Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
benim artik karnim ve alt karnim da agriyor isin tuhafi. bana da erken gelecekmis gibi geliyor keske 38 olsa annem de geliyor 38. haftamda

Ben de ara ara aşağıda mı diye bakıyorum. Hatta rüyamda sezeryana aldılar beni, 30. Haftamda. Etkileniyorum düşündüklerimden. İnşalah bebişler durabildiği kadar dururlar, bizi panikletmezler.
en az 36-37yi gormek isterim ben de annem de 38.haftamin basinda geliyor.. ama hem karnim indi hem karnimda agrilar basladi artik bu da dusunduruyor beni

Yaaa kuşum hala öyle tanzikli mi geliyor. Ben de ilk zamanlar mutfak dolaplarına kusuyordum. Prilam şimdi tutuyor beni. Onu içtiğim sürece kurmuyorum. Sen de biraz düzlüğe çıkaydın iyiydi ya.
Ne var ne yoksa çıkardım, bir yudum yiyorum zaten sabahları o da gitti. Kusmuğumda boğulucam yakında ya ajfkks

Evet bir akraba düğününe geldim . Halam şey dedi normal doğum yapmaya uğraş canım bak bağ kuramazsın ……

Şimdi olmasa bile çok ileri de anne ile bağı kötü olur çocuğun dedi …..

Ben katılmıyorum bu yorumuna dedim sadece ne diyim cahile laf anlatmaya da uğraşamam yahu

Sağa sola çocuk doğurup atıp kaçan hiç kimse sezaryen doğum yapmadı ya. Bilakis sezaryen doğum yapan anneler ekseriyetle bu süreci daha hassas geçiren annelerdir. Vajinal doğum yapmayı arzu eden biri olarak söylüyorum yani bunları da. Bi salsınlar cidden.

Bana da dün iki çocuğunu sezaryenle dünyaya getirmiş bir tanıdığım dedi ki normal doğum yapmaya gayret et sezaryenle doğan çocuklar hiç mücadeleci olmuyor. Doğum sırasında hiç mücadele vermedikleri için hayat boyu hazıra alışkın oluyorlar Yani çocuğun mücadeleci olup olmamasını belirleyen tek kriter doğumsa eyvallah cidden. Bunda genetik faktörlerin, yetiştirme tarzının, aldığı eğitimin, yaşanmışlıkların hiç etkisi yoksa gerçekten eyvallah

Keşke herkes ne hediye alabilirim, ben bu kadının lohusalığında onun için ve bebek için ne yapabilirim diye düşünse. Cevap bulamıyorsa da benden bir şey çıkmıyor sesim de çıkmasın dese

E ilkinden sonra akıllanmamış mı? İkinciyi normal doguraydi o halde

Herkesin bi fikri var ya gerçekten . Akılda istemiyorum asla . Yok en az iki çocuk yap bak pişman olursun. Yani bunu bi doğurayım daaa bi durun yani

Keşke herkes ne hediye alabilirim, ben bu kadının lohusalığında onun için ve bebek için ne yapabilirim diye düşünse. Cevap bulamıyorsa da benden bir şey çıkmıyor sesim de çıkmasın dese
O kadar akıl olsa zaten en baştan hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın inşallah dese tamam ne uzatıyorsun yani dimi

Herkesin bi fikri var ya gerçekten . Akılda istemiyorum asla . Yok en az iki çocuk yap bak pişman olursun. Yani bunu bi doğurayım daaa bi durun yani
Ben sinir olmuyorum yapılan yorumların hiçbirine ne yalan söyleyeyim herkes bildiğini deneyimini paylaşmaya çalışıyor neticede. Unuttukları şu ki bizim de bir aklımız fikrimiz var onların ağzından bir çırpıda çıkan şeyleri zaten enine boyuna düşünüyoruz. O yüzden dinlerken de haaa, hııı, hımmm, anladımmm falan deyip geçiştiriyorum

ne alaka bag ile ne sacma bir deli kuyuya tas atmis misali. halkimiz cidden bazen koyun gibi ne dense tekrarliyor. duygusal bag ile ne alakasi varmis dogum seklinin.

Evet evet arkadaşımın eşi ordayken hamile kalmıştı, 24. Haftada döndüler Türkiyeye. Ebe eliyle falan kontrol ediyormuş bebeği. Tutunacak bebek tutunur mantığında yaklaşıyorlar sanırım. Biz ortalama 5-6. haftadan itibaren doktordayız

Benim de kayınvalidem inadına sezaryen doğur diyo bana fkfkfn kadının kafa çok başka diğerlerinden. Benim şimdiki aklım olsa 2'sini de sezaryen doğururdım diyo kfkg

Ay bi de pozitiflenelim, ilkokulda bi arkadaşım vardı erkek. İlkokuldan sonra görüşmedik, annelerimiz konuşuyordu arada sırada, kadın orange'ın neyi olursa bana haber ver diyodu kınama bile gelmişti 20 sene geçmiş oğluyla arkadaşlığımın üzerinden. Annem hamileliği söyleyince kadın yelekler örmüş bi ton

en az 36-37yi gormek isterim ben de annem de 38.haftamin basinda geliyor.. ama hem karnim indi hem karnimda agrilar basladi artik bu da dusunduruyor beni
Benim de aksine o kadar yukardaki lafasıyla göğüs kafesimi deliyor sanki zor nefes alıyorum. Bi dönmedi gitti. Böyle kalacak heralde. Kimisinin karnı erken zamanda asagı iniyor ama yine de haftasını dolduruyorlar aklına kötüyü getirme bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…