Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166

Eklentiler

• dee3388f-e73f-4a95-a0f9-6e860b2ed210.jpeg
    dee3388f-e73f-4a95-a0f9-6e860b2ed210.jpeg
    239,3 KB · Görüntüleme: 18
Benim önceki hamileliğimde oldu bişey tutarken elektrik çarpıyordu hatta sezeryan için kan alırken hastane o kadar kötü olduki kolumu çektim çok fenaydı doğumdan bikac ay sonra 20 gün fizik tedavi gördüm odemde oluşmuştu bilegimde çok iyi geldi geçti cok şükür geçmiş olsun canım sana da
Sagol kuzum valla sabah uyaninca hic kapatamiyorum avcumu ama normalde de kapatsam da canim cok aciyo. Sanki kemiklerimi kiriyolar gibi:KK43:

Bence de başlamamış ya, burdan dönüş var bence bekleyecek bu kuzular 777 🤪 çatı muayenesi nasıl bir şey, tüp bebekten zor mu 🥲 çok korkuttular beni o konuda.
😅 işin sırrı her şeyde olduğu gibi kasmamak . Nasıl transferde kasarsan acıyorsa, kasmazsan sadece hissedersin. Tabiki baskıyı hissediyorsun transferde de hissetmişsindir . Poponu yere koy arkadaşım derin nefeeeees 15 sn bittii . Ama kasarsan tabiki uzun sürer nasıl bakacak ebe . Zaten kayganlaştırıcı sürüyorlar .

Kızlar merhaba 31 haftalığım şuanda canım şu yaş cennet hurması varya ondan çekti ve yedim açıklığa sebep olur doğumu tetikler vs dediler çok tedirgin oldum gerçekten böyle bir şey var mı keşke yemeseydim ya
Bir taneden bir şey olmaz. Hurma içinde aynı şeyi söylüyorlar ben her gün 2 tane yiyorum bir şey olduğu yok. 😂

Bence de başlamamış ya, burdan dönüş var bence bekleyecek bu kuzular 777 🤪 çatı muayenesi nasıl bir şey, tüp bebekten zor mu 🥲 çok korkuttular beni o konuda.
Bir defa birinde binbir tane endişe, kaygı, korku var, diğeri tamamen fiziksel. Daha zor olabilir mi canım? Normal doğumu da sen istiyorsun, doktorun da desteklerse, inşallah her şey de yolunda giderse misler gibi yaparsın, muhtemelen annenin de yaptığı gibi :)

Yine de tüp bebek yaptırmadım, hadsizlik gibi olmasın. Sadece böyle minik fiziksel olaylar vız gelir demek istedim 😊

Son düzenleme:
+1 ya, ben de sizin gibiyim ilgi bekleyen insana falan gelemem hiç, talep etmediğim yardımdan da hiç hazzetmem saygısızlık olarak görürüm. Kimseye de karışmam. O yüzden mutsuzuz biz bu durumdan ya, işini gördür aslında konuşacaksa konuşsun ama ben aman konuşmasın işime karışmasın da ben yavaş da olsa kendim hallederim diyorum. O yüzden beni ya çok severler ya hiç sevmezler, ortası yok djfkdkd
Bu biraz yapı meselesi anladım ben ya. Ama zor olan bu ona eminim çünkü sürekli bir koruma modunda oluyorum ben kendimi aman fazla yüz vermiyim diye jdjdnd bilmiyorum az bişi sevgi ve sabır hakkım kaldıysa o da çocuğuma artık😅

