Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Benim de inadına iştahım açık dünyaları yiyesim var. Keşke midem bulansa şu ara

Devlet ultrasyon kagidi vermedi cnm ya

Anladim kuzum ya nebilim 28 haftaya kadar hep gununde cikiyodu detaylida bide gunuyle uyumluydu cocugum anlaadim simdi nasil 2 hafta onde cikar ilk basdan beri olsa belki takilmamda simdi boyle gununde giderken bu haftada farkli cikmasi sasirtdi beni
Devlet hastanelerinin ultrasonu cok iyi olmuyor ölcümü yanlış yapmıştır belki 2 haftada oyle depar atması bana cok olası gelmedi açıkcası. Benim bebegim de onden gidiyor 2 hafta ama 16. Haftadan beri öyle diyor doktor. Endişelenmene gerek yok bence.

Tskr ederim cnm sagol bide kendi doktoruma gitcem bakalim orda nsil cikcak.

Ya bir kere park yatak ayaklarının bombesiyle susuyla busuyla kapılardan falan gecmeyen eni olan bi yatak taşımaya falan imkan yok ayrıca koca yatagı ne diye salona ya da başka odaya taşıyayım ki ne gerek var. benim bebişler altına üstüne bir örtüyle gündüz koltuk üstlerimde uyuyolardı valla dogmadan once hersey cok lüzumluynuş gibi geliyor ama dogunca insana bir rahatlık geliyor sen ve bebiş nası rahat ediyorsanız oyle kullanıyorsunuz ekstra birseyler. Ben de daha almadım da ahşap anne yanlarından alıcam daha kibar duruyor zaten yan koruyucuları da var içinde bir sıkıntı olmaz bence

gece karnimda sanki tas tasiyorum oyle sertlesiyor uykumdan uyandiracak kadar. yanlis mi besleniyorum napiyorum bebek de asiri harekerli oluyor geceleri.
benimde öyle gece uyutmuyor sağolsun kızım. allahtan babası var iki konuşuyor pış pışlıyor susuyor artık yabancı ses diye düşünüp korkusundan mı yoksa canım babam diye kız çocuk baba aşkından mı bilemiyorum.

kızlar kış gelmeden bi mont alayım diyorum. var mı aklınızda baktığınız hamilelik için uygun mont ya da kabanlar.

Sallanıyor 3 kademe ayarı attığım resimde ortasında duruyor yatak kurarken bilmeden kurduk ama değiştircem yükseltecem yatağı tekerlek eğer taşımıcam zaten diyorsan gereksiz olabilir evet kapılardan geçiyor hatta istersen tekerlek sökülür ilerde fikrin değişebilir

Bizimkide babasının sesini duyunca duruyor ben dalga geçiyorım tabi senden korkusundan diye ama bence ses değişik geliyor ve dinliyor o sesi onyüzden doğduktan sonra babasının sesini duyunca sakinleşiyor bazı bebekler

Bu daha çok küçük bir olay biz onunla neler yaşadık. Bunların hepsi adamlara çok söz hakkı vermekten oluyo işte. Haddini bil deseydi bu kadar palazlanamazdı ama işte herkes bir olmuyo kendileri bilirler.
Üzmemeye çalış kendini illa zor bir durum ama demek ki mesafe kıymak gerekiyor

Kızlar dün bir emzirme eğitimine katıldım. Oradaki hemşire bazı ürünler önerdi ev ziyaretlerinde de kullandıkları ürünlermiş neyi hangi marka alayım diye kararsız olanlar varsa bakabilir.

Sling için İlays mabel yada Neko dedi

Emzirme Kaşığı Milkbaby Kaşık Biberon. En çok bundan verim almışlar. Ucu yumuşakmış. Biberon kesinlikle önermiyor. Emzirme kaşığı ile emzirme oturana kadar ilerleyin dedi.

Pompa için Mendela, Lansinoh, Avent dedi duruma ve maddiyata göre çift olursa daha iyi dedi. Önerdiklerinin hepsi kabloluydu. Pilli önermiyorum dedi. Giyilebilir olanlar hakkında marka olarak Mochi iyidir dedi.

Meme ucu yoksa, düzse meme ucu çıkartıcı ürünler ile meme ucu her emzirmeden sonra çıkartmaya çalışılmalı dedi. Bu sırada silikon uç kullanılabilir dedi. Ama bazı silikon uçlar sert yada sorunlu olabiliyormuş meme reddi açısından. En iyisi Lansinoh 20’lik silikon uç dedi.

