Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,9%
  • erkek

OY: 78 52,7%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,4%

• Ankete Katılan
    148
Bence kıyafetler komple eksik gibi, zıbınlar zaten eksik. 1-3 ay 7 body yazmışsın mesela tulum veya alt almamışsın sanırım, bence yenidoğandan itibaren her ay için 6-7 tane tulum 5 tane de alt üst takım al h&m tarzı. 2-3 tane de yelek. Patik, çorap vs aldın mı
Bak doğru diyosun body var body'nin üstüne giydircek bişiyim yok hiç akıl edememişim dkfkfk

Yok çorapları da alcamm evde var hediye gelen ama ipli içleri, dolanır parmağına totişkomun. Ben zıbın body falan farkını hiç bilmiyorum mesela şu ne? Benim 1-3 ayların çoğu böyle ya da bunun bacaklı hali.

Eki Görüntüle 3478650

Senin şu liste güncelse ona göre tekrar bi bakiyim madem alt üst bende galiba hiç yok küçük aylar için
Şöyle şeylere ihtiyacın var gibi
6 Parçalı Pamuklu Set
https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.1022957007.html
5'li Anvelop Body
https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.0814306050.html
4-pack ribbed cotton trousers
https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.1246459001.html
2’li Fermuarlı Tulum Pijama
https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.1197187012.html

Eklentiler

• IMG_4894.png
    IMG_4894.png
    220,5 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_4895.png
    IMG_4895.png
    245,1 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_4896.png
    IMG_4896.png
    228,2 KB · Görüntüleme: 55
Mesela şu ilk set kaç ay olmalı
Ben 2-4 ve 4-6 ay aldım yavrum 2-4 ay yenidoğana direkt olur bence. 4-6 ayı da max 1 ay sonra giydirirsin, seninki erkek bir de daha iri oluyorlar 2-4 al kesin yenidoğan alma, bu set için söylüyorum tabi. Zara’nın kalıpları da inanılmaz küçük mesela. Bir de ben e-bebekten indirimde çok fazla fermuarlı tulum aldım onların da boyları uzun kaliteleri de güzel

Ben 2-4 ve 4-6 ay aldım yavrum 2-4 ay yenidoğana direkt olur bence. 4-6 ayı da max 1 ay sonra giydirirsin, seninki erkek bir de daha iri oluyorlar 2-4 al kesin yenidoğan alma, bu set için söylüyorum tabi. Zara’nın kalıpları da inanılmaz küçük mesela. Bir de ben e-bebekten indirimde çok fazla fermuarlı tulum aldım onların da boyları uzun kaliteleri de güzel
IMG_20240913_194311.jpg

Ebebekten ben bunlardan almışım yenidoğan hepsi. Sağ üst prematüre hatta fark etmemişim.

Cano bendekiler bunlar

Hastane çıkışı 2

0-1 ay
1 body
4 zıbın takım
1 prematüre zıbın

1-3 ay
7 body
Astronot tulum

2-4 ay
2 eşofman takım
2 zıbın kısa kol

3-6 ay
2 zıbın uzun kol
2 alt üst takım
1 zıbın seti

6-9 ay
2 body uzun kol
3 tulum
1 patikli tulum

9-12 ay
1 alt üst eşofman
1 zıbın

1 dış kundak
1 çift kat müslin
1 4 kat müslin
6 müslin
6 ağız mendili

Kayınvalidem zıbını az buldu biraz daha alcam dedi. İllaki büyüyor ama büyüyene kadar da çıplak kalmıcak sonuçta diye düşünüp alıyorum ben, olursa 2 olmazsa tanıdığımızın bebelerine gider nolcak zıbından diyesine.
Çiçeğim, bebeklerim kusma performansı hakkında duyduklarımdan ve bazı gördüklerimden yola çıkarak günde 3-4 kez üst kısmını komple değiştirme ihtimalimizi düşünerek, anne sütünden kaynaklı o kaka taşmalarını vs düşünerek biraz fazla zıbın alıyorum yeni doğan ve 3 ay olarak. Bir de kışın doğacaklar, kurutma makinesi de yok bende o yüzden min 7-8 tane atlet 7-8 tane tulum , 7-8 tane üst 7-8 tane alt 7-8 çorap şeklinde ilerlemeyi düşünüyorum ben. 4 ünü yıkasam 3ü ertesi güne kalsa gibi. Bir de yeni doğduklarında göbek bağından kaynaklı rahatsız olmasınlar diye şu iç zıbın çok önerildi herkes tarafından.

Eklentiler

• IMG_4059.png
    IMG_4059.png
    143,5 KB · Görüntüleme: 62
Çiçeğim, bebeklerim kusma performansı hakkında duyduklarımdan ve bazı gördüklerimden yola çıkarak günde 3-4 kez üst kısmını komple değiştirme ihtimalimizi düşünerek, anne sütünden kaynaklı o kaka taşmalarını vs düşünerek biraz fazla zıbın alıyorum yeni doğan ve 3 ay olarak. Bir de kışın doğacaklar, kurutma makinesi de yok bende o yüzden min 7-8 tane atlet 7-8 tane tulum , 7-8 tane üst 7-8 tane alt 7-8 çorap şeklinde ilerlemeyi düşünüyorum ben. 4 ünü yıkasam 3ü ertesi güne kalsa gibi. Bir de yeni doğduklarında göbek bağından kaynaklı rahatsız olmasınlar diye şu iç zıbın çok önerildi herkes tarafından.
Bu iç zıbınları ben çözemedim hiç ya. var mı linki bunun

Orangegreysky Orangegreysky göbek bağına bu temas edeceği için gömlek gibi yanlardan giydiriliyor olması zarar vermeyecek ama alttan üstten çıkarırken değme ihtimali var falan dediler. Bende duyduklarımın yalancısıyım ama mantıklı geldi 🙂

Bunları ben çok kullanmamıştım çıtçıtlı daha rahat gelmişti. Az almakta fayda var duruma göre belki sonra alınır.

İlk aylar çok fazla kıyafet harcanıyor gerçekten. Alt üst takım tulum çıtçıtlı badilerden bol bol almakta fayda var.

X