Eşimin babası annesine karşı hiç sevgi dolu olmamış gerçekten. Yani adam hep mesafeli soğuk yapıda biri. Çocuklarına belli ediyor ama karısına pek etmiyor. Annneanne de çok mesafeli bir kadın duruşu falan çok hoş ama ben beğeniyorum. Sırnaşıklıktan hiç hoşlanmıyor. Dede severmiş de o da işte belli edemezmiş pek. Üç abi var onlar zaten sıfır. Kv’m de adeta and içmiş ben çocuk doğurucam onlar beni sevgiye ilgiye boğacak diye bence. İkisine de doğduğu günden beri bu misyonu yüklemiş sürekli sevelim, sevişelim, öpüşelim. Siz kardeşsiniz hayatta en yakın arkadaşınız birbiriniz olmalı. Mesela gerçekten görümcem aile sorunlarını eşim dışında kimseyle paylaşmaz ve kendi annesi. Bir tane bile biriyle bu yakınlıkta ilişki kurmaz. En yakın arkadaşım annem ve kardeşim der hep. Bizimki öyle değil tabi o pek bir şey paylaşmaz ablasıyla da abla resmen annenin izinde. Ya hiç unutmuyorum istemeye gelirlerken ablası hastaymış bir gün öncesinde hastaneye falan götürdüler serum vs takıldı. Eşim de hasta gibiydi isteme günü o da iyice kötüledi ona da serum takıldı falan zorla idare ettik o günü. Tutmuş diyor ki bunlar kardeşler ya hep böyle biri hasta olunca diğeri de olurdu. Ablası kardeşine üzülürdü, kardeşi ablasına. Her cümlesinde gizli gizli bir duygu yüklüyor adeta. Kardeşlik, anne, evlat kelimelerini aşırı vurgular. Görümcem geçen sene aralıkta doğum yaptı, biz nasip olursa bu sene işte. Bunda bile ayrılmadılar ikisi de aynı süreci birebir aynı zamanda yaşıyorlar falan diyor. Değişik ya. 3 kişilik dünyası vardı, torunuyla 4, bizim bebekle 5 kişi olur. Kızı oğlu, kız torunu var erkek torunu da olacak inşallah, hepsinin ilgisini sevgisini tatmanın hevesinde işte şimdiden. Ailede göremediği duygular için aile kurmuş adeta çok haklısın.
İşte bu sevgi çemberinin içine herkes girmek istemeyebilir ki çok doğal yani. Ben mesela -doğru ya da yanlış- çok fazla dile dökülen ve aşırı gösterilen sevgiden şüphe ederim ama belki yetiştirilme tarzımla alakalıdır. Kadının senle bi sorunu derdi falan hiç yok bence aslında kendi içinde hesaplaşmaları var gibi. Eşinden sevgiyi istediği şekilde görmemesi hele bence büyük bir sorun maalesef. 🥲

Valla çok doğru söylemiş. Anne bebek doktor ya. Üçü karar vermeli, baba bile değil yani. Doğum sonrası annenin yaşayacağı hiçbir zorluğu baba deneyimlemeyecek fiziksel olarak. Yani ne doğum sancısı ne sezaryen yarası. O yüzden karar aşamasına da karışmamalılar biz fikirlerini sormadıkça ffjk Hamilelik hakkında yorum yapmak ülkenin genel kabulü gibi bir şey olmuş ya. Geçen bak yemin ediyorum bime gittiğim gün kasaya geldim, kasiyer kadın dedi ki bugün de hep hamile bayan görüyoruz seninki kaç aylık dedi? 8 dedim, iyi az kalmış kurtulmuş sayılırsın dedi. Birincisi kurtulmak nedir fsdkf ikincisi nasıl kurtulmuş sayılıyorum finali görmeden 🤣 Normal doğum mu düşünüyorsun dedi evet inşallah dedim. Normal olursa çoook kolay, sütün de hemen iner, hele bir de incir yediğin zaman ohooo taşar bile falan dedi. Yani gerçekten dedim ne çok seviyor herkes bu konuda bildiklerini aktarmayı, içimden tabi. Kadına da gülümsedim ve ayrıldım.
Evet gerçekten bizim ülkede herkesin her şeye yorum yapma hakkı varmış gibi davranıyorlar. Servisteki ablalar falan az kaldı uykusuz gecelere bilmem ne saçmalıyorlar😄bende kimseye kıyamam çok belki bilmiyordur düşünemiyordur diye hep karşımdakini kendimden çok düşünürüm maalesef ki. Bi şey demiyorum yuvarlak cevaplar veriyorum. Ama insanlar geriyor gerçekten. Kvde de bakabilcek misiniz ya uyanamazsınız falan demişti birkaç kez niye bakamayalım falan dedim güler yüzle en sonuncuda salak mıyız size verelim siz bakın o zaman dedim sonra dikkat etti demedi. Şimdi hep sen çok iyi bilgili bir anne olursun falan diyor. (Kendisi çocuklarına doğru düzgün bakmamış hiç küçükken görümcem de öyle 7 yaşında çocuğu akşam 8 9 10da parka gidip oynuyor ve oturdukları yer çok tekin bir yer değil) değişik yani insanlar

