Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 40,8%
  • erkek

OY: 90 53,3%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    169
Ben hak veriyorum size zaten ama el mecbur işte hani belki sizler korursunuz ama ben zor yani illa gelecekler. Benimde en büyük korkum kendim grip olmam inşallah bende son bi kaç yıldır olan grip sonrası öksürük var grip üç günde geçer o öksürük ne yaparsam yapayim ciğerimi sökene kadar üç ay kalır bende. Sezeryan olursam öksürmekten dikişim patlar en son kendim maske takmayı düşünüyorum. Keşke kimse gelmese uzun süre en güzeli

Mantıklı aslında şuan bebeğimiz hasta sonra biz sizi çağıracağız diyip en azından şubata kaydırmak en güzeli.

İnstagramda falan çok gördüm bu konuda doktorların uyarılarını. Yetişkinlerde görünürde uçuk ya da hastalık olmasa bile yenidoğan bebeklerin nasıl etkilendiklerini. Allah bütün çocukları, yavrularımızı korusun tabii ki ama bize de akıl vermiş, aktif bir şekilde sorumluluk üstlenmemiz gerekiyor.

Ailelerimize de doktorlar bu şekilde uyarıyorlar diyeceğiz. Komşular için de gerekirse kapıya not yazarım. Herkes beni soğuk bilsin, nasıl istiyorsa öyle bilsin. Yavrularım beni annem bize sahip çıkar, bizim iyiliğimizi her şeyin önüne koyar diye bilsin yeter.

Ben karakter olarak aman o kırılmasın aman bu üzülmesin aman şu beni kötü bilmesin diyen bi insanım genel olarak. Geçen eşimin amcasının gidiş dönüş 4'er kişilik uçak biletlerini, checkinlerini tek tek hallettim toplantılarımın arasında. Uçağın benle alakası yok, adamın 2 tane eşek kadar çocuğu var. Aman neyse nolcak falan diye diye, söylene söylene yaptım. Ama çocuk farklı bi şey, hastane süreci çok zor bişi o hastalansa bi kan alınması gerekse bi damaryolu açılsa hepimizin canı yanacak burada biliyorum, ne gerek var

Arkadasim buhar makinesi olarak onerdi cok memnunmus 3 senedir bi bakicam bende. Filtreli su kullanmak lazimmis sadece . Biraz bakayim nasilmis

Hiç gerek yok hakikaten, ne biz, ne çocuklarımız birilerinin gönlünü yapma aracı değiliz.

bizde öpen olmaz da annemler falan sigara içiyor şimdiden anneme bile sigara içtikten sonra yarım saat kucağına alamazsın diyorum. herkes bir zahmet kendine dikkat edecek kusura da bakarsa bakacak. şu saatten sonra kimse bebeklerimizden daha kıymetli değil. ben ona zarar gelmesin diye gramla yemek yiyorsam bana değer veren herkesten aynı hassasiyeti bekliyorum.

günaydın kızlar :) hastane çantalarını hazırlamak istiyorum da sizde bi liste var mı . bu hastaneye neler götürmemiz gerekir

Arkadasim buhar makinesi olarak onerdi cok memnunmus 3 senedir bi bakicam bende. Filtreli su kullanmak lazimmis sadece . Biraz bakayim nasilmis
Ben bunu doktora sorcam bi ya, her yere buhar makinesi götüremezsin diyen doktorlar da varmış. Evde nemlendirdik dışarda napcak hep neme alıştırırsak zorluk çeker mi emin olamadım
Bizde de öyle, şu müslinleri alırken anlattım bi anne sigara içenlerin omzuna koyıyomuş ki çocuk solumasın o sigarayı kıyafetten falan dedim amaan öyle mi yapcaz falan demeye getirdi kendi annem. Ben 30 yaşındayım solunum testinde ciğer taşım 48 çıkmıştı ağzıma sigara sürmemişimdir. Hala neden acaba demeyip kendi bebemi korumama laf ediyor

sigaranın nasıl bir zehir olduğunun farkında değiller hala. Annem bize hamileyken sigara içmiş bronşit olmuşuz doğar doğmaz. Ben bebek planımızdan 3 ay önce sigarayı bırakmıştım vücudum zehirden arınsın diye çok şaşırmıştı herkes hamile kalınca bırakırdın diyen bile oldu ksdjfjdkj

geçen aynı haftada olduğum bir arkadaşımla konuşuyorum hala sigara içiyormuş mesela sanki anormal olan benimki gibi davranmaları beni öldürüyor. abi mikrop değil ki görünmez bir şeyden sakınmıyorum çocuğumu zehirden koruyorum.

Kızlar bebek telsizinde çok kararsız kaldım ya, arkadaşlarımın yarısı hayat kurtardı yarısı da hiç kullanmadım diyor. Bir de benim park yatak odalardan geçmediği için küçük taşınabilir bir beşik almayı düşünüyorum. Park yatağı yatak odasına koyup onu bebek odası, oturma odası arasında falan gezdiririm diye düşündüm. Hiç önerisi olan var mı?

Bana misafir kim gelse telefonu bebenin yanına koyuyodu, o telefonla eşini arıyodu oradan da hoparlör açıyordu dmgkgk hiç telsiz kullanan görmedim ama ben aldım kameralı, bebe odada uyurken ben salonda iş falan yapacak olursam bakarım en azından dite

ben bunun için eski tip ana kucağı aldım. tam da yatıyor hem de sabitleniyor. gündüzleri sallama işini onda hallederim. zaten reflü yatağı da olacak. 3 aydan sonra da uyuyunca yatağına koyarım.

LCW tulum geldi ay çok tatlışmış, 1 tog ama iyi duruyor baya içine zıbınla güzel giydirilir kışın sıcak da olmaz. Gereksiz demişsiniz gece ama olsjn...

Ya ilerde konuşuldu mu bilmiyorum bu sünnet mevzusunda kafam çok karıştı. Ablamın 2 erkek çocuğu var biri 10 aylık biri 7 yaşında. Sünnet için arkadaşları varmış cerrah direk ona götürmüşler. Doktor demiş kesinlikle erken dönemde önermiyoruz. Şekli falan bozuk olabiliyor ilerde demiş. Büyüyünce şekli biraz daha oluşunca yapmak daha iyi oluyor demiş. 7 yaşındakini sünnet ettirdiler ama 10 aylık olan kaldı. Büyüyünce yaptırcaz dediler. Böyle bişey duydun mu? Ben direk yaptırıp geçerim diye düşünüyordum ablam kafamı çok karıştırdı.

Bu senin attığın kadın da xiaomi kamera alın demiş ama benim aşırı mühendis beyinli eşim evi izlerler hep onla diyor jdjdnd korktum ben de…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…