Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
Hayır canım zararda falan olmuyorsun 32de izne ayrılıp 37. Haftada doğum yaparsan kalan 3 hafta doğum sonrasına aktarılır çünkü o senin yasal hakkın. Yani doğumdan sonra 8 değil 11 hafta izin yapmış olursun çünkü toplamda 16 haftalık bir izin söz konusu.

Artmış kız artmamış mı püü sizin ne kadar artıyor 1 ayda
Aynı türde demir preparatı değil bunlar. Mglarının farklı olması normal yani. Formları, emilimleri falan farklı. Ama işte demir yükselse de ferritini toparlamıypr bir türlü sidefer de olsa, diğer ferrum, gynoferon, feramat falan da olsa. Ferritin cok düşükse de hala depolar boş kalmış oluyor. Ferritinin 50-60 civarı olması gerektiğini söylüyordu takip ettiğim ve güvendiğim bir doktor. Ben damardan takviyeyle 25e anca cıkartmıştım gebelik oncesi simsi yine 7 olmuş cok mutsuzum

tam 38. haftama giriste izne ayriliyorum ben de 6 bucuk ay yokum insallah sonra da yaz tatili ve 6 hafta yillik iznim derken eylulden once ise baslamayi dusunmuyorum. Sıkılır mıyım bilmem. Baslasam bile cok fazla gorev vereceklerini sanmam, hatta is arkadaslarima demistim agustos sonu konferansa katilirim diye, zor olur bosver dediler. Iznim coktan bitmis olacak halbuki nesi zor belki bebekle seyehat zor anlaminda demislerdir

Heh aynı formda olmayabilir demiştim daha tıbbi ismi buymuş demek ndmgg peki yeterli mi sence bu yoksa farklı bi ilaca geçmesini rica edeyim mi doktorumdan? 20 günde 8'den 10'a çıkmış ferritin, daha yeni c vitaminiyle kullanmaya başladım belki bu kutuda daha çok yükselir bilemedim. Aşırı yiyo bebo demirimizi

Yalancı kasılmalar mı oluyor acaba umarım öyledir geçicidir Allah zamanını beklemeyi nasip etsin sağlıkla gelsin

Ya işte doktorun tavsiye etmeden de bir sey diyemiyorum ki. Ben biraz daha agresif tedaviden yanayım kendim adına sanırım 3 ay kullanıp 10 birim yükselmesini beklemektense damardan alayım 10 günde dolsun gibi bir de benim bagırsaklarım sa sıkıntılı muhtemelen emilim problemim var o yüzden oral preparatlar yükseltmiyor yeterş kadar. Belki seninki daha hızlı yükselir

Yalancı kasılmalar mı oluyor acaba umarım öyledir geçicidir Allah zamanını beklemeyi nasip etsin sağlıkla gelsin
Amin inslh ama yalanci olsa doktor yalanci demez miydi ki hic oyle bise demedi cunku sancim 2 gundur gecmedi surekli ve bugun belimde beraberinde agriyor kuzum inslh ya zmninda gelir daha kucuk dedi doktor 1800 gr 31+3de

Bi kutu daha kullanıp bakayım o zaman ya teşekkürler eczacım civanım

Bende 60k aliyorum arada prim fln da oluyo . Esimin kendi isi oldugu icin herzaman benden fazla kazanmiyo. Kira olmasa herturlu geciniriz umrum olmaz ama kira beni yoruyo yurtdisi firmasi oldugu icin birazcik oyle ucretler ama dedigim gibi bende okadar sey goturdu ki geri donmek istemiyorum. Ekibim var ekip amiriyim fln ama dusun ne kadar sitkim siyrildi. Bayramim yok tetilim ykk. Ayda bi hafta gece calismak zorjndayim . Tuvalete bile telefonla gidiyorum en kotu yani boyle bir durumda bile sgk dan yatiyo gozukuyo maasim . Onlsr yuzunden emekli oldugumda elime hicbisey gecmicek