Dün eşim kv ile konuşmuş, kumral bana neden soğuk demiş o da söylemiş her şeyi benim ağzımdan. Habersiz gelmelerinden karışmalarından hoşlanmıyor karakter olarak çok zıtsınız demiş. Sonuç: oğlumun evine arayıp gideceksem hiç gitmem, kızım olarak gördüğüm için karışıyorum, zaten bu kız seni dolduruyor benden iyice uzaklaştırdı, artık konuşmayalım o zaman bitsin demiş sinirli sinirli. Ben de biraz susayım, kendimi törpüleyeyim yok yani. Bir ara kp yükselmiş bağırmış kvye kaynanalık yapıyorsun sen zaten kıza görüyorum ben diye. Bayramda bile dışarı çağırıyorsun vs demelerine ağzını bile açmamış, kp siz dışarda yemek yiyin diye yapıyoruz yoksa ben de 3 bin lira vermeye meraklı değilim demiş. Sanki ben hiçbir şey görmedim bunlar sayesinde dışarda yemek yiyorum lafa bak 🤦🏼‍♀️ en son tamam madem halanla olduğu gibi olurum madem öyle demiş, yıllardır eşimin halasıyla küsler. Kp de olamazsın nasıl olacaksın torun var konuşur halledersiniz demiş. Ne bir orta yolu bulmak var ne hatasını kabul ediyor, eşim söylüyordu zaten o her şeyi normal görüyor kabul etmez diye. Abartıyorsun dedim abartmıyormuş 🥲 ne olacak bundan sonra bilmem.
Allah tan eşin yanında. Ben seninkini saçma buluyordum ama böyle bir hamle de beklemiyordum yaa dolduruyor da bilmem ne. Hele oğlumun evi muhabbeti. Tabii ki arayıp gideceksin ne münasebet. Dengesiz kadın Allah kurtarsın. Çok şükür eşin aynı kanıda ve farkında . 😄dışarda yemek muhabbetleri de çok komik ya türlerinin tek örneği

@Kumraladamavituna1 sen hamilesin doğuma az kalmış bu şekilde konularla gelmeleri çok saçma ne yazık ki hepimizde benzer sorunlar oluyor canım… eşinin senin yanında durması çok iyi. O konuda çok şanslısın. Dolayısıyla eşinin senin sizin mutlu olmanız önemli. Kadın sakin düşününce anlayacaktır bence arada torun var. Küserse kendisi gelip gidip göremez. Sen yinede bu dönem strese girme boşver… Kimse değişmiyor ne yazık ki… o değilde kayınpederler ölürse bu kadınlar çok fena oğullarına saracaklar bence…
Of bazen kötü bir insan mıyım diyorum ama kp önce ölmesi benide korkutuyor😄böyle anne tek kalmış sahipsiz kalmış edasıyla oğluma yakın oturayım falan triplerne girebiliyor. Allah gecinden versin tabii ama geeçekten sıkıntı

2023 aralık annelerine baktım ben de bugün gerçekten bırak 40ı 39u gören bile çok az. Çoğu 37 - 39 arası bitirmiş bu işi. 33ler 34ler de var tabi sürprizli erken gelenler 🥹
Bakalım ne zaman olcak ya erkek geç doğar diyorlar hep 39 40ı bulur diyorlar ama bakalım. Sağlıklıca kuvöze girmeden hemencik yanımıza gelsinler hemencik emsinler çok sağlıklı olsunlar. Bizde öyle tabii. O zaman gelsinler🙏

X