Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,3%
  • erkek

OY: 88 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    167
dert canım dert ya. ya hamilelikte insan yemek yemez mi . allahtan ki aşeren bi insan değilim yani yoksa ne yapacaktım bilmem . amaaaa çoookk sıkıldım allah affetsin :KK43: emzirirkende dikkat etmemiz gerekiyor mu acaba ya valla kendimi düşünmüyorum yicem şu bebo sağlam çıksın içerden de
ben de 1 hafta abartılı yicem valla doğurunca en azından öğle yemeklerinde. ben çok iştahlıyım normalde hayatım boyunca çok disiplinli diyet yapabilen biri olmadım. hayatımın sınavını veriyorum skjfjkjs

gerçekten ya . inanılmaz darlanıyorum . heleki yemediğim halde sofradan aç kalktığım halde yüksek çıkınca hepten geliyorlar bana. insülin vurulduğum ilk günü ben şok süper düştü . bu iki gündür gene eski haline döndü anlamadım

yavrum bebo büyüdükçe doz yetmiyor çünkü her hafta artırıyorlar o yüzden. şekeri çok da düşürünce beslenme zinciri bozuluyor dedi.o yüzden yavaş yavaş dozu artırıyormuş. şeker yüksekken nasıl çok kilo alıyorsa çok düşükken de yaramıyormuş ikisi de dert yani.
Ben yemekten sonra ne yersem yiyeyim hemen yürüyorum. Doktorum dedi ki yanındakiyle konuşmana engel olmayacak ama nabzını yükseltecek kadar hızlı yürümelisin 20 dakika yeter dedi. Böylece alınan şeker kana karışmadan yakıldığı için şeker yükselmiyormuş. Ben ölçülü yesem de yemesem de evde bile olsa uyguluyorum hep iyi geliyor sanki

39 :) yani 49da da artık, bir şey demiyorum, alın yazısı, kısmet 😂

Kısmetimde varsa benim de kalbimde var üçüncü çocuk ama artık bu konuda planın programın işe yaramadığını yaşayarak gördüm. Olacağı varsa olacak, olmayacağı varsa da olmayacak şeklinde bakmaya çalışıyorum 😀
benzermis yaslarimiz ben de 40 oldum 2. cocugum. daha da yapamam ara vermem lazim gec oluyor. ara vermeden de kaldiramam hamilelik zorluyor bazen. Yasim daha genc olsa dusunurdum ama 3-4 yil sonra falan

ben bi kaç iç çamaşırcıya sordum sezeryandan en az 2 ay sonra falan takın diyorlar. o yüzden hiç o araştırmaya girmedim daha.
Doktora sormak lazım diye düşünüyorum. Benim doktorum 7. Gün kontrolünde tak dedi. Daha erken de takabilecegimi soylemisti. Hatta aynı doktora giden ikiz bebeği olan arkadaşıma hemen ameliyat sonrası taktılar. İkimiz de çok rahat ettik 🥰 bu sefer 7yi beklemeden takacağım ben de. Banyo konusu da böyle mesela. Kimi doktor 3 gün yapma diyor bana eve gidince şu geçirmez bantlarla dus almamı söyledi. Çok iyi geldi o da hem psikolojime hem sütüme

Doktora sormak lazım diye düşünüyorum. Benim doktorum 7. Gün kontrolünde tak dedi. Daha erken de takabilecegimi soylemisti. Hatta aynı doktora giden ikiz bebeği olan arkadaşıma hemen ameliyat sonrası taktılar. İkimiz de çok rahat ettik 🥰 bu sefer 7yi beklemeden takacağım ben de. Banyo konusu da böyle mesela. Kimi doktor 3 gün yapma diyor bana eve gidince şu geçirmez bantlarla dus almamı söyledi. Çok iyi geldi o da hem psikolojime hem sütüme
doktoruma sorucam o zaman 7 gün derse takarım hemen.

Ben de bi video izledim kadın normal doğum diye gitmiş sezaryene almışlar, bi de orada korse aramakla uğraştık dedi. Onda da hemen ameliyat sonrası taktırdılar demek ki

Ben yemekten sonra ne yersem yiyeyim hemen yürüyorum. Doktorum dedi ki yanındakiyle konuşmana engel olmayacak ama nabzını yükseltecek kadar hızlı yürümelisin 20 dakika yeter dedi. Böylece alınan şeker kana karışmadan yakıldığı için şeker yükselmiyormuş. Ben ölçülü yesem de yemesem de evde bile olsa uyguluyorum hep iyi geliyor sanki
evet bende akşam yemeklerinde yapmaya çalışıyorum bunu . genelde bana da iyi geliyor yürüyüş

akşam yürüyorum da evin içinde en azından. diğer öğünler yürümüyorum çok yoruluyorum valla diğer öğünlerde insüline devam :KK70:

