Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Kızlar bebolar canınızı yakmaya başladı mı sizin de? 28.haftadayım, geçen haftaki kontrolde baş aşağı duruyordu şu anda sağ tarafta başı bence, aniden o tarafta hareketlendiğinde canım acımaya başladı ajfksks dün akşam sakinleşsin diye dolaştım evin içinde biraz. Sola yattığımda da ayağıyla acıtıyor 😂 biraz erken değil mi bunlar için ya sizde de var mı
Benimki kafein bebek olduğu için acıtmaya başlayalı çok oldu ya çatır çutur çıkmaya çalışıyo bence

Devamlı acıtmıyor ama şu anda da öyle sol taraftan hücum etti sağ olsun, babasının ayağı 48 numara eşime diyorum sana çekti herhalde koca ayaklı bu kız shfksks
ahahah ya hoşumada gidiyor ama bazen korkutuyor valla :) benimde tikim var hep ayak sallarım . eşim bebk sana çekmiş kesin ayağını sallıyor hep diyor :KK70:

Hastanede vereceğim vücudu sarsın diyorsan 0-1 ay, azıcık büyük gelse de sorun değil 15 gün sonra tam olsun diyorsan 1-2 ay bence. Zara’da 0-1 ay 56 cm mesela, hm 0-1’i 50 cm yazıyor 🤷‍♀️ ben hm yenidoğan takımları 1-2 ay aldım.
Ben 54 cm doğmuşum. Eşim de uzun boylu ben o zaman 1-2 alayım. 50 de çok küçükmüş. Sağol bebişim ❤❤❤

Benim kı de bazen acıtıyor bir vuruyor noldu kızım noldu diyorum😂
ahaha ama benimkinin saatleri var işe geldikten işten çıkasıya kadar belki toplasan 1 saat sakindir. geri kalan hep hareketli . servisten inene kadarda durmuyor . eve geliyorum tık yok neredeyse . eşime göstereceğim gösteremiyorum :KK70: çocikim çok erken yaşta diyete ve çalışmaya başladı garibim :KK70: iş hayatı çok yordu kızımı ....

koridorda dolasabiliyorlardir insallah :) baba niye bu kadar surecten mahrum birakiliyor anlamis degilim.
Valla benim gittiğim bi hastanede koridora almıyolardı nsfnfk annem anlatıyordu (kadın doğum takipli olduğu için sık gidiyodu) kadının biri kapıda diğer hamileyle konuşuyormuş şöyle kanamam oldu böyle açıklığım oldu. Yandaki adam ağzının suları aka aka dinliyomuş kadını. Sonra zaten güvenlik fark edip çıkarmış. Babalar mahrum olmasın tabii ama kötü niyetli ne kadar kişi gördülerse bi önlem almışlar gibi geliyor bana :KK43: kötü tabii ki diğer baba adayları için

Valla benim gittiğim bi hastanede koridora almıyolardı nsfnfk annem anlatıyordu (kadın doğum takipli olduğu için sık gidiyodu) kadının biri kapıda diğer hamileyle konuşuyormuş şöyle kanamam oldu böyle açıklığım oldu. Yandaki adam ağzının suları aka aka dinliyomuş kadını. Sonra zaten güvenlik fark edip çıkarmış. Babalar mahrum olmasın tabii ama kötü niyetli ne kadar kişi gördülerse bi önlem almışlar gibi geliyor bana :KK43: kötü tabii ki diğer baba adayları için
ben çok haftalar önce kadın doğum acile gitmiştim . koridora bile sokmadılardı. eşim dış kapıda beklemişti :KK70: detaylıya da sokmadılar ve hiçbir kontole almadılar. arada bir devlete gidiyordum da oradan tecrübe edindim :KK70:

ben çok haftalar önce kadın doğum acile gitmiştim . koridora bile sokmadılardı. eşim dış kapıda beklemişti :KK70: detaylıya da sokmadılar ve hiçbir kontole almadılar. arada bir devlete gidiyordum da oradan tecrübe edindim :KK70:
Aynen anam almıyorlar çoğu hastanede koridora bile. Ben üzülürüm ya kocişkom beboyu göremese :KK43:

😂😂😂 bundan etkilenen adam da 😂😂
harbiden ne adamlar var ya goz gormeyince yokmus saniyor insan ama var boyle tipler
Burda kadini erkegi pek fark etmiyor her yerdeler ama oyle sapik adam da gormedim zaten herkesin isi basindan askin kosturuyor oliyor
ben mesela sezeyan sirasinda heyecanlandim diye yari baygindim ten temasini esimle yaptirmislar o da ameliyathane de olunca hemen ustunu cikarttirmislar bebegi koynuna vermisler resim de cekmisler 😂😂
bebegimin ilk ten temasi babasiyla o yuzden 😢
esim diyor ki benim de boynuma kadar getirmisler dogar dogmaz ameliyathanede kokusunu almam icin ama cok kendimde degildim hatirlamiyorum