Eşimin amcası aradı bi işi vardı onu hallettirmek için. Sen nasıl oldun nasıl gidiyo ağrın falan var mı dedi konuştuk. Sezaryen falan demiyolar dimi diyo. Ya sanane be adam
Hey allaaam yalebbim insanlar da ne tuhaf ya yani bir kadının dogum sekli ve bedeniyle ilgili laf etmek, müdaheleye kalkışmak hangi akla sıgıyor anlamıyorum

Benşm de 1 saat içinde gşttiğim 3 doktor da farklı ölçtü. Birisi 12mm birisi16mm birisi 23mm sanırım o anlık bebeğin pozisyonuna göre de değişiyor olabilir. Bugun sat 32+3 oldu bebek ultrasonda da önde değil. Cidden zaman geçmiyor. Bugun sadece antibiyotik verildi serum da verilmiyor. Nidicartı da kestiler tansiyonum 13/7 çıktı. Kimse bişey söylemiyor. Yenidoğan yoğun bakımından dolayı da başka hiçbir yere gştmek istemiyorum. Şans eseri yenidoğan yoğun bakımda iki tane tanıdığımız var. Sürekli arayıp bebeği soruyorlar küveze girerse gözümğz arlada kalmaz . Ama bu tedavi yeterli mi bilemiyorum.

Amin inslh ama yalanci olsa doktor yalanci demez miydi ki hic oyle bise demedi cunku sancim 2 gundur gecmedi surekli ve bugun belimde beraberinde agriyor kuzum inslh ya zmninda gelir daha kucuk dedi doktor 1800 gr 31+3de
Sancı önleyici yaparlarsa bekler gibi hani açılma veya rahim kısalığı yok dua edelim bol bol inşallah zamanında gelecek

Kesinlikle öyle canım benim. Son vakştler artık gşden paranın gerçekten önemi yok. Sağlıklı olsunlar da para yerine gelir. Şu an devlette durmamın en büyük sebebi yenidoğan yoğun bakımında tanıdık olması. Allah korusun küvez durumu olursa içimiz rahat olsun diye. Ama umuyorum ki bunlara hiç gerek kalmadan benişlerş doğurup kucağımızda çıkarırız. Sen hangi ilaçları kullanıyorsun nasıl tedavi yapıyorlar demiştin. Sormuşumdur belki ama şu an aklıma gelmedi

Bu kadar emeğine hala kıymet bilmemeleri çok üzücü ya. Ki tecrübende var baya sonrasında istersen seni hak eden maddi manevi tatmin eden bir yer olur inşallah 9 6 kafasını bende anlamıyorum kişi işi uygun zamanda ve doğru şekilde yapıyorsa hiç anlamı yok bence boş boş insanları ofiste tutmak o kadar mantıksız ki. İşte insan köyden çıkarda köy insandan çıkmazmış bizim patron kafaları hala aynı o çalışanı kalkıp getirmezsen verdiğim para boşa gider gibi bir düşüncedeler sanırım

Yaaa deli kız ne güzel enerjin yaasağlıkla gelsin bebişkonnsende 23 yaşındaymışsın bende 25im grubun en küçük anneleri bizleriz sanırım
Canımsın ya dışarıdan böyle pozitif gözüküyorsam sevindim. Bazen çok karamsarlığa kapılıyorum ama sonra diyorum ki bunlar bi süreç ve geçecek gidecek evet bşz senle birazcık erken davrananlardanız anne olmak için. Belki başkalarına göre erken gelebilir ama ben sanki dünyaya anne olmak için gelmiş hayatımda tek eksik bebekmiş hissediyorum. Sağlıkla gelsin miniklerimiz

Bence Bagmori yazan

Sancı önleyici yaparlarsa bekler gibi hani açılma veya rahim kısalığı yok dua edelim bol bol inşallah zamanında gelecek
Nidicard 10 mg verdi sabah aksam ilac baska bise vermedi inslh iyi gelir oda tamsiyon dusuruyormus doktor dedi yan etkisi olarak sanirim bilmiyorum ya inslh sag saglim dogsun bekler inslh gununu yada 36 haftalari felan gorrum inslh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…