Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
dün instaya bi kahve fotosu attım "Sana bakarken ohh be kahvesi içeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum güzel kızım" diye ayyyy herkes başlamış sen kahve içeceğini mi sanıyosun keyif yapıcam mı sanıyosun sıcak bi şey içersen şükret diye. dedim yeter ay bu ne insanların bu bak başına gelmeyen kalmayacak tavrından öğh geldi.
Kil oluyorum yaa gercekten neden keyfimi bozuyosun birak oyleyse de ben deneyimleyerek goreyim yani. Boyasim geliyo bu insanlari . 😒

bugün de “bunlar son zamanların bol bol uyu” denildi, ben de dedim ki “ben bebeğimle de uyucam görürsünüzzzz” ay valla bıktım ayol negatif yorumlardan. uykusuzluktan ölecek değiliz ya herkes uykumuza takmış. 7 aylık oldu diyorum, ayy dönemiyosundur ağrıların vardır falan diyolar. bunu diyen de erkek kişi he 🤣 sanki 10 tane doğurdu 🙄 bu saatte gene aklıma geldi, insanlardan nefret
Bu sıralar bende en ufacık şeylere takıyorum ya ozellikle kaynana tarafına😂😂😂bende ilk bebegimde ne kadar olumsuz şey varsa duyardım şimdi ikinci olunca artık tecrübeli görünüyorum kimse akıl vermeye kalkmıyor 😂😂 ama bebek nasıl diye sormuyolar ya ilkini severlermis onlara o yetermis muhabbeti hala dönüyor. Ameliyta giderken eşime dicem kimseye bebeğin fotosunu atmak yok. Üzerine emoji koyup atabilirsin😂bı sure yüzünü göstermek istemiyorum hak ettiler size de siz büyük oğlumu sevin ya bebek işte deyip gecmeyi düşünüyorum

dün instaya bi kahve fotosu attım "Sana bakarken ohh be kahvesi içeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum güzel kızım" diye ayyyy herkes başlamış sen kahve içeceğini mi sanıyosun keyif yapıcam mı sanıyosun sıcak bi şey içersen şükret diye. dedim yeter ay bu ne insanların bu bak başına gelmeyen kalmayacak tavrından öğh geldi.
Ay bende şunu hiç anlamıyorum zaten tamam çok zor bebekleri olan insanlar da var bişey demiyorum da. Kahve içmek normal hayatınızda kaç dakikanızı alıyor ki? Bebek uyudu uyumak yerine ev işi veya yemek mi yapacağım önce oturur bir kahvemi içerim sonra işlere girisirim en kötüsü bu olur. Üstelik ben bebisi pusete koyup mis gibi de kahve içiyordum bebekte yirmi dört saat aglayacak diye bisey yok yani. Bazı bebekler çok da uslu oluyor hemen herşeyin negatifini çekmek ne yani

Velev ki öyle sanane sananeee

Sağlık ocağı hep söylüyor ya şu kadarlıksın diye ben de yok doktor öne çekti onu aslında şu kadarlık oldu diye düzeltiyorum ama sağlık ocağı ile hastane aynı sistemde kayıtlı değil demek ki, öyle yapayım madem
Canım saglik ocağı sisteme girince onu yeniden değiştiremiyormus benimde 25 martti normalde 1 nisana cekildi. Ama 1 Nisan olunca ultrasona göre hep uyumlu cikti. O yüzden sağlık ocağına gitigimde böyle böyle oldu demsitim. Onu biz değiştiremiyoruz ama sen geldikçe bize hatirlatirsin dediler. Devlete gitmiştim geçen ay kontrolünde yeni şehir hastanesi iyi falan diye duydum orda goremiyodu kendi benden bilgileri aldı o şekilde girdi

Canım saglik ocağı sisteme girince onu yeniden değiştiremiyormus benimde 25 martti normalde 1 nisana cekildi. Ama 1 Nisan olunca ultrasona göre hep uyumlu cikti. O yüzden sağlık ocağına gitigimde böyle böyle oldu demsitim. Onu biz değiştiremiyoruz ama sen geldikçe bize hatirlatirsin dediler. Devlete gitmiştim geçen ay kontrolünde yeni şehir hastanesi iyi falan diye duydum orda goremiyodu kendi benden bilgileri aldı o şekilde girdi
Haa tamam anam süper o zaman bi de onu taktım kafama sabah sabah çünkü jfgj