Sezeryan olacaklar korse olarak ne düşünüyorsunuz. Sezeryan sonrası korse öneriliyo öu acaba. Korse arayışındayım. Plasentam aşağıda olduğu için 38. Hafta sezeryan yapacağını söyledi doktorum. Korse arayışındayım
Tek söyleyebilceğim komple cırtlı olanlar mantıklı geliyor bana. Ablam kullanırken tek tek geçirmeli aldı rahat edemedi asla cırtlılarla daha rahat etti

Doktor benim sekerime baktirmadi gerek yok dedi ama el ayak sismesi ondan olmabilir mi ya . Ellerim gece kitleniyo. Gunduz de cok muhtesem degil 🥲

benzermis yaslarimiz ben de 40 oldum 2. cocugum. daha da yapamam ara vermem lazim gec oluyor. ara vermeden de kaldiramam hamilelik zorluyor bazen. Yasim daha genc olsa dusunurdum ama 3-4 yil sonra falan
İşte bilemiyorum, ne desem boş olacak gibi geliyor 😀 Bizi neler bekliyor göreceğiz ama önce karnimizdakileri sağlıkla sıhhatle bir kucağımıza alalım da öyle :) Çocuk yorgunluğu olmayınca 3-5 çocuktan konuşmak kolay oluyor 😂

Doktor benim sekerime baktirmadi gerek yok dedi ama el ayak sismesi ondan olmabilir mi ya . Ellerim gece kitleniyo. Gunduz de cok muhtesem degil 🥲
kendin kontrol etmende fayda var dediğin şeylerin hepsi var bende eklemlerim kilitlenip kalıyo bazen gece ellerim zaten 3 aydır uyuşuk

akşam yürüyorum da evin içinde en azından. diğer öğünler yürümüyorum çok yoruluyorum valla diğer öğünlerde insüline devam :KK70:
Bazen sonrasında yürüyüş yapmak zorundayım diye yiyeceğim şeyden vazgeçtiğim oluyor 😂

Günde 3 defa 15 dk yürümenin günde 1 defa 45 dk yürümekten daha etkili olduğu kanıtlanmış. Bir de yürüyemeyecek durumda olunca oturduğun yerde topuklarını kaldırıp indirerek yapılan bir hareket var, o da işe yarıyormuş. Yuruyemiyorsam onu yapıyorum. Dur ekleyeyim hatta. 5:15te görebilirsin.

Ben de koyu feministtim bu konularda ama şu an senin gibi düşünüyorum. Çok iyi anladım ne demek istediğini :) bizim evde de annem güçlü olandı hep maddi manevi, o yüzden babam çok iyi bir baba olsa da bana hem fazla feminen gelmiştir. Toplumsal cinsiyet rollerine genel olarak karşı olsam da bazılarına okeyim ben 🥲 güçlü olmayı çok seviyorum, bence her kadın çocuğuna bakabilecek güçte olmalı ama kocasına da sırtını dayamalı. Roller karışınca erkekler bunu çok kullanıyor çünkü, bir bakıyorsun sana sürekli sen halledersin modunda geliyor. E evi çekip çeviren zaten kadın, maddi olarak da ben halledeceksem sen neden varsın mesela? Bekarken örnek aldığım tüm evliliklere bakıp ders aldım ben, benim eşim de fazla moderndir ama şu an gayet kızına da bana da iyi bakıyor ve durumdan memnun. Ben mesleğimi çok seviyorum kesinlikle devam edeceğim ama kadının çalışmaya mecbur olmaması çok kıymetli kesinlikle.
Kesinlikle öyle. Senin eşinde seni her konuda destekleyen bir eş bence ya en önemlisi bu. Mesela şu da var bizim geleneksel olarak tanımladığımız birçok evlilikte bile aslında erkek baskın görünüyor ataerkil görünüyorlar ama her iş kadının sırtında çocuklar evin idaresi temizlik çekip çevirme. Erkek sorumluluk almıyor aman yorulmasın etmesin diye diye. Ataerkil sistemde de kadın yoruluyor eşitiz deyince yine kadın. Evrimsel biyolojiye de uygun olan bence düşündüğüm gibi herkes öyle daha mutlu olacak😄

(Bu cevabı taa dün yazmışım yorgunluktan tamamlamadan eve gidip yemek yedim yattım şimdi cevaplıyorum taa🥲🥲)

X