Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Yok gitmedim değerlerim de normal çıkıyor genelikle bacak ağrısı çok yaşadım hayatım boyunca onda da b12 eksikliği felan çıkmıştı
Yani illa ki bakılmıştır da hani d vitamini olsun, tiroid değerlerin olsun, magnezyum eksikliği falan bunlar yüzünden yorgun hissetme, ağrı falan çok yaşanıyor..

Ben hiç kusmadım hatta prilam almadım bile ama arkadaşımın bebeği kız o da aynı şekilde 😂 böyle şeyler tamamen vücut toleransıyla alakalıymış
Benim de bir gün bile kusmayan arkadaşımın da bebeği erkek mesela. Aynı yaşta aynı yıl gebeliği. Üstelik bu kızı tanıdım tanıyalı midesi rahatsızdır. Hamilelikte o peşin satan, ben veresiye veren karikatürü gibi dolandık ortada 🥹🥲😂

Benim annemde çok zor geçiriyormuş küçükken yatak döşek yatacak kadar. Bende öyleydim ağrı kesicilere abanmadan kendime gelemezdim artı ishal kusma da olurdu. Neyse işte annemin doğurunca epey hafiflemiş katlanılabilecek hale gelmiş. Şu an da hafif rahat geçiriyor. Yani bazıları için bu efsane tutabiliyor😄
Annem neyse ki emekli oldu o sektörden 😂 İnşallah bizim de tutar canım hep olumlama yapalım da belki işe yarar 😂 Bu arada doğum yapan arkadaşımın kırk gün falan kanaması devam etti lekelenme falan sonra bir anda arttı doktora gitmiş, demiş ki adet olmuşsun 🥲 Ben en azından 6 ay olmak istemiyorum ya mümkünse bir sene shshsh Bebek ek gıdaya geçsin falan o arada, yemek + biberon veririm sür sağıp. Rahat rahat ağrı kesicimi içerim falan 😂

Ben Allah ım nolur geçsin diye bağırarak kıvrandığımı bilirim kardeşim dalga geçiyordu Allah a niye bağırıyorsun diye😄😄bide 12 yaşımda regl oldum o zamandan beri🥲
Al benden de o kadar 😂 Bir gün de evde şey diyormuşum hafif ağlamaklı, geç kaldım geç kaldım çok geç kaldım ben bunu hak ettim falan 😂 Eşim de soruyor neye geç kaldın? Ağrı kesiciyi çok geç içtim. Her ay bir umut ağrımaz belki diye bunu yapıyorum ve her ay başıma bu iş geliyor falan diye söyleniyordum 😂 Ondan sonraki aylarda ne zaman ağrım olsa kıvransam eşim başlıyor bu sefer geç kaldın, yine geç kaldın, çok geç kaldın, sen bunu hak ettin 😂 Esprisi kaldı aramızda 😂😂

parol minoset dışında bi ilaçsa doktor kontrolüyle içiyordum ve emzirmeden önceki sürü sağıp döküyordum canım. doktorun öyle söylemişti. ben 9 ay regl olmadım mesela 😅 önceden hastanelik olurdum doğumdan sonra parolla atlatabiliyordum.
Allahımmm darısı başıma inşallah. Benimkini en iyi majezik kesiyor ya parol minoset falan imkansız yani çok da denedim. Sektördeki tüm ilaçları denedim hatta. Majezik de izinsiz kategoridedir eminim. Bebek için uğraştığımız aylar doktor adet döneminde onu içmemem konusunda uyarmıştı. Etken maddesi her ne ise doğurganlığı baskılayıcı etki yapabiliyormuş falan diye. Magnezyum al ve parasetamol iç demişti sadece.
Emzirmeden önceki sütü sağıp dökünce yeni süte ilaç karışmamış mı oluyor canım?

Bugün ve yarın için aldım canım. Cuma gününe almadım. 3 gün alınca epey para kesintisi yaptılar bir kere. Günlük çalışma ücretimin neredeyse iki katı kadar. İyi ki de gitmemişim hiç de iyi değildim yani sürekli belim ağrıdı yine yanlarım ağrıdı falan 😞
Nasıl kesiyorlar ya rapor varken 3 gün ve üzeri için ödeme yapılıyor diye hatırlıyorum ben yasal hakkımız değil mi 😞

Benim de bir gün bile kusmayan arkadaşımın da bebeği erkek mesela. Aynı yaşta aynı yıl gebeliği. Üstelik bu kızı tanıdım tanıyalı midesi rahatsızdır. Hamilelikte o peşin satan, ben veresiye veren karikatürü gibi dolandık ortada 🥹🥲😂
Ben de öyleyim işte hamileliğin başında bile reflü ilaçları kullanıyordum, öyle kötüydü midem. Ama hamilelikte düzeldi resmen😂 erkek bebek hamileliği kolay olur diyor herkes ona bağlıyor😂

Ben de öyleyim işte hamileliğin başında bile reflü ilaçları kullanıyordum, öyle kötüydü midem. Ama hamilelikte düzeldi resmen😂 erkek bebek hamileliği kolay olur diyor herkes ona bağlıyor😂
Bence alakası yok ya, benim kuzenim sezaryene gittiği gün kusuyordu. 9 ay yemek pişmedi evde, gerçi yemek değil afedersin safra kusuyordu. Cinsiyetle ilgisi olduğunu sanmıyorum 🥲

Ayyy yarın bizim de kontrol var kız 😍 Saat kaçta sizinki, kaç hafta kontrolü bu?
Tamam aynen gerek yok bal falan kontrolden çıkınca ödül amaçlı yersin shshshhs
endokrinde kontrol var anam yaa daha çocuğumu haftaya görücem. ama bu haftasonu bi güzellik yapcam kendime :KK70:Yarın senin güzel haberlerini bekliyoruz

Tek ilişkiyle hamile kaldım ve kızımı 5 günde öğrendim predictor early pozıtf verdı🥰 yaşadığım belirti deli gibi bel ağrısı ve kasık batmasıydı beyaz akıntı da vardı vücut ısımı da o zaman takip ediyordum 37 derece idi zaten yumurtlamadan sonra progesteron hormonu adete kadar genelde 0.5'dir bu gebelikte de 1 derece kadar artar yani belirtiler oluyor biraz tecrübeli olduğum için bir de göğüs ucuma asla dokunamıyorum adet öncesi böyle olmaz bende 🙈
Merhaba bende bu ay günde 1 kez klomen kullanmıştım doktorum 14.günü çok güzel yumurtalar olduğunu . 19.günü tekrar gittim yumurtalar çatlamış dedi ve estradiol ile progesterona bakmış estradiol 148 progesteron 0.51 çıkmış bu normal mi çok moralim bozuldu halbuki odasından çıkarken gebe olabilirsin adet olmazsan gelip kan ver adet olursan tekrar gel demişti ☹️

X