Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Yok anam 2.ydi benimki de :/ üzdü senelerdir kullanılan da bi ürün halbuki
Evet çok kızıyorum ama eczaneden alıyoruz bir de o kadar farmakoloji eğitimi almış insanlar bu kimyasalların ne anlama geldiğini bilmiyor mu yani Tam da göbek bölgemize sürüyorduk ya. Bebeğin olduğu yere. İnşallah ona bir zararı olmamıştır

Ben eczacı tanıdığıma da sormuştum da parfüm var onun dışında zararlı bi madde göremedim demişti. Sanmıyorum ben kaç kat güvence altında, sırf göbeğimize sürdük diye bebeğe ekstra bi zararı olacağını düşünmüyorumm telaş yapma hiç

Ben şunu okuduktan sonra bi silkelendim çok fazla olumsuz etkisi olabiliyormuş dikkat edilmezse canım of of

Eklentiler

• IMG_4254.png
    313,9 KB · Görüntüleme: 33
İnstagramda içerikleri ne diye bir sayfa var . Kozmetik ürün incelemesi yapıyolar. Benim kozmetik algımı baya değiştirdi gerçi :) böyle şeylere dikkat eden varsa ilgisini çekebilir .

ya bebeğimizin suyu iyiyse ve iri değilse ? her şey yolundayken de kötü şeyler yaşar mıyız ki. yazı beni korkuttu
Ben de çok tedirgin oldum ama sanırım burda kontrolsüz bir durum var yani insüline ve diyete rağmen bebek iri gitmiş kadında normal doğumda diretince sonuç böyle olmuş sanırım o yüzden 10 hafta var önümüzde sıkı diyetle şekeri güzel kontrol altına alırız bebekte normal seyrinde ilerler ama işin ciddiyetini de unutmamak lazım doktorum da aşırı relax bi adam şeker çıkınca beni çok sert uyardı gözümü korkuttu ondan dolayı sanırım baya ciddi bi olay bu

Bebeğe göbekten geçmez ki zaten kandan her türlü geçer. Şu meme ucu kremini bile seçerken kılı kırk yardım tabi öyle aman aman bir zararı olacağını zannetmiyorum ama gerek var mı az da çok da zarar zarar ise

Benim makinedemi sorun acaba anlamadim ya suan aklima geldi bi denemek isdedim zaten olccekdim ama sekerli hicbise yemedim olcdum oglen tokluk 122 cikdi hemen bida olcdum 109 cikdi ne alaka makinemi skntili acaba taze fasulye ve yogurt yedim ekmeksiz yani 122 cikcak bise yokdu sasirdim oyuzden bide olcdum 109 cikdi iki farkli sonuc ayni dk icinde

ya bebeğimizin suyu iyiyse ve iri değilse ? her şey yolundayken de kötü şeyler yaşar mıyız ki. yazı beni korkuttu
Bence her zaman iri bebek şekerden olmuyor olan varda, mesela bende şeker çıkmadı benim bebeğim biraz kilolu ve iri demişti doktorum. Ama suyum vs iyi

bende dikkat ediyorum ama daha da edeceğim . bugün mesela şunu farkettim öğlen yemeğinde şekerim baya düşük çıktı 117. bari dedim bi meyve yiyim . 1 adet armut yedim peşinede dengelesin diye ayran içtim . berbat bir ikili ama şekerim hiç yükselmedi. tatlı yiyeceksek yanına süt ürünü yememiz dengeliyormuş. denedim onayladım . yükselmedi :) böyle böyle yeneceksin şekeri diyor eşim :) böyle böyle bitecek işte bu günler

O makineler asırı hassas olmadıgı için 10 birim falan farklı cıkabilir

Bilmem ben genel olarak yediğimiz bi domatesin günümüz şartlarında şu kremlerden daha çok zararı olduğunu düşündüğüm için belki de. Meme ucu kremi bebek emzirildiği dönemde bebeğin ağzıyla direkt temasa geçecek bi şey, cilde sürülen bi yağ ile aynı kefede değil benim için. Ha bu yağı ben de kullanmam daha bu saatten sonra ama kız panik yapmış ne diyebilirim yav korkusunu pekiştirmeye gerek var mı

Bence her zaman iri bebek şekerden olmuyor olan varda, mesela bende şeker çıkmadı benim bebeğim biraz kilolu ve iri demişti doktorum. Ama suyum vs iyi
genetik faktörler de etkili elbet. iri bebek özellikle su iyiyse genetik olabiliyor. mesela benden asla kilolu bi bebek çıkmaz biliyorum kendimi . genetiğe baktığımda bu şekilde. su artışıda varsa daha çok şeker deniyor

Uf ne bileyim ya dolaşıma katılmıyor mudur sinir sistemini etkilemiyor mudur? Hayır o kadar sigarayı bırak, doğal şampuan kullan saçların harap olsun, cilde kokulu bir şey sürme, yediğine içtiğine dikkat et saçma sapan bir çatlak yağının bu kadar zararı çıksın gerçekten çok üzüldüm ve sinir oldum ya.

Aynen öyle canım inan moralin bozulsun diye atmadım bu yazıyı sadece işin ciddi bi boyutu varmış ve beni kendime getirdi zararlı bişey ağzıma atasım gelmiyor artık ha gayret diyorum sık dişini 10 hafta kaldı böyle böyle bu günler geçecek ben de meyve yanına mutlaka süt içiyorum akşam salatayla geçiriyorum bazen sonra açlık basıyo süt içiyorum yanına bi tabak kabak çekirdeği fındık fıstık bak bunlar da hiç yükseltmiyor akşam acıkınca insanı baya tıkıyor

Bu bence ekstrem bir durum, insülinle ve diyetle düzelmeyen bir şeker varmış. Böyle şeylerle kötüyü çağırmayalım bence
Ya öyle tabiki ekstrem bi durum bu ve kadın normal doğum diye tutturmuş birazda farklı durumlar var işin içinde ama ipin ucunu da kaçırmamak lazım moralinizi bozmak istemedim

Şeker çıktığı için soruyorum sende ne belirtiler vardı mesela suyun fazla mıydı ha da bebek haftasına göre nasıldı kilosu, şeker çıktığı için ne önerdi ve sen ne yapıyorsun önlem için

İnstagramda içerikleri ne diye bir sayfa var . Kozmetik ürün incelemesi yapıyolar. Benim kozmetik algımı baya değiştirdi gerçi :) böyle şeylere dikkat eden varsa ilgisini çekebilir .
Evet dünden beri yıkımlar yaşıyoruz o sayfa sayesinde delirmek üzere falanız

Etkilemez o kadar ya, en çok zararı belki kendi cildimize veririz ama bebeğe kadar çok bi zararı olmaz diye düşünüyorum. Yine de kullanmamak en iyisi tabii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…