Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,3%
  • erkek

OY: 88 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    167
Bazen sonrasında yürüyüş yapmak zorundayım diye yiyeceğim şeyden vazgeçtiğim oluyor 😂

Günde 3 defa 15 dk yürümenin günde 1 defa 45 dk yürümekten daha etkili olduğu kanıtlanmış. Bir de yürüyemeyecek durumda olunca oturduğun yerde topuklarını kaldırıp indirerek yapılan bir hareket var, o da işe yarıyormuş. Yuruyemiyorsam onu yapıyorum. Dur ekleyeyim hatta. 5:15te görebilirsin.
ayy bu çok işime yarar özellikle öğle arasında belki kramplarıma da iyi gelir çok teşekkür :*

Doktor benim sekerime baktirmadi gerek yok dedi ama el ayak sismesi ondan olmabilir mi ya . Ellerim gece kitleniyo. Gunduz de cok muhtesem degil 🥲
Şişmeyi bilmiyorum ama yanması genelde şekerden oluyor. El ayak şişmesi ödem gibiyse belki tuzlu yemekten olabilir🥲 bir de gece uyandığında ağzında aşırı kuru oluyor şeker olunca

İşte bilemiyorum, ne desem boş olacak gibi geliyor 😀 Bizi neler bekliyor göreceğiz ama önce karnimizdakileri sağlıkla sıhhatle bir kucağımıza alalım da öyle :) Çocuk yorgunluğu olmayınca 3-5 çocuktan konuşmak kolay oluyor 😂
evet tabi. benim hamilelik zorluyor en cok bakimdan ziyade. Esimle ortak bakiyoruz zaten ikimizin aileleri de yardimci oluyor elinden geldigince, yasadigim ulkede cocuk buyutmeye cok el verisli evimiz yasadigimiz kasaba ve site cocuk icin cok uygun, oyle olunca gaza geliyorum bazen sonra hamilelik ve yasim aklima geliyor zorlaniyorum vazgeciyorum. aynen saglikla dogsun bebekler oncelikle 🙂

Ben de koyu feministtim bu konularda ama şu an senin gibi düşünüyorum. Çok iyi anladım ne demek istediğini :) bizim evde de annem güçlü olandı hep maddi manevi, o yüzden babam çok iyi bir baba olsa da bana hem fazla feminen gelmiştir. Toplumsal cinsiyet rollerine genel olarak karşı olsam da bazılarına okeyim ben 🥲 güçlü olmayı çok seviyorum, bence her kadın çocuğuna bakabilecek güçte olmalı ama kocasına da sırtını dayamalı. Roller karışınca erkekler bunu çok kullanıyor çünkü, bir bakıyorsun sana sürekli sen halledersin modunda geliyor. E evi çekip çeviren zaten kadın, maddi olarak da ben halledeceksem sen neden varsın mesela? Bekarken örnek aldığım tüm evliliklere bakıp ders aldım ben, benim eşim de fazla moderndir ama şu an gayet kızına da bana da iyi bakıyor ve durumdan memnun. Ben mesleğimi çok seviyorum kesinlikle devam edeceğim ama kadının çalışmaya mecbur olmaması çok kıymetli kesinlikle.
tüm paragrafa imzamı atarım :) özellikle son cümleyi 9 aydır her gün aklımdan geçiriyorum. keşke keyfe göre çalışma imkanım olsaydı. ama şeye de çok eminim ben biraz daha evde kalmak istiyorum desem canını dişine takacağını biliyorum o yüzden içim rahat.

perocuk35 perocuk35 otuzaazkala otuzaazkala
hmm ben kahvaltıda reçel ya da helva ekmek yesem bana bi hafakanlar basıyor. basınç artıyor sanki ama akşamları bi şey olmuyor. bi de hamileliğin ortalarındadiyet yaptım şimdi yapasım gelmiyor hiç. şu iki ayı da bi atlatsak 😩

Düzenli yapabilsek belki ağrımız az olacak 🤣 ben bi eve dönüp düzene giremedim hep orda burda geçiyor hamileliğim. Yürüyüş asla yapamıyorum öyle bir ağırlık yapıyor ki taşa dönüyor karnım direk. Adım atamıyorum resmen. O işi nasıl çözeceğim bilmiyorum

