı en alt kademesinde uyuyor,onun dışında babynest ve sepet beşik aldı bazen onlarda da uyutuyor gece de kendi park yatağında uyuyor.Bebekten bebeğe değişir mi bilmiyorum ama ben de babybjörn,sepet beşik,juno bunlarda uyutmayı düşünüyorum gün içinde
Ayy o kadar yatagi napcaz sonra🤣 ben anneme alicam bi tsne park yatak ona gidince yatirmak icin. Evde reflu yatagi var ayrica anakucagi var. Ha bakarim ihtiyac oluyor uygun yollu bir mini besik alirim.

Enee tam yatıyor muymuş kız bu, öyleyse yatar niye yatmasın doğru. Ben aldım kutusunda duruyor hiç bilgim yok, diyorum ya şu işker bitince eşyalarını öğrenmek lazım sudan çıkmış balığa dönücem ben yoksa 😂
Şöyle ekliyim görseli. Belli bir kilodan sonra en alt kademe olmuyor diye biliyorum sadece
1729687551076.jpeg

aynen canim 1 yasindan sonra 1,5 tog uyku tulumu 3 yasindan sonra da hic gerek kalmiyor uyku tulumuna, yorgana sarilip yatiyor pijama takimi tamam. cocuk yorganlari cok sirin oluyor ya kendileri de cok seviyor.
Öyle yaparım sanırım canım 🥰🤗
Ben çok heyecanlanmaya başladım ya hazırlık yapınca sanki haftaya doğacakmış gibi gelmeye başladı 🥹🥹

Ayy o kadar yatagi napcaz sonra🤣 ben anneme alicam bi tsne park yatak ona gidince yatirmak icin. Evde reflu yatagi var ayrica anakucagi var. Ha bakarim ihtiyac oluyor uygun yollu bir mini besik alirim.
Bende o kadar yatak almadım ya junoyu sepet beşiğin içine de koyarım yeni doğmuşken,onun dışında anakucağı sadece.Benim evim 2 katli ama minik ondan birisi alt katta kalır zaten salon mutfak bir orda görürüm dedim,yatak odasi da park yatak sadece onda da gece uyur yoksa bende de yatak cok yok dediğin gibi gerekli değil bencede 😂

Yapacak bir şeyim kalmadı şimdi hastane çantasını hazırlıcam ama sonra zaman çok ne yapıcam hazırlık için diye üzülüyorum hemen geçse zaman keşke 🫠❤️

Yavrum insanları bu kadar korkuturlarsa vajinal/sezaryen doğumdan herkes korkar tabi ki çok normal. Yok yırtılıyorsun yok çatı muayenesinde kanaman oluyor yok sezaryende karnına bastırıyorlar bilmem ne. Korkutup korkutup sonra da “kavuştuktan sonra her şeyi unutuyorsunuz” demelerine de bayılıyorum 😂
Yalnız ben çatı muayenesinde gerçekten kendimden geçtim. Kapalıyım çıktım örtümü açtım boğaz kısmını. Sıcak bastı kusucaktım böyle bi garip oldum ama sizi korkutmayayım benim rahim ağzı kısalığı da var o yüzden muhtemelen öyle oldum

X