Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Tam ben de aynısını düşünüp yazdım. Dokunmasam da toplanıyor ama en sevdiğim şey de o toplanınca elimle hissetmekti
Toplanınca hareket hissediyorsan o bebektir . Ben toplanıp sertleşince hareket hissetmiyordum gerginlik oluyordu sanırım öyle olunca kasılma. Kimseyi de bu güzellikten mahrum etmek istemem sadece önlem amaçlı dedim

23 günü tek doktordan alamazsın canım onun sınırı var. 10+10 alabilirsin onda da doktorun ilk 10 günden sonra işbaşı değil kontrol yazması gerekiyor işbaşı yazarsa veremez ikinci 10 günü. Ama haricinde ücretsiz izin olayı yok gebelikte özelde de kamuda da yok. Sadece işyeri öyle bir hak tanımıştır o olabilir. Ama onda da ücretsiz izinde olacağın için 16 haftalık ücretli izini kullanman için öncesinde dönmen gerekir. Sigorta giriş çıkışı yapsalar o da sıkımtı olur. Kısaca en doğrusu rapor alman olur o da tek doktordan olmaz 23 gün için. Ya da heyet raporu alabilirsin ama heyet raporlu olduğun dönem tekrar dönüp 16 haftayı nasıl kullanacaksın onu bir muhasebeye sorman lazım.

Teşekkürler bilgi için. Evet benim TSH normal, T4 0.83 görünüyor. kullandığım takviyenin içeriğinde de iyot 150.

İşte sende bendensin işim olmayınca akşama kadar elim karnımda bekliyordum. Yine elle sev ama abartma ben gibi zaten elleyince sertleştiğini fark etmişsiin karnını sertleştirecek kadar sevme
bende masa başı çalışıyorum ister istemez boşlukta elim gidiyordu . ama şimdi bıraktım artık çok ellemem :)

Benim bazen bebonun bi yeri karnıma dayanıyor. Dışarıdan da görünüyor yani taş gibi çıkıntı oluyor orada, hissettiriyor da. Sonra geçiyor. Ama dokununca falan olmuyordu bu normaldir o zaman dimi
Ayy kafanızı karıştırdım sanırım. Ama benim kasılma olarak dediğim karnım bi yere toplanınca hareket hisstmiyorum ve gerginlik rahatsızlık oluyor. Diğer türlü hareket esnasında toplanan bebek oluyor o sırada zaten hareket hissetmeye devam edersin dokunmanla da alakası olmaz normal bi durum Benim gibi kasılması olup doktoru da fark edenler için demiştim

Evet olağan dışı bir şey olduğunda doktorlar takibe alıyor zaten. Beni de ilk aile hekimi bi korkutmuştu hemen doktorunla görüş diye. Doktorum sorun yok demişti. Son tahlilimde de düşük çıktı yine normal dedi. Demek ki bizim normalimiz daha farklı dediğiniz gibi.

Evet doktorumun bana ilk sorduğu tsh normal değerde mi oldu sonra baktık ki öyleymiş çünkü ben tesadüfen Saglik ocağına kan verdiğimde öğrendim düşük olduğunu zaten bu haftalarda bakılan bir değer değilmiş serbest t4. Doktor tsh normal ise serbest t4 ü bu haftalarda çok önemsemeyiz çünkü düşer dedi

bugun gıttım doktra . değişiklik yok . yürüyüş ağır iş yasak dedi . dınleneceksın dedı . bebeiş büyüdükce agırların olucak dedı . yapabılecıgımız baska bısey yok dedı bebşimiz 716 gr 30 cm olms 24 +5 cıktı . bebek ııı onda bir sorun yok dedı cok şükür bizde bu ağrıları çekicez analık kolay değil :) sağlıklı olsunda zamanında doğsunda gerisni sabredceğiz inşlah allah herkesın bebeişine sağlık versn sağsalim zamanıında doğsunlr inşlah :)

Quark üstü granola yedim sütlü kahveyle, 1 saat sonra şekerim 92. Demek ki bu yükseltmiyor şekerimi
Şekerl ürünlerin yanına özellikle yoğurt kısmen süt veya kuruyemiş yersen meyvelerin üzerine tercihen menşei çin olmayan tarçın serpersen şekerini ani yükseltmez canım. Bir şekerli ürünlerle suyu birlikte tüketmemeye çalış mümkünse o ani yükseltiyor çünkü.

Şeker ilaveli değildi granola bence ondan yükseltmedi ya. İçinde de badem ve ceviz vardı. Bi de bi süt ürünüyle tüketmiş oldum onun da etkisi var tabii hem sütlü kahve hem quark. Sevindim

İnşallah en iyi ihtimaller gerçekleşir canın Ben de yarın gideceğim. Ne diyecek merak ediyorum. Hareketi yasaklamaz diye sanırım tam previa olmadığı için düzelmediyse sezaryen falan der herhalde diye düşünüyorum bakalım

Şeker ilaveli değildi granola bence ondan yükseltmedi ya. İçinde de badem ve ceviz vardı. Bi de bi süt ürünüyle tüketmiş oldum onun da etkisi var tabii hem sütlü kahve hem quark. Sevindim
Ben de şeker ilavesiz olanlarından kullanıyorum ama onlarda da kuruyemiş ya da bal vs den gelen bir şeker oluyor illaki. Süt ürünlerinde de şeker var zaten laktoz olarak. Ama işlenmiş şeker kadar zararlı değiller tabi. Senin şeker çok yüksek değil zaten azıcık dengeli yersen kurtarır insülin ilaç gerek kalmaz. Aslında hamile veya değil o beslenmeyi yaşam standartı haline getirmek lazım. Ben ortalama %50yim bu konuda. Bazı günler sapıtık bazı günler Ebru Şallı

Ben bu ayrımı fark ettim ama az önce tam öyle bir kasılma oldu. Bebek hareketi hissetmedim genel bi kasılma oldu. İş yaparken gerildim biraz tam o sırada oldu.

Kizlar bugun kontrolumuz vardi 965gr olmus. Gozunu acip kapatti ultrason sirasinda benim previada duzelmemis cikmamis plesanta. 26.haftamdi. hayirlisi bakalim saglikla ilerlesin hepimizin insallah
Eki Görüntüle 3480552
Allam sizin bebeleriniz ne güzel pozlar veriyor ya, benimki plesentanın arkasına saklanmıştı siyah beyaz zor gördük

Bugün ve yarın için aldım canım. Cuma gününe almadım. 3 gün alınca epey para kesintisi yaptılar bir kere. Günlük çalışma ücretimin neredeyse iki katı kadar. İyi ki de gitmemişim hiç de iyi değildim yani sürekli belim ağrıdı yine yanlarım ağrıdı falan

Kızlar merhaba :) şeker yüklemesi yaptırdım . Açlık 71 , 60dk olan 119 çıktı . Doktoruma yarın yazabilirim o zamana kadar da merak ederim . Sizce nasıl ki ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…