Ay bende şunu hiç anlamıyorum zaten tamam çok zor bebekleri olan insanlar da var bişey demiyorum da. Kahve içmek normal hayatınızda kaç dakikanızı alıyor ki? Bebek uyudu uyumak yerine ev işi veya yemek mi yapacağım önce oturur bir kahvemi içerim sonra işlere girisirim en kötüsü bu olur. Üstelik ben bebisi pusete koyup mis gibi de kahve içiyordum bebekte yirmi dört saat aglayacak diye bisey yok yani. Bazı bebekler çok da uslu oluyor hemen herşeyin negatifini çekmek ne yani
Ben de aynı fikirdeyim günlerdir banyo yapamadım, dogru dürüst yemek yiyemiyorum, bir kahve bile içemiyorum vs vs. 2. Bebeğim o kadar zordu ki o kadar zor olur anlatsam halime aglardınız ama banyomu da yapıyordum kahvemi de acsam yemeğimi de yiyordum. Hiç mi 10 dk 15 dkka es vermiyor yani bebeler o kadar korkulcak bir sey yok illa ki hallediliyor her sey.

Sağlık ocağı hep söylüyor ya şu kadarlıksın diye ben de yok doktor öne çekti onu aslında şu kadarlık oldu diye düzeltiyorum ama sağlık ocağı ile hastane aynı sistemde kayıtlı değil demek ki, öyle yapayım madem
Değildir bence ya😄yinede bilemedim tabii ama. Sen 32. Haftanı doktorun dediğine göre mi hesaplıyorsun şimdi.

bir iki kişiye cevap verdim sonra vermedim ksjfks geçen de kedomu attım biri o kediyi çocuk olana kadar kaybedebilecek misin bakalım yazmış şok oldum. hiç samimi olduğum biri de değil. dedim söylediğin çok ayıp o da evin çocuğu sen 2. çocuğun olunca 1.yi atmamışsın bana bunu nasıl söylersin. insanlar duracakları yeri bilmek istemiyorlar.
Kedi konusu hele aşırı darlayıcı ya ben baştan net cevaplar verdim çok şey edemiyorlar. Bebeği kıskanırsa falan dediler birkaç kez de yani neyini kıskancak zaten yavaş yavaş alıştıracağız. Eşimin eniştesi de kedi kılının ciğerde büyüdüğünü iddia etmişti onada net bir şekilde cevap verdim bir daha demedi bir şey. Kıl nasıl büyüyebilir acaba😄

Bu sıralar bende en ufacık şeylere takıyorum ya ozellikle kaynana tarafına😂😂😂bende ilk bebegimde ne kadar olumsuz şey varsa duyardım şimdi ikinci olunca artık tecrübeli görünüyorum kimse akıl vermeye kalkmıyor 😂😂 ama bebek nasıl diye sormuyolar ya ilkini severlermis onlara o yetermis muhabbeti hala dönüyor. Ameliyta giderken eşime dicem kimseye bebeğin fotosunu atmak yok. Üzerine emoji koyup atabilirsin😂bı sure yüzünü göstermek istemiyorum hak ettiler size de siz büyük oğlumu sevin ya bebek işte deyip gecmeyi düşünüyorum
Bu tavırda aşırı saçma. Benim teyzem var 33 yaşında 3.çocuğuna hamile şu an daha yeni bebiş. Kesenin etrafında kanama alanı varmış. Dinleniyor yatıyor falan. Kv’si düşeceği varsa düşer Allah bilir sürekli böyle konuşuyorlarmış. İlk söylediklerinde de bir hayırlı olsun bile dememiş zaten 2 tane vardı falan böyle hiç bir şey dememişler. Hani en azından nezaketen bir ihtiyacın varsa söyle işte nasılsın falan denir, tebrik edilir. Değişik insanlar😄