Aynen anam almıyorlar çoğu hastanede koridora bile. Ben üzülürüm ya kocişkom beboyu göremese :KK43:
yani gönül istiyor devletimize güvenelim . hastanelerden mutlu ayrılalım . niye özele gidelim yani . ama olmyor işte sistemleri berbat. her gittiğimde illa bir sorun yaşadım . gitmiyorum o yüzden . klinik candır. bilinen de bi hastanede doğum yapacağım ama genel olarak çoğu hastanede küveze sokma sorunları var . 2 kuzeniminde bebelerini 5 gün yatırmışlardı. kuzenim senelerdir söyler para için yaptılar hiçbir şeyi yoktu diye . korkuyorum ama allaha emanetler. eğer alırlarsa küveze raporlarını isteyip başka özel hastaneye sormayı düşünüyorum gerek varmı diye falan . bilmiyorum artık elimizden ne gelirse yapacağız . :KK43:

bebek kıyafetleri 30-40 derecede, en az iki kez durulama yaptırılması lazımmış kızlar. Geçen biri soruyordu nasıl yıkıcaz diye. İnşallah unutmam bu bilgiyi 😅 beynim joleye döndü. Herşeyi unutuyorum ve muhakeme becerim zayıfladı 😅

O
Ondan dedim canım ben de, Zara’dan aldık biz hemen giydireyim diye 3lü body 0-1 ay 56 cm idi normalde öyledir zaten. İyi yapmışsın bence. Ben bundan aldım hemen giydireyim diye 2 takım 1-2 aldım valla 🤷‍♀️
Bedeni Ayarlanabilir Set
https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.0981900002.html
Oy çok tatlış. Bu da favorilerimde. Bi evdeki giysilere bakıcam. Eksik varsa alacağım. Beli böyle olan pantalonlardan hiç almamışım. Gerçi artık femuarlı tulum bakıyorum. En rahat o oluyor diyorlar. Ben hep çıtçıtlı almışım tulumları.

O

Oy çok tatlış. Bu da favorilerimde. Bi evdeki giysilere bakıcam. Eksik varsa alacağım. Beli böyle olan pantalonlardan hiç almamışım. Gerçi artık femuarlı tulum bakıyorum. En rahat o oluyor diyorlar. Ben hep çıtçıtlı almışım tulumları.
Ben hep alt üst takım ve tulum aldım. Fermuarlı tulumlar e-bebek, kuzenim falan çok dandik göreceksin hemen çekiyor diyor, zaten aldığım yenidoğan fermuarlı tulumlar çok uzun 6 aylık gibi bir daha e bebekten bir şey almayı düşünmüyorum. Sana attığım linktekinin kumaşı iç bodylere göre daha kalın, eksiğin varsa alabilirsin canım yumuşacıklar. Kurutmada vs hiçbir şey olmuyormuş, az olsun öz olsun pişman oldum e bebeklere şimdiden 🤷‍♀️

E bebek’in tulumlarının beden saçmalığına bakın şimdi. Düz renk olan yenidoğan, desenli 6 ay, tek fark aynı boyda olmaları. Şimdiden pişman oldum aldığıma, söylemişlerdi zaten kalıplar kötü vs diye yeni doğduğunda giysin nolcak demiştim bi baktım bebenin yenidoğanı yok 🙄 hepsi böyle bu arada.

Eklentiler

• IMG_5354.jpeg
    IMG_5354.jpeg
    72,8 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_5355.jpeg
    IMG_5355.jpeg
    128,6 KB · Görüntüleme: 44
Ay hiç bilmiyorum ya medicana ya gidiyorum ben doktorum orda ona bi sorucam ama geçen sene arkadaşımın oğlunu da baya bi süre yatırdılar yoğun bakımda. Şuan işkillendim ya, bulursam iyi birisi hemen yazarım
Optimum'un karşısında Ata plazayı biliyo musun köfteci Yusufun üstü. Benim doktor orada. Şimdi bizim semtin en iyi çocuk doktorları diye arama yaptım karı koca bi çift çıktı adam daha çok sünnet için tercih ediliyor, adamın puanı 5 kadının 4.9 falan, aynı plazadalar benim doktorla. İyi gibi duruyolar ama hastane olmaması bi artı mı eksi mi çözemedim henüz

X