Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,3%
  • erkek

OY: 88 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    167
Totişkosunu kaynamış soğumuş suyla temizliyolar o pamuklarla
Ya temizleme pamuğu olayı zor geliyor bana kaynat beklet soğut bide ıslatıp silince soğukta olur gibi geliyor. Kakayı falan rahat temizler mi emin olamıyorum hiç. Yaz bebesi olsaydı keşke teyzem her kakasında kabasını aldı suyla yıkadı hiç pişik olmadı bebesi. Ben molfix yenidoğan izotonik sulu bir şeyini aldım 12 paket onu kullanacağım ama ıslak pamuk öneriyorlar genelde

neeee ahahahaha metrobüste doğurma fobisinden sonra ikinci fobi yükleniyor bana. kız hiç mi ıkınmamış hoop diye nasıl doğurmuş çıldırcam

cok guzel bir fikir bu ya istanbula gittigimizde boyle bir yer kesfettik sayfasini bulursam atayim sana hemen instagrami vardi sanirim. Suadiye tarafindaydi arkadaslarimizla bulusmustuk herkes cocuklu geldi. Gittigimiz yeri bir kadin isletiyor yaninda da oyun ablasi var calisani ya da arkadasi. bahceli bir cafe cafenin icini kucuk tutmuslar tam yanindaki kapida camli orayi da oyun odasi yapmislar oyun ablasi da orda oyuncaklar dolu icerisi minik kres gibi olmus. Bahcesi de genis. boyle bir yer oyle guzel ki tam ihtiyaca hizmet ediyor evime yakin olsa her gun ordaydim kesin
cocuklae orda takildi oyun ablasi cok guzel oyaladi bizde bahcesinde oturmustuk, bu arada oyun odasi kismi saatlik ucretli en son yedigin ictigin faturana yansiyor kac saat oynadiysa cocuk orda. zaten abla cok cok iyiydi cocuk cikmadi bile ordan :)

burda da var cok yaygin degil ama bir cafe var oyle gidiyoruz. bence her sehire lazim bir kac tane

Son düzenleme:
Ben de Molfix aldım baya da beğenilmişti. Eltimin kızlarının ikisi de kış bebesi bi de Erzurumda yaşıyolar, ona rağmen daha yeni ıslak mendile geçtiler büyük 3 yaşına girmek üzere. Onlar kaynatıp soğutmakla da uğraşmadı baya dümdüz su kullandılardı

Mükemmel fikir ya aslında oyun atölyesi falan. Müşterlernin bir kısmı hazır yolda

Ya cok asırı hassas, atopik bir cildi yoksa saf sulu ıslak mendiller birsey yapmıyor cocuga iki kızımda da hiç oyle pamukla falan ugrasamamıştım bir sıkıntı yasamadık sükür. Ben de molfixin izotonik olanından aldım 2 koli inşallah iyidir

Ben hiç kaynat beklet yapmadım kutulara koymadım canım. Zaten sıcak suya ulaşım 3 sn. Her seferinde aldım 3-4 pamuk hemen sıcak suyla ıslattım. Bebek ele ayağa gelince her kakasinda banyoda yıkadım. Böyle olunca zor gelmiyor. Ve dediğin gibi pişik olmadı hiç.

Mide bulantısı deyince aklıma geldi bizim ilk trimesterde mini mini sevgilim civelek mi civelek diye bir şarkı popülerdi instagramda da bebek şeyleri çıktığından hep bu şarkı vardı. O nedenle duyunca midem bulanıyor

yahu braun yanlış ölçebilir mi bütün avrupada en çok kullanılan marka nasıl yanlış ölçsün mantıklı mı bizim türk insanının sallamasıdır o
Kalibrasoyonunda sıkıntı çıktığı ile ilgili yorumlar vardı arkadaşımda aldı ondada o sıkıntı olunca açıkcası güvenemedim bende yoksa indirimde o kadar uyguna gelmişti ki

Ya şeylerde hoşuma gidiyor oyun grubu artı kafe gibi birkaç tane instgramda görmüştüm. Annelerde kahve içer tatlı yer sohbet eder

Ay valla neden olmasın kız.. Dün bir arkadaşıma açtım bu konuyu. Aslında biraz ondan çıktı zaten. Çocuğunun kreşinden hiç memnun değilmiş bütün idareye ayar verdim falan dedi dün. Dedim ki gel biz açalım bizim bebek de biraz büyüdüğünde. Yok ben emanet alamam kimsenin çocuğunu, hepsini kendim yedirmek isterim, birinin üzüldüğünü görürsem gece uyuyamam falan filan geveledi. Aman dedim kalsın senden olmaz zaten İşin her türlüsü emanet zaten de çalışmayan nereden bilsin işte. Ben kendime güvenirim valla ve kendimi geliştirmek için de çabalarım. Zaten kendi çocuğumuzu da götürdüğümüz bir yerde bence kimse yedirip içirdiğimizden yapılan muameleden şüphe duymaz herhalde. Senle de evlerimiz aşırı uzak nerede açıcaz şimdi bu kreşi shsjjs

Yes anam, evde pamuk + kaynatılmış soğutulmuş su dışarıda ıslak mendil kullanıyorlar genelde. Dışarıda da pamuk kullanan var ama ne kadar sürdürülebilir ve kolay olur bilmiyorum
Ya bence amac bebegi urpertmemek neden soğutuyoruz ki suyu ben sıcak suyla pamugu ıslatıp sıkıp yaptım hep. Ilık ılık

bilemedim ya kaynatıp bekletmekle bende uğraşmam sanırım bakalım ne yapacağız o zamanda gündemlerimiz şey olur bebişin kakişini nasıl temizliyorsunuz kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…