Ya asla bir tecrübem yok tabii ama kahve içecek vakit bulunur bebek aşırı kolik değilse sanki. Ya da ne bileyim bir yemek yapılabilir azıcık uyusa. Tabii çok zor bebekleri dışında tutarak söylüyorum ama. Bizim millette açkrı kötüleme huyu var her şeyiiii. Şunu yaptım desen direkt ama şöyle böyle derler hiç motive eden insan yok

Kedi konusu hele aşırı darlayıcı ya ben baştan net cevaplar verdim çok şey edemiyorlar. Bebeği kıskanırsa falan dediler birkaç kez de yani neyini kıskancak zaten yavaş yavaş alıştıracağız. Eşimin eniştesi de kedi kılının ciğerde büyüdüğünü iddia etmişti onada net bir şekilde cevap verdim bir daha demedi bir şey. Kıl nasıl büyüyebilir acaba😄
Biri kedi kıliyla ciğeri aynı cümlede kullanınca bıçaklayasım geliyor. Kedi bizim ağzımızın içinde uyuyor hiç oksurmuyoruz bile. Her şeyi de biliyo gerizekalilar. Ben de çok netim bu konuda ama her gün başka bir beyinsiz konuşurlyor

Hiç yaa bebeği sallarken orda kahve de icerim su da icerim kamp kurmicam masanin basinda jxjx

Yav velev ki içemicez, olabilir. Zaten göze alınıp planlanan bi şey değil mi bu, uyursak ne güzel ama uyumamayı da göze aldım ben çocuk düşünürken. Ya da kahve içemeyen arkadaşlarım da var evet bebekleri dolayısıyla ama zaten ben yan gelip yatarız her şey bebeksiz hayatla birebir aynı devam eder diye düşünmüyorum ki. Salak sanıyorlar insanları herhalde
insan bir sure sonra kendiyle de dalga gecmeye basliyor aslinda :) Elalem diyince dokunuyor bize elbette ama bir sure sonra gruplarda capsler memeler donmeye basliyor komik komik 😅 cok takilmamak lazim bu soylemlere bir sure sonra kendine soyluyor insan 🙂

Deliksiz uyku zor artık bende kalkıyorum dönmek için dönmekte zorlanıyorum bide ah uh diye diye dönüyorum 😄bide tam böyle kasıkta da değil kasıkla vajina kısmının birleştiği yer mi diyim nasıl tanımlıyım bilemedim orada ağrı oluyordu ilk aylar doktor baktı fıtık falan var mı diye yok dediler. Sonra o ağrı geçti şimdi geri geldi. Dönerken oturup kalkarken çok canımı yakıyor🥲
Çatı ağrısı 🥲 bebiş vücudunu doğuma hazırlıyor 🐣🥹🥲

Benim çalışabilir raporumdan bıktınız ama aklıma bişi daha takıldı. Benim normalde sat 25 Mart. Ama kendi doktorum 19 Mart'a çekti onu. Yine de sağlık ocağında yani sistemde 25 Mart kayıtlı. Ben raporu devletten alıcam o yüzden o da 25 Mart görüyorsa sorun çıkar mı, çekerler mi 19 Mart'a?
Sata göre veriliyor Orangecim benim de 4 gün öne çekmişti ama raporu sata göre bugün Kasım nöbet listesinin taslağını gireyim dedim IK sisteme doğum öncesi çalışırı yüklemiş 20 kasımdan sonra resmen ayrılıyorum heyecanlandım🥲🥲

Aradığım uyku tulumunu buldum , çok güzel geldi , sizle de paylaşıyorum , ben 2-6 ay aldım , tog değeri 2

1729236687157.png
1729236687157.png

Sata göre veriliyor Orangecim benim de 4 gün öne çekmişti ama raporu sata göre bugün Kasım nöbet listesinin taslağını gireyim dedim IK sisteme doğum öncesi çalışırı yüklemiş 20 kasımdan sonra resmen ayrılıyorum heyecanlandım🥲🥲
Kendi sat'ıma göre mi 25 mi dicem

X