Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Sonra eşime demiş ki sen neden söylüyorsun kumral söylesin. E eşime sordun çünkü bana sorsan ben de kendimi izah ederdim ama sormadın. Silecekse silsin ya, o kadar kolaysa yalnız kalmak istiyorsa silmekte özgür. Saygıda kusur etmemişim ağzımı açmamışım keza eşim de kötü konuşmamış sileceksen sil o zaman. İnsan bi dönüp bakmaz mı kızı sıktım mı yanlış mı yaptım diye, eşim haklı çıktı işte o asla kabul etmez dedi gerçekten etmezmiş. Kendisi bilir yavrum doğuma gelir misafir gibi herhalde.

Sizi böyle okuyunca ben acaba bende mi sorun var diyorum ya Kayınvalidem eşimin hastalığı döneminde gelirken bir büyük valiz çeyiz getirdi bebeğe resmen. Aldığı kıyafetlerden nevresimlerden tut, oyuncaklar örgüler falan. İki bilezik bana, bir tane de benim gelinime bilezik sözü verdi doğumda getircem diye. Eşimin doğum gününde çeyrek hediye etti falan Ama ben mesela çeyreği eşimin yakasına takmasından öteye geçemedim yani bunca şey değil o hareketin gereksizliği kalıyor gözümün önünde hep. Ya da işte bana bebeğe tosbik demeyin Güzel isimler kullanın falan deyince ben direkt onu cımbızlıyorum aldıkları gözüme görünmüyor Yemek yapar çeşit çeşit eli çok lezzetlidir ama birine yemesi için ısrar ettiğinde ya da kendisi ısrar beklediğinde sanki hiç yapmasa daha iyiymiş gibi gelir bana Annem de sıkıntının bende olduğunu söylüyor. Bir kere de derdin üzüm yemek olsun sen bağcı kovalayıp duruyorsun der hep. Acaba diyorum gerçekten öyle mi? Çünkü arkadaşlarım kayınvalideme hayran falan yani djjdjd

Güya çok düşünceli aynen ama sildim onu diyor eşime, neyine güveniyor bu kadar anlamadım tek oğlu var hayırsızın teki bir de djfksk küsecekse küssün kendini düzeltmeyecekse zaten istemiyorum hayatımda. Kendi bilir instagramdan layk atar torununa küçücük bebeği babasıyla gönderecek değilim. Samimiyeti aramadan ayı gibi gelmek, saçına kilosuna karışmak zannediyor tüp bebekle hamile kalmış kadına hamileyim der demez seni diyetisyene götüreceğim kilo almaman lazım diyecek kadar hadsizsin ama cadı benim silinen de benim oldu anam sen hiç bakma kendine

O kendini muhteşem görüyor her saniye takdir bekliyor. Neden soğuksun diyor anlatıyoruz tamam küstüm diyor ajfksks e okey?

Senin kv biraz çocuk gibi ya sanırım hdjdjd ya sevilesi aslında hani sevsen seversen ama şımarıyor ya arada kızasın geliyor gibi gözümde kötü biri canlanmadı ama biraz böyle sevilmek ilgilenilmek için şımarıklıklar yapan bazen de bıktıran biri canlandı belki de sen cool bir kv istiyorsundur

Ya bu durum aslında hep sana stres. Duymamazlıktan gelmeye alışman lazım ben onu yaptıktan sonra baya rahatladım. Hala bazı şeylerine kriz geçiriyorum ama benimki de elinden geldiğinde herşeye yardımcıdır. Sadece ben bulaştırırsam çok içli dışlı oluruz diye asla samimiyet kurmuyorum. Hala sizli bizli ilerliyorum ve böyle yüzeysel konuları yüzeysel anlatıyorum psikolog teşhisine göre ben eşimde yaşadığım her problemde de kvyi sorumlu tutmuşum. Ne biçim yetiştirmiş diye Allah bana da erkek evlat verdi resmen. Al yetiştir görelim bakalım dercesine djdjdj

Bi söz var ya "Sevmeyince insan yük olur karınca, sevince filler karınca" diye. Bana seninki o mevzu geliyor dkgkf yani herkesin bi kötü özelliği var, iyi özellikleri kötüyü kapatıyosa bana tolere edilebilir geliyor ama sevmiyosan o kötü özellik gözünde büyüdükçe büyüyor malum, sende de büyüyor her şey. Sorun olduğundan değil de enerjiniz tutmadı belki de

Sen çok zeki bi kızsın kesinlikle muhteşem tanımlama vallahi Ben böyle durum tespitlerine bayılırım Gerçekten sevilmeyi, övülmeyi, şımartılmayı, ilgiyi aşırı seviyor. Hani kendisi gösteriyor mu desen sonuna kadar gösteriyor ama ben o yapıda biri değilim daha gerçekçi, duygularını daha az belli eden biriyim yani. Son geldiklerinde dışarıda oturuyorduk bir gün, ben tekli koltuktayım, eşim yanımdaki çift kişilik koltukta oturuyordu yanı boştu. Sonra görümcem geldi annesinin yanına oturacaktı tam, geç kardeşinin yanına otur kızım, abla kardeş oturun dedi. Eşim o sırada hayır hayır ben böyle çok rahatım bacağımın birini toplayabiliyorum falan deyince gelmedi. Sonra görümcem sordu işte annesine niye oraya oturmamı söyledin diye, e özlemişsindir kaç zamandır görüşmüyorsunuz dedi. O an var ya valla kalkıp o ortamdan uzaklaşmak geliyor işte içimden. Ya insanların aklı fikri duygusu yok mu herkes bilmiyor mu ne hissettiğini? İlla bir yakınlık olsun, bir temas olsun, birileri sevişsin yani yanında aşırı mutlu oluyor. Bir gün de eşim beni böyle bi yakaladı annesinin yanında sırnaşık bir hareket yaptı ben de uzaklaştırmaya çalıştım kendimden, e bırak bi öpsün içinden geldi diyor. Sana ne ama ya belki ben o an öpülmek istemedim yani. Kız valla çok doğru tespit ha ilgi manyağı bir kişilik dfksdhfk