Eşlerimiz bizim hayat arkadaşlarımız, ortak çocuklarımız var ve her şeyimiz ortak. Harçlık istemekmiş, eline bakmakmış bunlar bize başkasının söylediği şeyler, ne münasebet. Benim ailem işten ayrıldığımda çok üzüldü, sürekli ne zaman yeniden işe gireceğimi sordular. Çünkü onlara göre çatlasan da patlasan da dışarıdaki insanlara para için tahammül etmek zorundasın. Hane içi gelirin bir sınırdan üstü için bu konu paradan bağımsız bana göre. Kişinin kendini hangi koşullarda daha güvenli, rahat hissettiğiyle alakalı. Bebek doğunca bu fikirlerini yeniden değerlendirirsin elbette, o çok büyük bir hayat değişikliği, aklını başından alıyor 🥰
Cok cok katılıyorum yazdıgın her seye. Ama bazı erkeklerde hesap sorma huyu oluyor o imsana dokunur heralde, yani işte yine mi para harcadın simdi ne gerek vardı, bunu da mı aldın vs vs bir sürü örnek. Kendi paranı hesapsız kitapsız harcayabiliyorsan onun rahatlıgı da cok baska oluyor işte. Yine de onca yorgunluga emeğe degiyor mu onu da iyice degerlendirmek lazım.

Evet bu iş için kesinlikle öyle canım. Benim planım 3-5 sene çalışmamak ya ve bir çocuk daha yapmak 😂 sonra da aklı selim bir iş bulursam dönerim yoksa gerçekten sırf sigorta için çalışmak gibi bir şey benimkisi. Ona da en düşük prim en düşük emeklilik. Kalsın ya. Borsadan birkaç sağlam hisse alıp onların yükselmesini beklemek daha mantıklı 20 yıl içerisinde djjdjdjdn
Sonrasında evden ve maddi anlamda karşılığını alabileceğin bir yer olur inşallah ki deneyiminde var zaten bulacağına inanıyorum istediğinde. Pozitif enerji yollayalım evrene🥹Arda’ya da tatliş güzel bir kız kardeş dileyelim🙏

Cok cok katılıyorum yazdıgın her seye. Ama bazı erkeklerde hesap sorma huyu oluyor o imsana dokunur heralde, yani işte yine mi para harcadın simdi ne gerek vardı, bunu da mı aldın vs vs bir sürü örnek. Kendi paranı hesapsız kitapsız harcayabiliyorsan onun rahatlıgı da cok baska oluyor işte. Yine de onca yorgunluga emeğe degiyor mu onu da iyice degerlendirmek lazım.
Rica ediyorum ve hatta dua ediyorum hiç kimsenin eşi öyle olmasın 😖

Ben kendi paramı harcarken sürekli bunu almak için şu kadar saat, şu kadar gün iş yerine tahammül etmek zorundayım diye hesap ediyordum ve hiç tadını çıkaramıyordum. Öte yandan evlilik birliği içinde kendi param, onun parası diye bir şey de yok. Herkes efendice güzelce harcayacak 😀

Kızlar ateşölçer nexus mu braun mu demiştik ya, sanki braun yanlış ölçüyor falan demişlerdi ama en yüksek puan da onda

Benimde ara ara çamaşırım ıslanıyor fakat birkaç gün önce gittiğimde doktor suyu normal dedi bazen fazlaca akıntı olabiliyor sanki. Ama su gelse nasıl ayırt ederiz bende anlamıyorum
benim hamileliğin başından beri çok akıntım var. sanırım son zamanlarda idrar da kaçırıyorum sürekli çamaşır değiştiriyorum. bunu anlamicaz kasık ağrısıyla hastaneye gidersek doğruyoruz demektirksjdfjksd annem adetin gelecek gibi olacak anlarsın onu demişti. hiçbir sancın olmadan ilerlemez diye düşünüyorum.

perocuk35 perocuk35 otuzaazkala otuzaazkala
hmm ben kahvaltıda reçel ya da helva ekmek yesem bana bi hafakanlar basıyor. basınç artıyor sanki ama akşamları bi şey olmuyor. bi de hamileliğin ortalarındadiyet yaptım şimdi yapasım gelmiyor hiç. şu iki ayı da bi atlatsak 😩
sabretmekten başka çözümde yok :KK70: sadece benim sağlığım olsa söz konusu her türlü dikkat etmem ama işin ucu beboya dokunur diye ödüm kopuyor

İnsan bu konuda kınayacaksa bile menopoza girmeden önce yapmamalı bence 😂😂

Ben de çocukları aynı ayda doğan insanlara gülerdim, bunlar hep aynı dönemde mi çiftleşiyorlar diye 😀 Dil + alın yazısı = Aralık bebeleri 😂
😄😄düşününce aynı anda çiftleşen birsürü insan topluluğuyuz

IMG20241017104406.jpg

Çocimin dötüne sürecek kremi yok ama anasının gereksizce yaptığı battaniyeleri örgüleri var jdjf

X