Emzik de yine damaklı emzik uygun dedi tabi emzirme oturduktan sonra.

Emzirme yastığı Dear Deer Love önerdi.

Kızlar selam, ben uygulamaya göre 28+2 oldum. Ama ultrasona göre bebek 1 hafta ileride. Yani 29 oldum diyebiliriz. Ev taşıma işleri vs derken şeker yüklemesi yaptıramamıstım. Bugün aile hekimine gittim orada yaptırmak için. Saat konusunda yetişmeyeceği için şimdi şeker yüklemesi yapamayız dediler ve ısrarla şeker yüklemesi yaptırma, gerek yok, bebeğin büyümüş, kan değerlerinde sorun yok zaten , neden yaptıracaksın vs dediler. Kafam karıstı…herkes yaptırdı sanırım değil mi? Ben geç mi kaldım acaba ya

28 haftaya kadar yapılmasını öneriyorlar ama yapabilirlerdi nolucak sanki sabah 9 buçuk gibi gitsen alırlardı canım çünkü baya uzun aç kalıyorsun o yüzden 10 dan sonra yapmıyorlar benim hastane de 10 a kadar yapıyordu saat olarak. Yaklaşımları yanlış çünkü nolursa olsun bebişin önden gidiyor Allah korusun şeker durumun varsa bu durum sadece bebeğin kilosuyla ilgili olmuyor ciğer gelişimi , doğumdan sonra bebekte ani şeker düşüşleri bunların düzgün olması için annede gebelik şekeri varsa önlem alınıyor

Kızlar ben dünden beri psikoloğun tüm tavsiyeleri ile sakin kalmaya çalışıyorum. Gerçekten ailemle birlikte dönmemek için çok zor tutuyorum kendimi eşimden habersiz bir şekilde. Evi terketmek istiyorum. Dün görümcem araba almıştı. Eski arabasını satınca Arada bi farkı vardı o kadar parayı biriktirebildiğine inanmıyordum. Eşimin verdiğine emindim ama bana bişey sormadı. Akşam da kvler yeni arabayla birlikte gelmişler. Eşime dedim aradaki farkı nasıl buldu falan. İşte 0 faizlerden krediler çekmiş bankalarda hesap oluşturmuş dedi. Zaten görümcem marka giyer herşeyini satmış ama çantası 30 binlik falandır öyle markalar. Neyse dedim ee senden ne kadar istedi. Geveledi çok bişey değil ya zaten ekimde şirket promosyon yatırcak falan dedi. Hiç bişey demedim. Görümcemle yemekte ağzını aramak için sordum. 120 bin tl borç vermiş ve kasımda para gelcekmiş. Ve promosyondan daha az gelecekmiş. Ben aylardır araba istiyorum. Bana sürekli para yok modu yapıyor. Her ay benden deli gibi para istiyor. Ama bebek alışverişine de almanyaya gidiyor. Zaten sürekli ailesine bişeyler alan biri. Bana sormasını geçtim en sıkışık anımızda bile görümcemin kaskosunu ödediğini bilirim. Ve geçen bana gelmiş kardeşin tişört istiyordu alma bu ay fazla açıldık diyor. 150 tl tişört için diyor bunu. Maaşımız hemen hemen aynı yatıyor. Onun maaş asla yetmez. Sürekli benim maaşa benden gelcek paraya güvenir. En ufak tartışmada o zaman kiranın yarısını öde der. Bunca kavgalardan sonra gidip bi de 120 bin tl borç veriyor. Ve ben sormadan söylemediği gibi net sayı da söylemiyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla ekonomik güvensizlik olarak boşanmaya da haklılık görülüyor. Ben gerçekten bıktım artık herşeyi bırakıp gitmek istiyorum. Her konuyu kendi aralarında halledip bana hiç bişey söylemeden sanki oğullarının parası kendi paraları gibi yaşıyorlar. Benim aileme gelince de alma sıkışığız diyor. Para konusu iğrenç bir konu biliyorum ama eşinden gizli habersiz de böyle borç verilmemeli diye düşünüyorum haksız mıyım? Henüz kavgamı etmedim. Henüz hiç bişey konuşmadım. Psikoloğun tavsiyesine göre enine boyuna düşünmeye çalışıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…