sen komple kvde sevmiyorsun herhalde ne yaptığının bi önemi yok slkfjklfdj tabi yağdırmasına gerek yok benim onu sevmem için ama en az benim kadar hevesli olması çocuğumu önemsemesi beni mutlu ediyor. gelip 1 hafta kalınca evde o olunca çok mutlu oluyorum bilmiyorum belki de bendedir tuhaflık

Bir de eğer şimdi bana ruh hastası demeyecekseniz fdskfhkds ben bir ortamda çok sevilen birini sevme gereği duymuyorum galiba :) Eşimle ablası annelerine aşırı düşkünler, ilgilerini sevgilerini aşırı belli ediyorlar ya bir de benim çok sevmeme, ilgilenmeme gerek yokmuş gibi hissediyorum. Çünkü o zaman şımartıyormuşum gibi geliyor ve ne gerek var :) Tıpkı doğum meselesi gibi işte, kızının doğumunu gördü, bol bol da vakit geçirdi aldı hevesini yeterli yani bir de benimkinde aynı heyecanları yaşamasa da olur bu da benim annemin hakkı. Ben biraz böyle bakıyorum üçüncü kişilere karşı.

Çok tatlısın valla benim hakkımda da haklı olabilirsin

Demem kdkfkf insan yalnız, mağdur kalanı sevmeye daha yatkındır seninki yalnız değilse çok da seveyim seveyim diye dolanmaman normal, boşver saygısızlık yapmıyosunuz birbirinize karşı yeto

Evet sorun sende ya bizde şöyle algı oldu hep kayınvalide ne yapsa iyi niyetinden değildir kesin altında bir şey vardır düşüncesi o olunca iyi bir şey yapıp herhangi bir laf söylese hemen o lafa odaklanıyoruz iyiliğide görmezden geliyoruz kendi annemiz olsa unutur gideriz ama söz konusu kv olunca ı dese batıyor gözümüze maalesef bir de insan sevmeyince sevmiyor işte zorla olmuyor bazı şeyler

Ya canım haklısın da aynı yemek masasında o ısrarları nasıl duymayacaksın mesela ya da onun ısrar beklediğini, aslında zaten yiyeceğini bile bile ısrar edilince nasıl duymazsın Bazı huyları babaannemde de vardı mesela ama o bana asla batmazdı. Babaannemi çook severdim. Mesela ikisinde de tip2 diyabet vardı yaşa bağlı falan. Babaannem rahmetli de pirinç pilavına gelince şekerimiz var derdi bulgur pişirirdi ama yemeğin yanında fanta içerdi neredeyse her öğünde. Hatta anneannem de böyle hala aslında. Kayınvalidem de canının istemediği şeye hemen şekerim var der ama oturur bir tabak karpuz yer. Ona gelince şeker yok. İşte öyle yaptığında var ya bozmak geliyor içimden, ama diyorum babaannen yaparken hiç dert etmezdin. Bu sefer kendi objektifliğimi sorguluyorum, daha merhametli olmaya çalışıyorum Cidden ya erkek annesi olucaz nasipse, bizi kim bilir nasıl değrlendirecekler dur bakalım

Demem kdkfkf insan yalnız, mağdur kalanı sevmeye daha yatkındır seninki yalnız değilse çok da seveyim seveyim diye dolanmaman normal, boşver saygısızlık yapmıyosunuz birbirinize karşı yeto
Evet asla saygıda kusur etmedim hiçbirine karşı hiç tahammül edemediğimde bir bahane bulup uzaklaştım ortamdan ama yine kalıp herhangi bir konuda tartışmaya polemiğe girmedim. Evime geldiklerinde de rahat etmeleri için aşırı seferber olurum yani ne imkan varsa yapabilmek için. Bu şekilde bir ömür geçirebilirsek ne mutlu dbddka Annem hep diyor ki çocuktan sonra çok değişirsin hiçbir şeylerine bu kadar kafa yoramazsın hatta muhtaç bile olursun az ilgilenseler de ben rahat etsem dersin falan diyor. İnşallah öyle derim ya artık gitseler de rahat etsem falan demem inşallah

Bir ikiz anası olarak sanırım ben . Sancım çıkıp duruyor , 1 cmcik de açıklık varmış . Doktor doğurana kadar burdasın dedi . Dua edin bana dursunlar bi kaç hafta daha
Dualarım sizinle inşallahhh gönlünden geçtiği zaman kolaylıkla huzurla sağlıkla alacaksın kucağına yavrularını eşimin ikiz kuzenleri var 4 yasındalar. 34 haftalık doğmuşlar . Annesi doğum yapınca, birkaç gün hastanede benden ayrı kalırlar sanıyordum. Annesiyle birlikte çıkacaklar diyince dünyalar benim olmuştu dedi. Aklıma o geldi :) inşallah sizin de en az onlar kadar hatta daha kolay bir doğum hikayeniz huzurlu kavuşmalarınız olur

Ayy sizinkiler ne iyi eşimin ailesi henüz bır çöp bile almadıeşim aldı her şeyi taksit yaptık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…